Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Activision: Modern Warfare 3 już pobiło rekord

105 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2011 o 18:01, ZubenPL napisał:

opiera się na użytkownikach metacritic http://www.metacritic.com/game/pc/call-of-duty-modern-warfare-3

I teraz moje pytanie: ile z tych osób rzeczywiście w MW3 grały? Pewnie z jeden procent, bo reszta to haterzy w czystej postaci, którzy za punkt honoru uznali zmniejszenie średniej na metacritic.

Podobna sytuacja była przy okazji DA2 (choć ta gra była akurat średnia, to nie zasługiwała na oceny rzędu 0-4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie sytuacje, odpowiadacie za markę Call of Duty, która przynosi wam ogromne zyski. Zadajcie sobie pytanie, czy zmienialibyście coś w produkcie który się bardzo dobrze sprzedaje ?? odpowiedź brzmi "nie". Dlaczego ? bo jak mówi przysłowie, "nie zabija się kury która znosi złote jaja". Jeśli oczekujecie zmian w marce Call of Duty, to ona będzie, ale dopiero w okolicach wyjścia nowych konsol i to one wywrą nacisk na zmiany w Call of Duty (zmiana silnika. rozgrywka prawdopodobnie zostanie ta sama z racji ze się sprawdza). Innym powodem dla którego Call of Duty miałoby się zmienić jest niska sprzedaż (ale to jest nie możliwe) więc spokojnie czekajmy do wydania nowych konsol a wówczas ujrzycie też nowe Call of Duty. Zakładam również że jest to ostatnie Call of Duty na starym silniku i czekają nas tylko DLC nad którymi będzie pracować mała cześć studia a reszta rzuci się w wir pracy nad nowym silnikiem pod nowe konsole. I tu właśnie jest szansa dla DICE i marki Battlefield z racji że oni technologie już mają dość dobrze rozwiniętą i jest sprawdzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to trochę smutne jest. DICE wpakowało kupę czasu i siły w BF3, a EA wydało tyle na marketing, że pewnie im się to nawet nie zwróci... A Activision i ich MW3? Nowa kampania, parę nowych mapek, może broni i się sprzedało dużo lepiej, a koszt produkcji też był znacznie mniejszy od tego w BF3. Czy tylko ja uważam, że to jest chore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2011 o 18:17, LucifersAngel87 napisał:

głupi Ci którzy kupili bo tak naprawde dają się [m] przez Kotticka i Activision !!


Ostrzeżenie, za obrażanie innych oraz chamstwo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to nie jest chore, to jest rzeczywistość, a ona pokazuje jasno, że ludzie chcą grać w coda gdyby nie chcieli nie kupiliby go. Spójrz na kino, tam tez górują filmy te z największa liczbą "fajerwerk" (harry potter, avatar itp.) zawsze jest tak że gry czy filmy bardziej ambitne wymagające czegoś więcej od gracza czy od widza sprzedają się słabiej. tak było i będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To takie smutne.
Może jeszcze zapalimy świeczkę? [*]
Ja sądzę, że EA więcej sił wpakowało w kampanię reklamową niż dice w bf3. System zniszczeń prawie się nie zmienił, grafikę ulepszono i dodano bzdurne efekty świetlne (latarka taktyczna na otwartej przestrzeni gdy jest jasno - i jestem ślepy <3).
Ale żeby nie było, że hejtuje, multi uznaję za DOBRE, pomimo częstych crashy, dużej liczby błędów i braku balansu niektórych broni (M249 tak dla przykładu). No ale jak już się gra to gra się fajnie. Aczkolwiek niezapominajmy co miało być objawieniem (tak mi się przynajmniej wydaje z zapowiedzi po części) - single player. Ten, no cóż wyszedł słabo.

A więc, w piątek po Skyrima i może MW3.
Ciekawe jak ja na to znajdę czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta seria i tak będzie się sprzedawać choćby nie wiem co;/I tak wiadomo że nic nie zmienią(po za zmianami studia do tworzenie rożnych pod serii) póki nie będzie nowych konsol.Jeszcze 2-3 cod-y i dopiero coś wejdzie nowego;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2011 o 18:37, freedommen napisał:

to nie jest chore, to jest rzeczywistość, a ona pokazuje jasno, że ludzie chcą grać w
coda gdyby nie chcieli nie kupiliby go. Spójrz na kino, tam tez górują filmy te z największa
liczbą "fajerwerk" (harry potter, avatar itp.) zawsze jest tak że gry czy filmy bardziej
ambitne wymagające czegoś więcej od gracza czy od widza sprzedają się słabiej. tak było
i będzie :)

A to są jakieś gry które wymagają czegoś więcej od gracza i będące na prawdę ambitne od CoDa? Naliczyłem może 3-2 i nie sądzę żeby było tego o wiele więcej. A pewien jestem że tych na prawdę ambitnych w tym roku nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupie dla singla, do multi mam BF3 i Operation Metro, które bawi mnie tak samo jak nuketown w BO... Lovciam małe mapki <3
PS. Nie wiem dlaczego dodałem post jako odpowiedz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I to ogolnie zapewnia krawaciarzom z Acti pomyslnosci przez kolejne kadencje ;) Szczerze mowiac dobrze ze tak sie stalo, niech to bedzie nauczka dla EA zeby nie robili olimpiad tylko dopracowywali dobre marki, ktore dzierza ;p Zal patrzec jak zdolne studia zmuszone sa realizowac chore wizje wydawcow i robic gry na wyscigi. Zwlaszcza, ze CoD to zupelnie inna para kaloszy, z ogromnym zapleczem fanow, skumulowanych wokol jednej marki o okreslonej specyfice -wygodnej z perspektywy producentow gry- i tyle. Imo rywalizowanie z tak dzialajaca machina w przypadku EA nie moze odbyc sie bez kompromisow, ktore ostatecznie najmocniej dopieprza w gracza (zwlaszcza w tego, dla ktorego gry stanowily niegdys jakas wartosc dodatnia);

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MW3 to taki syf - że w główę zachodzę po co to kupiłem, chyba tylko po to aby to powiedzieć. Gra maksymalnie na 3/10, a sprzedaje się na 6 milionów w dniu premiery !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahah! Zobaczcie na metacritic oceny użytkowników ( na wszystkich platformach) - to mówi samo za siebie.
Ja przekreśliłem COD''a po BO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować