Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Wisła ma rzeczywiście strasznego pecha, jeżeli chodzi o końcówki praktycznie wygranych już meczów(pamiętne zeszłoroczne derby z Cracovią i samobój w ostatnich minutach meczu, które zadecydowało wtedy o tryumfie Lecha w lidze i teraz kolejny samobój, tym razem Wilka). Tak, czy siak, wątpię, żeby ktokolwiek dogonił krakowian w drodze po tytuł trzynastego już Mistrza Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fiorentina vs. AC Milan 1:2

Kolejne ważne 3 punkty :] Dobrze i mądrze zagraliśmy pierwszą połowę ,ale w drugiej już lekko odpuściliśmy ten atak. Na szczęście udało się utrzymać korzystny wynik ,co wcale nie było aż takie trudne bo Fiorentina grała beznadziejnie w ataku :]

Ibra niestety po raz kolejny zawiódł po całości (zwłaszcza w drugiej połowie) i dodatkowo zarobił czerwoną kartkę :P
Czułem ,że jak coś pójdzie nie tak to winnym będzie Ibra :P Ja tam bym se już z nim darował grę do końca sezonu :P
Szkoda że Allegri miał za mało odwagi ,aby go wcześniej zmienić :P

Tak czy siak wygrana :]
FORZA MILAN !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Nike Total 90, kupisz za ok. 70 zł. Sam posiadam, używam dwa lata (głównie w sezonie letnim) i jestem bardzo zadowolony. Fajna do żonglerki, na boisku sprawdza się równie dobrze. Nie zachowuje się w dziwny sposób w powietrzu lub na śliskiej murawie, w przeciwieństwie do piłek robionych na mistrzostwa. Ogólnie Nike robi bardzo dobre piłki, większość czołowych lig na świecie gra właśnie ich piłkami.
np. http://www.ceneo.pl/2066207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o takiej? Z tego co wyczytałem to szybko ścierać się nie będzie. W sumie to tylko ma materiał ulepszony, żeby się nie ścierał. Nie widzę innych różnic od normalnej. Brać ją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/cracovia-lechia-kibole-zrujnowali-stadion,1,4238092,wiadomosc.html
Widać nie daleko pada jabłko od jabłoni :( tym razem "kibice" Lechii na spółę z wiślakami, zdewastowali nowy stadion Cracovii, jakiś czas temu było głośno o wiślakach, którzy zrobili podobno demolkę w Poznaniu.. widzę że sztama zobowiązuje kiboli do bycia takimi samymi kretynami. Znów się ujawniła polska zawiść - lepiej komuś zniszczyć, niż u siebie zrobić lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 08:35, Czarek188 napisał:

A co sądzisz o takiej? Z tego co wyczytałem to szybko ścierać się nie będzie. W sumie
to tylko ma materiał ulepszony, żeby się nie ścierał. Nie widzę innych różnic od normalnej.
Brać ją?

Ale o jakiej piłce co sądzę? Bo nie wiem co Ci doradzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja takich osób nie rozumiem zniszczyć stadion, a potem pytanie w kraju dlaczego nie ma u ans ładnych stadionów a w innych krajach są. Bo w innych kibice szanują obiekt do którego przychodzą. I teraz zastanawia mnie pytanie ile czasu stadiony powstałe na Euro 2012 będą wyglądać tak ładnie od powstania ? Mozna iliczyc ze klub ucierpi i pogra kilka spotkań bez kibiców, lepiej grać bez niz z takimi i tak sie zachowującymi.

Takim osobom to tylko dożywotni zakaz wstępu na stadion i obciazenie ich ogromnymi kosztami albo naprawić to co zepsuli własnoręcznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 13:29, Wszystkozajete napisał:

Afery korupcyjnej w polskiej piłce ciąg dalszy. Radzę zwrócić uwagę na nazwiska kilku
piłkarzy - byłych lub obecnych reprezentantów Polski...

http://www.90minut.pl/news/153/news1531204-Do-sadu-trafil-akt-oskarzenia-w-sprawie-ustawienia-meczu-Cracovia---Zaglebie-Lubin.html


Moim zdaniem powinno się praktycznie rozwiązać polską ligę i zrobić porządek z korupcją i z kibolami na trybunach. Niestety, skala obu tych bolączek polskiej piłki nożnej jest tak ogromna, że myślę, że trzeba podjąc bardzo zdecydowane środki. Np nie dawać licencji zespołom, które tolerują przemoc na trybunach, degradować kluby zamieszane w aferę korupcyjną o co najmniej jeden szczebel rozgrywek, czy dożywotnio dyskwalifikować piłkarzy którzy sprzedawali lub kupowali mecze. Kary powinny być na tyle dotkliwe, że już nigdy takie sytuacje się w Polsce nie zdarzały. Niestety, UEFA tak naprawdę broni PZPN, a ten jest na tyle przeżarty tymi patologiami, że właściwie mamy impas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Dość radykalny pomysł z tym rozwiązaniem ligi, aczkolwiek rozumiem Cię, bo to co się dzieje często w polskiej piłce jest nie do przyjęcia dla normalnych kibiców.
Jeśli chodzi o korupcje to niestety wg. mnie bardzo ciężko jest ją wyeliminować całkowicie z piłki, ponieważ byli, są i będą ludzie, którzy nad rywalizację zgodnie z duchem sportu, przedkładają możliwość szybkiego zarobku niemałej kasy. I to nie dzieje się tylko w Polsce, myślę że w każdym kraju to zjawisko występuje w większej lub mniejszej skali, tylko że często w niższych ligach, więc nie jest nagłaśniane. Najlepszym przykładem jest Serie A (chyba najbardziej skorumpowana liga), gdzie często po kursach u bukmacherów wiadomo, że w którymś meczu padnie remis.
Co do kiboli to niestety nieudolność naszego prawa wychodzi tutaj na jaw. Przykład Anglii pokazuje, iż jest to problem, który da się rozwiązać (a przynajmniej ograniczyć do minimum), poprzez twarde, konkretne działania.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 14:36, Wszystkozajete napisał:

Dość radykalny pomysł z tym rozwiązaniem ligi, aczkolwiek rozumiem Cię, bo to co się
dzieje często w polskiej piłce jest nie do przyjęcia dla normalnych kibiców.
Jeśli chodzi o korupcje to niestety wg. mnie bardzo ciężko jest ją wyeliminować całkowicie
z piłki, ponieważ byli, są i będą ludzie, którzy nad rywalizację zgodnie z duchem sportu,
przedkładają możliwość szybkiego zarobku niemałej kasy. I to nie dzieje się tylko w Polsce,
myślę że w każdym kraju to zjawisko występuje w większej lub mniejszej skali, tylko że
często w niższych ligach, więc nie jest nagłaśniane. Najlepszym przykładem jest Serie
A (chyba najbardziej skorumpowana liga), gdzie często po kursach u bukmacherów wiadomo,
że w którymś meczu padnie remis.
Co do kiboli to niestety nieudolność naszego prawa wychodzi tutaj na jaw. Przykład Anglii
pokazuje, iż jest to problem, który da się rozwiązać (a przynajmniej ograniczyć do minimum),
poprzez twarde, konkretne działania.


Rozwiązanie ligi albo wykluczenie polskich zespołów z rozgrywek międzynarodowych, gdzie jest największa kasa do zgarnięcia. Tak właśnie postąpiono w Anglii i w tej chwili kibice siedzą tam metr od boiska, bez jakichkolwiek zabezpieczeń, a i tak nie zdarza się, żeby ktokolwiek wbiegł na boisko. No niestety, zakaz stadionowy wydany przez jakikolwiek polski klub powinien obowiązywać na wszystkich możliwych meczach, i w Polsce i za granicą, a także we wszystkich innych możliwych dyscyplinach sportu. Rozwiązanie dość radykalne, pewnie trudne do wyegzekwowania, ale też niewątpliwie skuteczne. Policja także powinna mieć zwiększone możliwości walki z bandytami. Myślę, że powinny być im udostępnione wszelkie możliwe sposoby pacyfikacji, oprócz broni ostrej. Każdy stadionowy, czy poza stadionowy bandyta powinien być postrzegany jako niebezpieczeństwo dla ładu społecznego i bezpieczeństwa wszystkich obywateli.
Co do korupcji to kary powinny być na tyle wysokie, żeby ograniczyć to zjawisko. Wg mnie już sama ta afera korupcyjna i jej skala, oraz to, że mnóstwo osób zamieszanych w tą korupcję zostało już oskarżonych powinno działać jako straszak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 14:01, pawbuk napisał:

Moim zdaniem powinno się praktycznie rozwiązać polską ligę i zrobić porządek z korupcją
i z kibolami na trybunach. Niestety, skala obu tych bolączek polskiej piłki nożnej jest
tak ogromna, że myślę, że trzeba podjąc bardzo zdecydowane środki. Np nie dawać licencji
zespołom, które tolerują przemoc na trybunach, degradować kluby zamieszane w aferę korupcyjną
o co najmniej jeden szczebel rozgrywek, czy dożywotnio dyskwalifikować piłkarzy którzy
sprzedawali lub kupowali mecze. Kary powinny być na tyle dotkliwe, że już nigdy takie
sytuacje się w Polsce nie zdarzały. Niestety, UEFA tak naprawdę broni PZPN, a ten jest
na tyle przeżarty tymi patologiami, że właściwie mamy impas.

Dokładnie z kibolami można wygrać nie rozwiązując ligi, przykład Anglia, która miała jeszcze jakiś czas temu spore problemy z tym, a jednak udało im się ten problem wyeliminować, nie wpuszczając wandali na stadiony. Tacy potem nie mają się o co bić, bo co? o klub na którego mecze nawet nie chodzą :P trochę bezsensu. Dlatego sądzę że dożywotni zakaz wejścia na stadiony całej ligi to świetne rozwiązanie, ale oczywiście daleka do tego droga, trzeba ujednolicić zasady, a nie jak to teraz jest że każdy klub ma swoje karty kibica itp.

To, że korupcja była w Polsce długo przed ujawnieniem afery to jasne, szło to zauważyć już wcześniej, choćby 93'' i prześciganie się Legii i ŁKS kto więcej bramek strzeli w ostatnim meczu, doszło chyba że Legia strzeliła 7 bramek Wiśle, a ŁKS 6 ;P parodia, a poza tym te wszystkie cudowne utrzymania nie których drużyn - świetne serie w końcówce sezonu itp. ;P

Pamiętam, że już po ujawnieniu afery były w pewnym momencie głosy o rozwiązaniu całej Ekstraklasy, uważam jednak że to byłoby wtedy bezsensu, a teraz to już w ogóle, wszystkie kluby od razu straciłyby sponsorów, piłkarze porozjeżdżaliby się, po całej Europie, właściciele straciliby miliony i pewnie wycofaliby się z biznesu, oni często wykładają tylko kasę, a klubem rządzi ktoś przez nich oddelegowany, który chcąc osiągnąć wynik na miarę oczekiwań szefa, kombinuje właśnie korumpując.

Teraz to i tak tych skorumpowanych w przeszłości piłkarzy coraz mniej w Ekstraklasie, polskie kluby stawiają na zagranicznych piłkarzy, także rozwiązanie ligi to zbyt radykalny pomysł i po prostu nie potrzebny, można oczyścić środowisko w inny sposób, a mianowicie decyzją ministra sportu o rozwiązaniu PZPN, oczywiście kadra i kluby przez sezon nie mogłyby grać w pucharach ale biorąc pod uwagę, że na wiosnę i tak nie gramy w pucharach to wtedy zrobić czystkę i już, za dużo i tak byśmy nie stracili, ale to dopiero po Euro, bo i Euro2012 by nam mogli odebrać :( jest jeden warunek, potrzeba ministra sportu który nie bałby się dokonać tych zmian, jedno jest pewne poparcie ludzi podczas przeprowadzania tych zmian na pewno by miał ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.04.2011 o 18:41, Paoro napisał:

To, że korupcja była w Polsce długo przed ujawnieniem afery to jasne, szło to zauważyć
już wcześniej, choćby 93'' i prześciganie się Legii i ŁKS kto więcej bramek strzeli w
ostatnim meczu, doszło chyba że Legia strzeliła 7 bramek Wiśle, a ŁKS 6 ;P parodia


Ehh, nie chce mi się już o to wykłócać (i tak nic się nie zmieni, w ogóle przywoływanie ciągle afery sprzed 18 lat jest dziwne), ale czytając posty w takim tonie mam wrażenie, że każdy patrzy na Wisłę z 93 przez pryzmat tej obecnej. A przecież wtedy ten klub spadł z ligi albo ledwo się utrzymał, to były zupełnie inne czasy i inny rozkład sił. Kilka lat później walcząca o mistrza Wisła sklepała bez problemu upadającą Stal Mielec albo GKS Tychy 6:0 i nikt słowa o tym nie powiedział.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2011 o 17:00, Bambusek napisał:

Ehh, nie chce mi się już o to wykłócać (i tak nic się nie zmieni, w ogóle przywoływanie
ciągle afery sprzed 18 lat jest dziwne), ale czytając posty w takim tonie mam wrażenie,
że każdy patrzy na Wisłę z 93 przez pryzmat tej obecnej. A przecież wtedy ten klub spadł
z ligi albo ledwo się utrzymał, to były zupełnie inne czasy i inny rozkład sił. Kilka
lat później walcząca o mistrza Wisła sklepała bez problemu upadającą Stal Mielec albo
GKS Tychy 6:0 i nikt słowa o tym nie powiedział.

Widzisz, ze względu na to że to jedyny znany mecz z udziałem Wisły i Legii, który mógł być ustawiony niektórzy będą wiecznie o nim przypominać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować