Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Austriakom udało się zremisować tylko dlatego, że sędzia był po ich stronie i dał im bramkę w prezencie. A głupia FIFA i UEFA nadal nie chcą wprowadzać korzystania z replayów tak by sędzia mógł ocenić niejasne sytuacje...brawo tępaki!
Platini, go to hell and burn.
Szkoda że wyszło jak wyszło, ale mecz był przynajmniej ciekawy i emocjonujący, zwłaszcza dzięki Borucowi który bronił fenomenalnie.
Co do pomysłu wycofania reprezentacji z turnieju...hm sam nie wiem, Leo i reszta spółki raczej na to nie pójdą, w końcu trochę się napracowali by do tej zafajdanej Austrii pojechać. Za to na pewno taki ostry krok byłby szeroko komentowany i może doprowadziłby do pewnej dyskusji i zmiany regulaminu gry. Nie miałbym im za złe gdyby się na coś takiego zdecydowali.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 00:33, Konował napisał:

Co do pomysłu wycofania reprezentacji z turnieju...hm sam nie wiem, Leo i reszta spółki
raczej na to nie pójdą, w końcu trochę się napracowali by do tej zafajdanej Austrii pojechać.
Za to na pewno taki ostry krok byłby szeroko komentowany i może doprowadziłby do pewnej
dyskusji i zmiany regulaminu gry. Nie miałbym im za złe gdyby się na coś takiego zdecydowali.


I tak nie wyjdą z grupy, a takie odejście z turnieju byłoby calkiem niezłym zagraniem ... przynajmniej mówili by za kilka lat "Euro 2008 - to wtedy Polacy powiedzieli "DOŚĆ""

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak:
Akcja Austrii wyjscie na sam na sam z borucem byl spalony(Co prawda boruc obronił ale...).
Roger bramka ze spalonego.
W blędach sędziego remis.
Druga połowa
Karny bład sedziego
Wychodzi na to ze sedzia gral dla Austrii dziekuje...
Ten pan dal czerwona kartke Królowi w meczu U-20 Brazylia polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 00:12, TYHE napisał:

/.../

Pomysł sam w sobie dosyć kontrowersyjny... Myślę, że inne kraje mogą opacznie zrozumieć naszą rezygnację z Euro08 i zaraz się zacznie, że się poddaliśmy, że nie umiemy przegrywać itp. No i jak ja sie w szkole wtedy pokażę między Brytyjczykami? :P
A swoją drogą to znając zapał do pracy naszych rodaków to decyzja o wycofaniu reprezentacji z mistrzostw zostanie podjęta dwa tygodnie po meczu o honor z Chorwacją, kiedy to nasi piłkarze będą już dawno w domu i znowu się ośmieszymy...
Ale mimo wszystko, jeżeli zostaną podjęte jakieś kroki co do tej akcji to chyba nie widzę niczego przeciw. Możemy wracać. Nie dość, że wywołamy małe zamieszanie to przynajmniej unikniemy kolejnej kompromitacji, tym razem z Chorwatami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 00:33, Konował napisał:

Austriakom udało się zremisować tylko dlatego, że sędzia był po ich stronie i dał im
bramkę w prezencie. A głupia FIFA i UEFA nadal nie chcą wprowadzać korzystania z replayów
tak by sędzia mógł ocenić niejasne sytuacje...brawo tępaki!


Też jestem wkur**** na maksa ale to jest właśnie urok piłki nożnej, że tego się nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemcy - Chorwacja 1 - 2

Cóż Podolski nie spełnił obietnicy i nie odebrał Chorwatom punktów. Widać założona została spółdzielnia przez Marcella Jansena, który pomógł otworzyć wynik;-). Jansen był takim niemieckim Golańskim. Chorwaci wygrali zasłużenie wybli wyraźnie lepszym zespołem niż Niemcy. Mecz trochę przypominał nasz mecz z Niemcami ze małą zmianą ról. Niezbyt dobry mecz z Austrią mógł wynikać z wcześnie strzelonej bramki no i małej motywacji, bowiem na Niemców Chorwaci byli zmotywowani bardzo.

Polska - Austria 1 - 1

Są to pierwsze punkty jakie zdobyła drużyna Leo na mistrzowskiej imprezie. Nie trzy, lecz jeden.

W pierwszej połowie Austria zamkneła nas i stworzyła kilka bardzo groźnych sytuacji, lecz będący w bardzo dobrej formie Boruc chronił naszą bramkę niczym twierdze. Bramka Rogera zdobyta ze spalonego (ale do nasza bramka wiec o co chodzi;-). Bramka podcieła skrzydła Austryjakom i zeszło z nich powietrze. W drugiej połowie nasi zagrali lepiej, choć nie byli w stanie przełożyć swojej gry na bramke. Karny był z kapelusza, ale powód był, zreszto wczesniej nam się upiekło bo móglby być karny za faul Golańskiego.
Jest takie stare piłkarskie porzekadło "Niewykorzystane sytuacje się mszczą" Zemściły się na Austryjakach w pierwszej połowie a na nas w drugiej.

Podsumowanie piłkarzy.

Z rozbiciem na dwie połowy:
Boruc - świetny mecz.
Wasilewski w pierwszej połowie słabo grał, ale dostosował się do kolegów.
Bąk - jak wyżej
Żewłakow - jak wyżej
Jop - wydaje mi się, że ten mecz ostatecznie powinien otworzyć oczy dla selekcjonera, że inwestowanie w tego piłkarza to ewidentny sabotaż przeciw drużynie. Wolny i nieskuteczny w obronie, słusznie zmieniony. Niestety to pewna tendencja u Jopa w meczach o stawke, notorycznie zawodzi.
Lewandowski w pierwszej połowie nieistniał, podobnie jak Dudka.
Krzynówek - bardzo słaba gra.
Dudka - niewidoczny
Saganowski - pokazał się z pozytywnej strony na nowej dla niego pozycji.
Roger - strzelec bramki najlepszy w pierwszej połowie zaraz po Borucu.
Smolarek - niewidoczny.

Druga połowa wyglądała ciut inaczej:
Boruc miał mniej do roboty, przy karnym wiadomo jak to jest, gdyby obronił byłby Kaiserem Wiednia.
Żewłakow zmienił Jopa na środku obrony i odrazu zaczeło być lepiej.
Bąk - w drugiej połowie lepszy.
Wasilewski w drugiej połowie lepszy był dość pomocny w obronie i w ataku.
Golański - prawy obrońca na lewej obronie, cóż meczył sie niemiłosiernie, często był wolniejszy od austryjaków, który biegali już od 45 minut
Krzynówek - słaby mecz, badzo chciał strzelić bramkę, jednak to nie był ten dzień, nie pamietam kiedy Jacek rozegrał tak słabe zawody, ewidentnie zawiódł.
Dudka - jego cross-y były bardzo niecelne.
Lewandowski - dał powód dla którego sędzia mógł podyktować karnego (poza tym niewidoczny)
Roger - trzymał poziom, potrafił przytrzymać piłkę jego podania w porównaniu do np Dudki były prawie dokładnie na noge, chyba w końcu mamy porządnego rozgrywającego:-)
Saganowski - świetny mecz, walczył podawał był bardzo kreatywny
Smolarek - chciał powtórzyć wyczyn ojca, lecz strata przerzut do środka potem wolny -> karny no i remis (niewidoczny geneneralnie słaby mecz)
Łobodziński grał dłużej niż Murawski nie mniej jednak ten drugi był bardziej widoczny.

Biorąc geneneralnie przebieg meczu to remis to sprawiedliwy wynik. Oczywiście można tupać nogami, że karny bla bla bla, ale nasi nie byli na tyle lepsi, żeby strzelić drugiego gola. Zawiedli zawodnicy, na których najbardziej liczyliśmy Krzynówek, Smolarek, Lewandowski pozytywnym zaskoczniem był występ zmienników Rogera (choć on już w meczu z Niemcami się pokazał z bardzo dobrej strony) oraz w szczególności Saganowskiego. Ten wynik oraz porażka Niemców znacznie skomplikowała sytuacje w grupie. Nie mniej jednak szasna nadal jest. A biorąc pod uwagę przygotowanie Austryjaków to niespodzianka w meczu z Niemcami jest możliwa. Choć z drugiej strony wątpie by Niemcy zagrali drugi taki słaby mecz.

Jeśli chodzi o komentujących to musze przyznać, że przez pierwsze 30 minut doprowazdali mnie do pasji, na szczęście Roger sprawił, że zmienili trochę śpiewkę.

Co do reakcji większości wypowiadających się.
Kali ukraś krowe dobrze, Kaliemu ukraś krowe źle!! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 00:54, T34 napisał:

Też jestem wkur**** na maksa ale to jest właśnie urok piłki nożnej, że tego się nie robi.


Urok piłki nożnej?
WTF?
To nie jest urok, to jest niesprawiedliwość. Skoro można coś usprawnić, sprawić by działało lepiej, to powinno się to zrobić, a nie nic nie robić i udawać że wszystko jest w porządku. Bo nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boruc jak zwykle ma najlepszy komentarz (za onetem):

"- Na pewno w końcówce sędzia nam nie pomógł. Dyskusje nie mają sensu. Chłop się pogubił, gwizdał w jedną stronę, choć to my graliśmy przez 90 minut i mogliśmy sobie przypilnować wyniku - dodał Boruc."

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2008 o 01:00, Rzezim napisał:

Jop - wydaje mi się, że ten mecz ostatecznie powinien otworzyć oczy dla selekcjonera,
że inwestowanie w tego piłkarza to ewidentny sabotaż przeciw drużynie. Wolny i nieskuteczny
w obronie, słusznie zmieniony. Niestety to pewna tendencja u Jopa w meczach o stawke,
notorycznie zawodzi.


Zgadzam się, ale to samo napisałbym o Dudce, z tą różnicą, że on zawodzi nawet w meczach nie o stawkę.
Facet jest po prostu beznadziejny. Co się dotknie to spier**** jak Ricewind :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 00:12, TYHE napisał:

Oglądałam tvn24 i padł pomysł Z. Preisnera, żeby wycofać reprezentację w ramach protestu.
I jako bodziec do zmian i początku korzystania z dostępnej technologii.

Czy przypadkiem nasz sławny kompozytor nie był pijany? Plecenie głupot jest objawem bycia członkiem PiSu lub upojenia alkoholowego ;>

Dnia 13.06.2008 o 00:12, TYHE napisał:

Bo dlaczego ten system kamer wisi nad boiskiem tylko po to żeby kibice wiedzieli, co
skopał sędzia?
Sędzia też powinien sprawdzać na bieżąco to, czego nie jest pewny.

Chrzanić kamery, wystarczą czujniki sygnalizujące pozycjepiłki i zawodników oraz linii końcowych. Nie ma już niepodyktowanych rożnych,autów, nieuznanych bramek, spalonych. Just like that.

Dnia 13.06.2008 o 00:12, TYHE napisał:

Te wszystkie kalkulacje, co by musiało nastąpić, żebyśmy wyszli, są tak życzeniowe,
że chyba można spokojnie przyjąć ze niczego już nie stracimy.

Sędzia okazał się złamasem, ale gdyby Krzynek i spółka mniej zajmowali się machaniem do publiczności i pajacowanie, a graniem w piłke może końcówka nie miałaby znaczenia. Polska w normalnej dyspozycji powinna wygrać co najmniej dwiema bramkami ze słabą Austrią. Kto był tym razem chłopcem do bicie w czepku urodzonym pokazała pierwsza połowa.
Napisałem wcześniej to był pojedynek dwóch najsłabszych drużyn na tym turnieju.

Dnia 13.06.2008 o 00:12, TYHE napisał:

Jednak pułapka jest taka, że jakby sprawdzać wszystko na podstawie zapisu z kamer, to
też byłby remis.... 0:0

Wystarczą czujniki i większa rola sędziego technicznego plus komunikacja radiowa (notabene już istniejąca pomiędzy sędziami). Owszem nie wyeliminuje się tego typu urojeń jak ten karny, ale skoro sędzia chce widzieć co chce to i powtórka nie pomoże.

Żałosne jest to, że w Polsce znajda się popaprańce takie jak pan Janusz Wójcik, który oczywiście stwierdził że karny był ewidentny. Nie ma to jak rzeczowa krytyka ala zabłysnąłem w mediach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 01:18, boogie85 napisał:

Żałosne jest to, że w Polsce znajda się popaprańce takie jak pan Janusz Wójcik, który
oczywiście stwierdził że karny był ewidentny. Nie ma to jak rzeczowa krytyka ala zabłysnąłem
w mediach.


To się nazywa frustracja niespełnionych cieniasów, któryzy zazdroszczą innym wszystkiego.
To takie typowe i niestety polskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej storny dzięki Borucowi mieliśmy farta, z drugiej dzięki sędziemu mieliśmy pecha...
Wg. mnie taki faul nie zasługiwał na karny w ostatnich minutach spotkania, gdzie takie coś decyduje o wyniku meczu... na początku byłem pewien, że sędzie gwiżdże faul na naszym obrońcy... wg. mnie takie sytuacje zdarzają się zbyt często w polu karnym, aby z tego gwizdać karniaka...
Oglądałem w pubie, więc nie widziałem wszystkiego, ale nie bardzo mi się podobała gra Żewłakowa w obronie, zbyt mało agresywnie i zbyt często na jego stronie austriacy sobie swobodnie mogli poczynać. Boruc do końca, a Roger do ok 65 minuty byli dla mnie najjaśniejszymi punktami naszej drużyny.
Niestety dla mnie to już koniec Euro, bo mimo stawianych wcześniej pieniędzy na Polskę, nie wierzę, aby nam się udało dostatecznie wysoko wygrać z chorwatami, a austriakom udało się wygrać bądź zremisować...
Niestety pozostaje mi chyba tylko kibicowanie mojej drugiej drużynie włochom...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może już ktoś to wrzucił wcześniej, jeżeli tak to sorry.

Jako kibic i jako patriota czuję się niejako w obowiązku zamieszczenie tego oto linku http://proca.pl/pokaz/1164/anulowac_wynik_meczu_polska-austria
do strony z petycją o unieważnienie meczu Polska- Austria. Wiem że szanse są nikłe ale ja nie mogłem tak tego zostawić i również podpisałem sie pod tą petycją. Mam nadzieję że gramowicze również poprą starania o unieważnienie w/w meczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 01:30, lukesky16 napisał:

Być może już ktoś to wrzucił wcześniej, jeżeli tak to sorry.

Jako kibic i jako patriota czuję się niejako w obowiązku zamieszczenie tego oto linku
http://proca.pl/pokaz/1164/anulowac_wynik_meczu_polska-austria
do strony z petycją o unieważnienie meczu Polska- Austria. Wiem że szanse są nikłe ale
ja nie mogłem tak tego zostawić i również podpisałem sie pod tą petycją. Mam nadzieję
że gramowicze również poprą starania o unieważnienie w/w meczu.


Ciekawa petcja, ale niestety taka jest piłka... zwłaszcza jeżeli pamietamy mecze w korei... niestety taka jest piłka, czasami niesprawiedliwa i nic tego wyniku nie zmieni mimo iż sędzia dał ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 00:26, mikal15 napisał:

> Więc jeżeli mówimy o sprawiedliwości to ten gol Rogera właśnie sprawiedliwy był.
Ale takie pojmowanie sprawiedliwości jest chore. Bo sędzia może popełniać tylko parzystą
liczbę błędów, żeby być sprawiedliwy :D Idąc tym tokiem, to karny też był sprawiedliwy.
Co z tego, że to błąd - to wyrównanie krzywdy zadanej za gol Rogera :P


Czyli rozumiem, że nie widzisz różnicy między błędem a drukiem? Ok, niech i tak będzie. Ciekawe tylko, co by było gdyby zamiast Polski była Barcelona, a zamiast Austrii Real.

Ja nie twierdze, że super że bramka ze spalonego i w ogóle. Tylko też śmieszy podejście, że my strzelamy ze spalonego to Austriakom się należy karny z kapelusza. Wolałbym, aby bramka nasza była 100% prawidłowa. Tyle, że nie jesteśmy ani pierwsi ani ostatni, którzy tak strzelą. Za to Austria jest absolutnie pierwszym zespołem, któremu tyłek ratuje sędzia taką decyzją. Mieli 30 minut przewagi, wtedy nie strzelili i to była tylko ich wina. Mogli prowadzić 3:0 i po meczu. Ale oni mają w ataku ogórki, a my mamy w bramce Boruca.

A nie byłoby tej dyskusji gdyby Niemcy wygrali z Chorwacją. I teraz mamy "śmieszną" sytuację, w której 6 punktów to mogło być mało do awansu, podczas gdy w grupie A wystarczą 4.

A to z meczem Hiszpanów to ja pisałem. I wtedy, w 2002, byłem nie mniej wściekły jak teraz.

A sędzia nas okradł. Bo Austria nie grała super meczu. Nie mieli błyskotliwej pomocy, genialnego napadu i żelaznej obrony. To po prostu nasza obrona byłą przez 30 minut dorodnymi ogórasami. Po straconej bramce zupełnie siedli, stracili cały pomysł na grę. Przez 30 minut Austria była lepsza. Przez pozostałe 60 my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem mecz Polska - Austria na raty, troche tu, troche tam, bo trzeba bylo pracowac (a mieszkam sobie w Anglii). Sercem z Polakami, rozumem bardziej przy realistycznej ocenie naszych mozliwosci. Mielismy szczescie ... nie tracac gola, a zdobywajac go w pierwszej polowie. W drugiej bylismy lepsi i ... nam sie oberwalo. Chcialoby sie powiedziec, ze generalnie mamy to na co zasluzylismy. Problem w tym, ze w pilce noznej spora role odgrywa szczescie. Biorac pod uwage ten fakt przychylam sie ku opinii, ze zwyciestwo w tym meczu odebrane zostalo man nieslusznie. Alan Shearer (który komentuje mecze dla BBC) przyznal - bardzo rozsadnie - ze gdyby za takie rzeczy jak pociaganie czyjejs koszuli wszyscy sedziowie przyznawali rzuty karne, to mielibysmy takowych od 4 do 6 w kazdym meczu. Ot tyle. Glos rozzalonego kibica po raz wtóry ...
Najgorszy jest fakt, ze teraz trzeba sie bedzie uzerac z Anglikami, którzy sami na Euro sie nie dostali lecz w wytykaniu czyichs bledów sa perfekcyjni ... echhhhh ... Tylko dlaczego nikt nie rozumie, ze my nie jestesmy Hiszpaniá, Portugaliá czy tez Wlochami i nie posiadamy klasowych zawodnikow grajacych w najlepszych ligach Europy, jeno od czasu do czasu ktos nam do rangi niemalze gwiazdy urosnie i nagle staje sie bogiem (celowo z malej litery)... no wlasnie ... dlaczego ... dlaczego wciaz musimy sie pocieszac; i nawet gdy tracimy gole, to potakujemy sobie mówiác, ze przynajmniej zrobil to Polak ... lub tez: sedza i tak byl Agolem i pewnie nam zazdroscil ;DDD Echhhh ... a moze to tylko ja sam i niespelnione - po raz którystam - nadzieje ... Put up or shut up jak to mówiá, wiec sie zamykam ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod wpływem emocji jestem w stanie napisać tylko tyle, a i tak ocenzurowano - j*bać sędziego, i całą rodzinę jego! I mam gdzieś, że ktoś się oburzy o ten tekst, najpierw byłem smutny, teraz jestem wkurzony i ogólnie bez komentarza, pewnie i tak jutro nie ustosunkuję się do żadnej wypowiedzi. MOZART D*PEK, MOZART! ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok sędzie dał drużynie Austrii karnego, którego nie było. Tym powinien się Platini zająć, bo to jest dla mnie skandal. Z drugiej strony dobrze Boruc powiedział, prowadząc 1:0 i grając dużo lepiej w II połowie trzeba było sobie wyniku przypilnować. Czyli strzelić jeszcze jedną bramkę i spokojnie czekać na zakończenie meczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2008 o 06:17, pretorianie napisał:

Ok sędzie dał drużynie Austrii karnego, którego nie było. Tym powinien się Platini zająć,
bo to jest dla mnie skandal. Z drugiej strony dobrze Boruc powiedział, prowadząc 1:0
i grając dużo lepiej w II połowie trzeba było sobie wyniku przypilnować. Czyli strzelić
jeszcze jedną bramkę i spokojnie czekać na zakończenie meczu.

To że nie udało nam się strzelić drugiej bramki dokumentującej naszą przewagę nie znaczy że za karę powinniśmy dostawać karnego z kapelusza:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować