Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Artykuł: Twierdza 3 - recenzja

35 postów w tym temacie

Ehh, pamiętam jak dziś, jak zagrywałem się pierwszą Twierdzą podczas gdy moi kumple byli na rekolekcjach... Szkoda gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że tak się stało, dobrze że wstrzymałem się z kupnem, bo był bym zawiedziony i to mocno. Teraz czekam z niecierpliwością na recenzję "Wojny na północy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam i zgodzę się z recenzją. Interfejs jest strasznie kłopotliwy, co gorsza ciężko kursorem kliknąć w ten punkt
który chcemy :D Kampania wojenna to dno.. cała reszta też.. jedynie ekonomiczna jako tako trzyma mnie przy tej grze... ale ten poziom trudności mnie rozwala, ciągłe braki pożywienia.. A co to optymalizacji hmm skopana, grałem w gry o lepszym obrazie a ta się wiesza i wywala. Nie warto wyrzucać na nią 100zł no chyba za zostanie wydana w tańszej wersji i z patchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem (nie)przyjemność pogrania trochę w Twierdzę 3 i jestem bardzo rozczarowany. Zaznaczę, że w "dwójkę" nie grałem więc szok był jeszcze większy po przeskoczeniu z genialnej "jedynki" i Krzyżowca na to... coś. Zacznę od kwestii technicznej. Graficznie jest bardzo słabo, ale nie na tyle, aby jakoś specjalnie mieszać tą grę z błotem. Ot, taka całkiem przyjemna oprawa z niższej półki. Muzyka daję radę, rozpoznałem kilka przearanżowanych utworów z poprzednich części i trochę nowych. Jest całkiem niezła, ale bardziej pochwalić jej niestety nie mogę. Absolutne nie umywa się do fantastycznych soundtracków z pierwszej części i Krzyżowca. Przejdźmy do głosów. Jest świetny Piotr Fronczewski, którego głosu zawsze słucha się z przyjemnością. Nasz doradca(?) to ten sam znany głos z poprzednich części więc i tutaj jest dobrze, ale kwestie naszych żołnierzy są raczej wkurzające gdy je wygłaszają przy każdym prawym kliknięciu myszy.
No dobra, wcale nie jest tak pięknie jak po wypowiedzeniu kilku ciepłych słów mogłoby się wydawać. To co mi bardzo nie podeszło to widok 3d. Wiem, że to nie nowość bo był on już w poprzedniej Twierdzy, ale imo zdecydowanie utrudnia on zarządzanie naszym zamkiem i orientacją co się dzieje. Zdecydowanie wolałbym gdyby Firefly Studios pozostało przy rzucie izometrycznym. Jedziemy dalej, największa bolączka tej gry - walka. Już w samouczku nieźle się wkurzyłem bo kazano mi wysłać pięciu wieśniaków na ubicie wilka. Pomimo tego, że prawie zaklikałem owego zwierza na śmierć, to kursor myszki nie chciał się zmienić na miecz symbolizujący atak. Efekt? Wilk wybił wszystkich po kolei, a wieśniacy czekali tylko jak idioci na swoją kolej. No dobra, porzuciłem samouczek i zabrałem się za historyczne oblężenie. Wybrałem obronę zamku. Ledwo obróciłem kamerą, a wroga armia w całej kupie (zero taktyki, po prostu wszyscy ruszyli na mój zamek) już niszczyła moje mury (zrobione chyba z papieru swoją drogą). Moi rycerze stali po bokach i tylko się przyglądali. Wszystko działo się bardzo szybko, bez żadnego namysłu jakby wszystko było oskryptowane i mój lord wkrótce padł. Totalna beznadzieja. Walka sprawiała mi w poprzednich częściach najwięcej radochy, a tutaj tylko denerwuje.
Zdecydowanie odradzam zakup tej gry, fani serii, do których również się zaliczam muszą niestety powrócić do Twierdzy z przed dziesięciu lat bo w "trójkę" grać się po prostu nie da.

PS Lucas, ilość surowca możemy jeszcze sprawdzić przy stawianiu budowli. Z tego co pamiętam obok liczby wymaganego surowca w nawiasie jest podany ile obecnie posiadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to czyli trzeba zostać przy jedynce i Krzyżowcu... Tak naprawdę jakoś specjalnie nie chciałem się przesiadać na nowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

" Tempa walki regulować się nie da, a wojacy zasuwają niczym dzieci z ADHD " - to już adhd nie można mieć ktoś tutaj chyba jeszcze dorósł...w końcu nie na codzień spotykamy się z dziećmi z zespołem DOWNA itp. :)

Minus odnośnie grafiki bez komentarza...gdzieś pisali, że nowa Twierdza pojawi się z silnikiem Frostbite.

Dziękuje to by było na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, czyli w tym roku już tylko Anno i Skyrim ;)

Szkoda, liczyłem na powtórkę z jedynki, ba - ulepszona graficznie i poprawiona w kwestii kilku kluczowych mechanizmów dwójka by mi wystarczyła. A tutaj lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam ma gre którą kupilem po wraz z premierą..
gra jest świetna jednak dużo zaniża jej poziom kilka rzeczy:
-na początek dam steama.. po zainstalowaniu steama dla tf2 mocno sie wkurzałem: bierze trochę ramu, zmula i jeszcze się ładuję kilkadziesiąt sekund... wolę już ubi launcher...
-za duży powrót do 1.. czyli totalne uproszczenie rozgrywki, jednostki niszczące mury i kamienne budynki [za to min pokochałem 2]i. 2 najlepszą częścią, najbardziej rozwiniętą i najwierniej oddającą klimat średniowiecza...jednak i tak jest dość dobrze zrobiona[uogólniając]
-zbyt rzadkie patche jak na taką dużą ilość błędów
-niestety na początku to wyglądało jak demo.. na szczęście poprawili już multi które działa, niestety jest słaba stabilność
plusy gry:
trudne misje w kampania które naprawdę ćwiczą nasze umiejętności...
ładne 3d, osobiście mi przypasowała. fajne rozwiązanie z domami, tak naprawdę to dobre zastosowanie parametrów popularności
duża swoboda budowania, teraz trzeba budować z głową. i do dużą.. w poprzednich częściach umieszczanie budynków obok siebie mogło robić dziecko.. tutaj żeby pomieścić dużo budynków na małej powierzchni trzeba być naprawdę dobry. i to jest właśnie plus!
z balansowanie jednostek.. w dójce robiło się praktycznie tylko knechtów i rycerzy,zaś do obrony jedynie halabardników.. bo byli praktycznie o wiele tańsi niż równowartość jakichkolwiek innych jednostek piechoty...
niestety moja ocena to około 7.2 i tylko i wyłącznie przez to że twórcy olali sprawę i wydali a szybko gre.. bo na początku to niestety jest demo. za kilka patchy ta gra spokojnie może mieć ocenę 7.8 gdzie w/g mnie 2 otrzymuje ocenę 8.5.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować