Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Spóźniłem się trochę na mecz i gdy przyszedłem moim oczom ukazał się wynik 1-0 dla Stuttgartu ;O Na szczęście kochany realizator powtórzył bramkę na pewno sporo ponad 10 razy ze wszystkich chyba możliwych kamer więc się napatrzyłem i mogę powiedzieć, że Jorquera przy strzale z rzutu wolnego mógł zachować się lepiej. Potem dominacja absolutna Barcelony, ale nic z tego nie wynikało. O dziwo jednak nie dlatego, że za dużo było kombinowania tylko przez skuteczność- do 16 minuty mieliśmy 4 naprawdę stuprocentowe sytuacje, jednak dwa razy Eto''o, a po razie Xavi i Dos Santos nie umieli strzelić bramki- co więcej raz Eto''o nie trafił w bramkę z 3 metrów, a reszta sytuacji to strzały prosto w niemieckiego bramkarza...a w międzyczasie Ewerthon uderzył 10cm nad poprzeczką. Wiedziałem, że gol w końcu padnie no i padł. Tylko, że w Barcelonie to chyba młodzież od najmłodszych lat deprawują, bo powtórzył wyczyn Messiego i zdobył gola ręką (komentator stwierdził, że obiema. Znaczy się, że jest lepszym uczniem od Argentyńczyka). Do końca już tylko Barcelona przy piłce (ja nie wiem jakim cudem tylko 57-43%, ktoś się chyba musiał pomylić, bo Stuttgart to więcej niż 4 podań nie wymienił ani razu), ale ciekawe kontry VfB zakończone dwoma wolnymi tym razem bez gola. No i w międzyczasie kolejna sytuacja, w której Eto''o powinien się pytać bramkarza, w który róg chce dostać piłkę, a nie udało mu się zdobyć gola...

Zaczynając od tyłu po tych 45 minutach Jorquera niestety na minus. Puyol bardzo dobrze, Sylvinho średnio widoczny. Głupie zabawy Thurama i Milito, widać, że grają bardzo na luzie. Rafa na DM''ie i mam osobiście nadzieję, że Yaya nie zagra w meczu z Valencią, bo bez niego z Realem może być nieciekawie- znamienna była sytuacja, gdy jeden z graczy Stuttgartu po prostu sobie przebiegł przez środek boiska kilkadziesiąt metrów. Nie, nie to, że zaprezentował jakikolwiek drybling. Po prostu sobie wbiegł. Dalej. Szkoda sytuacji Xaviego, ogółem niezły mecz, bardzo dobre spotkanie rozgrywa Gudjohsen. No i atak. Bardzo, bardzo aktywny Giovani, który nie bawi się w żadne kombinacje tylko strzela, strzela i strzela (chyba już z 6 strzałów zaliczył), rozgrywający naprawdę bardzo dobre spotkanie Ronaldinho, który zaliczył asystę, a gdyby nie nieskuteczność kolegów powinien mieć kolejne. No i Eto''o, po którym widać przebłyski, ale bardziej widać niestety, że dopiero co wrócił po kontuzji, już nie mówię nawet o zmarnowanych sytuacjach, tylko o dryblingach, w których brak dynamiki i jego szybkości, która pozostawia dużo do życzenia.

Ogólnie rzecz biorąc żałujcie, że nie oglądacie, bo obie drużyny nie walczą już w Lidze Mistrzów o nic, co skutkuje tym, że jest naprawdę bardzo ciekawy mecz, w którym jedna drużyna gra otwartą piłkę, a druga się przynajmniej stara, co na Camp Nou trzeba docenić.

Vaxinar

Chyba rzeczywiście trochę przysnąłeś, a mianowicie przespałeś cały okres między bramkami. Bo gra jest Barcelony jest dobra, na pewno lepsza niż choćby w ostatnich meczach z Lyonem czy Deportivo. Wspaniały atak? To chyba każda konfiguracja w Barcelonie jest wspaniała, skoro określasz tak 18latka oraz kogoś, kto nie grał przez ostatnie kilka miesięcy. Wspaniały gol Niemców? Nie wydaje mi się, piłka bardzo blisko środka bramki i spokojnie do wyjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 21:08, mesiu59 napisał:

Wiecie może kiedy jest losowanie LM, i która drużyna może trafić na któą?? ;)

21.12.2007
12.00CET
Nyon
UEFA Champions League
First knockout round


A co do tego kto z kim:
1 drużyna z tabeli vs 2 drużyna z tabeli
przy czym muszą one spełniać warunki:
* kluby nie mogą być z tego samego kraju
* kluby nei mogły grać ze sobą w fazie grupowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to, na co myślę najbardziej czekali wszyscy fani Barcelony dzisiejszego wieczoru.

Panie i Panowie oto znów na liście strzelców znajdziecie nazwisko naszego ukochanego Nigga ;*

Dawno się tak nie cieszyłem. Uwielbiam tego piłkarza za ambicję i tę sportową złość, widać to było nawet dzisiaj.

Samu obyś nam trafiał jak najczęściej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 21:41, mikal15 napisał:

Chyba rzeczywiście trochę przysnąłeś, a mianowicie przespałeś cały okres między bramkami.

Może tak być... :P
Inna sprawa, że Barca mnie już zaczyna męczyć.... Nie zrozum mnie źle - Barca to, Barca tamto. A to jakiś dziennikarz faworyzuje Barcelonę (nie wiem jak jest teraz ze Szpakiem bo oglądam n, ale kiedyś to mnie skręcało ze złości), a to jakiś piłkarz ma ich plakat. Wiesz ogólnie chyba o co mi chodzi. Jak Barca szła po tytuł, to jej kibicował, bo ładnie grali, ale po tym co się stało później znienawidziłem ten klub. Choć przyznaję - to nie jego wina. Aż się czasem boję, co się stanie kiedy kiedyś Bayern wygra LM, czy też będę musiał znosić taką falę beznadziejny sezonowców - wybitnie tego nie lubię.

Dnia 12.12.2007 o 21:41, mikal15 napisał:

Wspaniały atak?

Miałem tu na myśli tą wychwalaną tak - głównie przed sezonem - wielką czwórkę.

Dnia 12.12.2007 o 21:41, mikal15 napisał:

Wspaniały gol Niemców?

Mi się podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 22:01, mikal15 napisał:

Panie i Panowie oto znów na liście strzelców znajdziecie nazwisko naszego ukochanego Nigga
;*

Dawno się tak nie cieszyłem. Uwielbiam tego piłkarza za ambicję i tę sportową złość, widać
to było nawet dzisiaj.

OOO ten Juda$??? :) On to chyba na wszystko do okoła jest zły, a złość, to jego miłość, i to nie tylko ta sportowa.

cubba - to to ja wiem ;). Chodziło mi już o konkrety ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 22:16, Vaxinar napisał:

A to jakiś dziennikarz faworyzuje Barcelonę

Hehee. To faworyzowanie wygląda tak, że Pol przyszedł przed finałem Ligi Mistrzów w koszulce Barcelony, zadeklarował, że jest jej kibicem, ale woli, żeby wygrał Arsenal :D Przecież Borek, Szaranowicz oraz Orłowski to kibice Realu są, a komentatorów-kibiców Barcelony raczej nie pamiętam.
Co do reszty, to powinni cię męczyć sezonowcy, a nie sama Barcelona chyba? Nie rozumiem jak można lubić klub lub nie przez jego kibiców. Też mnie oni wkurzają a co najgorsze posunęli się tak daleko, że potrafią założyć nawet własny serwis, na który potem nie bez radości powołują się kibice Realu.

Dnia 12.12.2007 o 22:16, Vaxinar napisał:

Miałem tu na myśli tą wychwalaną tak - głównie przed sezonem - wielką czwórkę.

Z tej wielkiej czwórki zagrało dzisiaj dwóch piłkarzy, w tym jeden wraca po długiej kontuzji. Obaj strzelili po golu.

Dnia 12.12.2007 o 22:16, Vaxinar napisał:

Mi się podobał.

Wspaniała to byłaby dopiero bramka Ewerthona ;O

Ogólnie nie ma kilku piłkarzy i zmieniamy chyba styl. Bo gramy naprawdę nie aż tak kombinacyjną piłkę, a mimo to strzeliliśmy aż (a patrząc na sytuacje to tylko) trzy gole. Sporo o tym mówiłem, chyba to tędy jest droga. Najlepszy przykład to trzecia bramka. Prosta piłka na skrzydło, dośrodkowanie i gol. A finezji przecież też nie brakuje wystarczy sobie przypomnieć choćby Bojana :)

Oho, na trybunach mignął mi Benitez. No to czekamy na newsy pt. "Zwolniony z Liverpoolu znajdzie miejsce w Barcelonie". A inny akcent przezabawny- Rijkaard to Holender i podobno nie stroni od pewnego narkotyku legalnego w tym kraju. "Rijkaard you''ll never smoke alone" hehehe :D

No i w LM zadebiutował kolejny młody wychowanek, bardzo cieszy ten fakt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 22:36, mikal15 napisał:

Oho, na trybunach mignął mi Benitez. No to czekamy na newsy pt. "Zwolniony z Liverpoolu znajdzie
miejsce w Barcelonie". A inny akcent przezabawny- Rijkaard to Holender i podobno nie stroni
od pewnego narkotyku legalnego w tym kraju. "Rijkaard you''ll never smoke alone" hehehe :D

Nawet się nie dziwie, bo Ryjek ustawia taktyki chyba jak jest pod wpływem ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem gdzieś takie fajne zdjęcie, w którym Rijkaard po zdobyciu Ligi Mistrzów wyglądajac BARDZO pod wpływem ledwo stoi opierając się na Laporcie :P Musiałbym poszukać, a kiedyś miałem to jako avatara ;/

A tymczasem inne zdjęcie, najszybciej znalazło się na BO oczywiście :P To z dzisiejszego meczu:
http://img146.imageshack.us/img146/5606/rynsavg6.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 22:36, mikal15 napisał:

Hehee. To faworyzowanie wygląda tak

Chodziło mi raczej o Tuzimka... :P

Dnia 12.12.2007 o 22:36, mikal15 napisał:

Też mnie oni wkurzają a co najgorsze posunęli się tak daleko, że potrafią założyć nawet własny serwis, na > który potem nie bez radości powołują się kibice Realu.

A to ciekawe. Który jest więc ten serwis sezonowców Barcy i po czym to poznajesz? Druga sprawa, to który jest w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem....

Przebywająca na zgrupowaniu w tureckiej Antalyi piłkarska reprezentacja polskiej ligi pokonała w sparingowym meczu drugoligowy zespół Antalyaspor 9:0 (2:0). Cztery bramki zdobył napastnik Górnika Zabrze Tomasz Zahorski.

W Turcji przebywa 24 zawodników z Orange Ekstraklasy, którzy trenują pod okiem selekcjonera reprezentacji Leo Beenhakkera. W sobotę w drugim meczu zmierzą się z reprezentacją olimpijską Bośni i Hercegowiny.

Polska - Antalyaspor 9:0 (2:0)
Bramki: Tomasz Zahorski cztery (49, 51, 80, 87), Bartłomiej Grzelak (10), Jakub Wawrzyniak (32), Marcin Kuś (72), Dawid Nowak (75), Michał Goliński (84).

Polska:
1. połowa: Sebastian Przyrowski - Łukasz Broź, Adam Kokoszka, Mariusz Pawelec, Tomasz Lisowski - Rafał Boguski, Jakub Wawrzyniak, Radosław Majewski, Piotr Kuklis, Szymon Pawłowski - Bartłomiej Grzelak.

2. połowa: Maciej Gostomski - Grzegorz Bartczak, Marcin Kuś, Michał Pazdan, Jakub Rzeźniczak - Grzegorz Bonin, Michał Goliński, Tomasz Nowak, Radosław Madejski - Dawid Nowak, Tomasz Zahorski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 22:56, Vaxinar napisał:

Chodziło mi raczej o Tuzimka... :P

Ale przecież on w Przeglądzie jedynie wstępy pisał ;]

Dnia 12.12.2007 o 22:56, Vaxinar napisał:

A to ciekawe. Który jest więc ten serwis sezonowców Barcy i po czym to poznajesz?

Poznaję to po tym, że serwis powstał tuż przed zwycięstwem Barcelony w Lidze Mistrzów, złożony jest z ludzi, z których niektórzy kończą właśnie podstawówkę, żadnego nicku nikt wcześniej na innych serwisach nie widział, a co najważniejsze wszyscy się zapierają, że kibicują Barcelonie co najmniej od 5-6 roku życia :D Przez to po każdej porażce jest niczym po końcu świata, bo nie pamiętają choćby rozpaczliwej walki w środku tabeli.

Dnia 12.12.2007 o 22:56, Vaxinar napisał:

Druga sprawa to który jest w porządku?

Zależy jak to interpretujesz. Jak lubisz poczytać naprawdę porządne komentarze na najstarszym i najpopularniejszym serwisie, gdzie niektórzy ludzie pamiętają dobrze czasy Dream Teamu to polecam blaugrana.pl, ale raczej narzekania na Barcelonę w newsach nie znajdziesz, choć w komentarzach wbrew obiegowej opinii i owszem. Dodam, że ten serwis blisko współpracuje z Unicefem, to także serwis, gdzie jest najwięcej w Polsce socios, czyli kibiców opłacających składki na klub, traktowanych jak akcjonariusze, mających choćby prawo głosowania w wyborach prezydenckich czy otrzymywania raportu finansowego klubu.

Jeśli interesują cię najszybsze bramki i skróty, a także nawet w newsach trochę narzekania to zdecydowanie fcbarca.com. No i z tą stroną głównie związany jest oficjalny polski fanklub kibiców Barcelony co niewątpliwie jest zaletą. Choć czasami rażą niestety komentarze w stylu "Ronaldinho jest najlepszy!!!!1", które na stronie wyżej są po prostu kasowane jako zaśmiecające newsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2007 o 23:05, mikal15 napisał:

Ale przecież on w Przeglądzie jedynie wstępy pisał ;]


Wypowiada się na n sport, w TVN też nieraz i dlatego go wymieniłem. Jest to kibic Barcy, co potwierdził chociażby w zeszycie o barcelonie w serii "Wielkie kluby Europy". Nie wiem czy kupowałeś.

Steaua Bukareszt z jednym bodaj punktem na koncie żegna się z europejskimi pucharami. Zespół, który tak zaskoczył, w pierwszym meczu kompletnie sparaliżował Mistrza Polski. Chciałbym widzieć Zagłębie w tym meczu z Arsenalem w Londynie. Czy możemy spaść jeszcze niżej?
Pozostaje mi jako kibicowi liczyć, że Wisła coś pokaże za rok, jak już zdobędzie mistrzostwo Polski.

Ogólnie co do Ligi Mistrzów - niektóre silne zespoły awansowały z drugiego miejsca, losowanie wygląda tak, że będą w parach zespoły z pierwszego z zespołami z drugiego miejsca. Losowanie 21.12.2007 (piątek) godzina 11.30 - czekamy. W tej edycji dopinguje tylko Red Devils, jako że Bayern gra w UEFA (a o tym za chwilkę) i "po cichu" Schalke 04, ponieważ przydadzą się punkciki niemieckiej lidze. Chciałbym aby The Reds trafili na Barcę - to byłby dopiero meczyk. :)

I PUEFA. W tej chwili tabela Bayernu prezentuje się tak, że na pierwszym miejscu jest Bolton z 6 punktami i 4 meczami. Reszta po 3 mecze i na drugim i trzecim miejscu Aris Saloniki i Bayern Monachium z taką samą liczbą 5 oczek. Już 19 grudnia mecz na Allianz Arena o być albo nie być dla Bawarczyków w PUEFA... A pamiętam jak dziś, że po losowaniu grup każdy (nawet ci, którzy na codzień FCB nienawidzą) twierdzili, że to będzie spacerek... No, ale my kibice możemy tylko "podziękować" Bildowi za nakręcenie tej atmosfery, za pisanie pierdół o tym, że Bayern mistrzostwo to już ma kieszeni, PUEFA w drugiej a za rok Liga Mistrzów. Cholerny szmarławiec.
Jak już wspomniałem wcześniej, ja bym chciał PUEFA dla Bawarczyków nawet kosztem Mistrzostwa Niemiec, ponieważ to trofeum (Puchar EUFA) Bayern tylko raz zdobył w swej pięknej historii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj były ostatnie mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów oglądałem dwa pierwszy Fc Barcelona-Stuttgard który oglądałem słabo dlatego wspomnę tylko o tym niesprawiedliwym zachowaniu sędziego, który wstawił żółtą kartkę bramkarzowi który z kolei słusznie twierdził że po strzale Ronaldinho piłka dotknęła ręki zanim wleciała do bramki dlatego ja tej bramki nie uznaję i Barcelona dla mnie wygrała tylko 2:1.
Z kolei mecz Glasgow Rangers z Olimpiqe Lion oglądałem cały i uważam że w pierwszej połowie Rangersi byli słabi.Co mnie jednak zdziwiło w drugiej połowie grali pewniej odważniej co nie zmienilo sytuacji bo mało skutecznie i zapomnieli o tyłach.Za to piłkarze francuskiego klubu grali od początku bardzo dobrze technicznie i pewnie z ilkoma błędami w obronie.Jednak i tak by wygrali bo umieli stworzyć więcej sytuacji groźnych w ciągu pięciu minut niż ich przeciwnicy w ciągu całego meczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tku myślaem że to żart ale nie ,,Turecki sąd domaga się dyskwalifikacji włoskiego klubu piłkarskiego. Mediolan chce być wierny tradycji - pisze Rzeczpospolita.

Prawne konsekwencje meczu, jaki odbył się 27 listopada w Mediolanie między miejscowym Interem a turecką drużyną Fenerbahce, mogą utrudnić dalszą działalność klubu. Zwycięzcy piłkarze Interu wystąpili w koszulkach z czerwonym krzyżem na piersiach''''
Więcej na wp.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 11:18, Assax napisał:

tku myślaem że to żart ale nie ,,Turecki sąd domaga się dyskwalifikacji włoskiego klubu piłkarskiego.
Mediolan chce być wierny tradycji - pisze Rzeczpospolita.

Prawne konsekwencje meczu, jaki odbył się 27 listopada w Mediolanie między miejscowym Interem
a turecką drużyną Fenerbahce, mogą utrudnić dalszą działalność klubu. Zwycięzcy piłkarze Interu
wystąpili w koszulkach z czerwonym krzyżem na piersiach''''
Więcej na wp.pl.

chyba ich powaliło... mediolan miał powód , żeby mieć taki krzyż. nie wiem, o co im chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2007 o 12:19, mateuszbanach0 napisał:

> tku myślaem że to żart ale nie ,,Turecki sąd domaga się dyskwalifikacji włoskiego klubu
piłkarskiego.
> Mediolan chce być wierny tradycji - pisze Rzeczpospolita.
>
> Prawne konsekwencje meczu, jaki odbył się 27 listopada w Mediolanie między miejscowym
Interem
> a turecką drużyną Fenerbahce, mogą utrudnić dalszą działalność klubu. Zwycięzcy piłkarze
Interu
> wystąpili w koszulkach z czerwonym krzyżem na piersiach''''
> Więcej na wp.pl.
chyba ich powaliło... mediolan miał powód , żeby mieć taki krzyż. nie wiem, o co im chodzi...

No właśnie ja też nie wiem o co im chodzi. :)xDS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kosa do Górnika ;))
Myślę że może być w przyszłym sezonie ciekawie .Już nie tylko dwie drużyny będą ciągnąć naszą ligę . Miła to wiadomość , zwłaszcza gdy dojdzie do skutku . Natomiast nawet jeśli nie to i tak pokazuje że coś się już zmieniło na dobre .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.12.2007 o 12:27, muniok napisał:

> > Prawne konsekwencje meczu, jaki odbył się 27 listopada w Mediolanie między miejscowym

> Interem
> > a turecką drużyną Fenerbahce, mogą utrudnić dalszą działalność klubu. Zwycięzcy piłkarze

> Interu
> > wystąpili w koszulkach z czerwonym krzyżem na piersiach''''
> > Więcej na wp.pl.
> chyba ich powaliło... mediolan miał powód , żeby mieć taki krzyż. nie wiem, o co im chodzi...

No właśnie ja też nie wiem o co im chodzi. :)xDS


ja nie mówię, że JA NIE ROZUMIEM o co chodzi. ja NIE ROZUMIEM TURKÓW!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać że wczoraj ładny był mecz Rangers-Lyon widać że Lyon jest w formie świetny występ zaliczył Juninho i Benzema naprawdę zagrali bardzo dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować