Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Słabe wyniki PS Vita. Sony nie komentuje

40 postów w tym temacie

Dnia 03.01.2012 o 16:14, Pietruszex napisał:

Nie, po prostu ludzie wolą pograć na smartphonach, zamiast kupować drogą kobyłę która
się do kieszeni nie mieści.

Jak ktoś chce grać w pseudo gierki na telefonach to nawet nie będzie myślał o kupnie konsoli. Popularność smartfonów nie zmniejsza sprzedaży handheldów.
Posłużę się statystykami:
Liczba ludzi która kupiła smartphone''y w ostatnim roku - ogromna
Liczba ludzi która kupiła smartphone''y w ostatnim roku z myślą o graniu - 0
;p

Do tego 3DS sprzedaje się lepiej niż DS patrząc ten sam okres czasowy od premiery. Handheldy mają się dobrze.


Co do słabej sprzedaży Vity to tym bardziej większa wtopa jak się patrzy że o Vicie mówiono że ma super lineup a 3DS do dupy, a 3DS na starcie w lutym sprzedał się lepiej niż PSV na swoim starcie w sezonie świątecznym (no i w tym samym okresie świątecznym też zresztą rozgromił Vitę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba w Twoje, a jak ktoś ma...jakby to nazwać ''rozmiar'' dupala xxl? 4 calowiec??? Chyba w tej środkowej kieszeni ;D Wepchnąć to bym mógł, ale do każdego siadu musiałbym go wyciągnąć, tak jak PSV ;) Miałem swego czasu Avilę ("smartfon" dla ubogich), która gabarytami przypomina przęciętnego smarta i to cholerstwo w ogóle nie nadawało się do noszenia w kiermanie a wystarczyło przy tym pierdnąć raptem, żeby obudowa pękła -_- Nie wiem jak Wy, ale ja nie noszę ciuchów o dwa numery za dużych, bojówek czy innych takich, więc gdybym miał mieć taki telefon to nosił bym go w koszuli/marynarce/kurtce, a tam nie potrzebny jest mikroskopijny rozmiar bo te kieszenie są zazwyczaj wystarczająco duże, by zmieścić pół litra. A powiedzmy latem, kiedy na marynarkę lub kurtkę za ciepło, można to to (PSV lub smarta) wsadzić do plecaka, albo do jakiej tam bocznej kiermany w szortach i będzie gitara. Czyli dalej nie czaję po co pakować takie bydlę jak PSV do kiermany w spodniach, skoro jest tyle alternatyw? :) A co taczka nie jest mobilna jeśli zamiast nosić ją na plecach trzeba pchać? ;) Nie przesadzajmy, jak kocha to kupi ;) A jeśli nie kocha to raczej nie przez nieodpowiedni rozmiar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chciałem kupić 23 lutego na swoje urodziny.. ale ceny gier! boże droższe to niż na konsole stacjonarne. Poczekam aż to stanieje ;). A ide o zakład że jak zostanie przerobiona to sprzedaż będzie szła w kilkanaście milionów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 17:38, vegost napisał:

Mówiłem, że sprzedaż będzie i jest gorsza od 3DS-a :) Barvo dla Nintendo i epic fail
dla nękanego SONY :) Zobaczymy jak trafi do Europy. Myślę, że będzie podobnie.


Tylko nie bierzesz pod uwagę fail nintendo a to że gracze to debile i polecieci na to ich pseudo 3D to juz inna sprawa. Wyniki potem pokazały że to jest porazka. Tu na początku też boom i spadek. To normalne. Do tego konsolka jeszcze w większej części ziemi nie jest dostepna.

Dla mnie psp mialo dwa duzo minus. 1 to system który ma podbny do tego z PS3 który jest ŻENUJĄCY oraz brak drugiego analoga (nintendo nawet teraz taki blad zrobiło! co juz w ogóle mi się w głowie niemieści). Tak wiem wydali przystawkę.. gratuluje grania na tym ;P

Myślę że spokojnie sony z PSV się wybije chociaz ten system ich też jest lewy;/

*mówiąc system mam na myśli działanie oraz wygląd i funkcjonalność. Wszystkie te trzy rzeczy u SONY zawsze leżą i kwiczą jak (wulg!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzycho ale Ty piszesz głupoty. I widać, że w ogółe nie masz pojęcia o czym piszesz. Pseudogierki - wejdź chociaż na iTunes i sprawdź te "pseudo" gierki, niektóre z nich biją nawet ich duże odpowiedniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A rzeczy od Ninny się sprzedają, bo ich Japończycy każuale kochają.
Sprzedają się na całym świecie.

JEJ, CAŁY ŚWIAT TO CASUALE


@TobiAlex
Sory, ale parę okrojonych portów z dużych platform nie zmieni tego że większość gier to coś do odpalenia na parę minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 16:14, Pietruszex napisał:

Nie, po prostu ludzie wolą pograć na smartphonach, zamiast kupować drogą kobyłę która
się do kieszeni nie mieści.

Zaiste, wynik 3DSa i starego PSP jednoznacznie wskazuje na to, że Japończycy chcą grać na smartphone''ach.

Ludzie zapominają, że PSV nie ma praktycznie żadnych tytułów startowych mających zachęcić Japończyka do grania - większość to typowo europejskie i amerykańskie tytuły.

@TobiAlex:
Bueheue, technicznie wszystkie te gry z iTunes i tak technicznie nie wyrabiają z przeciętną grą na handheldy (fizyka, grafika, gameplay nie będący szynowym korytarzykiem). Co mi po Infinity Blade II, skoro nawet ruszać postacią się nie da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 18:05, Kafar napisał:

Tylko nie bierzesz pod uwagę fail nintendo a to że gracze to debile i polecieci na to
ich pseudo 3D to juz inna sprawa. Wyniki potem pokazały że to jest porazka. Tu na początku
też boom i spadek. To normalne. Do tego konsolka jeszcze w większej części ziemi nie
jest dostepna.


Brałem pod uwagę faily Nintendo :) Dlatego też się zdziwiłem, że mimo wszystko Nina ma lepszy wyniki sprzedaży. Tak więc wiesz... Rewolucją tej konsolki to miało być niesławne 3D. Niby coś tam widać, ale czy to ma dawać nam frajdę podczas grania na niej ? hmm no nie wiem. Ogólnie, kupiłbym konsolkę po to, żeby na niej grać a nie dla 3D, które jest wyświetlane bez okularów. Nina zawsze się chwaliła dobrymi nie głównymi markami jak to robi do tej pory Sony. Dla mnie i tak mają lepiej, wychodzi na Nintendo wiele ciekawszych gier niż tylko same tekkeny i metal solidy na konsolkę sony. Mimo wszystko jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 20:39, vegost napisał:

Dla mnie i tak mają lepiej, wychodzi na Nintendo wiele ciekawszych
gier niż tylko same tekkeny i metal solidy na konsolkę sony. Mimo wszystko jest dobrze.

Ciekaw jestem, gdzie na konsolkę Sony wychodzą same Tekkeny i MG-y...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 20:28, Henrar napisał:

Ludzie zapominają, że PSV nie ma praktycznie żadnych tytułów startowych mających zachęcić
Japończyka do grania - większość to typowo europejskie i amerykańskie tytuły.

Dokładnie. Większość gier startowych na PSV to kotlety w sosie typowo zachodnim, który mało smakuje Japońcom będących miłośnikami przypraw pochodzących z własnej kuchni. Launch w KKW z takim zestawem produkcji to błąd Sony, podyktowany chyba wieloletnią już tradycją rozpoczynania podboju świata przez kolejne konsole( z wyjątkiem Xbox''ów) od rynku japońskiego. Na zachodzie zapewne będzie lepiej, ale startery nadal będą kotletami, tylko trafiającymi w gusta odbiorców, więc bicia rekordów sprzedaży i oszałamiających wyników w dłuższej perspektywie też ciężko się spodziewać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 17:40, Krzycho napisał:

Jak ktoś chce grać w pseudo gierki na telefonach to nawet nie będzie myślał o kupnie
konsoli. Popularność smartfonów nie zmniejsza sprzedaży handheldów.
Ciacho


No nie wiem. Ja po kupnie GTAIII na iPhone utwierdziłem się w przekonaniu, że nie potrzebuję przenośnej konsoli. W domu i tak bym na tym nie grał, a w podróży wystarczy mi to co oferuje iPhone. A ten oferuje coraz więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 20:48, Henrar napisał:

Ciekaw jestem, gdzie na konsolkę Sony wychodzą same Tekkeny i MG-y...


A co nie wychodziły same gry mainstreamowe ? Czy widziałeś jakąś fajną produkcję z obozu Nintendo na Sony ? Jedną, dwie czy trzy ? Sama papka. Aby tylko przyciągnąć klienta grami z ps3 czy ps2. Yoo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 17:09, Doomann napisał:

A co do "minigierek", to chyba pomyliła ci się Vita z iphonem. Uncharted jest grą, która
mogłaby się pojawić na PS3


Zauważ, iż nie stwierdziłem, że to SĄ mini-gierki, ale że wielu osobom gry na kosnolki przenośne kojarzą się własnie z czymś mniejszym, okojonym, "miniaturowym". I jak widzą, że takie gry kosztują tyle samo, co te "duże" tytuły na tradycyjne konsole, to może ich to zniechęcać. Nie chodzi więc o fakty, ale o postrzeganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 21:47, Vernio napisał:

No nie wiem. Ja po kupnie GTAIII na iPhone utwierdziłem się w przekonaniu, że nie potrzebuję
przenośnej konsoli. W domu i tak bym na tym nie grał, a w podróży wystarczy mi to co
oferuje iPhone. A ten oferuje coraz więcej.


Kto nie gra na iPhone lub iPadzie będzie uważał, że znajdują sie na tym sprzęcie "pseudo-gierki", a kto gra ten wie, że jest wiele bardzo dobrych gier, które nie dość, że są tanie to na dodatek często przebijają te znane z PSP i od konsolki Nintendo.

A to, że Sony nie komentuje wyników to mnie nie dziwi. Komentować je można kiedy są bardzo dobre wtedy jest przemowa, że "zrobiliśmy świetny produkt, a sprzedaż jest wyższa od oczekiwanej czego się w najśmielszych snach nie spodziewaliśmy". Przecież nie powiedzą "znów zrobiliśmy bubla, a sprzedaż jest znacznie niższa od oczekiwanej czego w najśmielszych snach nie spodziewaliśmy". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2012 o 15:41, Dobos napisał:

Polska będzie pewnie jedynym krajem gdzie Vita sprzeda się lepiej od 3DSa :P

Biorąc pod uwagę cenę 3DSa i większe zainteresowanie promocją Nintendo na naszym rynku, taki rozwój sytuacji też nie jest pewny...

Spodziewałem się, że PSVita wykorzysta mocno przeciętny start 3DSa. O ja naiwny. Najwyraźniej jednak oszałamiające bebechy nie każdemu są potrzebne, a pozwalająca miło spędzić czas konsolka przenośna owszem. Bez gwarancji, że na PSVita wyjdzie dużo grywalnych tytułów konsolka nie ma zbyt dużych szans na sukces.

Zgodzę się z Tenebraelem - brak unikalnych cech konsolki to olbrzymi minus. Na przykładach GameBoya, Wii i pierwszego DSa widać, że niespotykany nigdzie indziej charakter rozrywki przesądza często o popularności sprzętu. 3DS, który jest w rzeczywistości mocniejszym DSem z efektem 3D nie jest już przełomowy i oszałamiających wyników nie ma. A producenci gier dla konsolek Sony niech przyjmą do wiadomości, że konwersje tytułów z konsol stacjonarnych i PC są co najwyżej dodatkiem do produkcji zupełnie innych, powstałych z myślą o danej konsoli, mobilności, mniejszej mocy. Jako posiadacz DSa konsoli PSP najbardziej zazdroszczę gier Loco Roco i Patapon. Tytuły pokroju Gran Turismo czy GTA nie umywają się do wersji na platformy stacjonarne.

@maurras

Dnia 03.01.2012 o 15:41, Dobos napisał:

I ta siła PSV jest zarazem jej słabością. Czytałem kiedyś badania, że większość graczy na konsolach
przenośnych gra co ciekawe w domu.

Obecny!
Niezamierzenie, ale jednak podział ról jest u mnie staranny. PC ma swoje tytuły, DS swoje, zupełnie inne.

@Revan91

Dnia 03.01.2012 o 15:41, Dobos napisał:

A rzeczy od Ninny się sprzedają, bo ich Japończycy każuale kochają

Kreskówkowa grafika nie czyni z gry casuala (przykładem są choćby najpopularniejsze serie wydawane przez Nintendo).

Potega, moc, siła! A grać nie ma w co... Konsole to nie pecety czy telefony, bez gier są niczym niezależnie od osiągów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 09:44, Wojman napisał:

Kto nie gra na iPhone lub iPadzie będzie uważał, że znajdują sie na tym sprzęcie "pseudo-gierki",
a kto gra ten wie, że jest wiele bardzo dobrych gier, które nie dość, że są tanie to
na dodatek często przebijają te znane z PSP i od konsolki Nintendo.

Przebijają najwyżej sholverware Ubisoftu.
Jak zobaczę na smartphonach Uncharted, Mario, Kingdom Hearts, Final Fantasy czy Metal Gear Solid to pogadamy.

I nie chodzi mi o porty części sprzed dziesięciu lat jak to jest z GTA 3 ale pełnoprawne nowe odsłony.

20120104152521

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2012 o 13:23, Hellmut napisał:

DSem z efektem 3D nie jest już przełomowy i oszałamiających wyników nie ma. A producenci


4 mln w USA, 4 mln w Jap. to nie jest oszałamiający wynik? Plus nieznany wynik dla EU.
Samo 3D nie jest przełomowe, ale to jak można je zastosować, to będzie przełom. Dodatkowo jak wyjdzie 3DS lite to dopiero zobaczymy jak ludzie będą pochłaniać tę konsolkę(na 100% zobaczymy nową obudowę oraz drugi slide).

Problem polega(ł) na tym, że znów Nintendo musiało pokazać jak ich konsolę wykorzystać. Dopiero Pushmo, Super Mario 3D, Mario Kart i nadchodzące gry(czy Tetris)gry jak Fatal Frame, Monster Hunter 4, Dragon Quest X. One pokażą co robić, a third party już tylko muszą ulepszyć, żeby sprzedać się.

Dodatkowo takie software jak Colors! 3D pokażą, że nie tylko gry mają na tej konsoli przyszłość.

Ponadto - multi. Multiplayer to jest aktualnie bardzo, bardzo ważna rzecz. Co prawda Nintendo musi zrobić coś wbrew swojej polityce grania wespół z przyjaciółmi. Multi trzyma przy konsolach, a achivki dają cel. Łącząc z możliwością podglądu wyników znajomych osiągamy porzadany efekt. (informacji nie biorą z nikąd, wszystko to moje obserwacje różnych gier).

Wracając do 3D. Zobaczymy co pokaże nowa Zelda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować