Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Ja jednak uważam, ża na najciekawzsze mecze ligowe to 30 tys. luda na pewno byś nie zebrał. Swego czasu chodziłem na Legię i w czasach gdy grała w LM to faktycznie było 2x więcej chętnych na ligę nawet z Widzewem czy Polonią przychodziło po 8 tys. kibiców.

Co do mediów to fakt, że to oni kreują nasz obecny świat i niestety ic na to nie poradzisz, jednak nie zdobył bym się na pójście na jakikolweik mecz ze swoim 8 - miesięcznym synem (chocia strasznie bm chciał) z obawy, że jemu coś się może stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 23:39, Da Ghost napisał:

Ja jednak uważam, ża na najciekawzsze mecze ligowe to 30 tys. luda na pewno byś nie zebrał. (...)


Przykład - chociażby ostatni mecz Lecha z Legią. 26 tys. kibiców, a na wiosne to na pojedynku tych samych drużyn było w Poznaniu chyba z 30 tys?

Na Świętą Wojnę w Krakowie bez wątpienia też udałoby się "trochę" kibiców ^^

Dnia 27.10.2005 o 23:39, Da Ghost napisał:

Co do mediów to fakt, że to oni kreują nasz obecny świat i niestety ic na to nie poradzisz, jednak nie zdobył
bym się na pójście na jakikolweik mecz ze swoim 8 - miesięcznym synem (chocia strasznie bm chciał) z obawy, że >jemu coś
się może stać.


Jeden z kibiców wziął jakoś 1,5 rok temu swoje roczne wówczas dziecko na wyjazdowy (!) mecz Wisły w Katowicach :) Musiał mieć chyba bardzo wyrozumiałą żonę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. wiecie jak Rasialdo ocenia swój transfer do Tottenhamu i jakie korzyści dla klubu przyniosło jego przejście z Derby? Uwaga uwaga lepiej usiądźcie. Otóż van Der Drwal twierdziże "dzięki jego przyjściu Egipcjanin Mido się ożywił i zaczął dobrze grać". Rasiak przechodzi samego siebie serio. On przez te głupie powołania Janasa popadł w samouwielbienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby naprawdę coraz bardziej groziła nam reprezentacja złożona z odrzutów reprezentacyjnych innych państw ?
"Wiadomo, że piłkarz ma polskie pochodzenie, ale grał w niemieckiej młodzieżówce. ostatnio też poczuł się Polakiem." -> http://sport.onet.pl/1020297,0,0,wia,1187240,dyscyplina.html , cytat dotyczy Michaela Delury (jeśli tak się to odmienia). Ostatnio poczuł się Polakiem, cóż za ulga, bo obcokrajowca bym do naszej reprezentacji nie wpuścił ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I po meczu w Warszawie. Koniec passy rewelacyjnej Korony - przegrali 1:0, a powinno być nawet 4 (w pierwszej połowie 3 okazje zmarnowane). W pierwszej połowie Legia miała więcej strzałów niz Korona przez cały mecz (ostatecznie Korona miałą 6 strzałów z czego aż 1 celny, po pierwszej połowie Legia miała 7 strzałów z czego 4 celne) No i Piechna się przejechał - buńczucznie zapowiadał, ze oni się Legii nie boją, że Legia boi sie ich i Korona wywiezie z Łazienkowskiej 3 punkty. W rzeczywistości Piechna byl przy piłce od święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to szukanie obywateli w innyc ligach jest głupotą. To o klasie zawodnika decyduje już to, że występuje w jakiejś dobrej lidze? Janas powiniem częściej odwiedzać rodzime boiska.
Nie wiem juz co powiedzieć na Wisłę Płock. 3:0! W głowie się nie mieści co oni wyprawiają. Jeszcze jak sprzedadzą Jelenia do Wisły Kraków to juz zupełnie koniec zespołu i wróżę spadek do 2 ligi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni wolą sponsorować Paris-Dakar. I wolno im jeśli to uważają za strategię marketingową.
Polska piłka to zadupie. Z wielu względów, reklama łamiąca bariery geograficzne i jednostkowe, musi wyjść poza pewien krąg. Nie ma litości. Jeśli koncernem zarządza ktoś rozumny, z wydanego dolara chciałby trzy z powrotem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 21:40, HumanGhost napisał:

Według mnie to szukanie obywateli w innyc ligach jest głupotą. To o klasie zawodnika decyduje już to, że występuje w jakiejś
dobrej lidze? Janas powiniem częściej odwiedzać rodzime boiska.


No grtruluje rozkminy:) Jeżlei ktos gra w dobrym klubie w dobrej lidze w pierwszym składzie to z znaczy że jest w formie, to znaczy ze trenuje i ma odnowę biologiczną na najwyższym poziomie jakiego w naszej lidze nie uświadczysz, to znaczy wreszcie że mecze gra z dobrymi drużynami a nie miernota ekstraklasy... jeżeli to do Ciebie nie dociera to nie wiem. Przy okazji masz odpowiedź na marnowanie talentów - co z tego że w jakiejś u14 czy u17 mamy talenty jak potem wracaja na boiska... znacz ławki w zapyziałych klubikach bez terningów bez motywacji...
==
Cerm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 21:40, HumanGhost napisał:

Według mnie to szukanie obywateli w innyc ligach jest głupotą. To o klasie zawodnika decyduje już to, że występuje w jakiejś
dobrej lidze? Janas powiniem częściej odwiedzać rodzime boiska.


Gorszą sprawą jest raczej idealizowanie takich graczy i robienie z nich jakiegoś zbawienia dla reprezentacji.
A tak trochę z innej beczki - przybywa w naszej lidze obcokrajowców, liczba ograniczająca ich ilość została zniesiona albo ograniczona(?) i Janas niedługo może mieć problem z poszukiwaniem jakiś perspektywicznych graczy w polskiej ekstraklasie. Bo prezesi wolą zainwestować w kogoś z zagranicy niż dać szansę jakiemuś juniorowi.

Dnia 29.10.2005 o 21:40, HumanGhost napisał:

Nie wiem juz co powiedzieć na Wisłę Płock. 3:0! W głowie
się nie mieści co oni wyprawiają. Jeszcze jak sprzedadzą Jelenia do Wisły Kraków to juz zupełnie koniec zespołu i wróżę spadek do 2 ligi.


Zobaczymy co z tego będzie, od Wisły oczekują oprócz pieniędzy także Kowalczyka i Piotra Brożka.
Mnie ciekawi nie tyle przyszłość ich drużyny, co bardziej pozycja Jabłońskiego. Przecież swego czasu mieli walczyć nawet o mistrzostwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wisła kolejny raz straciła punkty, tym razem remisując u siebie z Amicą 0-0. Było parę dobrych okazji, ale zabrakło szczęścia bądź skuteczności. Patrząc na niektóre niewykorzystane "setki" Brożka trudno nie oprzeć się porównaniu w jaki sposób wykończyliby to Żuraw albo Franek... Wisła przeżywa wyraźny kryzys, ale fotel lidera nadal utrzymuje - chociaż Legia już zrównała się z nimi punktami. Prawdopodobnie do spotkania z Górnikiem mistrz Polski przystąpi już pod wodzą nowego trenera i wszystko wskazuje na to, iż będzie to Kasperczak.

A w Bundeslidze Borussia Dortmund w końcu wygrała i kolejny raz na liste strzelców wpisał się Euzebiusz Smolarek. To już jego 9 trafienie w tym sezonie. Może wartoby spróbować sprawdzić go w ataku także w reprezentacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 19:00, .Darnok napisał:

Prawdopodobnie do spotkania z Górnikiem mistrz Polski przystąpi już pod wodzą nowego trenera i wszystko
wskazuje na to, iż będzie to Kasperczak.


Myślisz że Kasperczak znowu zostanie treneram Wisły, gdyby tak się stało to byłoby świetnie. Za Kasperczaka Wiśle wiodło się najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 23:43, Pitkit napisał:

> Prawdopodobnie do spotkania z Górnikiem mistrz Polski przystąpi już pod wodzą nowego trenera i wszystko
> wskazuje
na to, iż będzie to Kasperczak.

Myślisz że Kasperczak znowu zostanie treneram Wisły, gdyby tak się stało to byłoby świetnie.
Za Kasperczaka Wiśle wiodło się najlepiej.

wiśle jest na rękę przyjąć Kasperczaka z powrotem , bo i tak mu muszą płacić, a że niezły z niego trener to pewnie znów poprowadzi wisełkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 19:00, .Darnok napisał:

A w Bundeslidze Borussia Dortmund w końcu wygrała i kolejny raz na liste strzelców wpisał się Euzebiusz Smolarek.
To już jego 9 trafienie w tym sezonie. Może wartoby spróbować sprawdzić go w ataku także w reprezentacji...


Janasowi chyba jednak nikt nie przemówi i nadal Franek będzie wchodził z ławy, Ebi grał w pomocy (albo też siedział na rezerwie), a w ataku oprócz Żurawia nasza sosenka czyli Rasialdo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-teraz skoro Rasiak namiętnie grzeje ławę w Tottenhamie-to Janas powinien sobie odpuścić z nim na parę meczy(i tak ostatnio nic sobą nie prezentował) - a lepiej niech pomyśli nad grą Ebiego w ataku(wg trenera to ile jeszcze on ma trafić tych bramek w bundeslidze?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 09:30, paweusz napisał:

-teraz skoro Rasiak namiętnie grzeje ławę w Tottenhamie-to Janas powinien sobie odpuścić z nim na parę meczy(i tak ostatnio
nic sobą nie prezentował) - a lepiej niech pomyśli nad grą Ebiego w ataku(wg trenera to ile jeszcze on ma trafić tych bramek
w bundeslidze?)


Ja to sam nie wiem jak by było optymalnie. Rasiak oczywiście trybuny i teraz mam wątpliwość. Albo Żurawski i Frankowski w ataku a Ebi jako Ofensywny pomocnik, albo Ebi i Franek w ataku a Żuraw z Szymkowiakiem niech rozżucają te piłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2005 o 23:43, Pitkit napisał:

(...)
Myślisz że Kasperczak znowu zostanie treneram Wisły, gdyby tak się stało to byłoby świetnie.
Za Kasperczaka Wiśle wiodło się najlepiej.


Nie tyle ja myślę, co wszystko na to wskazuje :) Wszystko okaże sie podczas środowego treningu o godzinie 15:00 - wtedy najprawdopodobniej zespół poprowadzi już nowy szkoleniowiec.
Co z tego będzie - zobaczymy. Daleki mi do założenia, że wszystko zmieni się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki... ale z drugiej strony jestem dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 10:49, Da Ghost napisał:

(...)
Ja to sam nie wiem jak by było optymalnie. Rasiak oczywiście trybuny i teraz
mam wątpliwość. Albo Żurawski i Frankowski w ataku a Ebi jako Ofensywny pomocnik, albo Ebi i Franek w ataku a Żuraw z Szymkowiakiem
niech rozżucają te piłki.


Tylko czy optymalne byłoby umieszczenie Żurawia w pomocy? Nie wątpię w jego możliwości rozgrywania piłki, ale mimo wszystko piłkarz tej klasy powinien jednak występować na swojej nominalnej pozycji - starczy sobie przypomnieć jak wyglądało kiedy musiał grać na prawej pomocy. W ataku powinien zdecydowanie występować z Frankiem, ale biorąc pod uwagę kryteria Janasa, to chyba prędzej zobaczylibyśmy tam Smolarka (że o dębowym pniu nie wspomnę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 10:49, Da Ghost napisał:

> -teraz skoro Rasiak namiętnie grzeje ławę w Tottenhamie-to Janas powinien sobie odpuścić z nim na parę meczy(i tak
ostatnio
> nic sobą nie prezentował) - a lepiej niech pomyśli nad grą Ebiego w ataku(wg trenera to ile jeszcze on ma
trafić tych bramek
> w bundeslidze?)

Ja to sam nie wiem jak by było optymalnie. Rasiak oczywiście trybuny i teraz
mam wątpliwość. Albo Żurawski i Frankowski w ataku a Ebi jako Ofensywny pomocnik, albo Ebi i Franek w ataku a Żuraw z Szymkowiakiem
niech rozżucają te piłki.

-Żurwaski w sumie mogłby grać jako cofnięty napastnik bo i tak wraca się aż do linii środkowej żeby rozgrywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 11:28, .Darnok napisał:

Tylko czy optymalne byłoby umieszczenie Żurawia w pomocy? Nie wątpię w jego możliwości rozgrywania
piłki, ale mimo wszystko piłkarz tej klasy powinien jednak występować na swojej nominalnej pozycji - starczy sobie >przypomnieć jak wyglądało kiedy musiał grać na prawej pomocy. W ataku powinien zdecydowanie występować z >Frankiem, ale biorąc pod uwagę kryteria Janasa, to chyba prędzej zobaczylibyśmy tam Smolarka (że o dębowym >pniu nie wspomnę).


Myśle że lepiej by było gdyby Żurawski grał w środku pola, świetnie rozgrywa piłkę, a Krzynówka nie wiem gdzie... napewno Janas go weźmie pod uwagę, może na prawej pomocy, mógłby potem pare bomb z lewej szczelić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz miałem okazję obejrzeć cały mecz w wykonaniu mistrza Słowacji - Artmedii Bratysława. Nasi sąsiedzi zagrali dzisiaj w LM z Glasgow Rangers i po bardzo dobrym meczu zremisowali 2-2, prezentując radosny, ofensywny, pełen zapału i poświęcenia futbol bez żadnych kompleksów. Naprawdę niesamowicie przyjemnie oglądało się ich gre i pozostaje tylko życzyć im jak najlepiej w dalszej walce o awans do kolejnej rundy. Zaś nasi ligowi piłkarze niech oglądają w kółko ich spotkania, żeby uczyć się skutecznej walki na całego. Pozazdrościć Słowakom takiej ekipy w Lidze Mistrzów - pozostaje gratulować i brać przykład!

P.S. A teraz w oczekiwaniu na skróty pozostałych spotkań... o 0:40 :-/ TVP gratulujemy Korzeniowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować