Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Traktowałem to raczej jako ciekawostkę, bo z kilkoma opiniami kompletnie się nie zgadzam- subiektywizm. Ot np:

O Ramosie i Puyolu "Obaj wydają mi się bardziej przydatni kiedy grają jako środkowi obrońcy niż jako boczni."

Ale z większością - opisów, nie ocen - zdecydowanie bym się zgodził. Choćby drugi opis Casillasa i Valdesa.

A jeśli już przy nich jesteśmy to ja osobiście oceniłbym jak Paco Buyo tylko, że dałbym oczko więcej każdemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2007 o 23:58, mikal15 napisał:

Traktowałem to raczej jako ciekawostkę, bo z kilkoma opiniami kompletnie się nie zgadzam- subiektywizm.
Ot np:

O Ramosie i Puyolu "Obaj wydają mi się bardziej przydatni kiedy grają jako środkowi obrońcy
niż jako boczni."

Z tym to ja się akurat zgadzam xD.
Aha, i ciekaw jestem twojego porównania :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że według ciebie Ramos lepiej gra na środku niż na prawej stronie obrony? Przecież chyba pisałeś, że na prawej jest najlepszy na świecie...

Choć może źle to interpretuję. Może rzeczywiście Sergio bardziej przydaje się Realowi na środku, bo wtedy odpada jeden stoper robiący błędy. Chociaż to raczej nie o to chodzi, bo wtedy na prawą stronę wchodzi Salgado :D

Jak jesteś ciekaw to suche oceny, bo nie mam za bardzo czasu. Jutro (a właściwie dzisiaj ;) ) uzasadnienie.

Valdes 9-10 Casillas
Puyol 9-10 Ramos
Marquez 8-7 Cannavaro
Milito 8-7 Pepe
Abidal 9-7 Heinze
Toure 9-7 Diarra
Xavi 8-9 Sneijder (choć porównanie raczej nieco dziwne)
Deco 9-8 Guti
Iniesta 10-10 Robinho
Eto'o 10-10 Van Nistelrooy
Ronaldinho 9-10 Raul (jak przy Xavim i Sneijderze)

Ciężko było przyjąć jakieś sensowne kryterium, starałem się jakoś to wyważyć między aktualną formą i możliwościami. Szczególnie dotyczy to Deco, Ronaldinho, Heinze czy Diarry. Bo oni biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie formę to by mieli niższe noty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 00:04, mikal15 napisał:

To znaczy, że według ciebie Ramos lepiej gra na środku niż na prawej stronie obrony? Przecież
chyba pisałeś, że na prawej jest najlepszy na świecie...

No, razem z Alvesem ;).
Na środku to też ścisła czołówka, więc nie wiem ocb ;). W obecnej sytuacji bardziej się przyda Realowi na prawej, ale jeśli Real sprowadzi jakiegoś prawego obrońce to widze Sergio na środku.
A pod nieobecność Sergio na prawej powinien grać Torres, a nie Salgado ;>.

A tak z ciekawości, to jakby wypadli Gago zamiast Diarry, i Baptista zamiast Gutka?? :> I Marcelo zamiast Hainze, bo to Marcelo będzie grał prawdopodobnie w niedziele na CN :>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,Spółki Skarbu Państwa mają przestać sponsorować zawodowe kluby sportowe. Taka jest propozycja wicepremiera Grzegorza Schetyny, ministra skarbu Aleksandra Grada oraz szefa resortu sportu Mirosława Drzewieckiego.
Zdaniem członków gabinetu Donalda Tuska, sponsorowanie klubów z pieniędzy takich firm, jak np.: KGHM Polska Miedź, PGE Polska Grupa Energetyczna, czy Jastrzębska Spółka Węglowa, wypacza sportową rywalizację i sprzyja korupcji.''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://wislakrakow.com/www/showarticle.php?articleid=16617

Nie powiem tak jak wiślacy na forum "szacunek". Brożek niby mówi, że chce odejść bo jeszcze nic nie osiągnął, ale może tak naprawdę wie, że jest wiecznym talentem... Teraz ładnie strzela, prowadzi w klasyfikacji na króla, ale to połowa sezonu. Reiss się w zeszył sezonie wybił na lidera na wiosnę. Jeszcze się może wybić i w tym roku, albo Takesure Chinyama z Legii.

http://wislakrakow.com/www/showarticle.php?articleid=16639

Bardzo dobrze. Jeśli Wisła przegra z Rumunami, będzie widać jak słaba jest polska liga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 10:52, Assax napisał:

np.: KGHM Polska Miedź, PGE Polska Grupa Energetyczna, czy Jastrzębska Spółka Węglowa, wypacza
sportową rywalizację i sprzyja korupcji.''''

i bardzo dobrze, bo w większości były to pieniądze marnotrawione.zgodnie z zasadą "państwowe - niczyje", można wydać lekką ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to pierwsze skojarzenie jakie przychodzi mi na myśl jak czytam ''Sergio Ramos i środek obrony'' to czerwona kartka ;P POWINIEN grać Torres, ale gra Salgado. Na szczęście dla przeciwników Realu ;)

Gago byłby dwa punkty wyżej od Diarry, Baptista dostałby 10. Marcelo to samo co Heinze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno w Gran Derby ma wystąpić taka jedenastka:

"Valdés; Puyol, Milito, Márquez, Abidal; Touré, Xavi, Gudjohnsen; Iniesta, Giovani i Eto''o."

Jest ten, którego najbardziej się obawiam, czylu Gudjohnsen. Jeśli on zagra, to będzie mądry ruch ze strony Ryjka ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :)
Dzisiaj na Dniu Sportu Szkolnego, odbywał się m.in turniej piłki nożnej na śniegu ^^
Ze względu, iż lodowisko nie było przygotowane jak należy, zebrałem ekipię z kolegami i poszliśmy grać ^^
Udało się nam wywalczyć 1 miejsce :D
Zasady były mniej więcej takie :
- 4 zawodników, w tym lotny bramkarz.
- przed bramką znajdowało się pole karne, w którego obręb wejście, karano "jedenastką"
- jedenastka, był to strzał z połowy boiska na pustą bramkę.

Więcej zasad nie trzeba tłumaczyć, bo takowych nie było :D Ponieważ śnieg był mięciutko, robiliśmy przewrotki jak idioci :D
Pozdrawiam i polecam wam taką grę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 16:20, Probos napisał:

Witam :)
Dzisiaj na Dniu Sportu Szkolnego, odbywał się m.in turniej piłki nożnej na śniegu ^^
Ze względu, iż lodowisko nie było przygotowane jak należy, zebrałem ekipię z kolegami i poszliśmy
grać ^^
Udało się nam wywalczyć 1 miejsce :D
Zasady były mniej więcej takie :
- 4 zawodników, w tym lotny bramkarz.
- przed bramką znajdowało się pole karne, w którego obręb wejście, karano "jedenastką"
- jedenastka, był to strzał z połowy boiska na pustą bramkę.

Więcej zasad nie trzeba tłumaczyć, bo takowych nie było :D Ponieważ śnieg był mięciutko, robiliśmy
przewrotki jak idioci :D
Pozdrawiam i polecam wam taką grę ;)


No to fajnie sie musiało grac... Ja z kolegami mam zamiar pograc w rugby na śniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pary 1/4 Pucharu Polski (mecz i rewanż):

Arka Gdynia - Wisła Kraków
Jako kibic Wisły cieszę się. Co prawda Arka jest ambitna, ma ambicje na awans, ale... to wciąż tylko drugoligowiec. Fajnie, że pierwszy mecz w Gdyni, jak tam nie pójdzie, to na Reymonta trzeba zgnieść Gdynian. Mam nadzieję, że w Gdynii wspomogą nas kibice Lechii. I podwójna korona w tym roku! :D

Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa
Będę kibicował Poloni, jeśli idzie o tą parę. Nie lubię KGHM Zagłębia (szczególnie po ostatnich informacjach). Polonii też nie, ale może fajnie namieszać. Ciekawie byłoby gdyby awansowała Polonia, jednak myślę, że jednak mistrz Polski, szczególnie po tym jak ostatnio się podniósł wyeliminuje warszawian.

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk
W tej parze liczę na Lechię, chociaż ostatnio Lechii średnio idzie w II lidze, szczególnie że ponoc zespół ma ambicje na awans. Liczę na Gdańszczan, ale Legia poczuła krew i to raczej ona przejdzie.

Groclin Grodzisk Wlkp. - Ruch Chorzów
Nie mam w sumie tutaj kogo dopingować. Faworytem jakby nie było jest Groclin. Raz - Grodziszczanie są obrońcą tytułu, dwa w lidze spisują się o wiele lepiej (tak, wiem wiem że PP rządzi się swoimi prawami). Czwarte miejsce Groclinu i dopiero 11 Ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 20:47, Vaxinar napisał:

Arka Gdynia - Wisła Kraków

No ja też się tu cieszę. Wydają się nieco silniejsi od Polonii i podobnie jak Lechia, Arka ma ambicje na awans do 1 ligi. Na razie są około 4-5 miejsca z tego co pamiętam. No cóż... dobrze, że rewanż u siebie, myślę, że będzie ciekawie no i nie byłam jeszcze na meczu Wisły, gdy graliśmy z Arką :D

Dnia 20.12.2007 o 20:47, Vaxinar napisał:

Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa

PP rządzi się swoimi prawami :P Z tej pary wszystko mi jedno, kto awansuje, aczkolwiek podobnie jak Ty wolę już Polonię (po tych ostatnich doniesieniach na Zagłębie). Może być ciekawie, tym bardziej, że Polonia gra zupełnie nieźle w II lidze, a Zagłębie miewa wzloty, ale i upadki.

Dnia 20.12.2007 o 20:47, Vaxinar napisał:

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

Ajajaj... =/
Lechia tak, ma ambicje na awans i idzie im bardzo dobrze (między 3-4 miejscem. W czołówce jest Śląsk, Piast, Lechia, Arka i ktoś jeszcze bo jest 5 drużyn mniej więcej równo grających). Czy Lechia jest w stanie wyeliminować Legię? To zależy. Zależy od tego, czy Legia rywala nie zlekceważy (odpadała przecież ze słabszymi...) i od formy Lechii. Myślę, że mają szansę, ale będzie bardzo ciężko. Ostatnie kilka spotkań OE pokazało, że Legia przełamała kryzys.

Dnia 20.12.2007 o 20:47, Vaxinar napisał:

Groclin Grodzisk Wlkp. - Ruch Chorzów

No no... obrońca tytułu z jedną z drużyn, która w PP mi sie źle kojarzy (pamiętne wyeliminowanie Wisły). Myślę, że sportowo lepszy jest Groclin i to oni awansują, tym bardziej, że w PP zazwyczaj grają bardzo dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze gazeta Wyborcza: ,,Finaliści Ligi Mistrzów z ubiegłego sezonu - Milan i Liverpool mogą na siebie trafić już w 1/8 obecnej edycji. Losowanie o 11.30 w Nyonie.
Już w tak wczesnej fazie może dojść do hitu Barcelona - Liverpool czy Arsenal - Real. Celtic może wpaść na Manchester. Szkoleniowiec mistrzów Szkocji Gordon Strachan był kiedyś zawodnikiem Aleksa Fergusona w Aberdeen i Manchesterze United. - To najlepszy trener w historii - mówi o byłym pryncypale Strachan.
Do zwycięzców grup zostaną dolosowane drużyny z drugich miejsc. Pierwsze mecze 1/8 finału 19 i 20 lutego, rewanże 4 i 5 marca.''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w gran derby cała nadzieja w dziurawych rekach valdesa i jego nieprzeciętnych umiejętnościach puszczania bramek.bez messiego moim zdaniem barca traci 50% wartości, bo to chyba jeden z nielicznych zawodników, któremu w tym zespole się coś chce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyniki losowania 1/8 finału Ligi Mistrzów:

Celtic Glasgow - FC Barcelona
Olympique Lyon - Manchester United
Schalke 04 Gelsenkirchen - FC Porto
FC Liverpool - Inter Mediolan
AS Roma - Real Madryt
Arsenal Londyn - AC Milan
Olympiakos Pireus - Chelsea Londyn
Fenerbahce Stambuł - Sevilla FC

Moim zdaniem najciekawie zapowiada się mecz Arsenal - Milan
Spotkaja się dwa różne style gry i dwa pokolenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować