Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Dnia 21.07.2006 o 09:14, Hegemon napisał:

Dlaczego wydaje Ci sie, ze wszystko powinno byc podporzadkowane interesom reprezentacji seniorskiej?
A dlaczego nie oldbojom albo U-17? A jak chcialbys rozliczac trenerow reprezentacji mlodziezowych,
jesli nie na podstawie ich osiagniec?


Tak szkolenie młodzieży powinno być pod reprezentację seniorska i zdania nie zmienię.
Obiście wyżej bym ocenił prace pana Globosza gdyby npo. zajął ze swoją kadra powiedzmy czwarte miejsce, a do pierwszej rep. trafi choć jeden zawodnik, niż kiedy by zdobył złoto, ale kadra seniorska nie będzie miała z tego profitów.

Dnia 21.07.2006 o 09:14, Hegemon napisał:

Ja chcialbym zeby nasza modziez wygrala te ME i bede z nich dumny tak jak bym byl z reprezentacji
seniorskiej (choc ranga tego ostatniego turnieju jest wyzsza).


Ja również im życzę wszystkiego najlepszego, oglądam meczze, kibicuję i będe dumny ze zwyciestwa, tak jak rozpierała mnie duma przed kilku latu. Tyle, że z tamtego sukcesu pozostało juz tylko wspomnienie. Wygrana jest ważna, ale nie najważniejsza.

>Absolutnie nie chcialbym zeby

Dnia 21.07.2006 o 09:14, Hegemon napisał:

trener reprezentacji mlodziezowej podporzadkowywal zalozenia taktyczne zmiennemu zreszta ustawieniu
reprezentacji seniorskiej (przeciez Janasa juz nie ma, a on sam gral raz 4-4-2 raz 4-5-1).


Jeśli tak nie postąpi wtedy młodzi zawodnicy bedą mieli problemy ze wkomponowaniem się do pierwszej rep. O wiele łatwiej jest powołac młodzieżowca, który juz zna sposób gry reprezentacji senioskiej, nie trzeba go wtedy uczyc nowego sposobu gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 09:31, boogie85 napisał:

Tak szkolenie młodzieży powinno być pod reprezentację seniorska i zdania nie zmienię.
Obiście wyżej bym ocenił prace pana Globosza gdyby npo. zajął ze swoją kadra powiedzmy czwarte
miejsce, a do pierwszej rep. trafi choć jeden zawodnik, niż kiedy by zdobył złoto, ale kadra
seniorska nie będzie miała z tego profitów.


To w mediach najpopularniejsze sa rozgrywki seniorskie - dla PZPNu wszystkie sa takie same. Po drugie - na jakiej podstawie stowerdzisz, ze "pilkarz mlodziezowki trafil do reprezentacji"? Po tym jak zostanie powolany na jedno spotkanie i bedzie grzac lawe? Po tym jak rozegra jeden mecz? 2? 5? Po trzecie - to nie od Globisza zalezy czy ktorys z jego pilkarzy zostanie powolany do seniorow - tylko od Janasa czy Beenhakkera, ktorzy tez moga miec swoich faworytow.

Dnia 21.07.2006 o 09:31, boogie85 napisał:

Ja również im życzę wszystkiego najlepszego, oglądam meczze, kibicuję i będe dumny ze zwyciestwa,
tak jak rozpierała mnie duma przed kilku latu. Tyle, że z tamtego sukcesu pozostało juz tylko
wspomnienie. Wygrana jest ważna, ale nie najważniejsza.


Z kazdego sukcesu, takze druzyn seniorskich, z czasem pozostaje tylko wspomnienie (Wembley, 3. miejsce Gorskiego czy Piechniczka).

Dnia 21.07.2006 o 09:31, boogie85 napisał:

Jeśli tak nie postąpi wtedy młodzi zawodnicy bedą mieli problemy ze wkomponowaniem się do pierwszej
rep. O wiele łatwiej jest powołac młodzieżowca, który juz zna sposób gry reprezentacji senioskiej,
nie trzeba go wtedy uczyc nowego sposobu gry.


Zawodnik musi sie nauczyc taktyki przede wszystkim w klubie, w ktorym trenuje na co dzien i rozgrywa kilkadziesiat meczow w sezonie, a nie w kadrze, z ktora rozgrywa rocznie z 10 spotkan. Musi byc tez elastyczny - przeciez w jego karierze zarowno w kadrze, jak i w klubie (klubach) bedzie mial do czynienia z wieloma trenerami i wieloma ustawieniami - i turniej ME kadry mlodziezowej nie jest wlasciwym miejscem do nauki - to miejsce gdzie wiedza i umiejetnosci maja zaprocentowac. Zreszta jakie Twoim zdaniem jest teraz ustawienie polskiej reprezentacji seniorskiej, skoro Janas gral raz 4-4-2 raz 4-5-1, a Beenhakkera jeszcze nie znamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2006 o 09:45, Hegemon napisał:

To w mediach najpopularniejsze sa rozgrywki seniorskie - dla PZPNu wszystkie sa takie same.


No nie wiem to dzięki reprezentacji seniorskiej PZPN zarabia.

Dnia 21.07.2006 o 09:45, Hegemon napisał:

Po drugie - na jakiej podstawie stowerdzisz, ze "pilkarz mlodziezowki trafil do reprezentacji"?
Po tym jak zostanie powolany na jedno spotkanie i bedzie grzac lawe? Po tym jak rozegra jeden
mecz? 2? 5? Po trzecie - to nie od Globisza zalezy czy ktorys z jego pilkarzy zostanie powolany
do seniorow - tylko od Janasa czy Beenhakkera, ktorzy tez moga miec swoich faworytow.


Wystarczy, że będzie w orbicie zaiteresowania selekcjonera, to już dobry start. W wielu reprezentacjach obecnośc 18-20 latków grających w kadrze seniorów to nic nadzwyczajnego u nas to nadal ewenement, czas to zmienić. Mam nadzieję, że obietnice Beenhakkera co do dużego odłodzenia reprezentacji zostaną zrealizowane.

Dnia 21.07.2006 o 09:45, Hegemon napisał:

Z kazdego sukcesu, takze druzyn seniorskich, z czasem pozostaje tylko wspomnienie (Wembley,
3. miejsce Gorskiego czy Piechniczka).


Z sukcesu drużyn senioskich pozostaje tylko wspomnienie, natomiast po sukcesie w MME zostaje nam drużyna która w swej kategorii wiekowej należy do najlepszych, kolejnym wyzwaniem jest prowadzenie tych zawodników w taki sposób, by umożliwic im dalszy rozwój. Nie można pozwolic na takie postepowanie jak choćby to co robił A. Ptak podróżując z Grzelakiem od klubu do klubu próbując sprzedać swoją "gwiazdkę" za jak największe pieniądze.

Dnia 21.07.2006 o 09:45, Hegemon napisał:

Zawodnik musi sie nauczyc taktyki przede wszystkim w klubie, w ktorym trenuje na co dzien i
rozgrywa kilkadziesiat meczow w sezonie, a nie w kadrze, z ktora rozgrywa rocznie z 10 spotkan.
Musi byc tez elastyczny - przeciez w jego karierze zarowno w kadrze, jak i w klubie (klubach)
bedzie mial do czynienia z wieloma trenerami i wieloma ustawieniami - i turniej ME kadry mlodziezowej
nie jest wlasciwym miejscem do nauki - to miejsce gdzie wiedza i umiejetnosci maja zaprocentowac.


Niby racja, ale jednak nie do końca. Kazda drużyna czy to klubowa czy reprezentacja ma swoją własną unikalną taktykę. Zawodnik zmieniajac klub ma czas nauczyć się nowego sposobu gry, bo w klubie trenuje na codzień. W kadrze jest gorzej, bo jest niewiele czasu na naukę i lepiej aby zawodnicy uczyli się na zgrupowaniach młodzieżowki niż dopiero w kadrze seniorskiej.

Dnia 21.07.2006 o 09:45, Hegemon napisał:

Zreszta jakie Twoim zdaniem jest teraz ustawienie polskiej reprezentacji seniorskiej, skoro
Janas gral raz 4-4-2 raz 4-5-1, a Beenhakkera jeszcze nie znamy?


Ustawienie Polskiej reprezentacji to 4-4-2 tak było za Engela, Bońka, Janasa i jestem tego absolutnie pewnien tak bedzie nadal, gra z jednym napastnikiem polskim zawodnikom wyjątkowo nie leży i kretyńskie pomysły łowczego tuż przed MS tego nie zmienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 10:09, boogie85 napisał:

No nie wiem to dzięki reprezentacji seniorskiej PZPN zarabia.


Ale PZPN to nie firma, jego celem nie jest wypracowanie zysku.

Dnia 21.07.2006 o 10:09, boogie85 napisał:

Wystarczy, że będzie w orbicie zaiteresowania selekcjonera, to już dobry start. W wielu reprezentacjach
obecnośc 18-20 latków grających w kadrze seniorów to nic nadzwyczajnego u nas to nadal ewenement,
czas to zmienić. Mam nadzieję, że obietnice Beenhakkera co do dużego odłodzenia reprezentacji
zostaną zrealizowane.


Czyli stanowisko trenera druzyny mlodziezowej bedzie zalezalo od trenera druzyny seniorow, ktory bedzie oglaszac, kto "znalazl sie w orbicie jego zainteresowania"?

Dnia 21.07.2006 o 10:09, boogie85 napisał:

Z sukcesu drużyn senioskich pozostaje tylko wspomnienie, natomiast po sukcesie w MME zostaje
nam drużyna która w swej kategorii wiekowej należy do najlepszych, kolejnym wyzwaniem jest
prowadzenie tych zawodników w taki sposób, by umożliwic im dalszy rozwój. Nie można pozwolic
na takie postepowanie jak choćby to co robił A. Ptak podróżując z Grzelakiem od klubu do klubu
próbując sprzedać swoją "gwiazdkę" za jak największe pieniądze.


Ale to nie zalezy od PZPNu. To zupelnie inna kwestia.

Dnia 21.07.2006 o 10:09, boogie85 napisał:

Niby racja, ale jednak nie do końca. Kazda drużyna czy to klubowa czy reprezentacja ma swoją
własną unikalną taktykę. Zawodnik zmieniajac klub ma czas nauczyć się nowego sposobu gry, bo
w klubie trenuje na codzień. W kadrze jest gorzej, bo jest niewiele czasu na naukę i lepiej
aby zawodnicy uczyli się na zgrupowaniach młodzieżowki niż dopiero w kadrze seniorskiej.


Kadra nie ma jakiegos unikalnego stylu. Ten styl ciagle sie zmienia w zaleznosci od tego jacy pilkarze sa do dyspozycji, w jakiej sa formie, z kim gramy (wiadomo - jak z Armenia to dwoma lub trzema napastnikami, jak z Anglia to jednym) i jaki jest trener (on ma przeciez pelne prawo wybrac jak chce grac). Przeciez graja tam ciagle inni zawodnicy (ile meczow w ostatnim roku polska kadra zagrala tym samym skladem?), pojawiaja sie tam nowi zawodnicy, takze tacy, ktorzy nigdy w juniorach nie grali.

Dnia 21.07.2006 o 10:09, boogie85 napisał:

Ustawienie Polskiej reprezentacji to 4-4-2 tak było za Engela, Bońka, Janasa i jestem tego
absolutnie pewnien tak bedzie nadal, gra z jednym napastnikiem polskim zawodnikom wyjątkowo
nie leży i kretyńskie pomysły łowczego tuż przed MS tego nie zmienią.


Teraz polaczmy fakty: Beenhakker chce odmlodzenia kadry (czyli bedzie wielu nowych, mlodych zawodnikow), prawdopodobnie, przynajmniej czesciowo, zawodnikami z kadry juniorow (U-21), ktorzy systemem 4-5-1 juz grywali (chocby na aktualnych ME), a na dodatek system 4-5-1 byl powszechnie stosowany na MS, w tym przez mistrza i wicemistrza swiata oraz... Trynidad i Tobago. Mysle, ze to dosc prawdopodobne, ze bedziemy grac systemem 4-5-1, zwlaszcza ze rywali w grupie eiminacyjnej ME mamy mocnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.07.2006 o 23:39, Hegemon napisał:

(...)
No to pewnie, ze bedzie. Mysle, ze pewniakami w ataku u Beenhakkera beda Janczyk i Rasiak (4-4-2).


Przepraszam bardzo, a Jeleń? Nie róbmy z niego na siłę prawego pomocnika, przecież to jest nominalny napastnik (który o ile się nie mylę w Wiśle Płock grał jako wysunięty atakujący w systemi 4-5-1?).
Zresztą nawet gdyby on miał grać na prawej stronie, to gdzie w takim razie umieścić Smolarka?

A z tym Rasiakiem to nie wiem czy ponury żart, czy faktyczna opinia.

Dnia 20.07.2006 o 23:39, Hegemon napisał:

A cieszy nie tylko wynik czy gra pilkarzy, ale i organizacja turnieju - przedstawiciel UEFA
powiedzial, ze wszystko zrobiono "perfekcyjnie". To moze miec wplyw na decyzje UEFA o tym komu
przyznac organizacje ME 2012.


Biorąc pod uwagę dość mocne kary przyznane we Włoszech, to zważywszy na ich wpływy w UEFA mogą nawet pomimo całej afery otrzymać organizację tego turnieju. Zresztą w 1982 też mieli aferę, a jakoś FIFA przyznała im jakiś czas później organizację mundialu ''90.
Nie wolno także zapomnieć, że Węgrzy kandydują już trzeci raz z rzędu. Jestem umiarkowanym optymistą, ale jakoś wątpię w przyznanie nam organizacji tego turnieju. Chociaż z drugiej strony kto myślał, że znajdziemy się w finałowej trojce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 14:40, .Darnok napisał:

A z tym Rasiakiem to nie wiem czy ponury żart, czy faktyczna opinia.

Nie no wiadomo było że Rasiak był oczkiem w głowie Janasa podobnie zresztą jak Mila .Obaj raczej słabo się spisywali od czasu odejścia z Groclinu imiejsca w kadrze mieć nie powinni.Mam nadzieję że u Holendra nie nazwiska będą grali ale w końcu zawodnicy .Wydaje mi się że będzie powrót Niedzielana i teraz Rasiaka zamienimy właśnie na Niedzielana i znów rozpocznie się dyskusja .Choć Niedzielan według mnie jest o wiele lepszym zawodnikiem niż Rasiak to i tak do kadry mu trochę brakuje .Janczyk wczoraj zagrał wyśmienicie zwlaszcza druga brameczka była bajeczna więc myślę że czas już dać mu szansę w pierwszym zespole zamiast odgrzewać stare kotlety .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Dnia 21.07.2006 o 14:48, spider88 napisał:

Nie no wiadomo było że Rasiak był oczkiem w głowie Janasa podobnie zresztą jak Mila .Obaj raczej
słabo się spisywali od czasu odejścia z Groclinu imiejsca w kadrze mieć nie powinni.Mam nadzieję
że u Holendra nie nazwiska będą grali ale w końcu zawodnicy .


Każdy trener ma swoich ulubieńców, których rzadko kiedy popierają kibice, szczególnie jeśli grają jak grają.
Do dzisiaj nie mogę pojąć jak przez tyle miesięcy ugrał w Wiśle Strąk, większego drewna to ja dawno nie widziałem.

Dnia 21.07.2006 o 14:48, spider88 napisał:

Wydaje mi się że będzie powrót
Niedzielana i teraz Rasiaka zamienimy właśnie na Niedzielana i znów rozpocznie się dyskusja
.Choć Niedzielan według mnie jest o wiele lepszym zawodnikiem niż Rasiak to i tak do kadry
mu trochę brakuje .


Swego czasu razem w kadrze znakomicie im się współpracowało (m.in. mecze z Węgrami w el. ME, spotkania z Włochami czy Serbią), ale wynikało to raczej z wcześniejszej współpracy w Groclinie. Rasiak potem w klubach może i dobrze się spisywał, ale w reprezentacji plącze się o własne nogi, a Niedzielan... cóż, też zdaje mi się, że nadejdą lepsze czasy dla niego w reprezentacji. Liga holenderska zrobi swoje przy wyborze Leo.

Dnia 21.07.2006 o 14:48, spider88 napisał:

Janczyk wczoraj zagrał wyśmienicie zwlaszcza druga brameczka była bajeczna
więc myślę że czas już dać mu szansę w pierwszym zespole zamiast odgrzewać stare kotlety .


Jestem ciekaw czy Leo zdecydowanie postawi na takich graczy jak Janczyk, Błaszczykowski, Brożek, czy raczej będą grywać połówki albo ostatnie minuty. O ile dobrze pamiętam, to jego T&T był dość mocno zaawansowany wiekowo (może się mylę, jak ktoś sprawdzi ich średnią wieku to niech napisze).
To byłoby jednak swego rodzaju ryzyko, a Beenhakker ma przecież kontrakt jedynie na 2 lata i nie ma czasu na budowie drużyny na przyszłe eliminacje Mś. Niemniej jednak jego pojawienie się na takiej imprezie dobrze wróży potencjalnemu odmłodzeniu naszej drużyny, o której już przed mundialem pisałem, że swoje latka ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 15:55, .Darnok napisał:

Jestem ciekaw czy Leo zdecydowanie postawi na takich graczy jak Janczyk, Błaszczykowski, Brożek,
czy raczej będą grywać połówki albo ostatnie minuty.

Oby tak było bo naszej kadrze potrzeba odmłodzenia oraz zawodniików nie wypalonych.

Dnia 21.07.2006 o 15:55, .Darnok napisał:

O ile dobrze pamiętam, to jego T&T był
dość mocno zaawansowany wiekowo (może się mylę, jak ktoś sprawdzi ich średnią wieku to niech
napisze).

T&T ma kilkuset zawodowych zawodników więc wybór niewielki u nas jest chyba kilkadziesiąt tysięcy więc jest z czego wybierać .

Dnia 21.07.2006 o 15:55, .Darnok napisał:

To byłoby jednak swego rodzaju ryzyko, a Beenhakker ma przecież kontrakt jedynie na 2 lata
i nie ma czasu na budowie drużyny na przyszłe eliminacje Mś. Niemniej jednak jego pojawienie
się na takiej imprezie dobrze wróży potencjalnemu odmłodzeniu naszej drużyny, o której już
przed mundialem pisałem, że swoje latka ma.

Kto nie ryzykuje raczej nic nie wygrywa zwłaszcza w tak krótkim okresie .Nasze "Europejskie" gwiazdy albo siedzą na ławach albo są wypalone a el. do ME już tuż tuż .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cokolwiek zrobi to i tak jesli zdola wyciagnac repke na druie miejsce w tej grupie to juz bedzie wielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2006 o 14:40, .Darnok napisał:

A z tym Rasiakiem to nie wiem czy ponury żart, czy faktyczna opinia.


Zart, bo ani Janczyk nie bedzie od razu grac w pierwszym skladzie ani Rasiak nie bedzie raczej powolywany. Rasiak to dobry pilkarz, ale chyba tylko na lige angielska. Grac beda, tak jak mowiles, Zurawski, Smolarek i Jelen. Janczyk bedzie byc moze powolywany i bedzie wchodzil pod koniec meczu.

Dnia 21.07.2006 o 14:40, .Darnok napisał:

Biorąc pod uwagę dość mocne kary przyznane we Włoszech, to zważywszy na ich wpływy w UEFA mogą
nawet pomimo całej afery otrzymać organizację tego turnieju. Zresztą w 1982 też mieli aferę,
a jakoś FIFA przyznała im jakiś czas później organizację mundialu ''90.
Nie wolno także zapomnieć, że Węgrzy kandydują już trzeci raz z rzędu. Jestem umiarkowanym
optymistą, ale jakoś wątpię w przyznanie nam organizacji tego turnieju. Chociaż z drugiej strony
kto myślał, że znajdziemy się w finałowej trojce?


W przyznanie Wlochom organizacji szczerze watpie. UEFA nie chce chyba sprawiac wrazenia, ze "nagradza" organizacje za przekrety (przypomijmy, ze prezes tamtejszej federacji byl w afere zamieszany). Walka roegra sie miedzy Wegrami i Chorwacja a Polska i Ukraina (cwiercfinal MS) i mysle, ze nie jestesmy w iej bez szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 09:28, paweusz napisał:

Liverpool i Tottenham walczą o Janczyka. 3 bramki na mistrzostwach i kluby szaleją, cena rośnie...
http://sport.onet.pl/0,1249342,1360048,wiadomosc.html

Nie no niech chłopak zostanie w naszej lidze .Denerwuje mnie coś takiego ,Legia na prawdę może mieć z niego porzytek a jak tak dalej się będzie rozwijał to za kilka lat mogą zbić na nim fortunę a tak może zniknąć wśród przeciętniaków w lidze zagranicznej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 09:32, spider88 napisał:

> Liverpool i Tottenham walczą o Janczyka. 3 bramki na mistrzostwach i kluby szaleją, cena
rośnie...
> http://sport.onet.pl/0,1249342,1360048,wiadomosc.html
Nie no niech chłopak zostanie w naszej lidze .Denerwuje mnie coś takiego ,Legia na prawdę może
mieć z niego porzytek a jak tak dalej się będzie rozwijał to za kilka lat mogą zbić na nim
fortunę a tak może zniknąć wśród przeciętniaków w lidze zagranicznej .

Janczyk spokojnie kandyduje do pierwszej reprezentacji kraju. Ławki rezerwowoe w Anglii są bardzo dużo. Co z tego, że pójdzie tam i rozmyje się w szerokim składzie? Legia wyskoczyła z 1.2 mln euro - wielkie mi co. A gdzie oni znajdą teraz tak dobrego, młodego napastnika. To chyba największy talent w polskiej piłce, a onie poczuli troche pieniędzy i zaraz chcą się go pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 09:37, paweusz napisał:

Janczyk spokojnie kandyduje do pierwszej reprezentacji kraju. Ławki rezerwowoe w Anglii są
bardzo dużo. Co z tego, że pójdzie tam i rozmyje się w szerokim składzie? Legia wyskoczyła
z 1.2 mln euro - wielkie mi co. A gdzie oni znajdą teraz tak dobrego, młodego napastnika. To
chyba największy talent w polskiej piłce, a onie poczuli troche pieniędzy i zaraz chcą się
go pozbyć.

Buha ha 1mln euro .Po pierwsze zawodnik jest bardzo młody , perspektywiczny , nie jeden raz pokazał że umie grać w piłkę .W dobrej drużynie jego wartość od razu podskoczy conajmnie x5 . A jak szczeli jeszcze kilka bramek np. w Liverpoolu to nie chcę myśleć co się będzie działo a my znów wyjdziemy na frajerów że za darmo oddaliśmy taki diament .Z drugiej strony ile to już mieliśmy tych wspaniałych zawodników ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 09:41, spider88 napisał:

Buha ha 1mln euro .Po pierwsze zawodnik jest bardzo młody , perspektywiczny , nie jeden raz
pokazał że umie grać w piłkę .W dobrej drużynie jego wartość od razu podskoczy conajmnie x5
. A jak szczeli jeszcze kilka bramek np. w Liverpoolu to nie chcę myśleć co się będzie działo
a my znów wyjdziemy na frajerów że za darmo oddaliśmy taki diament .Z drugiej strony ile to
już mieliśmy tych wspaniałych zawodników ;)

Mieliśmy, ale wszyscy odchodzili z polskiej ligi za wcześnie. Byli utalentowani, ale nie mieli jeszcze wyrobionej marki.
Poza tym Legia zagra w pucharach jak nie w LM, to w UEFA. Idealna szansa, żeby Janczyk mógł się zaprezentować w profesjonalnej, europejskiej piłce. Wdowczyk miał być takim fachowcem, a jakoś nie walczy o swoją gwiazdeczkę. Ta polityka transferowa w Polsce jest żenująca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 09:46, paweusz napisał:

Poza tym Legia zagra w pucharach jak nie w LM, to w UEFA. Idealna szansa, żeby Janczyk mógł
się zaprezentować w profesjonalnej, europejskiej piłce. Wdowczyk miał być takim fachowcem,
a jakoś nie walczy o swoją gwiazdeczkę. Ta polityka transferowa w Polsce jest żenująca...

Wiesz co nic dodać nic ująć ;D
To jest właśnie nasze bagienko , choć z drugiej strony w Brazylii jest podobnie tylko że oni tych gwiazdeczek mają wiele a u nas chyba tylko ta jedna ostatnio zabłysła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony wiele zależy od samego Janczyka, który pewnie chciałby przejśc. Trudno trzymac zawodnika na siłe w klubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 10:15, gloody napisał:

Z drugiej strony wiele zależy od samego Janczyka, który pewnie chciałby przejśc. Trudno trzymac
zawodnika na siłe w klubie.

Żadnej wypowiedzi Janczyka na temat zmainy klubu nie słyszałem. Ale może nie chciał się wypowiadać na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.07.2006 o 09:37, paweusz napisał:

(...)
Janczyk spokojnie kandyduje do pierwszej reprezentacji kraju. Ławki rezerwowoe w Anglii są
bardzo dużo. Co z tego, że pójdzie tam i rozmyje się w szerokim składzie? Legia wyskoczyła
z 1.2 mln euro - wielkie mi co. A gdzie oni znajdą teraz tak dobrego, młodego napastnika. To
chyba największy talent w polskiej piłce, a onie poczuli troche pieniędzy i zaraz chcą się
go pozbyć.


Widzę, że po mundialu na którym zawiedli Zurawski, Smolarek i spółka na siłę szukamy jakiś nowych gwiazd, które od razu powinny wskoczyć do składu reprezentacji.
Chyba trochę na wyrost. Pragnę przypomnieć, że w 1999 r. kadra U-16 zdobyła wicemistrzostwo Europy, w 2000 kadra U-18 mistrzostwo starego kontynentu. I co nam to dało, Sebastiana Mile w podstawowym składzie? Brożek być może jeszcze kiedyś przebije Zurawskiego, ale narazie musi wykorzystywać stuprocentowe sytuacje. Nie wymienię całej tamtejszej ekipy, bo większość niestety nigdzie się nie przebiła. A były to przecież właśnie największe talenty.

Powinien wyjeżdżać czy nie - jeśli się zdecyduje, to sporo zaryzykuje. Jednak nawet sam fakt przebywania na treningach klasowych drużyn może mu zaprocentować, ewentualnie może zostać przecież gdzieś wypożyczony. Z drugiej jednak strony czemu kolejny polski klub ma się osłabiać przed batalią o LM?

Najbardziej denerwuje mnie jednak fakt, że gdyby Janczyk był zawodnikiem z Czech czy Serbem, to już teraz kosztowałby co najmniej 5 mln.

Do Liverpoolu niech nie idzie, bo tam potrafią zmarnować chyba każdego napastnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować