Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dizzy, klasyczna maskotka firmy Codemasters, powraca!

27 postów w tym temacie

Michał Ostasz

Starsi gracze z pewnością pamiętają Dizzy'ego - przypominającego jajko bohatera serii platformówek nazwanych jego imieniem. Firma Codemasters wypuściła do sieci wideo, które sugeruje, że ten sympatyczny jegomość powróci!

Przeczytaj cały tekst "Dizzy, klasyczna maskotka firmy Codemasters, powraca!" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dizzy ? No bez jaj. Aż mi się dzieciństwo przypomniało, ostro w to grałem jako brzdąc z podstawówki na moim wiernym commodore. Mam nadzieję, że nowa odsłona nadal będzie zawierać elementy przygodowe. Szkoda by była, gdyby okazało się, że otrzymamy kolejną standardową platformówkę, w której liczą się jedynie zwinne palce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero rok temu na emulatorze przeszedłem Dizziego ze Złotej Piątki :):) wszystko pamiętam do dziś nawet trasę jak się kolejką jedzie :):) dzieciństwo przed Pegazusem :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra :D To były czasy: najpierw Commodore, a potem Pegasus co składało się na kilka gier z Dizzym. Rewelacja, reaktywacje takowych bohaterów i gier są jak najbardziej mile widziane :] !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dizzy zagrywałem się na pegazusie i na swoim pierwszym PC. Liznąłem chyba wszystkie części, nie każdą ukończyłem.

Najfajniejsza była "Dizzy fantastic adventure", pamiętam ile było tam kombinowania, jazdy wózkiem górniczym, zbieranie gwiazdek (na PC było ich mniej niż na pegazusowej wersji, oraz nie było pułapki pokroju pajęczej sieci).

Znając życie, wydadzą to w durnej formie i tylko na Xboxy czy inne PSy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja nie wiem o co chodzi ale sądząc po waszych komentarzach najprawdopodobniej jest na co czekać xd


PS. dla hejtów. Jeśli będziecie mieli zamiar nawrzucać mi za to, że nie wiem co to Dizzy, muszę was poinformować, że w 94 roku kiedy to miała premiera ostatniej części miałem dopiero 2 lata więc darujcie sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezus Maria naprawdę?? Jedna z moich ulubionych gier wszechczasów (a konkretnie Dizzy: PoY widoczny na filmiku), z jednym z najlepszych soundtracków wszechczasów! (cudowna, szczera folkowa nuta, obok Hades Nebula i Commando, ew. tabeli rekordów z Super Hang On czy jakoś tak - najwypaśniejsza ;pp)
Aż mi kopyta latają kiedy przypomnę sobię ten motyw, no i to cholernie "przygodowe" menu... Mam to do dzisiaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się te dni spędzone z ojcem przed pegasusem przypomniały :) Np. jak próbowaliśmy zrobić lekarstwo dla dziadka :) Przyznam, że w całości grę przeszedłem (również z ojcem:) ) dopiero, gdy znalazłem emulator na kompa i mogłem zapisywać stan gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie !!! Już myślałem, że zrobili z niego jajecznicę ;-). Wspaniała wiadomość. Jedna z najlepszych gier mojego dzieciństwa. Najpierw grałem na Commodore 64, potem na Amidze - wspaniałe czasy. Świetnie, że Dizzy wraca. Mam nadzieję, że powróci również jego zwariowana rodzinka ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.11.2011 o 14:12, lis_23 napisał:

do tego Big Noise ;)


Big Nose the Caveman nie Big Noise xD

Ale fakt grało się grało... a właściwie gra się nadal tylko już na emulatorze [niby gdzieś relikt dzieciństwa pegazus i cała teczka kartów sobie tam zalega, ale emu na PC w full HD z odpowiednimi filtrami do ekranu jest jednak wygodniejszy i przepiękny, oldschool w HD, niczym "remastered" edition =)

Podobnie z moimi grami na PSXa, odpowiednio dopakowany emu w shadery i filtry ekranu sprawia, że stare hiciory na playa wyglądają graficznie jak gry z PSP [no oczywiście technologii nie da się przeskoczyć i liczba poligonów nie leci w górę, nie mniej szczena opada patrząc jak pięknie mogą te gry przy kilku prostych trikach z filtrami i shaderami wyglądać =)]

Aż sobie chyba jutro po pracy na wstęp do nowego batmana odpalę stare gacki z pegazusa =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować