Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

VGA 2011: The Elder Scrolls V: Skyrim grą roku!

86 postów w tym temacie

Dnia 11.12.2011 o 14:41, pawbuk napisał:

Mi się akurat grafika podoba - czasami tylko znajdę jakiś fragment terenu gdzie rzeczywiście
tekstury są trochę "przestarzałe". Tylko czemu akurat grafika ma decydować, że jakaś
gra ma zostać grą roku czy nie.


Ponieważ w tej grze fajne jest tylko zwiedzanie, a to nie jest zbyt miłe przy słabej oprawie graficznej

Dnia 11.12.2011 o 14:41, pawbuk napisał:

A Skyrim nudny się jak dla mnie na razie nie zrobił i bez modów gra mi się w niego świetnie.
Dlatego nie kwestionuję wyboru na Grę Roku.


A dla mnie Skyrim jest nudny jak flaki z olejem a grą roku jest Deus Ex HR oraz na drugim miejscu Wiedźmin 2

Shimigami
>Rzeczywiście nie da rady, właśnie ściągałem kolejne mody ;)

no widzisz, ja od trzech tygodni nie mogę, error i koniec

>Trzeba tylko chcieć, a po kombinacjach gra wygląda na odpowiednio mocnym sprzęcie tak jak wiedźmin tylko >bez niewidzialnych ścian małych lokacji i wiodących jak po sznurku korytarzy.

mam mocny sprzęt a gra u mnie nie wygląda jak Wiedźmin 2, do tego mam problemy graficzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 15:08, lis_23 napisał:

no widzisz, ja od trzech tygodni nie mogę, error i koniec


Spróbuj przez inną przeglądarkę, może to pomoże ;)

Dnia 11.12.2011 o 15:08, lis_23 napisał:

mam mocny sprzęt a gra u mnie nie wygląda jak Wiedźmin 2, do tego mam problemy graficzne


To już pewnie wina nvidi, przy odpowiednich modach i ustawieniach momentami jest lepiej niż w Wiedźminie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi tylko Deus Exa, że nic nie zgarnął.
Wiedźmin 2 akurat na żadną nagrodę nie zasługiwał, a już na pewno nie na "rpg roku", bo do miana rpg to tej grze daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

crpgfan w końcu ma awatara!

Ludzie, trzeba dać na mszę.
===

Kilka lat temu ludzie narzekali na Obliviona, Skyrim jak widać, jest praktycznie taki sam, ale ludzie tego nie widzą.
No cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie każe się sugerować tymi nominacjami i nagrodami. Branża gier jest dużo młodsza niż ta filmowa i jeszcze nie stworzyła takich gali jak rozdanie Oscarów czy też Złotych Lwów. Jak to się mówi - początki bywają bolesne. Także nie zgadzam się ze wszystkimi nominacjami czy nagrodami, ale to nie moje małpy, nie mój cyrk. Na całe szczęście nie płacę bezpośrednio za to wszystko i nie mogę od nikogo wymagać, żeby podzielał moje osobiste opinie w kwestii doboru gier. Kategorie o których piszesz rzeczywiście są ściągnięte z tych filmowych, ale moim zdaniem z czasem będą zmieniane i zacznie się to porządkować.
Tak więc nie krytykuję, raczej staram się zrozumieć co stoi za tym, że daną grę wybrano do tak elitarnego grona. Tak więc pisząc o Skyrimie, że słusznie został wybrany Grą Roku nie twierdzę od razu, że wybór Batmana w jego miejsce spotkałby się z moją krytyką. Kilka gier w tym roku zasługuje na ten tytuł, ale konwencja jest taka, że tylko jeden tytuł może dostąpić tego zaszczytu.
Co do Crysisa 2 to mam wrażenie, że całkowicie został zapomniany, a w kwestii grafiki byłby na pewno mocnym kandydatem do zwycięstwa.
Czyli podsumowując, najlepiej wydawać gry pod koniec roku, bo nie zostaną one zapomniane przy rozdawaniu nagród :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnica między nami jest taka, że ja nie krytykuję żadnej gry twierdząc, że te, które mi się bardziej podobały zasługują na pierwsze miejsce. Ja tylko stwierdzam, że Skyrim zasłużył na tytuł Gry Roku . Tak samo jak i kilka innych tytułów wydanych w tym roku. A że trzeba było jakąś wybrać... Zawsze jakiekolwiek nagrody będą budzić spory :)
a tak poza tym nie uważam Skyrima za Obliviona 2.0. Nie będę już wspominał o różnicach w elementach rpg, czy też walce. Te gry różnią się przede wszystkim klimatem, czyli tym dzięki czemu Gothic 1 i 2 zdobyły serca graczy, mimo, że były wybitnie niedopracowane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 17:20, pawbuk napisał:

Różnica między nami jest taka, że ja nie krytykuję żadnej gry twierdząc, że te, które
mi się bardziej podobały zasługują na pierwsze miejsce. Ja tylko stwierdzam, że Skyrim
zasłużył na tytuł Gry Roku . Tak samo jak i kilka innych tytułów wydanych w tym roku.
A że trzeba było jakąś wybrać... Zawsze jakiekolwiek nagrody będą budzić spory :)
a tak poza tym nie uważam Skyrima za Obliviona 2.0. Nie będę już wspominał o różnicach
w elementach rpg, czy też walce. Te gry różnią się przede wszystkim klimatem, czyli tym
dzięki czemu Gothic 1 i 2 zdobyły serca graczy, mimo, że były wybitnie niedopracowane
:)

Różnimy się tym, ze ja uważam Skyrim za Oblivion 2.0 i tak jak Oblivion nie zasługiwał na tytuł " gry roku ", tak samo nie zasłużył na niego Skyrim
klimat to za mało na dobrą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2011 o 15:20, Kopiec napisał:

Wiedźmin 2 akurat na żadną nagrodę nie zasługiwał, a już na pewno nie na "rpg roku",
bo do miana rpg to tej grze daleko.


Skyrim za to zasłużył na zaszczytny tytuł " nudy roku "
nie wiem, dlaczego aż tak mieszacie z błotem Wieska 2, który ( dla mnie ) fabularnie, graficznie i dialogami bije Skyrim na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... wiedzialem, ze Wiedzmin2 nie wiele zawojuje, bo taki skyrim je go już samym menu, ale nie przypuszczałem, że nie bedzie go w ogóle w Najlepszej grze RPG... Dragon age 2, co on tam robi?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 18:12, AjKnowJu napisał:

Hm... wiedzialem, ze Wiedzmin2 nie wiele zawojuje, bo taki skyrim je go już samym menu,


Eee ... menu Skyrima jest tak ubogie, jak tylko sie da, jedyna zaleta to główny temat muzyczny w tle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 18:12, AjKnowJu napisał:

Hm... wiedzialem, ze Wiedzmin2 nie wiele zawojuje, bo taki skyrim je go już samym menu,


No pewnie menu z czarnym tłem i jakimś znaczkiem jest lepsze od menu z pięknie przedstawionym krajobrazem jednej z krain gry.
What?
Ale dobra, rankingu najlepszego menu w grze nie ma i mam nadzieje nie będzie bo to już byłoby dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecność kategorii "najlepsze DLC" to jakaś kpina. Typy też żałosne. Portal 2 najlepsza gra na PC? Nie wydaje mi się aby to była zła gra, ale żeby najlepsza z tego co wyszło w tym roku? Beznadzieja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie rankingi tego rodzaju można sobie wsadzić wiadomo gdzie. Nie rozumiem, dlaczego Mark ''Luke Skywalker'' Hamill nie dostał nagrody za voice acting Jokera. Tak samo dziwię się, że Mass Effect 3 (z całym szacunkiem, też na to czekam) wygrał z Diablo i Bioshockiem. Odnoszę wrażenie, że głosuje się nie na najlepsze gry, ale na te, które się zna, dlatego w najlepszej grze na PC jest Portal itp. Ot, siła marki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej połowa wyborów to niemal kpina. Tak jakby jury składało się z napalonych nastolatków bez krytycznego oka i gustu - smutne podtwierdzenie stereotypów o graczach z USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skyrim grą roku... to VGA to rzeczywiście sami amatorzy, a te ich oceny to śmiech na sali; Skyrim nic specjalnego, minusy za walkę i fabułę, mnóstwo bugów i to ma być jeszcze najlepszy rpg?! a Wiedźmin 2 jak zwykle nie doceniony, nawet obok najleppszych gier rpg znalazł się Dragon Age 2, który jest mocno przeciętny...
co do naszej polskiej produkcji to uważam, że jest to najlepsza gra rpg na chwilę obecną, a jedynka znacząco nadal wyróżnia się w porównaniu do innych rpg-ów, w dwójce było wszystko co powinno być - świetna i dynamiczna fabuła, ciekawe zadania i lokacje, mnóstwo postaci no i technologia graficzna (zapadła mi w pamięć scena obleganej twierdzy La Valette’ów, gdy Foltest wraz z Gerlatem wchodzili na wieżę obleżniczą, a tam kilkadziesiąt rycerzy witało króla); nic tak ludzie nie potrafią docenić...

PARODIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żal mi tych amerykanów! Wiedzmin 2 nie był nawet nominowany do najlepszej gry RPG a wygrał jak zwykle ciagle mega zabugowany Skyrim z przecietna grafiką. Według nich najlepsza grą na PC i w MULTI jest Portal 2, widać ze nie wiedza do czego słuzy komputer i chyba nigdy nie grali w BF3 lub inne doskonałe sieciowki. Wszystko wygrało co z EA albo Microsoftu na Xboxa. Jak zwykle u nas w Europie wygrały by zupełnie inne gry tak że nie ma co sie oglądać i zachwycać sie kto tam w ameryce znowu wygrał. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2011 o 17:15, pawbuk napisał:

Ale nikt nie każe się sugerować tymi nominacjami i nagrodami.


Firmy (bardzo słusznie zresztą) traktują takie gale jak darmową reklamę - i o to w tym chodzi. Sama statuetka nie jest wiele warta (w przypadku VGA), tu chodzi o czas antenowy.

Dnia 11.12.2011 o 17:15, pawbuk napisał:

Branża gier jest dużo młodsza niż ta filmowa i jeszcze nie stworzyła
takich gali jak rozdanie Oscarów czy też Złotych Lwów.


Tych nagród jest już trochę:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_video_game_awards

VGA jest wręczane od 8 lat. Nie da się usprawiedliwić twórców, którzy popełniają błędy przy ustanawianiu kategorii i wyborze nominowanych.

Dnia 11.12.2011 o 17:15, pawbuk napisał:

Co do Crysisa 2 to mam wrażenie, że całkowicie został zapomniany, a w kwestii grafiki
byłby na pewno mocnym kandydatem do zwycięstwa.


No właśnie - bardzo dobra gra w swojej kategorii powinna dostać nominację. Reszta jest kwestią kompromisów.

Dnia 11.12.2011 o 17:15, pawbuk napisał:

Czyli podsumowując, najlepiej wydawać gry pod koniec roku, bo nie zostaną
one zapomniane przy rozdawaniu nagród :)


Ja bym powiedział, że lepiej wydać pod koniec roku i na konsole, najlepiej gdyby to była znana marka z dużą ilością ostrej akcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te gale, to uważam, że branża gier nie stworzyła tak miarodajnych nagród jak ta filmowa. Owszem, co roku w czasie rozdania Oscarów mamy jakieś kontrowersje, ale rzadko są to większe afery. Poza tym te filmowe nagrody są dużo bardziej prestiżowe. Choć oczywiście zupełnie się to nie przekłada na sukces komercyjny, bo saga "Zmierzch" udowadnia, że zbijać kokosy można i na beznadziejnych filmach (do czego i ja sam zresztą się przyczyniłem) :D
bardziej mi się już podobają takie lokalne (np. organizowane przez jakiś serwis związany z grami) konkursy na najlepszą grę roku :)
ale jak już wspomniałem takie rozdania nagród można zupełnie olewać - są one IMO jedynie przystawką do prezentacji nowości ze świata gier. No i sprawiają, że bardzo wielu twórców może dać nalepkę GOTY na swoim nowym tytule :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te nagrody i wyróżnienia zawsze były z dupy wzięte i nigdy jakoś nie podzielałem zdania ludzi, którzy te nagrody wręczają, powiedzmy, że staram się na gry patrzeć bardziej "obiektywnie" i nie sram pod siebie tak jak oni, kiedy zobaczą boską grafikę albo usłyszą hasło "duży, otwarty świat" badź "smoki"... Ale poważnie, Skyrim grą roku? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niech się walą z tą swoją galą, to że żadnych nagród nie dostały gry tj. Wiedźmin 2 , Crysis 2 czy Battlefield 3 to już kompletna nieznajomość branży gier i tak jak pisałem nagrody przyznaje typowa AMATORSZCZYZNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować