Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Stalkera 2: Zrobimy co w naszej mocy, by dalej istnieć

21 postów w tym temacie

Patryk Purczyński

W weekend wyszło na jaw, że przyszłość studia GSC GameWorld zawisła na włosku. Oficjalne oświadczenie miało ujrzeć światło dzienne dziś - i tak też się stało. Nie wyjaśnia ono jednak zbyt wiele.

Przeczytaj cały tekst "Twórcy Stalkera 2: Zrobimy co w naszej mocy, by dalej istnieć" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Kilka milionów sprzedanych S.T.A.L.K.E.Rów
- Lojalna i oddana społeczność graczy i modderów
- Sukces w wykonaniu gry naprawdę ambitnej. (Symulacja życia na dość dużym terenie. Klimat, który dosłownie zmusza do grania w S.T.A.L.K.E.Ra)
Nie roumiem powodu zamknięcia GSC... zwłaszcza, że tych osiągnięć mogło by pozazdrościć niejedno studio. Najgorsze jest to, że to wydarzenie to początek upadku ambitnych i ekskluzywnych produkcji na PC... przynajmniej ja tak to widzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo tam jest Ukraina i tam się płaci ogromne łapówki wszystkim. Ponoć państwo chciało ich przejąć bo za duży zysk maja i to nie idzie do pasibrzuchów tylko do studia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem wielkim fanem serii i mam nadzieję że mimo problemów ekipa podoła!

Co do Pana pepsiego to polecam do zagrania S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci, imo najlepszy ze wszystkich.
, a czyste niebo...uznajmy że go nie było ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

STALKER jest zbyt poważnym tytułem, aby tego nie przejęło inne studio. Tak popularny tytuł = bardzo pewny zarobek. A zarobić każdy chce! tym samym mam nadzieję, że zmiana studia najwyżej tylko opóźni wydanie gry STALKER 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 20:48, marekl1975 napisał:

STALKER jest zbyt poważnym tytułem, aby tego nie przejęło inne studio. Tak popularny
tytuł = bardzo pewny zarobek. A zarobić każdy chce! tym samym mam nadzieję, że zmiana
studia najwyżej tylko opóźni wydanie gry STALKER 2.


Chciałbym wierzyć w to co piszesz ... ale, który deweloper chciałby się zmierzyć z takim wyzwaniem i nie zawieść fanów serii ? Bo jak dla mnie Zonefield, Call of Zone: Modern Stalker albo The Staker Tales: Prypiat były by czymś gorszym niż śmierć serii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytałem ostatnią wiadomość o zamknięciu studia i normalnie uroniłem łzy... mam szczerą nadzieję i wiarę w to iż nowy stalker powstanie zaś GSC nie zostanie zamknięte.. w końcu utrata jednej z niewielu SERII gier na pc które mają w sobie to coś co po prostu bije cie po twarzy knebluje nogi i każe ci grać jeszcze kilka godzin...
poza tym zmiana studia na bardziej zamerykanizowane była by najgorszym błędem.. już metro2033 i dochodzi następne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Stalker to była swoja gra. Chociaż bugów i małych głupot było w niej pełno to mało co mogło się z nią równać pod wieloma względami. Również dość specyficzna, ale moim i pewnie całej rzeszy fanów genialna.
Tym bardziej niesmak budzi we mnie fakt że zamykają studio które odniosło sukces i znalazło własną nisze kiedy na wolności jest jeszcze tylu partaczy.

Nazwa newsa nadaje się na tytuł jakiegoś psychodelicznego kawałka btw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umierajcie, ambitne gry, umierajcie.
Życia w tym świecie nie znajdziecie,
Konsumpcja i masy wybitnych zalewają,
Ambicja i kreatywność powoli umierają,
Zostanie schemat - powielany i sprzedawany
A wy ambitni powiecie "umieramy".

Szkoda naprawdę niezwykłej gry. Szkoda. Mam nadzieję, że seria kiedyś wróci równie klimatyczna i wielka jak poprzedniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka wspaniała seria, tak znienacka wisi nad przepaścią... Przykro czytać te informacje, bo w Stalkery przegrałem naprawdę masę godzin i chętnie wydłużyłbym ten czas przy kolejnej części. Mam nadzieję, że jakoś się ta sprawa ułoży i jednak nowy Stalker zostanie wydany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2011 o 21:02, BATONEK6 napisał:

Chciałbym wierzyć w to co piszesz ... ale, który deweloper chciałby się zmierzyć z takim
wyzwaniem i nie zawieść fanów serii ? Bo jak dla mnie Zonefield, Call of Zone: Modern
Stalker albo The Staker Tales: Prypiat były by czymś gorszym niż śmierć serii.


Nie rozumiem twojego rozumowania. Chyba lepiej spróbować, jak się uda to się cieszyć - a jak gniot, to zapomnieć. To tylko gry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2011 o 05:55, FranTheMan napisał:

a jak gniot, to zapomnieć. To tylko gry :)

Ciężko zapomnieć gdy kilka milionów imbecyli przypomina ci o jego istnieniu prawie na każdym kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować