Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rage na PC będzie miał wyostrzone tekstury

63 postów w tym temacie

Mateusz Kołodziejski

Wielu posiadaczy PC było rozczarowanych tym, jak prezentuje się Rage, zwłaszcza po hucznych zapowiedziach id Software dotyczących jakości oprawy wizualnej gry. John Carmack bije się w piersi i obiecuje poprawę, czyli patch.

Przeczytaj cały tekst "Rage na PC będzie miał wyostrzone tekstury" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, to niech zrobią jeszcze patch który naprawi przypadkowe wyskakiwanie tekstury, crashe przy ładowaniach mapy, czasami całkowity brak ładowania tekstur i wywalanie do menu albo crashe po wcisnięciu esc. I wtedy kiedy w tą gre grać już będzie można niech popracują nad ładniejszą grafiką -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"obiecuje porawę"? Literówka, i to dość znacząca bo ktos może przeczytać "poprawę", a ktoś np "potrawę", też pasuje do treści zdania :P ...prawie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rage po premierze musi mieć patch, Heroes 6 po premierze od razu patch (jeden był przed premiera nawet), Dead Island musiał mieć patcha, Wiedzmin 2 pełen błędów i niedopracowany.. musiał mieć patche.. To jest przerażające ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 09:19, Kafar napisał:

Rage po premierze musi mieć patch, Heroes 6 po premierze od razu patch (jeden był przed
premiera nawet), Dead Island musiał mieć patcha, Wiedzmin 2 pełen błędów i niedopracowany..
musiał mieć patche.. To jest przerażające ;/


Owszem, jest. Ale jak w innym wątku stwierdziłem, że recenzenci powinni bez litości obniżać oceny za takie kwiatki, to parę osób się wielce oburzyło, że przecież wszystko da się połatać... A niestety takie myślenie doprowadza właśnie do tego, o czym piszesz - że gry łatane są dopiero po premierze, a gracz staje się płacącym beta-testerem.

Natomiast co do Rage - ok, dobrze, że łatają, ale uważam, że już nieco za późno na to, by zmienić wizerunek PC-towego Rage''a, zatrzeć wrażenie tandetnego porta z konsol, w dodatku niemiłosiernie zabugowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, przed premierą to powinni zrobić. Wiadomo kiedy ten "pacz" ma być?
W tekście nie zauważyłem tej informacji a chciałbym wiedzieć czy skończę grę do tego czasu czy poczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2011 o 09:42, Tenebrael napisał:

Owszem, jest. Ale jak w innym wątku stwierdziłem, że recenzenci powinni bez litości obniżać
oceny za takie kwiatki, to parę osób się wielce oburzyło, że przecież wszystko da się
połatać... A niestety takie myślenie doprowadza właśnie do tego, o czym piszesz - że
gry łatane są dopiero po premierze, a gracz staje się płacącym beta-testerem.


Prawda. Tylko recenzenci to ehum ciecie i nie chcą się narażać. Dlatego ja raczej recenzji nie czytuje już. Zazwyczaj jak sam zapoznam się z grą to wtedy sięgam do recenzji ;).

Dnia 16.10.2011 o 09:42, Tenebrael napisał:

Natomiast co do Rage - ok, dobrze, że łatają, ale uważam, że już nieco za późno na to,
by zmienić wizerunek PC-towego Rage''a, zatrzeć wrażenie tandetnego porta z konsol, w
dodatku niemiłosiernie zabugowanego.


Na szczęście ja do RAGE nic nie mam poza samym podejściem twórców do wersji na PC bo na konsole ten tytuł jest piękny i wręcz bezbłędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 09:11, Jeffero napisał:

"obiecuje porawę"? Literówka, i to dość znacząca bo ktos może przeczytać "poprawę", a
ktoś np "potrawę", też pasuje do treści zdania :P ...prawie pasuje.


Zdecydowanie miałem na myśli "poprawę". Być może Carmack szykuje też jakieś potrawy, ale nic nam o tym nie wiadomo. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 10:08, Karl-Franz napisał:

No właśnie, przed premierą to powinni zrobić. Wiadomo kiedy ten "pacz" ma być?
W tekście nie zauważyłem tej informacji a chciałbym wiedzieć czy skończę grę do tego
czasu czy poczekać :)


Póki co brak informacji o tym, kiedy łatka się pojawi. Życzyłbym sobie, żeby jak najszybciej, bo może wtedy id weźmie się za inne poważniejsze błędy, o których wyżej pisał Falley.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że pewnie nie zdążą z patchem zanim skończę grę, bo według osiągnięć Steama zostały mi jeszcze 2 misje. Jak dla mnie póki co FPS roku (przymykając oko na usterki techniczne, których u mnie tak wiele nie ma), choć inna sprawa że wcześniej fajnych strzelanek na PC nie było. : /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.10.2011 o 09:42, Tenebrael napisał:

Owszem, jest. Ale jak w innym wątku stwierdziłem, że recenzenci powinni bez litości obniżać
oceny za takie kwiatki, to parę osób się wielce oburzyło, że przecież wszystko da się
połatać... A niestety takie myślenie doprowadza właśnie do tego, o czym piszesz - że
gry łatane są dopiero po premierze, a gracz staje się płacącym beta-testerem.


Oczywiście, że da się połatać. Tyle tylko, że w takim razie gra powinna mieć recenzję pół roku po premierze...
Kurde, trochę to swoją drogą nielogiczne: płatna "beta" (czyli zabugowana premierówka) kosztuje 130 PLN, a wersja ukończona już np. 50 PLN (gra pół roku po premierze, połatana z każdej możliwej strony. Albo i nie, ale wtedy wiadomo już, jakich bugów się spodziewać). I tym sposobem dochodzimy do konkluzji, że najbardziej opłaca się kupować gry po pewnym czasie... Heh, wydawcy sami usilnie próbują pozbawić się zysków.

A, tak mi się przypomniało... Odnośnie tego, że wszystko da się połatać... Trzeba jeszcze chcieć. W najnowszym MoH-u mapy do multi mają glitche (zwłaszcza lotnisko, polecam filmiki z gameplayów) i jakoś nikt się tym nie przejął :) Teraz to nie miałoby chyba większego sensu, ale tak ze dwa miesiące po przemierze - owszem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo dla Johna.

Szkoda tylko, że ostatnio bełkocze, pomijając już fakt, że tekstury w wyższych rozdzielczościach powinny być dostępne bez łaski w dniu premiery.

Wyglądało to tak jakby nikt z ekipy nie pokusił się o odpalenie gry przed wydaniem. Chyba się bali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 09:42, Tenebrael napisał:

to parę osób się wielce oburzyło, że przecież wszystko da się połatać


"parę osób" i do tego się oburzyło... jak zwykle nadinterpretacja.
Tutaj już się sprzeczałem odnośnie treść-grafika-poziom techniczny.
To tylko moje zdanie.

Dnia 16.10.2011 o 09:42, Tenebrael napisał:

że recenzenci powinni bez litości obniżać oceny za takie kwiatki

Bo ludzie są debilami i nie potrafią czytać, tylko muszą rozróżniać po cyferce?
Ciezko stwierdzić, ze EA nie połata, ale ID/CDPR juz tak?

Dnia 16.10.2011 o 09:42, Tenebrael napisał:

A niestety takie myślenie doprowadza właśnie do tego, o czym piszesz,
że gry łatane są dopiero po premierze, a gracz staje się płacącym beta-testerem.

W przypadku Wiedzmina, Dead Island itp. Nie dziwi, mnie to.
Szkoda tylko, że nawet nie można być szczerym i powiedzieć, ze nie mamy budzetu aby zrobić
to co chcemy w odpowiednim czasie :] bo zaraz się zleca, ze crap wypuszczają, nie kupia i w ogole.
Syf, kiła i mogiła. Ba nawet beda piracić :)
Miłego, dalszego dowalania ambitnym deweloperom i grania w puste gierki i indie :P

Dnia 16.10.2011 o 09:42, Tenebrael napisał:

zatrzeć wrażenie tandetnego porta z konsol, w dodatku niemiłosiernie zabugowanego.

I pisze to osoba, ktora nawet niechce sie na tym znac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest poprostu parci na jak najszybsze wydanie gry. Czy to zabiego dobry.. polemizowałbym. może przecieżpopracować miesiac dłużejprawda. W końcu jak grę się robi 7 lat czy ile Rage powstawał. Pozatym dziwnym jest ze twórcy nie wiedzieli; nie przewidzieli że takie problemy mogą wystąpić. Co z wersją beta, testów nie było? Nie było kosultacji z producentami kart graficznych ? Śmieszne troszke to wszytko. Potem sie ludzie dziwia ze tyle piractwa na około ;p. Albo ze sprzedaz słaba.
Mimo wszystko gra i tak spoko. Rewolucji nie ma ale przyjemność z grania wielka.
Ps. Aż się boję o premierę SKYRIMA..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 09:42, Tenebrael napisał:

Owszem, jest. Ale jak w innym wątku stwierdziłem, że recenzenci powinni bez litości obniżać
oceny za takie kwiatki, to parę osób się wielce oburzyło, że przecież wszystko da się
połatać... A niestety takie myślenie doprowadza właśnie do tego, o czym piszesz - że
gry łatane są dopiero po premierze, a gracz staje się płacącym beta-testerem.


Poprawienie grafiki i dodanie nowych opcji po premierze to nie łatanie, a dbanie o klienta! O ciebie raczej nie warto się starać...

PS. Problemy z grafiką w Rage wynikały raczej wyłącznie ze złych sterowników do kart graficznych, a nie z błędów Id.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 12:06, Zgreed66 napisał:

Bo ludzie są debilami i nie potrafią czytać, tylko muszą rozróżniać po cyferce?


Nie. Bo jeśli ktoś się już decyduje na wprowadzanie ocen, to ocena powinna być tak samo adekwatna do AKTUALNEJ (czyli takiej, jaką recenzent otrzymał) jakości (również technicznej) gry, co i recenzja. Nie rozumiem, czemu niby w tekście mieliby nadmieniać, że coś jest nie tak, ale już ocena miałaby zostać niezmieniona? Totalny brak konsekwencji.

Dnia 16.10.2011 o 12:06, Zgreed66 napisał:

Ciezko stwierdzić, ze EA nie połata, ale ID/CDPR juz tak?


A skąd niby mam to wiedzieć? Wiedźmin 2 np. dalej ma spore braki, mimo wydania ton usprawnień. Więc niby czemu mieliby (recenzenci) na wyrost zakładać, że "o, ten to połata, a tamten to nie"? Zresztą, co mnie to interesuje? Skoro twórcy wypuścili zabugowaną grę, to powinni za to beknąć. Następnym razem może lepiej przetestują, zanim wydadzą.

Dnia 16.10.2011 o 12:06, Zgreed66 napisał:

Miłego, dalszego dowalania ambitnym deweloperom i grania w puste gierki i indie :P


Hehe, miłęgo dalszego grania w wykastrowane z zawartości gry, z błędami jak stąd na księżyc i mainstreamową papkę ;]

A płacę za grę, a nie za ambicje developera. Gdyby Piotruś Molyneux dostawał kasę za ambicje, to by już był najbogatszym człowiekiem świata. Na szczęście trzeźwy umysł graczy jednak jeszcze do końca nie został zeżarty pobłażaniem i tekstami w stylu "spoko, połatają, zabugowane gry to znak czasów" ;]

Dnia 16.10.2011 o 12:06, Zgreed66 napisał:

I pisze to osoba, ktora nawet niechce sie na tym znac :)


Jeśli według Ciebie "znanie się" na grach polega na pobłażaniu developerom i wystawianiu na wyrost lepszych ocen w nadziei, że łaskawie wydadzą patch, to masz rację, w taki sposób nie chcę się "znać na grach".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2011 o 12:58, HiddenNick napisał:

Poprawienie grafiki i dodanie nowych opcji po premierze to nie łatanie, a dbanie o klienta!


Biorąc pod uwagę, że grafika w PC-towym Rage ma się nijak do możliwości obecnych maszyn, a opcje, które "dodali", były standardem w grach na PC już jakieś 15 lat temu, to to co piszesz jest wręcz rozkoszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować