Vaksinar

Diablo III - temat ogólny

17297 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2012 o 08:05, scott napisał:

Dla mnie mf jest o kant dupy .... wole sprzet pod surv i dps tak aby robić a3-a4 na speedzie
barbem - lepiej na tym wychodze.


dla mnie nie ma różnicy czy przy 62k (bez mf) zabijam czy przy 52k (z mf gearem) - bo sa packi gdzie muszę kiteować i się bawić, a są też takie co padają w pare sec.

Dnia 04.09.2012 o 08:05, scott napisał:

Tym bardziej że mf wpływa na ilość affixów, a nie ich jakość co jest chore - jedyne co
wzrasta kosmetycznie to wylosowanie więcej niż 7 i będzie może legenda jakaś ale to i
tak wartości śmieszne.


i o to chodzi, żeby było więcej statystk - czyli zielony/brazowy :]

Dnia 04.09.2012 o 08:05, scott napisał:

To co zauważyłem z mf to więcej żółtych często leci o 1 szt. z elit.


pierwszy robilem z mf 300+ to i legendy lecialy i zoltych zdecydowanie wiecej - ale item lvla nie przeskocze :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu patcha 1.0.4 intra do Aktu II, III i IV zniknęły z mojej listy filmików. Spotkał się ktoś może z czymś takim i wie jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kto mi powie gdzie w II akcie są opuszczone piwnice, bo przeglądając fora natknałem się na: Kąsajce piaski, Posterunek kasima, daleką Oazę, i kanion. Nie chce mi się już przeszukiwać wszystkich lokacji x razy a jak znajdę to będę miał 100% kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 23:39, Karharot napisał:

Po zainstalowaniu patcha 1.0.4 intra do Aktu II, III i IV zniknęły z mojej listy filmików.
Spotkał się ktoś może z czymś takim i wie jak to naprawić?


Naciskasz menu Start -> Dokumenty -> Diablo 3-> i edytujesz plik "D3Prefs", a dokładnie zapisy :

PlayedCutscene0 "31"
PlayedCutscene1 "31"
PlayedCutscene2 "23"
PlayedCutscene3 "143"

Do takich wartości jakie ci podałem. Jak skończysz to dajesz na zapisz plik, odpalasz Diabła i cieszysz się filmikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 11:39, Dark_elves napisał:

Kto mi powie gdzie w II akcie są opuszczone piwnice, bo przeglądając fora natknałem się
na: Kąsajce piaski, Posterunek kasima, daleką Oazę, i kanion. Nie chce mi się już przeszukiwać
wszystkich lokacji x razy a jak znajdę to będę miał 100% kampanii.


Mnie bardzo często pojawiała się na Kąsających Piaskach. Teleport i dosłownie trzy kroki na południowy-zachód. Jeśli nie to jeszcze na północy sięmogą trafić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2012 o 23:39, Karharot napisał:

Po zainstalowaniu patcha 1.0.4 intra do Aktu II, III i IV zniknęły z mojej listy filmików.
Spotkał się ktoś może z czymś takim i wie jak to naprawić?

Ja spotkałem się z tym po aktualizacji 1.0.3 - nie chciało mi się kombinować z naprawianiem i to olałem :)

Dnia 04.09.2012 o 23:39, Karharot napisał:


Witam

Jasne możesz paść w 1 sek. resztę dam rade spokojnie (już tak pomagałem)
Jak coś to pisz moje id Tomek#2911

Dzięki :)

Na forum BN jest teoria spiskowa opisująca, że Blizzard "zakręcił kurek" dropu. Zgadzacie się z tym? :) Ja tam na przykład nie widzę różnicy w wypadaniu przedmiotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 17:30, Andrzej15 napisał:

Na forum BN jest teoria spiskowa opisująca, że Blizzard "zakręcił kurek" dropu. Zgadzacie
się z tym? :) Ja tam na przykład nie widzę różnicy w wypadaniu przedmiotów.


zaraz po patchu duzo legend, teraz nie chca leciec ;) just luck, zadnych spiskow sie nie dopatruje, ale wszystko jest mozliwe ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie... zanim zaczniecie tak płakać na ten MF który nic nie daje [a raczej nie daje tego czego oczekujecie] to może byście się pofatygowali chociaż do przeczytania co faktycznie robi MF.
A robi on to co następuje.

Moby maja szanse na wywalenie itemów z kolejno 1-2-3-4-5-6 afixami i legendarnych.
Mamy wiec 7 typów dropu + do tego kilka rodzajów tego dropu jeśli chodzi o jakość [np niebieski magic czy zółty rare] + ilvl itemu.
Co za tym idzie na przykładzie :

MOB "Hiper Duper Elita XYZ" ma wbudowaną szanse na wyrzucenie powiedzmy itemu z 6cioma afixami ilvl 63 rare która wynosi 1%, ma tez szanse na drop losowej legendy ilvl 61 powiedzmy 0.5%.

Jeśli ktoś ma MF równy 100% to te szanse rosną do : 2%dla rare i 1% dla legendy.
I TYLKO te szanse.

MF nie ma ŻADNEGO wpływu na zakres wartości wylosowanych afixów. Item z 6cioma gównianymi modami to dalej crap, bo na to losowanie [jakość + rodzaj afixów] nie ma wpływu absolutnie żaden czynnik zewnętrzny.

Więc jak komuś się wydaje, ze mając gozu 300MF ma lepsza szansę na lepsze wartości afixów niż koleś z 0MF to ma rację - wydaje mu się.
Jedyne co nam daje MF to szanse na lepszy drop 5-6 afixowych itemów i legend.

Tak wiec nie oczekujcie, ze nie wiadomo jaki MF wpłynie jakkolwiek na jakość dropów w kwestii zakresu losowanych na nich statystyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 17:30, Andrzej15 napisał:

Na forum BN jest teoria spiskowa opisująca, że Blizzard "zakręcił kurek" dropu. Zgadzacie
się z tym? :) Ja tam na przykład nie widzę różnicy w wypadaniu przedmiotów.

Oczywiście, że algorytmy Blizzarda na bieżąco monitorują statystyki wypadania przedmiotów i delikatnie zmieniają szanse w razie potrzeby. Ludzie z Blizzarda musieliby być głupi i naiwni, żeby nie wprowadzić takiego systemu kontroli w przypadku RMAH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 18:51, Andrzej15 napisał:

Zapewne masz rację :) Ale ludzie i tak narzekają i robią "aferę".


Jeśli to było do mnie i mojego opisu działania MF to nie zapewne a mam rację bo tak ten system działa [i stoi to jak byk w game guide czy na forum w postach niebieskich opisujących poszczególne elementy mechaniki gry]

Dnia 05.09.2012 o 18:51, Andrzej15 napisał:


No tak kolejny nerf... pozwólmy miernotom z gearem z koszmara farmić akt 3ci inferno a co tam.
Generalnie idąc tym torem ta gra dojdzie do momentu, gdzie skasują wszystkie skille i zastąpią je jednym zadającym pierdyliard obrażeń na sekundę, tak, żeby nawet kaleka bez rak dął sobie radę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 20:34, Pietro87 napisał:

pozwólmy miernotom


nie bądź dla siebie zbyt surowy, no bo przecież nie chcesz obrażać ludzi, których kompletnie nie znasz i mówisz o sobie, prawda ?

co do zapowiedzi patcha: detal, dalej będę farmił po staremu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 11:43, KrzysztofT napisał:

Naciskasz menu Start -> Dokumenty -> Diablo 3-> i edytujesz plik "D3Prefs",
a dokładnie zapisy :

PlayedCutscene0 "31"
PlayedCutscene1 "31"
PlayedCutscene2 "23"
PlayedCutscene3 "143"

Do takich wartości jakie ci podałem. Jak skończysz to dajesz na zapisz plik, odpalasz
Diabła i cieszysz się filmikami.

Pomogło. Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2012 o 20:44, EmperorKaligula napisał:

nie bądź dla siebie zbyt surowy, no bo przecież nie chcesz obrażać ludzi, których kompletnie
nie znasz i mówisz o sobie, prawda ?


Naucz się czytać ze zrozumieniem.
Jeśli w najwyższy poziom trudności może wejść nawet koleś z gearem poziomu 40-50 [czyli kosz-hell] to coś jest bardzo nie halo z pierwotnym konceptem.
A po tym patchu, nawet byle miernota która kompletnie nic nie ogarnia wstawi w pasek skilli umiejki od CC i jakoś sobie poradzi bo standardowy resist na CC z inferna z 65% zjedzie do 0%...
Swoją droga wszędzie tak bronisz blizza jaka to ich produkcja świetna.. może wkleił byś screen z datą na acziku zaliczenia inferna to zweryfikujemy czego bronisz ?
Bo bzdurne teksty i pianę bić może każdy, poprzeć coś konkretnymi osiągami już nie.

Dnia 05.09.2012 o 20:44, EmperorKaligula napisał:

co do zapowiedzi patcha: detal, dalej będę farmił po staremu.


No będziesz tylko boosta dostaniesz do umiejętności stricte CC.
Ten patch to kolejny nerf poziomu trudności, skoro teraz można farmić akt 3 niemal jedną ręką, to idąc tym torem zaraz dojdziemy do momentu gdzie zacznie się go farmić jednym palcem [albo doczekamy się patcha z auto-botem który będzie farmił za nas, bo po co się wysilać]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.09.2012 o 18:51, Andrzej15 napisał:

@scott
Wysłałem ci zapro z terminem, kiedy moglibyśmy ruszyć na Diablo :)

Dodałem do friendów - powiedz tylko o której godzinie i go - wieczorem jestem zawsze - zazwyczaj XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2012 o 20:59, Pietro87 napisał:

Naucz się czytać ze zrozumieniem.


to było zamierzone :)

Dnia 05.09.2012 o 20:59, Pietro87 napisał:

Swoją droga wszędzie tak bronisz blizza jaka to ich produkcja świetna.. może wkleił byś
screen z datą na acziku zaliczenia inferna to zweryfikujemy czego bronisz ?


za słaby jestem na a4, farmie sobie a3, kilka grubszych dropów i kupie sprzet na a4. Gra jest swietna - od LAT w nic tak dobrze mi sie nie gralo jak w D3.

ludzie konczyli inferno miesiace temu (nie zabijali elit, bo nie byli w stanie, zabijali tylko bossow) - nie znam glupszego wyznacznika "bycia pro w d3" niz ukończnie inferna -.- ale co ja tam wiem :)

Dnia 05.09.2012 o 20:59, Pietro87 napisał:

Bo bzdurne teksty i pianę bić może każdy, poprzeć coś konkretnymi osiągami już nie.


ja przynajmniej nie obrażam na prawo i lewo na wieść o zmniejszeniu epenisika przez blizzarda u takich osób jak Ty ;)

Dnia 05.09.2012 o 20:59, Pietro87 napisał:

No będziesz tylko boosta dostaniesz do umiejętności stricte CC.


po co mi CC jak bez tego gładko farmie a3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholercia, odnoszę coraz większe wrażenia - tylko nie obrażaj się, nie chcę ci "pojechać", tylko zauważyć pewien fakt - że masz jakieś problemy z własną akceptacją lub poczuciem własnej wartości. To, że wymiatasz na tym super-uber-trudnym Inferno tak bardzo cię satysfakcjonuje i jest dla ciebie tak ważne, że wszelkie próby unormowania tego przegiętego dla większości trybu uważasz wręcz za personalny atak na swoje jestestwo. W blogu jasno opisali dlaczego chcą ruszać CC, ale nie, dla ciebie liczy się tylko nerf Inferno, a nie to, że ludzie zwyczajnie przestają używać pewnych umiejętności, co mija się z celem twórców - unikania sytuacji, gdzie słuszny jest tylko jeden lub ledwie kilka setów.

Polecam odejść od kompa i zacząć uprawiać sporty ekstremalne, to naprawdę dobrze robi na ego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2012 o 02:16, EmperorKaligula napisał:

ludzie konczyli inferno miesiace temu (nie zabijali elit, bo nie byli w stanie, zabijali
tylko bossow) - nie znam glupszego wyznacznika "bycia pro w d3" niz ukończnie inferna
-.- ale co ja tam wiem :)


Kto kończył ten kończył, kto farmił ten potem biegał sobie lightem na 1.0.3
Ale tak sobie tłumacz swój pobyt na a1 do nerf patchy :)

Dnia 06.09.2012 o 02:16, EmperorKaligula napisał:

ja przynajmniej nie obrażam na prawo i lewo na wieść o zmniejszeniu epenisika przez blizzarda
u takich osób jak Ty ;)


Słaba prowokacja. Ja zwyczajnie uważam, ze forumowym płaczkom [w każdej sieciówce czy mmo] nic się z automatu nie należy i nie godzę się z faktem, że ktoś idzie popłakać nad tym jak to mu źle i przez takich właśnie ludzi [nie umiejących się pogodzić z faktem, ze mają jakieś własne ograniczenia] tak waniliowy WoW [który był całkiem niezły, potem tylko leciał w dół] jak i teraz D3 jest nerfione na każdym kroku po najmniejszej linii oporu.


@Mercuror

Zamiast coś nerfić można na to wrzucić odpowiedni buff na to co jest bezużyteczne [dało się z hydrami ? dało], ewentualnie naprawić to co się popsuło w 1.0.4 [chociazby runę archonta która przy swoim 1600% dmg połączoną z tele na zagładę za 265% daje rezultaty w postaci krytyka za łącznie około 1.2-1.4 miliona obrażeń, co skutkuje 1 hitem wszystkich elit po akt 4 oprócz takich którym się wylosuje afix dodatkowe zdrowie, te trzeba jeszcze przez 1-2s przyspawać archontowym dezi. Drugi taki burak to szlak popiołów który przy 70k dpsu na DH posiada ticki na 80-100k dmg. SSS Mnicha też się łapię na ta listę - to tez sprawia, że inne buildy stają się bezużyteczne, bo po co używać czegokolwiek innego jak mogę wszystko 1 hitować ?]

W każdej sieciówce są ludzie którzy płaczą na to, ze jest za trudno i ci którzy narzekają, że jest zbyt łatwo. Ja zwyczajnie jestem w drugiej grupie, bo mi się dobrze i fajnie grało na 1.0.3 i takim jak ja ten fun z gry 1.0.4 odebrał w bardzo dużej mierze.
Dla mnie wymagający tytuł = ciekawy tytuł [dla tego wielki respekt dla ludzi od Dark Souls i ninja Gaiden, oni potrafili uformować produkcje, gdzie trzeba było się sporo napocić]

A liczba buildów - w porównaniu do D2 to masz niemal sielankę, sam wiz ma kilkanaście buildów które działają i można nimi i farmić i robić progres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 02:24, Mercuror napisał:

Cholercia, odnoszę coraz większe wrażenia - tylko nie obrażaj się, nie chcę ci "pojechać",
tylko zauważyć pewien fakt - że masz jakieś problemy z własną akceptacją lub poczuciem
własnej wartości. To, że wymiatasz na tym super-uber-trudnym Inferno tak bardzo cię satysfakcjonuje
i jest dla ciebie tak ważne, że wszelkie próby unormowania tego przegiętego dla większości
trybu uważasz wręcz za personalny atak na swoje jestestwo. W blogu jasno opisali dlaczego
chcą ruszać CC, ale nie, dla ciebie liczy się tylko nerf Inferno, a nie to, że ludzie
zwyczajnie przestają używać pewnych umiejętności, co mija się z celem twórców - unikania
sytuacji, gdzie słuszny jest tylko jeden lub ledwie kilka setów.


+1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.09.2012 o 10:33, Pietro87 napisał:

Kto kończył ten kończył, kto farmił ten potem biegał sobie lightem na 1.0.3
Ale tak sobie tłumacz swój pobyt na a1 do nerf patchy :)


bez petów WDkiem był na a3 jeden wielki kitefest, z petami po 1.0.4 jest bardzo łatwo. Farmiłem przed patchem drugi. Ale Ty wiesz lepiej, więc dyskutował na ten temat nie bede.

Dnia 06.09.2012 o 10:33, Pietro87 napisał:

Słaba prowokacja.


Spój w lustro. Nazywanie słabszych od Ciebie w d3 miernotami i przeżywanie w taki sposób "nerfa" (a raczej zrobienia jakiejś rzeczy porządnie, bo WDkiem nigdy nie używałem CC (dps ważniejszy), a mam tego od cholery) nie jest normalne.

Dnia 06.09.2012 o 10:33, Pietro87 napisał:

W każdej sieciówce są ludzie którzy płaczą na to, ze jest za trudno i ci którzy narzekają,
że jest zbyt łatwo.


Jest trzecia grupa z e-siusiakami, która zawsze bedzie przeciwko zmianom - bo wy już wymęczyliście cośtam, co dla innych za cholerę nie ma być dostępne w łatwiejszy sposób, bo każdy inny to zasrana miernota nie godna oglądania waszych postaci i dostępu do contentu który wy gracie. A to tylko gra :) Jak Blizz za bardzo ułatwi inferno (w sensie jeszcze bardziej, co jest możliwe patrząc na chata i ciągle dość duża ilość nowych graczy) to "skończę d3" (wg własnej oceny) i będę czekał na dodatek bawiąc się w coś innego, albo zaczne robić alty aby skille poznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się