Bezi_113

Wiedźmin 3 - temat ogólny

6125 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2015 o 13:49, Rick napisał:

Sporo, koło 40 minut chyba. I to ja jeszcze nie miałem problemu z płytami. Ogólnie instalator
jest taki sobie, zrobiony troszkę na odwal z Goga, dlatego tyle trwa. ;)


Bardziej interesuje mnie odpowiedź na poprzednie pytanie co do szybkości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też obstawiam winę Twojego sprzętu/sterowników. Nie spotkałem się by ktoś miał podobne sytuacje. Ja pierwszego dnia miałem dwa razy mały problem ale od tamtego czasu wszystko "śmiga" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 14:14, wolverine napisał:

Ja też obstawiam winę Twojego sprzętu/sterowników. Nie spotkałem się by ktoś miał podobne
sytuacje. Ja pierwszego dnia miałem dwa razy mały problem ale od tamtego czasu wszystko
"śmiga" :)


Na początku grałem na sterownikach z 19 maja i po tygodniu gry pojawiły się zwiechy, wywałki do pulpitu i uruchamianie się gry w oknie. Było to dokładnie w środę, gdy pojawił się drugi i trzeci DLC, oraz chyba drugi patch do gry. Po pobraniu DLC gra przestała się uruchamiać i po naprawieniu sprawy od tamtego momentu jest, jak jest. Teraz gram na sterach z 30 maja i problem nie znikł. Najnowszych sterów jeszcze nie instalowałem, bo ponoć są z nimi problemy. Na samym początku było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam przegrane ponad 90 godzin, a do końca jeszcze daleko. Jednak mechanika zamiast coraz mniej to denerwuje mnie coraz bardziej. Ile to razy zginąłem bo Geralt się zaklinował, albo utopił się bo zapomniał jak się wypływa na powierzchnię. Błędów jest niestety cała masa. Przy początkowym zapale i rozpędzie nie zwracałem na nie uwagi, ale teraz drażnią mnie coraz bardziej. 10/10 to jednak za wysoka ocena. Nie można moim zdaniem oceniać gry w oderwaniu od licznych niedoskonałości. Mimo to uwielbiam tę grę, ale na przejście drugi raz nie dam się namówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 14:14, wolverine napisał:

Ja też obstawiam winę Twojego sprzętu/sterowników. Nie spotkałem się by ktoś miał podobne
sytuacje. Ja pierwszego dnia miałem dwa razy mały problem ale od tamtego czasu wszystko
"śmiga" :)


Ja też z W3 miałem mnóstwo problemów - oczywiście sterowniki najnowsze, sprzęt też nie najgorszej klasy :D
Najczęściej gra mi się wywalała do pulpitu (dokladnie rzecz biorąc, sam obraz), ale też miałem błędy w wielu misjach - niektóre musiałem zaczynać od nowa, w innych wczytywać wcześniejsze zapisy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 140 na liczniku podchodze do gry poraz 2 z zamiarem masterowania wszystkiego co się da na najwyższym poziomie trudności i jak narazie to spotkałem się z tylko 1 błędem :P Żebracy lubią sobie polatać ;p (Gram na ps4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2015 o 15:21, pawbuk napisał:


Ja też z W3 miałem mnóstwo problemów - oczywiście sterowniki najnowsze, sprzęt też nie
najgorszej klasy :D
Najczęściej gra mi się wywalała do pulpitu (dokladnie rzecz biorąc, sam obraz)


Dokładnie, sypie się sam obraz, dźwięk pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, i pomyśleć, że ja się denerwowałem jak raz trafił mi się niekończący loading screen. :o Cofam wszystko, jak na tyle godzin przegranych, gra mi wywaliła w granicach błędu statystycznego. :P I pomyśleć, że ledwo się mieszczę w minimalnych. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 76 h miałem jedną zwiechę podczas wczytywania gry (czarny obraz).
Nic mi się nie wieszało i nie wyrzucało jak do tej pory. Pomniejsze bugi graficzne czasem się przytrafią ( lewitujące przedmioty czy dziwnie poruszające się postacie).

Żadnych problemów technicznych nie uświadczyłem. Gram na Radeonie - może z grafikami Nvidi się gra nie lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ciągłe crashe pomogło
1. Wywalenie Galaxy.dll
2. Uruchamianie jako administrator
3. Ustawienie zgodności ze swoim systemem
4. Odpalnie gry przez witcher3.exe

Dlc czasem instalują też dll-ki, które destabilizują niekiedy grę (konkretnie dxgi.dll d3d11.dll xinput1_3wrapper.dll dinput8.dll xinput1_3.dll- wywalić i po problemie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 18:37, Saddler napisał:

U mnie na ciągłe crashe pomogło
1. Wywalenie Galaxy.dll
2. Uruchamianie jako administrator
3. Ustawienie zgodności ze swoim systemem
4. Odpalnie gry przez witcher3.exe

Dlc czasem instalują też dll-ki, które destabilizują niekiedy grę (konkretnie dxgi.dll
d3d11.dll xinput1_3wrapper.dll dinput8.dll xinput1_3.dll- wywalić i po problemie)


A powiesz, gdzie tego wszystkiego szukać? Galaxy.dll z bin. 64? A reszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 18:52, lis_23 napisał:

A powiesz, gdzie tego wszystkiego szukać? Galaxy.dll z bin. 64? A reszta?


Wpisz nazwę pliku w pasek wyszukiwania w folderze z grą i znajdziesz bez problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2015 o 19:14, sirufok napisał:


Wpisz nazwę pliku w pasek wyszukiwania w folderze z grą i znajdziesz bez problemu ;)


Wychodzi mi System32, a to chyba powinno być tam, gdzie jest zainstalowana gra? Chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 19:18, lis_23 napisał:

Wychodzi mi System32, a to chyba powinno być tam, gdzie jest zainstalowana gra? Chyba.


Musisz wejść najpierw do folderu gdzie masz zainstalowaną grę (np. D:\Gry\Wiedźmin 3) i dopiero tam wpisywać nazwy plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2015 o 19:23, sirufok napisał:


Musisz wejść najpierw do folderu gdzie masz zainstalowaną grę (np. D:\Gry\Wiedźmin 3)
i dopiero tam wpisywać nazwy plików.


Więc tak:

nie mam dxgi.dll - mam tylko zwykły dxgi
mam d3d11.dll
nie mam xinput1_3wrapper.dll
nie mam dinput8.dll
mam xinput1_3.dll

mam Galaxy.dll
Grę uruchamiam z GOGa, znalazłem tylko Either3 - skrót - lokalizacja: C:\GOG Games\The Wither 3 Wild Hunt\bin\x64 - czy to jest exe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 19:39, lis_23 napisał:

Więc tak:

nie mam dxgi.dll - mam tylko zwykły dxgi
mam d3d11.dll
nie mam xinput1_3wrapper.dll
nie mam dinput8.dll
mam xinput1_3.dll

mam Galaxy.dll
Grę uruchamiam z GOGa, znalazłem tylko Either3 - skrót - lokalizacja: C:\GOG Games\The
Wither 3 Wild Hunt\bin\x64 - czy to jest exe?


Na temat szczegółów usuwania tych plików zgłoś się do Saddlera, bo najwyraźniej coś na ten temat wie.
Ja osobiście żadnych problemów z działaniem gry nie uświadczyłem jak do tej pory więc nie wiem co należy usunąć a co nie - jedynie chciałem Ci wskazać drogę do zlokalizowania tych plików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 19:39, lis_23 napisał:

Grę uruchamiam z GOGa, znalazłem tylko Either3 - skrót - lokalizacja: C:\GOG Games\The
Wither 3 Wild Hunt\bin\x64 - czy to jest exe?


Tak, to jest ten plik. U mnie pomogło dopiero ominięcie GOG Galaxy i granie bez niego. Wszystkie czary, które opisałem zadziałały dopiero wtedy. Wyświetli ci się komunikat o błędzie, naciśnij "OK", gra uruchomi się prawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2015 o 20:11, Saddler napisał:

>

Tak, to jest ten plik. U mnie pomogło dopiero ominięcie GOG Galaxy i granie bez niego.
Wszystkie czary, które opisałem zadziałały dopiero wtedy. Wyświetli ci się komunikat
o błędzie, naciśnij "OK", gra uruchomi się prawidłowo.

A usunąć te pliki, które wymieniłem? Mam tylko trzy z sześciu, które wypisałeś, łącznie z Galaxy.dll.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Własnie skończyłem grę, i mimo, że wykonałem zadanie "racja stanu" i pomogłem w zabiciu Radowida (zadanie zostało ukończone i wykonane) to podczas finału gry po wyruszeniu z Avallachem pojawił mi się komunikat, że zadanie nie zostało ukończone..... przez to zmieniło mi się zakończenie w którym to Emhyr zabija Radowida...
Błąd czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 20:48, Szymon666 napisał:

Spoiler

Własnie skończyłem grę, i mimo, że wykonałem zadanie "racja stanu" i pomogłem w zabiciu
Radowida (zadanie zostało ukończone i wykonane) to podczas finału gry po wyruszeniu z
Avallachem pojawił mi się komunikat, że zadanie nie zostało ukończone..... przez to zmieniło
mi się zakończenie w którym to Emhyr zabija Radowida...
Błąd czy jak?



Spoiler

A spotkałeś się z zamachowcami po i opowiedziałeś za Rochem lub Dijkstrą - czy jak mu tam


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się