Zaloguj się, aby obserwować  
Darnok1

Piłka Nożna

67877 postów w tym temacie

Pierwszy krok do prawdziwej gry w PUEFA Wisełka postawiła :) Może Biała Gwiazda nie grała na najwyższych obrotach, ale i rywal jej nie zmusił do tego. Mimo paru błedów myślę, że Wisła zaprezentowała się przyzwoicie. W zasadzie szwankował tylko środek pomocy. Nigdy nie byłem zwolennikiem M.Penksy. Chętniej na jego pozycji widziałbym Canotoro. Nie wiem czy Mauro jest w słabszej forumie czy też Petrescu nie jest jego zwolennikiem. Jutro trzymam kciuki za dobre losowanie. A co tam, nawet legii życzę dobrego losowania. Choć z taką ich grą lepiej niech trafią np. na FC Brugge, żeby przypadkiem nie odpadli ze słabym zespołem ;) (tylko żartuję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wisła wygrała ufff. Co do meczu to był jaki był, Austriacy byli słabi i Wisła grająca na pół gwizdka nie miała z nimi problemów. Jednak mam sporo uwag co do komentatora, on chyba bardzo nie lubi Wisły, na każde chcby niegroźne zagranie pod pole karne wiślaków reagował jakby tylko czekał na bramke dla rywali, ciągle krytukował grę krakowian, to nie była może wielka piłka, ale nie bylo sie do czego przyczepic. No i jeszcze ten kretyński pasek z konkursem smsowym zasłaniający sporą częśc ekranu, toż to istna kpina! Nie bylo widac co sie dzieje w tej strefie boiska. Może reaguję zbyt ostro, ale jakiś taki nerwowy dzisiaj jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 19:24, HumanGhost napisał:

(....)
Chyba powoli zaczynam rozumieć czemu tylu pseudokibiców przychodzi na mecze żeby porozrabiać.

>

Mógłbyś mi powiedzieć kiedy ostatnio i gdzie ów straszni pseudokibice przyszli porozrabiać czy po prostu ot tak napisałeś "bo tak sie słyszy"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 22:45, boogie85 napisał:

wisła wygrała ufff. Co do meczu to był jaki był, Austriacy byli słabi i Wisła grająca na pół
gwizdka nie miała z nimi problemów. Jednak mam sporo uwag co do komentatora, on chyba bardzo
nie lubi Wisły, na każde chcby niegroźne zagranie pod pole karne wiślaków reagował jakby tylko
czekał na bramke dla rywali, ciągle krytukował grę krakowian, to nie była może wielka piłka,
ale nie bylo sie do czego przyczepic. No i jeszcze ten kretyński pasek z konkursem smsowym
zasłaniający sporą częśc ekranu, toż to istna kpina! Nie bylo widac co sie dzieje w tej strefie
boiska. Może reaguję zbyt ostro, ale jakiś taki nerwowy dzisiaj jestem :D


Mozna wiedzieć z ciekawości kto komentował? Zresztą, nie masz się czego dziwić, w zdecydowanej większosci stacji brakuje obiektywnych "nawijaczy". Podobnie jest w gazetkach różnego rodzaju.

Z chęcią bym go posłuchał, ale jako, żeby oglądałem na stadionie to głównym obiektem ataku przekleństw i gróźb oraz w pewnych momentach śmiechu był sędzia. Nie będę komentował jego postawy, chyba większość mecz oglądała... chroń nas boże przed takimi arbitrami w dalszych rundach...
Co do samego meczu, to tradycyjnie - Wisła dobrze asekuracyjnie w obronie, trochę gorzej z przodu, ale cieszy kolejny udany wynik. Mogą tak grać do końca sezonu, byleby były wyniki. Trochę martwię się co będzie jak przyjdzie nam grać z naprawdę mocnym rywalem, ale cóż - może nadal się rozkręcają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 23:31, .Darnok napisał:

Mógłbyś mi powiedzieć kiedy ostatnio i gdzie ów straszni pseudokibice przyszli porozrabiać
czy po prostu ot tak napisałeś "bo tak sie słyszy"?

To fakt, że się uspokoiło na polskich stadionach. Coraz częsciej widzę na nich kobiety i dziecie. Cieszy mnie taki widok. Piłka ma być conajmniej piękną rozrywką dla całych rodzin, a nie pretekstem do agresji. Śmieszą mnie teksty typu "walczę w imię Arki Gdynia". Nie sądzę, by zachowaniu takich ludzi wzbudzało entuzjazm wśród działaczy, piłkarzy i władz ich "ukochanego" klubu. Przypuszczam, że większość pseudokibiców danego klubu znała chociaż 11-tkę klubu dla którego "walczy". Akty przemocy i wadnalizmu wokół sportu powinny być ostro tępione i zwalczane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.08.2006 o 23:36, .Darnok napisał:

Mozna wiedzieć z ciekawości kto komentował? Zresztą, nie masz się czego dziwić, w zdecydowanej
większosci stacji brakuje obiektywnych "nawijaczy". Podobnie jest w gazetkach różnego rodzaju.

Eeee Jasina bodaj sie on zowie na spółke z Andrzejem Iwanem. Jednak mam wiele krytycznych tylko odnośnie do Jasiny.

Zazdroszczę ci tych wypadów na stadion, chciałbym sie kiedys wybrac na mecz Wisły, ale do Krakowa dallleko. Nic tam pozostaje kibicowanie przed telewizorem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FIFA niech sobie wykluczy reprezentacje Wloch, ale od klubow wara. Piecze nad LM i P.Uefa ma wlasnie UEFA, FIFA nie raz probowala to zmienic, nie udalo sie, wiec nie sadze by teraz wymusila wycofanie zespolow z Wloch. Tymbardziej ze oznaczaloby to mniejsze wplywy z telewizji (mniejsza ogladalnosc) a UEFA lubi zarabiac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 23:43, boogie85 napisał:

(...)
Zazdroszczę ci tych wypadów na stadion, chciałbym sie kiedys wybrac na mecz Wisły, ale do Krakowa
dallleko. Nic tam pozostaje kibicowanie przed telewizorem :/


To rusz dupe :]
Ja w autobusie do Austrii poznałem jednego typa co przyjechał z Turynu, jeszcze inny był z Toronto :]
A do samego Krakowa to ludzie potrafią nawet z Gdańska przyjechać na mecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 23:40, paweusz napisał:

(...)
Cieszy mnie taki widok. Piłka ma być conajmniej piękną rozrywką dla całych rodzin, a nie pretekstem
do agresji. Śmieszą mnie teksty typu "walczę w imię Arki Gdynia". Nie sądzę, by zachowaniu
takich ludzi wzbudzało entuzjazm wśród działaczy, piłkarzy i władz ich "ukochanego" klubu.
Przypuszczam, że większość pseudokibiców danego klubu znała chociaż 11-tkę klubu dla którego
"walczy". Akty przemocy i wadnalizmu wokół sportu powinny być ostro tępione i zwalczane.


Bydło jest i będzie, czesto są to osoby uznawane za "inteligencję". Wystarczy spojrzeć na przykład angielskich chuliganów, gdzie sporą część stanowią osoby powiązane w różny sposób z uczelniamy wyższymi.

Natomiast co do zamieszek, to w takim przypadku działa po prostu efekt tłumu. Podobne zadymy równie dobrze mogłyby mieć miejsce na jakiś demonstracjach.

Co jak co, ale atmosfery na trybunach wstydzić się nie musimy. Ja w żadnym wypadku nie zamieniłbym jej na "europejską", gdzie zdecydowania przeważa opcja "oglądania" meczu na siedząco i bez darcia gardła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>(...)

Dnia 24.08.2006 o 23:44, boogie85 napisał:

Buehehe to Juve zaszalało. Teraz czekam tylko na te obiecane kary od FIFA, tylko czy Blatter
ma jaja, by narazic sie włochom mistrzom swiata?


Ja bym powiedział, że nie tyle ma, co raczej Włosi go za te jaja mocno trzymają ... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 23:51, LifaR napisał:

FIFA niech sobie wykluczy reprezentacje Wloch, ale od klubow wara. Piecze nad LM i P.Uefa ma
wlasnie UEFA, FIFA nie raz probowala to zmienic, nie udalo sie, wiec nie sadze by teraz wymusila
wycofanie zespolow z Wloch. Tymbardziej ze oznaczaloby to mniejsze wplywy z telewizji (mniejsza
ogladalnosc) a UEFA lubi zarabiac ;)


Ja akurat jestem gorącym zwolennikiem wywalenia włoskich klubów z pucharów. Wisłę zdyskwalifikowano na dwa sezony z powodu jednego imbecyla, a Włosi mają burdel stulecia i w nagrodę Milan gra w LM. Śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 23:54, .Darnok napisał:

> (...)
> Zazdroszczę ci tych wypadów na stadion, chciałbym sie kiedys wybrac na mecz Wisły, ale
do Krakowa
> dallleko. Nic tam pozostaje kibicowanie przed telewizorem :/

To rusz dupe :]
Ja w autobusie do Austrii poznałem jednego typa co przyjechał z Turynu, jeszcze inny był z
Toronto :]
A do samego Krakowa to ludzie potrafią nawet z Gdańska przyjechać na mecz.

Nawet z Gdańska mówisz?? No to miałbym dalej ;D Moze się kiedys wybiorę, jak na razie na jesieni odwiedzę stadion w Poznaniu, bo czesto w tym mieście bywam, a teskni mi sie za jakimkolwiek meczem na żywo ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mowie ze ja jestem przeciwnikiem wywalenia wloskich klubow, ba, moge byc nawet zwolennikiem bo jak sie kogos wywala, ktos wchodzi w jego miejsce, a to szansa takze dla Polski. Wyrazilem tylko swoja opinie ze w tym zakresie FIFA ma akurat malo do gadania. Chyba ze zechce wykluczyc wloski klub ktory zdobedzie LM z walki o tytul najlepszego klubu swiata ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 00:09, LifaR napisał:

Nie mowie ze ja jestem przeciwnikiem wywalenia wloskich klubow, ba, moge byc nawet zwolennikiem
bo jak sie kogos wywala, ktos wchodzi w jego miejsce, a to szansa takze dla Polski. Wyrazilem
tylko swoja opinie ze w tym zakresie FIFA ma akurat malo do gadania. Chyba ze zechce wykluczyc
wloski klub ktory zdobedzie LM z walki o tytul najlepszego klubu swiata ;-)

Dyskwalifikacja włoskiej federacji ozancza kompletna izolacje zarówno na płaszczyźnie klubowej jak i reprezentacyjnej. Podobne groźby kierowano ostatnio w kierunku Polski, Grecje nawet zdyskwalifikowano, ale na bardzo krótki czas. Tak więc jeśli FIFA rzeczywiście zdecyduje się ukarac Włochów (w co wątpię, nietety), to kluby moga sie pożegnac z pucharami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 23:31, .Darnok napisał:

Mógłbyś mi powiedzieć kiedy ostatnio i gdzie ów straszni pseudokibice przyszli porozrabiać czy po prostu ot tak napisałeś "bo tak sie słyszy"?


Juz mi kiedyś zadałeś podobne pytanie. Kiedy i gdzie Ci nie powiem, co jest oczywiste. Ale napisałem tak nie dlatego, ze "tak sie słyszy", tylko dlatego, że tak to parę razy widziałem. Powinieneś pamiętać moją ostatnią odpowiedź, ale to chyba na starym forum bylo, bo nie mogę teraz znaleźć tego. W kazdym razie nie martw się - jak coś piszę to opieram to na doświadczeniu a nie na plotkach i pomówieniach. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jedną z tych drużyn trafi Wisła Kraków w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej Pucharu UEFA:
Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)
FC Artmedia Petrzałka (Słowacja)
Iraklis FC (Grecja)
IK Start (Norwegia)
FCS Pasching (Austria)
Ciekawie by było gdyby trafili na Austryjaków. Oby nie trafili na Słowaków.

W dzisiejszym ,,Przeglądzie Sportowym" pomylono się i dano 4 zawodnikom note 0, w tym Darkowi Dudce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem także potencjalnych rywali Legii oto oni:
Panathinaikos Ateny
Herta Berlin
PSG
Litex (Bułgaria)
Austria Wiedeń
No to Legia na kogo by nie trafiła będzie miała bardzo ciężkie zadanie i myśle, że w obecnej formie niewykonalne.
Szczególnie Grecy byliby niekorzystnym wariantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.08.2006 o 23:40, paweusz napisał:

Przypuszczam, że większość pseudokibiców danego klubu znała chociaż 11-tkę klubu dla którego
"walczy".


Chyba chciałem powiedzieć, nie zna ? ;)
Co do kiboli to ja się zgodzę z Darnokiem, że tacy będą zawsze, uspokoiło się to fakt, ale ja zapytam tych z Warszawy, tych z Łodzi i Krakowa jak wygląda to u was na osiedlu ? Bo co z tego, że będzie na stadionie spokojnie jak Cię zasztyletują "w imię białej gwiazdy" na ulicy ? (bez obrazy dla Wiślan, to taki przykład tylko).
U mnie np była sytuacja - w Sosnowcu - że goście przyszli, ze 4 w szaliczkach jakiegoś śląskiego klubu do centrum miasta, aby się trochę pobić z kibicami Zagłębia, no i się bili. :/

Co do wczorajszego meczu, to głównie nie podobało mi się nie uznanie drugiej bramki.
Nie wiem jak inni, ale ja tam Wiśle kibicuję na dalszej drodzę, bo to ładne miasto jest. :P Najładniejsze w Polsce. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2006 o 10:29, Danio X napisał:

Na jedną z tych drużyn trafi Wisła Kraków w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej Pucharu UEFA:
Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)
FC Artmedia Petrzałka (Słowacja)
Iraklis FC (Grecja)
IK Start (Norwegia)
FCS Pasching (Austria)
Ciekawie by było gdyby trafili na Austryjaków. Oby nie trafili na Słowaków.

Jeżeli faktycxznie wśród tych drużyn będzie losowany rywal dla Wisła, to praktycznie z każdą z tych drużyn mogą wygrać i awansować. Nawet z Artmedią. Choć trudno mi powiedzieć, która drużyna byłaby najlepszym rywalem. Nie widziałem ich w akcji, poza Petrzałką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować