Zaloguj się, aby obserwować  
Mikex

Dark Souls - temat ogólny

2209 postów w tym temacie

Jak możemy opuścić świat gracza, którego zaatakowaliśmy, bez zabijania przeciwnika? Dostałem wiadomość "please no kill me" i postanowiłem tym razem odpuścić. Tylko jak do domku wrócić? Inwazji miałem ze 100, ale takiej uproszonej to jeszcze nie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 00:18, KrzychW napisał:

Jak możemy opuścić świat gracza, którego zaatakowaliśmy, bez zabijania przeciwnika?
Dostałem wiadomość "please no kill me" i postanowiłem tym razem odpuścić. Tylko jak do
domku wrócić? Inwazji miałem ze 100, ale takiej uproszonej to jeszcze nie. :)


Black separation crystal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 12:35, Feallan napisał:

Black separation crystal.


Dzięki. Wczoraj już sam to odkryłem, a właściwie przypomniałem sobie, że coś takiego istnieje. Tylko biedny napadnięty troszkę się podenerwował, jak kręciłem się bez sensu po jego świecie gry. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2013 o 12:35, Feallan napisał:

Black separation crystal.


A może orientujesz się, który klawisz na padzie za to odpowiada, ewentualnie co należy zrobić, aby cios krytyczny od przodu, po udanym parowaniu, zakończony był "położeniem przeciwnika", a nie tylko samym uderzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inna animacja w sensie? Trzeba mieć założony Hornet Ring (ten co można znaleźć u Sifa) i chyba jedną z "lżejszych" broni - balder side sword, gold tracer itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 14:55, Feallan napisał:

Inna animacja w sensie? Trzeba mieć założony Hornet Ring (ten co można znaleźć u Sifa)
i chyba jedną z "lżejszych" broni - balder side sword, gold tracer itd.


Inna animacja i może inne obrażenia?
Hornet Ring założyłem i przetestowałem kilka broni. Nóż Bandyty, Miecz Balderski, Shotel, Uchigatana i ...nic. Chodzi oczywiście o animację, gdy bo wbiciu broni, trzymamy rękę przy przeciwniku i gdy pada on na plecy, klękamy przy nim i dopiero wtedy wyciągamy broń. W jakimś polskojęzycznym filmiku na You Tube, ktoś nazwał to dobijaniem. No, chyba że tylko na żywych graczy to działa, bo teraz sprawdzałem animację na komputerowych przeciwnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2013 o 16:17, KrzychW napisał:

Inna animacja i może inne obrażenia?


Hornet ring zwiększa obrażenia ripost i backstabów, chyba o 30%.

Dnia 24.11.2013 o 16:17, KrzychW napisał:

Hornet Ring założyłem i przetestowałem kilka broni. Nóż Bandyty, Miecz Balderski, Shotel,
Uchigatana i ...nic. Chodzi oczywiście o animację, gdy bo wbiciu broni, trzymamy rękę
przy przeciwniku i gdy pada on na plecy, klękamy przy nim i dopiero wtedy wyciągamy broń.
W jakimś polskojęzycznym filmiku na You Tube, ktoś nazwał to dobijaniem. No, chyba że
tylko na żywych graczy to działa, bo teraz sprawdzałem animację na komputerowych przeciwnikach.


To działa tylko na ludzi, czyli na innych graczy, albo np. tych typków w Darkroot Garden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skuszony ostatnimi obniżkami kupiłem na Amazonie Dark Souls za 6$. Naprawdę chciałbym tej grze dać szansę, podoba mi się klimat i ogólnie mam ochotę w nią grać, ale sterowanie jest tak tragiczne, że po kilku próbach chyba ją odpuszczę. To jest jakaś masakra, a poza tym przyciski podpowiadające mają zastosowanie na konsoli, a nie na kompie... Co za jełopy robiły tę konwersję?
Tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie grasz na klawiaturze. Wszędzie jest pełno informacji, że klawiatura jest niegrywalna. Spróbuj na padzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2013 o 13:44, SiDi napisał:

Spróbuj na padzie.

Mój syn ma konsolę (na której praktycznie nie gra). Ja nienawidzę sterowania padem i dlatego konsoli nawet nie dotykam. Dla mnie nie ma nic wygodniejszego niż mysz+klawiatura i nie mogę się przestawić na meganiewygodne sterowanie padem. A poza tym nie mam tego specjalnego użadzonka do podłączania pada do kompa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2013 o 13:54, Abi_Dalzim napisał:

Mój syn ma konsolę (na której praktycznie nie gra). Ja nienawidzę sterowania padem i
dlatego konsoli nawet nie dotykam.


Ja przeszedłem DS na K&M dwukrotnie, więc da się. Przede wszystkim zainstaluj dsfix i dsmfix. Poczytaj trochę o fixach, bo mają dość duże możliwości konfiguracji, w tym sterowania (przede wszystkim możliwość obsadzenia wszystkich przycisków myszki, akcelerację itp). Potem ustaw sobie własne klawisze w grze i jedyne co pozostaje to przyzwyczaić się do ustawień i kilku głupich rozwiązań;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2013 o 13:54, Abi_Dalzim napisał:

> Spróbuj na padzie.
Mój syn ma konsolę (na której praktycznie nie gra). Ja nienawidzę sterowania padem i
dlatego konsoli nawet nie dotykam. Dla mnie nie ma nic wygodniejszego niż mysz+klawiatura
i nie mogę się przestawić na meganiewygodne sterowanie padem. A poza tym nie mam tego
specjalnego użadzonka do podłączania pada do kompa :/


Kilkanaście lat grałem tylko tradycyjnie na PC i dopiero z okazji Dark Souls, gry jak dla mnie słabo sterowalnej za pomocą myszy i klawiatury, spróbowałem grać na padzie. Po kilku godzinach stwierdziłem, że do takiego tytułu nie ma nic lepszego i już w parę następnych gier zagrałem również w ten sposób. Naprawdę można się przestawić, chociaż na początku sam pomysł zrezygnowania z m&k wydawał mi się zupełnie pomylony.
PS. Jakie urządzenie? Podłączasz do USB i już. Przynajmniej ja tak mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 14:21, nightfaler napisał:

Graz zakupiona na steamie po instalacji nie chcę się uruchomić.
Winows 8. Po włączeniu "aplikacja przestaje działać".
Co jest grane?

Zmiana na kombatybilność z win7 pomogła, teraz tylko problem z zapisywaniem stanu gry... Na jaką cholere w stemowskich grach jest GFWL....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 14:46, nightfaler napisał:

Zmiana na kombatybilność z win7 pomogła, teraz tylko problem z zapisywaniem stanu gry...
Na jaką cholere w stemowskich grach jest GFWL....

A "na jaką cholere" w ogóle jest;)
Podobno GfWL! już się kończy, więc może wkrótce DS będzie używać innego systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 14:21, nightfaler napisał:

Graz zakupiona na steamie po instalacji nie chcę się uruchomić.
Winows 8. Po włączeniu "aplikacja przestaje działać".
Co jest grane?

Zainstaluj klient Games for Windows Live. Na 8.1 działa bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować