Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 14.04.2008 o 18:43, demrenfaris napisał:

Kurcze, co za niefart. Mistrz najlepszej ligi świata odpada w 1/8 z... Romą, która dała
się (bez stawiania praktycznie żadnego oporu) zniszczyć ManU. Ja rozumiem, że ta zasada
(drużyna, która pobiła mistrza jest najlepsza) jest idiotyczna (powinniśmy być Mistrzami
Europy! :P). Nie zmienia to jednak faktu, że w Europie Real jest nieudolny. Więc co z
tymi Hiszpanami?! :|

W Europie real jest nieudolny?? Kompletnie bym się z tym nie zgodził. real wygrał te prestiżowe rozgrywki 3 razy w cięgu ostatnich 10 lat. Po za tym na początku XXI wieku regularnie to 3 drużyny hiszpańskie dochodziły do 1/2 finału Ligi Mistrzów(real, barcelona, valencia) aż teraz im idzie trochę gorzej to normalne w końcu piłka nożna w europie strasznie się wyrównała. Jeśli dajmy na to MU odpadnie w przyszłej edycji w 1/8 finału Ligi Mistrzów to powiesz że są nieudolni w Europie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> W Europie real jest nieudolny?? Kompletnie bym się z tym nie zgodził. real wygrał te
> prestiżowe rozgrywki 3 razy w cięgu ostatnich 10 lat. Po za tym na początku XXI wieku
> regularnie to 3 drużyny hiszpańskie dochodziły do 1/2 finału Ligi Mistrzów(real, barcelona,
> valencia) aż teraz im idzie trochę gorzej to normalne w końcu piłka nożna w europie strasznie
> się wyrównała. Jeśli dajmy na to MU odpadnie w przyszłej edycji w 1/8 finału Ligi Mistrzów
> to powiesz że są nieudolni w Europie?

:) Real odpada PO RAZ KOLEJNY w 1/8 LM. Nie mam zamiaru żyć tym, co było 5 lat temu - liczą się ostatnie 2-3 sezony. A w tych Real był nieudolny :)

Co do tego rankingu - to, że PUEFA jest traktowany na równi z LM wiele wyjaśnia ;>

Hala Sevilla!

[EDIT]: ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Realowi ostatnio nie idzie w LM (nie zamierzam tego ukrywać, bo to fakt), co nie zmienia faktu, że w ciągu ostatnich 5 lat (czy jak tam ktoś wolał ostatnich 2 lat, bo przecież w przeciągu ostatnich 2 lat LM wygrała Barcelona, Puchar UEFA dwa razy Sevilla, więc częściej myśl) La Liga jest najlepsza w Europie, co potwierdzają te statystyki. No chyba, że niektórzy wolą oceniać siłę ligi tylko na podstawie półfinałów LM, co jest śmieszne, ale jak ktoś tak woli. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przedstaw jakieś statystyki z tego sezonu, aby udowodnić że La Liga jest najlepsza, bo jak na razie umiesz przedstawiać statystyki sprzed lat aby udowodnić że coś jest teraz najlepsze. Równie dobrze mogę powiedzieć że Liverpool jest najlepszy w Anglii bo zdobył najwięcej tytułów mistrza Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy lata temu LM wygrał Liverpool, Barca w finale grała z Arsenalem,zaś w ubiegłym roku znowu mieliśmy The Reds w finale,aha no i Sevilla przed dwoma laty wygrała w finale PU z Middlesbrough. Jak widzisz znalazłem równie dużo argumentów na wyższość Premiership co Ty na wyższość Primera Division. To chyba wystarczający dowód na to,że porównywanie siły obu lig jest bezcelowe (zwłaszcza na podstawie śmiesznych tabelek :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 18:43, demrenfaris napisał:

Równie dobrze można przytaczać Ranking Historyków Futbolu :/

Właśnie nie bardzo. Ten ranking mnie nic nie obchodzi, bo nic od niego nie zależy. Rankingi i plebiscyty w stylu Złota Piłka etc. dają jedynie mniejszy lub większy prestiż. A ranking klubowy UEFA decyduje o czymś bardzo ważnym - o ilości miejsc w pucharach. Owszem, można sobie mówić, że jest niesprawiedliwy, ale nie można go porównywać do rankingu historyków futbolu.

W kwestii siły lig powtarzam po raz kolejny, że nie świadczą o tym jedynie drużyny grające w europejskich pucharach. Stanowią one 30% ligi zaledwie. Natomiast panuje powszechne przekonanie, że najmocniejsze drużyny angielskie są najlepsze na świecie - otóż ten ranking temu przeczy. Temu, a nie temu która liga jest silniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 19:55, mati285 napisał:

Trzy lata temu LM wygrał Liverpool, Barca w finale grała z Arsenalem,zaś w ubiegłym roku
znowu mieliśmy The Reds w finale,aha no i Sevilla przed dwoma laty wygrała w finale PU
z Middlesbrough. Jak widzisz znalazłem równie dużo argumentów na wyższość Premiership
co Ty na wyższość Primera Division. To chyba wystarczający dowód na to,że porównywanie
siły obu lig jest bezcelowe (zwłaszcza na podstawie śmiesznych tabelek :))

No rzeczywiście świetny argumenty na to, że liga angielska jest lepsza. Midle było w finale z Sevillą od której dostało 4-0. No super argument, że premiership jest the best. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać źródło?
Wszystkie newsy jakie czytałem mówiło że to ma być 20-30 milionów euro. A może źle przeczytałeś i to miało być 20 milionów euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 20:38, Dekerinho6 napisał:

Strasznie mało moim zdaniem ale też jaka gra taka cena :)

Rotfl, sugerujesz, że Ronaldinho gra mniej więcej na poziomie drugoligowych polskich zawodników? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 20:52, Br0nisław napisał:

Możesz podać źródło?
Wszystkie newsy jakie czytałem mówiło że to ma być 20-30 milinów euro. A może źle przeczytałeś
i to miało być 20 milinów euro?

No sorki miałem na myśli 20 milionów euro ale nie dopisywałem sie w drugim poście z tym jednym słowem :P I nie jest to wcale dużo za niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 20:53, mikal15 napisał:

> Strasznie mało moim zdaniem ale też jaka gra taka cena :)
Rotfl, sugerujesz, że Ronaldinho gra mniej więcej na poziomie drugoligowych polskich
zawodników? ;>

Aktualnie to ronaldinho nic nie gra. ;]

A jak tam BO? Jeszcze tam działasz? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 20:53, mikal15 napisał:

> Strasznie mało moim zdaniem ale też jaka gra taka cena :)
Rotfl, sugerujesz, że Ronaldinho gra mniej więcej na poziomie drugoligowych polskich
zawodników? ;>

No a lepiej nie gra nie ma w ogóle formy długo sie nie może utrzymać przy piłce sam wiesz jak gra :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 20:54, Dekerinho6 napisał:

I nie jest to wcale dużo za niego

Biorąc pod uwagę tylko obecną grę to jest dużo. Ale mówimy o Ronaldinho. Nie chodzi mi już nawet o odzyskanie formy, choć to oczywiście możliwe. Bardziej o reklamy. Wszystko zależy od kontraktu jaki podpisze, bo jeśli ma to być 20mln dla Barcelony, jakieś 6-7 dla niego i prawa do wizerunku jedynie minimalne to rzeczywiście średnio to się opłaca. Jeśli jednak Milan będzie mógł wykorzystywać jego wizerunek...no cóż, wcale tak dużo stratny nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do odzyskania jego formy już bym jakoś strasznie na to nie liczył on już sie po prostu że tak to ujmę "wygrał" i już nie wróci do szczytowej formy tylko do takiej ledwo ledwo że tak to ujmę tylko żeby grać. I jako wizerunek Milan go na pewno wykorzysta przy najmniej na jego start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena za R10 jaką proponuje Milan jest śmieszna. Ronaldinho jest wart spokojnie jakieś 60 milionów i nie chodzi tu o jego sportowe aspekty. Z tych samych powodów zakup takiego C Ronaldo za 150 milionów też byłby opłacalnym interesem bo po 3 latach już by się zwrócił... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie za C.Ronaldo to by cena była naprawdę wysoka bo sie stara grać naprawdę jest co podziwiać a jak patrzę na grę Barcy to z meczu na mecz coraz gorzej a zwłaszcza jeśli chodzi o Ronaldinho :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 21:10, Dekerinho6 napisał:

a jak patrzę na grę Barcy to z meczu na mecz coraz gorzej a zwłaszcza jeśli chodzi o Ronaldinho :(


O ile wiem to z Ronaldinho ciągle jest podobna sytuacja - transfer w lecie, a teraz ławka na zmianę z kontuzjami. Nie widzę to żadnej tendencji spadkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2008 o 21:10, Dekerinho6 napisał:

Dokładnie za C.Ronaldo to by cena była naprawdę wysoka bo sie stara grać naprawdę jest
co podziwiać a jak patrzę na grę Barcy to z meczu na mecz coraz gorzej a zwłaszcza jeśli
chodzi o Ronaldinho :(

Gdyby C Ronaldo miał medialność np. Riberego, to nie był by wart więcej niż 50 milionów. ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować