KERMIz

GTA 5 (V) - Temat Ogólny

4654 postów w tym temacie

No więc tak, trochę pograłem, odblokowałem już Trevora i powiem tak:
- chyba nie będzie przesadą jeśli już powiem że piątka to najbardziej rozwinięta i najbardziej rozbudowana część GTA do tej pory
- strzelanie działa, [ w końcu! ] w końcu jest wykonane tak jak być powinno gdzieś tak od trzeciej odsłony, jest konkretny celownik i normalnie współpracuje z graczem i myszką
- jazda samochodami nareszcie odzwierciedla jazdę [ na tyle na ile może w grze komputerowej ], w III czy VC było nieźle ale teraz jest bajecznie
- dbałość o detale i szczegóły jest porażająca
- ilość rozmaitych duperelków od striptizu, pimpowania broni, sprawdzania stanu konta, wizyt na strzelnicy poprzez grę na giełdzie, fryzjera, salon tatuażu na misjach pobocznych kończąc jest porażająca

To co mi się jak na razie średnio podoba to takie ''wejście'' w grę tak na gorąco i na chybcika co powoduje to, że z początku nie za bardzo wiadomo kto jest kim, co, po co i dlaczego.

I ludzie - jak to w końcu jest? Rozumiem że mogę w dowolnej chwili wybierać pomiędzy trzema postaciami ale czy to będzie w którymś momencie tak, że sobie wybieram ja sam którą postacią chcę wykonać daną misję czy po prostu mamy jakby trzy łączące się fabuły a przełączanie jest pozornie dowolne i ogranicza się tylko do kolejności w której te misje wybierzemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 17:20, Tyler_D napisał:

- chyba nie będzie przesadą jeśli już powiem że piątka to najbardziej rozwinięta i najbardziej
rozbudowana część GTA do tej pory


SA jest jednak ciut bardziej rozbudowane.

Dnia 14.06.2015 o 17:20, Tyler_D napisał:

I ludzie - jak to w końcu jest? Rozumiem że mogę w dowolnej chwili wybierać pomiędzy
trzema postaciami ale czy to będzie w którymś momencie tak, że sobie wybieram ja sam
którą postacią chcę wykonać daną misję czy po prostu mamy jakby trzy łączące się fabuły
a przełączanie jest pozornie dowolne i ogranicza się tylko do kolejności w której te
misje wybierzemy?


I tak i tak. Są misje, gdzie samemu wybieramy kim chcemy grać, są misje gdzie takiego wyboru nie mamy i po kolei gramy każdym z bohaterów, a i są takie misje, że mamy do wyboru dwóch bohaterów i możemy się między nimi swobodnie przełączać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2015 o 19:09, Tyler_D napisał:

Jak takie misje są oznaczone?


Nie są, to zwyczajne misje główne. W trakcie misji zorientujesz się, że możesz się przełączyć na innego bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To będzie dziwne pytanie ale co tam. W jaki sposób wybierać sobie broń dodatkową z danej kategorii? No mam np: gołe pięści a oprócz tego nóż i butelkę. Tylko że nie wiem jak je wybrać z ekwipunku podobnie jak broń z dodatkami. Niby w controlsach jest ''E'' ale ono nic nie daje. Trzeba wcisnąć jakąś kombinację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 17:40, Tyler_D napisał:

To będzie dziwne pytanie ale co tam. W jaki sposób wybierać sobie broń dodatkową z danej
kategorii? No mam np: gołe pięści a oprócz tego nóż i butelkę. Tylko że nie wiem jak
je wybrać z ekwipunku podobnie jak broń z dodatkami. Niby w controlsach jest ''E'' ale
ono nic nie daje. Trzeba wcisnąć jakąś kombinację?


Domyślnie chyba odpowiadało za to kółko myszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2015 o 19:21, Tyler_D napisał:

No kółkiem sobie wybieram te ''główne'' kategorie ale czasami mam 1/2 lub 1/3. Tak jak
pisałem, np: jak wybrać nóż obok piąchy?


Kółkiem wybierasz, gdy tabem przywołasz listę broni. Musiałem specjalnie grę odpalić i to potwierdzić. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, jestem przy misji

Spoiler

do której potrzebne były przebrania, maski, holownik i śmieciarka. Zebrałem to wszystko po czym dostaję info od yyy Steve''a że mam się zjawić w El Burro Heights

. Ale gdzie konkretnie? Tam gdzie są odstawione auta do akcji? No bo jeśli tak to coś nie pykło. Mam się tam zjechać każdym bohaterem z osobna? Czy co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Tam gdzie są odstawione auta do akcji?

Dnia 16.06.2015 o 22:36, Tyler_D napisał:

No bo jeśli tak to coś nie pykło. Mam się tam zjechać każdym bohaterem z osobna? Czy
co mam zrobić?


Tam gdzie pokazuje znacznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2015 o 15:43, Tyler_D napisał:

Problem w tym że ja nie mam żadnego znacznika. On się odblokowuje po x czasie ''in game''
od wykonania misji może?


Nie, od razu jak dostajesz zadanie to masz znacznik ja kw każdym innym GTA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Misja w której

Spoiler

mam ścigać samolot transportowy. Gdy już jestem poza obszarem gdzie może mnie złapać wojsko muszę lecieć centralnie za tym transportowcem. Ale ... jak? Nabieram wysokości tak jak każą ale zatrzymuję się na pewnym pułapie i samolot się tylko oddala

. Jak mam go niby dogonić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2015 o 18:57, Tyler_D napisał:

Misja w której

Spoiler

mam ścigać samolot transportowy. Gdy już jestem poza obszarem gdzie
może mnie złapać wojsko muszę lecieć centralnie za tym transportowcem. Ale ... jak? Nabieram
wysokości tak jak każą ale zatrzymuję się na pewnym pułapie i samolot się tylko oddala

.
Jak mam go niby dogonić?


Stopniowo nabierając wysokości, nie lecąc na chama w górę. Lekki lot w górę, stabilizacja i tak w kółko, u mnie zadziałało. Bez obrazy, ale czy ta gra nie jest przypadkiem dla Ciebie za trudna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No może i jest, to takie dziwne że te #$%^$^ misje samolocikowe są w tej serii zazwyczaj totalnie z dupy i mam z nimi problem i zapewne nie ja jeden? W trójce chyba ich nie było, w VC były znośne za entym razem, w SA to była kompletna porażka a w czwórkę nie grałem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nawet próbuję jak mówisz ale nawet jak się powoli wznoszę to przy byle jakim innym ruchu gwałtownie spadam w dół, tak samo jak wtedy gdy lecę w górę. Dolatuję i nagle po prostu samolot nie chce lecieć dalej i pikuje mi w dół. Już nie mówiąc o tym że zaczynam misję enty raz od momentu wyjścia z tej wojskowej strefy, mój samolot leci dosyć wolno a transportowiec mam spoooro przed sobą. I niby jakim cudem mam go dogonić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się