Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Należało mu się w końcu - w tym roku był chyba najlepszy :) Jednak tak ogólnie to jestem przeciwny w ogóle takiej nagrodzie, lepsze byłyby wyróżnienia dla konkretnych pozycji. Bo w dzisiejszej sytuacji premiuje się praktycznie tylko graczy bardzo ofensywnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też brawa, że nagrodę dla najlepszej piłkarki dostała bramkarka. Może i w rywalizacji mężczyzn doczekamy się kiedyś bramkarza lub chociaż jakiegoś obrońcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 20:18, Kraju napisał:

Może i w rywalizacji
mężczyzn doczekamy się kiedyś bramkarza lub chociaż jakiegoś obrońcę.

W 2006 roku wygrał Cannavaro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dwa lata później prawie każda gala należała do obu panów: Messi i Ronaldo. Dopóki nie zakończą kariery, nie ma co liczyć na innego zwycięzcę ZP niż napastnik, ew. ofensywny pomocnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 20:25, Kraju napisał:

nie ma co liczyć na innego zwycięzcę ZP niż napastnik, ew. ofensywny
pomocnik.

I dobrze. Piękno futbolu tkwi w ofensywie, w bramkach. Gdyby któregoś roku wygrał obrońca albo bramkarz oznaczałoby to, że z tą ofensywną grą było krucho. Ja osobiście bym tego nie chciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dotychczas rządy Moyesa pokazują, że skład United jest bardzo przeciętny, a Ferguson z tymi samymi graczami zdobył z dużą przewagą mistrzostwo Anglii. Jemu bym dał nagrodę, ale Heynckes też zasłużył i też skończył karierę, więc wybór był bardzo trudny.
Dla zainteresowanych, rozkład głosów w wyborze piłkarza i trenera:
http://www.fifa.com/mm/document/ballond%27or/playeroftheyear%28men%29/02/26/02/68/fboaward_menplayer2013_neutral.pdf
http://www.fifa.com/mm/document/ballond%27or/coachoftheyear%28men%29/02/26/03/04/fboaward_mencoach2013_neutral.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 20:31, mati285 napisał:

I dobrze. Piękno futbolu tkwi w ofensywie, w bramkach. Gdyby któregoś roku wygrał obrońca
albo bramkarz oznaczałoby to, że z tą ofensywną grą było krucho. Ja osobiście bym tego
nie chciał.


Niekoniecznie :D Mogłoby to oznaczać, że wygrała drużynowa gra, bez osób specjalnie się wyróżniających :) Dlatego jestem za kilkoma nagrodami, bez wybierania jednego najlepszego gracza. Choć zdaję sobie sprawę, że to nierealne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ballon d''OR dla CR7. Sprawa wydawała się już dawno oczywista, ale dzisiaj oczywiście możemy to powiedzieć oficjalnie. Nasza bramkostrzelna i zabójcza w tym sezonie "Krysia" popłakała się. W końcu zawsze był tym drugim, zaraz za Messim. Dziś jest inaczej i gratuluję mu. Chociaż ciekawiej by było gdyby Messi tych kontuzji nie doznał, walka o złotą piłkę byłaby bardziej wyrównana. Nie zapomnijmy też o Ribery''m który miał bardzo udany rok.

Bramka Zlatana z Anglią najładniejszą bramką 2013 roku ( a strzelona w 2012 xD).
Pele też emocję wzięły, ale tu się nic nie dziwię, wspaniała legenda.

Do 11 roku może bym się trochę przyczepił, zwłaszcza w linii defensywnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jakoś cały czas wydawało mi się, że układowa Fifa raczej wyróżni Ribery''ego, ale wg mojej opinii nie mogli nie nagrodzić Ronaldo w tym roku. Bardzo dobry sezon w jego wykonaniu, a główny konkurent zbyt długo pauzował z powodu kontuzji, by faktycznie brać jego kandydaturę na poważnie. Innymi słowy, osiągnięcia Messiego nadal są dość imponujące za ten rok (czy w zasadzie za jego część), ale jednak sezon był w jego wykonaniu znacznie słabszy niż poprzednie (zbyt wysoko poprzeczkę wywindował), a Ronaldo z roku na rok coraz lepszy, a w tym roku pokazał, że potrafi robić róznicę, nie tylko w Madrycie.

Liczę, że za rok rywalizacja będzie bardziej wyrównana, a włączy się w nią Zlatan.

A co do krytyki, że nagroda za dany rok jest przyznawana, a nie za sezon. Sporo racji, ale z drugiej strony, taki podział ma tą zaletę, że nagroda ma nieco "szerszy przedział czasowy", tzn. mam na myśli, że obejmuje okres na przestrzenii dwóch sezonów, a więc zwykle trochę inne warunki (choćby zmieniajace się składy w drużynach), czyli tym samym trafia w ręcę zawodników bardziej kompletnych, zdolnych grać w zmieniającym się środowisku. Co innego, gdy zawodnik ma tylko dobry dany sezon, a co innego gdy dobrze kończy poprzedni i dobrze zaczyna kolejny. Jest to jedyne uzasadnienie, które mogę tu zrozumieć dla takiego przedziały czasowego Złotej piłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2014 o 21:51, DambialkoX napisał:

Do 11 roku może bym się trochę przyczepił, zwłaszcza w linii defensywnej.


Każdy zawodnik Barcelony w tej jedynastce to śmiech na sali. No może za wyjątkiem Messiego. Dostają 0-7 od Bayernu ai zamiast Alaby jest Alves... Brak zawodników BVB, Hummels powinien być zamiast Ramosa. Xavi i/lub Iniesta wylot a na ich miejsce Gündogan i/lub Reus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze Krycha ze Złota Gała. Smiesza mnie jak glosowal Nawałka. No i ze Kuba na Lewego głosował?xD
Co do głosowan ogolnie przypomina mi to Eurowizje. Głosuja na goscia z tego kraju ktorego bardziej lubia. Dlatego niech "france Football" powroci do nagradzania sama i nie miesza w to pseudo ekspertow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak jest.

Moim trenerem jest Wenger? Głosuję na niego. Moim kolegą z zespołu jest Suarez? Głosuję na niego. Jestem bramkarzem i jedynym bramkarzem w zestawieniu jest Pinto? Głosuję na niego.

Czekam na sytuację w której czołowi zawodnicy będą kontuzjowani, albo niezdolni do gry przez cały rok i tak odbiorą nagrodę :P Oczywiście nikomu źle nie życzę, ale bardzo jestem ciekaw jakby to wyglądało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2014 o 00:31, Ziggy napisał:

Ciesze sie ze Krycha ze Złota Gała. Smiesza mnie jak glosowal Nawałka. No i ze Kuba na
Lewego głosował?xD


Męska solidarność, albo "zagłosuj na mnie to załatwię Ci kontrakt do Bayernu" - oczywiście bardzo durny nieśmieszny żart :D

@Nightdew - No racja znalazłoby się jeszcze kilka innych lepszych obrońców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować