Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

http://www.wisla.krakow.pl/kamera.php tu gdzie jest kamera przez pare lat wogole nie bylo trobun,na prawej stronie była postawiona z rusztowan na tysiac osób,a z lewej była budowa tej nowej.jak mówiłem budowa zaczeła sie w latach 80tych,widziałem makiete (cos jak w shalke, wylerzdzana murawa)ale komuna sie skonczyła lata przeobrarzen 2 lige i wszystko upadło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 10:51, Quire napisał:

(...)
Też. A dodatkowo, % Legia ma najwięcej kibiców w Polsce i nie chodzi tu o fakt że Legia to
Warszawski klub, czyli klub z największego miasta w Plolsce, bo badanie byly robioone glównie
w terenie.


Wszystko zależy od badań, jakoś rok temu czy dwa lata temu było przeprowadzana jakaś inna ankieta ogolnopolska i wyszło, że najwięcej kibiców ma Wisła. Z tym, że co innego prawdziwe kibicowanie, a co innego lekkie sympatyzowanie.

Tego typu badania wskazywały, że najpopularniejszym sportem w Polsce są skoki narciarskie (pewnie niedługo się okaże, że jest to F1), więc podchodzę do tego typu wyników z lekkim dystansem...

Dnia 26.08.2006 o 10:51, Quire napisał:

(...)
Ja rozumiem zakazy wyjazdów (zresztą i tak namiętnie omijane),


A propo omijania tych zakazów - najlepszy był spiker na meczu LKS-Legia i jego zapowiedzi odjazdów pociągu :D

Dnia 26.08.2006 o 10:51, Quire napisał:

ale nie zrozumiem zakazu udzialu
kibiców przyjezdnych z powodu wydumanych widzimisię.
Pilka dla kibiców.


Bo niestety każdy przyjezdny kibic jest traktowany jako bandyta przyjeżdżający rozwalić cudzy stadion. Nie przeczę, że czasem tak się zdarza, ale nie demonizujmy, w takich grupach mnóstwo jest normalnych ludzi, którzy zasuwają pół Polski za swoim klubem.

Działacze wolą mieć święty spokoj z gośćmi zapominając albo nie starając się zrozumieć, że bez przyjezdnej ekipy widowisko sporo traci.

Dnia 26.08.2006 o 10:51, Quire napisał:

W Poslce panuje przekonanie że to Cracovia, ma najwięcej kibiców pod Wawelem.


Co rozumiesz pod pojęciem "w Polsce"?
Ja z kolei mógłbym powiedzieć, że "w Polsce" ich kibiców uważa się za największe bydło, jeśli miałbym brać pod uwagę sporą ilość opinii niektórych osób nawet nie związanych emocjonalnie w sprawach kibicowskich.
Weź jeszcze pod poprawkę, że oni nie tyle kibicują pasom, co raczej nienawidzą Wisły (wystarczy spojrzeć na połowę ich oflagowania czy szalików).

Dnia 26.08.2006 o 10:51, Quire napisał:

(...)
Może na Reymonta ludzie nie boja się chodzić???(...)


To ma być powod dla którego ich stadion z trudem zapełnia się nieco ponad połowę? Smiem w to wątpić.
Poza tym rozumiem, gdyby pustka biła z "głośniejszych" sektorów, ale jak patrzę na zdjęcia ze spotkań to tam mnóstwo pustych krzesełek nawet pod dachem w okolicach loży honorowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 14:04, DR.SIURAK napisał:

(...).nie bardzo
mi sie wydaje zeby hutnik był trzecia siła kibicowania w krakowie,po mojemu to jest garbarnia,podam
przykład.byłem na meczu o wejscie do 3 ligi z kolejarzem stroze i tyło 5 tysiecy ludzi a była
to tylko 4 liga,to sie zdarzyło chyba 2 razy (gks katowice)pozdrawiam


Garbarnia to dla wielu klub raczej sentymentalny, co prawda ostatnio nawet ktoś zajął się produkcją szalików (nie wiem czy mają jakieś oflagowanie), ale znam mnóstwo osób, które traktują ten klub jako "drugi", np. po Wiśle czy Cracovii i chodzą tam bardziej dla relaksu.

Jeśli chodzi o Hutnik to na pewno jest od potencjalnych kibiców Garbarnii bardziej "aktywny", jakkolwiek możnaby to pojęcie rozpatrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

darnok mozesz miec racie co do kibcsów garbarni.ale jest duzo kibiców pamietajacych garbarnie w 1 lidze o mistrzostwie nie wspomne.ja ich nazywam uspionymi tak jak cracovii przez 20 lat.nie zgadzam sie z quire co tego ze sa wolne miejsca na wisłe,wszyscy wiemy ze wisła ma kare (3 mecze),moga wchodzic tylko ci co maja karnety.mam pytanie kupiłem gazete piłka nozna a tam była reklama.bundezliga na zywo wyłacznie w sportklub.www.sportklub.tv.,czy mogli byscie sie temu przyjrzec bo cos nie moge tego rozgrysc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Celtic wygrał, mimo, że nie było łatwo. Okazało się, że ich nowy nabytek - Hesselink to nie pieniądze wyrzucone w błoto. Zaprezentował się o niebo lepiej niż lansowany na siłę Miller.
Po wejściu Holendra gra z przodu się ożywiła, a Żuraw pyknął bramkę. Potem jeszcze debiutant dołożył drugą i mistrz Szkocji mógł świętować. Myślę, że duet Żurawski - Hesselink może zaskoczyć.
PS. Grzesiu znowu strzelił :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Darnok - już mam odpwoeiedź na pytanie dotyczące tej gwiazdki na koszulkach. Po prostu u nas taką gwiazdkę dostaje sie za 8 tytułów, a nie 10. Przepis Ekstraklasy SA. Górnik Zabrze też taką ma, możliwe że Ruch Chorzów też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2006 o 20:58, Bambusek napisał:

Darnok - już mam odpwoeiedź na pytanie dotyczące tej gwiazdki na koszulkach. Po prostu u nas
taką gwiazdkę dostaje sie za 8 tytułów, a nie 10. Przepis Ekstraklasy SA. Górnik Zabrze też
taką ma, możliwe że Ruch Chorzów też.


Trochę bez sensu, czemu akurat ósemka? We Włoszech (a stąd sie to chyba wzięło) przyznaje się gwiadki dopiero za 10 tytułów. W takim razie za 16 tytułów będzie już można dostać drugą gwiazdkę, kolejna głupota... nadal jednego nie rozumiem, czemu gwiazdka wojskowych jest szara, a my i Górnik mamy złotą - może jednak jest jakaś granica od 10 mistrzostwa.

No i prosze, Legia prowadziła spokojnie 3-0 a w końcówce Górnik strzelił dwa gole i zrobiło się 3-2. Szkoda, jakby wygrali do jaja to miałbym punkty w typowaniu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Legia Warszawa wygrała.Piłkarze ze stolicy nie wykorzystali bardzo dobrych sytuacji i w końcówce zrobiło się nerwowo.
Cieszę się z tego, chociaż jestem kibicem Wisełki Kraków. Mam nadzieję, że to zwycięstwo pozwoli im się odbudować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytaj zarząd Ekstraklasa SA ;)

Wynik wynikiem - jest dokładnie tak jak w środę. Też było "tylko" 2:3 dla Szachtara, a widać było, kto jest lepszy. No i ten karny - sędzia sobei chyba jaja robił. Podobnie jak z żółtą kartką dla Radovica - po prostu się potknął przy podaniu, a ten frajer z gwizdkiem chyba uznał, że to była próba wymuszenai faulu :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sewilla rzadzi. Piekny byl wczoraj meczyk.Jak sewilla dała do przodu w pierwszych minutach, doslownie wkrecili barce w murawe.Dobry..,wlasciwie piekny mecz rozegrał Dani Alves , te jego rajdy ,szarze i podania prawą stroną...cos pieknego.Oj, Roni traci forme . a pod koniec meczu swoje umiejetnosci pokazal Puerta z sewilli i wywalczył karniaka.W barcy spisał sie jedynie ,moim zdaniem, Puyol.O,dziwo ławe grzali Zambro,Thuram i do czasu Gudjohnsen. Gdyby Rijkaard zdecydował sie na zdjecie Messiego,Eto''o i Deco moze udalo by sie zremisowac i wygrac.Najpiekniejszym golem w tym meczu była ....... bramka z rzutu karnego Maresci , finezja.
Barca powoli traci na sile,a młody zespol z sewilli dał i im przykład. Jedynym usprawiedliwieniem pregranej barcelony był długi i ciężki sezon.Gwiazde Ronaldinho przycmil w tym meczu młody i niezwykle utalentowany Alves.Sewilla Górą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2006 o 22:18, .Darnok napisał:

Trochę bez sensu, czemu akurat ósemka? We Włoszech (a stąd sie to chyba wzięło) przyznaje się
gwiadki dopiero za 10 tytułów. W takim razie za 16 tytułów będzie już można dostać drugą gwiazdkę,
kolejna głupota... nadal jednego nie rozumiem, czemu gwiazdka wojskowych jest szara, a my i
Górnik mamy złotą - może jednak jest jakaś granica od 10 mistrzostwa.

Wypowiedź Angmara z forum Canal+.
"Chcialbym, aby ktos doinformowal Tomka, ze w przypadku zdobycia 8 tytulow MP, druzyna ma prawo do wyhaftowania sobie SREBRNEJ gwiazdki nad godlem. Druzyny, ktore zdobyly 10 tytulow mistrzowskich, maja na koszulkach wyhaftowana ZLOTA gwiazdke.
"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 00:21, DonCarleone napisał:

Wypowiedź Angmara z forum Canal+.
"Chcialbym, aby ktos doinformowal Tomka, ze w przypadku zdobycia 8 tytulow MP, druzyna ma prawo
do wyhaftowania sobie SREBRNEJ gwiazdki nad godlem. Druzyny, ktore zdobyly 10 tytulow mistrzowskich,
maja na koszulkach wyhaftowana ZLOTA gwiazdke."

Ciekawe za ile tytułów można sobie wyhaftować brązową... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale widowisko w Poznaniu!!!
Przed chwilą Wisła doprowadziła do remisu w 92 minucie. Cieszy to o tyle, że Krakowianie nie zasłuzyli na porażkę. Grali momentami porywająco, niemal jak za najlepszych ostatnich czasów.
Szkoda trochę Lecha, ale obiektywnie mówiąc remis też powinien ich cieszyć. Głównym ich atutem była dziś skuteczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2006 o 21:10, walgierz napisał:

(...)
Szkoda trochę Lecha, ale obiektywnie mówiąc remis też powinien ich cieszyć. Głównym ich atutem
była dziś skuteczność.


Cieszyć to chyba mało powiedziane. Jakby Paweł Brożek w sytuacji sam na sam nie szukał na siłę swojego brata albo "wiślacki Grzesio R." Chiacu nie wałęsał się po boisku to lechici mogli, a nawet powinni przegrać 3-5, 3-6. Ilość niewykorzystanych sytuacji przez Wisłę była wprost porażająca, tożto dramat, w pucharach tyle okazji nie bedzie.
Paradoksalnie Wisła zagrała faktycznie chyba najlepszy mecz (a już na pewno najlepsz w ofensywie) w tym sezonie.

Jednak mimo wszystko i tak się cieszę, mecz cholernie emocjonujący. Zal (i nerrrrwy) pozostaje, bo można i trzeba było to wygrać, ale w sumie przed spotkaniem z remisu byłbym raczej zadowolony.

Cholernie żałuje, że nie dałem rady pojechać do Poznania, ale koszty wiedeńskiej eskapady okazały się zbyt duże :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować