Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zobacz intro do Wiedźmina 2 w wersji na konsole

54 postów w tym temacie

Dnia 26.01.2012 o 20:45, Kono123 napisał:

Nie wiem czy dobrze pamiętam ale Letho mówił Geraltowi pod koniec Wiedzmina 2, że nauczył
sie calego rozkładu straży w zamku zanim dopadl Demawenda, a nie na statku. Takie drobne
niedopatrzenie, a co do filmiku to robi wrażenie.


Nie tyle niedopatrzenie, co raczej retcon. Jedną z punktu widzenia fabuły mało istotną wypowiedź łatwo zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intro może być, gdybym nie grał w Wieśka to bym się pewnie bardziej zdziwił :) W każdym razie, bardzo ładny zwiastun. Jeden z najładniejszych jakie widziałem. Dobry pomysł z bliźniakami na statku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, czy to "coś" czym Letho rzucił to jakaś odmiana petardy, czy prezent od

Spoiler

Sheali De Tancerville

? ? Osobiście obstawiam to drugie.

Co do intro - jest świetnie wykonane, muzyka świetnie wpasowana. Wreszcie można było zobaczyć wyobrażenie wyglądu Demawenda przez REDów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 21:29, Tenebrael napisał:

Choćby dwóch "mięśniaków", walczących na pokładzie - zero potu, krwi,

Jakoś ja krew widziałem...

Dnia 26.01.2012 o 21:29, Tenebrael napisał:

Ale to nie największy z moich zarzutów. Największym zarzutem jest to, że... intro nijak
nie trzyma klimatu Wiedźmina. Przypomina raczej tradycyjne, mainstreamowe heroic fantasy,
jest do bólu przeładowane "hollywoodzkim" efekciarstwem.

Mi akurat bardzo odpowiada, pokazuje akcję tytułowego Zabójcy Królów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 21:29, Tenebrael napisał:

Szczerze mówiąc, to niezbyt rozumiem, czym się wszyscy tak bardzo podniecają. Po pierwsze,
intro jest mocno sterylne, a co za tym idzie mało realistyczne.


LOL. A to magia występuje w realu?

Dnia 26.01.2012 o 21:29, Tenebrael napisał:

Choćby dwóch "mięśniaków", walczących na pokładzie - zero potu, krwi, czegokolwiek.


Proponuję przesunąć butelki po winie, bo najwyraźniej przesłaniają Ci ekran. :)

Dnia 26.01.2012 o 21:29, Tenebrael napisał:

Mówiąc szczerze, już intro do pierwszego
Wiedźmina biło to na głowę, w zasadzie pod każdym względem.


Każdy z tych CGI jest świetne, ale w swojej własnej kategorii. W1 wpisuje się bardziej w opowiadania, podczas gdy W2 w sagę, gdzie polityka była bardzo ważnym elementem fabuły. Radzę powtórzyć, może wtedy wróci Ci pamięć. Oba filmy pełnią również zupełnie inne role - intro W1 tłumaczy widzowi, kim jest wiedźmin i co go łączy z Temerią, Wyzimą i Foltestem, a w W2 opowiada, jak zabójcy rozpoczęli swoje dzieło. No ale musiałbyś najpierw skończyć grę, żeby to w pełni zrozumieć (choć pewnie i tak byś tego publicznie nie przyznał).

Dnia 26.01.2012 o 21:29, Tenebrael napisał:

Ale to nie największy z moich zarzutów. Największym zarzutem jest to, że... intro nijak
nie trzyma klimatu Wiedźmina. Przypomina raczej tradycyjne, mainstreamowe heroic fantasy,
jest do bólu przeładowane "hollywoodzkim" efekciarstwem.


Haha, napisz jeszcze że było robione pod Amerykanów (hamburgerów). Twoje antyamerykańskie (czy też antyzachodnie) uprzedzenia wychodzą pełną gębą. To samo tyczy się tych, którzy w W2 nie widzą żadnych elementów słowiańskich.

Dnia 26.01.2012 o 21:29, Tenebrael napisał:

Reasumując, nie twierdzę, że intro jest złe. Uważam jednak, że niczym nie wybija się
na tle tego, co już dawno widzieliśmy, a na pewno nie na tyle, by piać z zachwytu.


Gdy chce się psa uderzyć, to kij zawsze się znajdzie. Twoje uprzedzenie do gier CDPR jest powszechnie znane i ten post doskonale się wpisuje w tę postawę.

Dnia 26.01.2012 o 21:29, Tenebrael napisał:

Ot, kolejny filmik, jakich wiele.


Ot, bzdury pleciesz takie, że głowa mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Tenebrael ma racje. Jednak wazne dla CDP jest to, czy render osiagnie rozglos - pewnie tak, jednak czy jest to taki swietne intro do wieska 2? Wg mnie nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 23:23, Garett napisał:

Niestety, Tenebrael ma racje. Jednak wazne dla CDP jest to, czy render osiagnie rozglos
- pewnie tak, jednak czy jest to taki swietne intro do wieska 2? Wg mnie nie.


Zwłaszcza że to nie render tylko CGI robione od podstaw, wszystkie modele i animacje. I Platige to robiło zamiast CDP. I jest dobrym intrem bo wprowadza wątek, zgadnij czego, Zabójców Królów.


poza tym masz rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 23:26, Ostrowiak napisał:

I Platige to robiło zamiast CDP.


So what? To platige zalezy na dobrym odbiorze filmu czy cdp, ktore dzieki niemu chce sprzedac produkt?

ps. i to jest _render_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 23:30, Garett napisał:

So what?

Brr, makaronizmy.

Dnia 26.01.2012 o 23:30, Garett napisał:

To platige zalezy na dobrym odbiorze filmu czy cdp, ktore dzieki niemu chce sprzedac produkt?


Platige. Głównie dlatego, że będą go umieszczać w portfolio, a mają doświadczenie niemałe - wypuścić bubla wstyd.

Sprzedawanie gry filmikiem intro? Tego jeszcze nie było.

absolutnie nie render

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Intro bardzo fajne, ale nie będzie chyba jedynym filmikiem w grze?
w zwiastunie wersji na X360 były fragmenty filmiku z Geraltem, mam więc nadzieję, że będzie też filmik wprowadzający do prologu gry, oraz outro?

a co do samego filmiku: bardzo fajny ale na mnie na przestrzeni ostatnich 12-13 miesięcy największe wrażenie zrobiło intro do " Assassins Creed: Revelations ", jest ono bardzo dopracowane i realistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawnie wygląda ta odcięta głowa, gdy ma się za sobą odpowiednią liczbę godzin spędzonych w prosektorium. Strasznie widowiskowo, ale i strasznie nierealnie. Napastnik niby wykonał dwa cięcia w dokładnie to samo miejsce, niby idealnie między kręgi, niby nic się - chociaż scena była dość szybka, fakt - z tej głowy nie leje. No i chyba trochę przesadzili z liczbą losowych "rzeczy", jakie z niej wystają.

A tak ogólnie, intro jest zbyt sterylne i za to duży minus, bo psuje to odbiór dość mocno. Nie trafia też do mnie, że zabójca rzuca czymś, co wszystkich zamraża. Bo co w przypadku, gdyby mag nie rzucił tarczy na czas? Z króla zostałby sopel lodu, z jego nieanatomicznej głowy również. Mało to logiczne, gdy chce się głowę zabrać ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 00:21, lis_23 napisał:

Intro bardzo fajne, ale nie będzie chyba jedynym filmikiem w grze?
w zwiastunie wersji na X360 były fragmenty filmiku z Geraltem, mam więc nadzieję, że
będzie też filmik wprowadzający do prologu gry, oraz outro?


Myślę że to już wszystko, to co był pokazany Geralt to raczej takie promo tylko.

Dnia 27.01.2012 o 00:21, lis_23 napisał:

a co do samego filmiku: bardzo fajny ale na mnie na przestrzeni ostatnich 12-13 miesięcy
największe wrażenie zrobiło intro do " Assassins Creed: Revelations ", jest ono bardzo
dopracowane i realistyczne.


Owszem bardzo realistyczne, zwłaszcza Ezio spadający kilka metrów w dół i podnoszący się jakby to było nic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2012 o 00:53, Sanders-sama napisał:


Owszem bardzo realistyczne, zwłaszcza Ezio spadający kilka metrów w dół i podnoszący
się jakby to było nic :-)

Chodziło mi o wygląd postaci, otoczenia, a nie o realizm samej scenki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2012 o 00:41, Jave napisał:

Nie trafia też do mnie, że zabójca rzuca czymś, co wszystkich zamraża. Bo co w przypadku,
gdyby mag nie rzucił tarczy na czas? Z króla zostałby sopel lodu, z jego nieanatomicznej
głowy również. Mało to logiczne, gdy chce się głowę zabrać ze sobą.


A gdzie było powiedziane, że zabójca chce zdobyć głowę? Oczywiście w samej grze była pokazana, ale nigdzie nie było wzmianki, że chciał ją zdobyć... jego zadaniem było "tylko" zabicie króla, a intro dzieje się chronologicznie przed wydarzeniami z gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2012 o 23:19, Vojtas napisał:

LOL. A to magia występuje w realu?


Uznałęm za oczywiste, że mówię o elementach, które występują w realu. Choćby ludzie (tak, taki gatunek w realu istnieje... nie wiedziałeś? ;]), którzy wyglądają mocno plastikowo.

Dnia 26.01.2012 o 23:19, Vojtas napisał:

Proponuję przesunąć butelki po winie, bo najwyraźniej przesłaniają Ci ekran. :)


Spójrz na ich ciała. W takiej walce oczekiwałbym masy zadrapań, przybrudzeń, kropel potu. Tutaj wygląda to bardzo, ale to bardzo sterylnie. Takie moje zdanie.

Dnia 26.01.2012 o 23:19, Vojtas napisał:

Każdy z tych CGI jest świetne, ale w swojej własnej kategorii. W1 wpisuje się bardziej
w opowiadania, podczas gdy W2 w sagę, gdzie polityka była bardzo ważnym elementem fabuły.
Radzę powtórzyć, może wtedy wróci Ci pamięć. Oba filmy pełnią również zupełnie inne role
- intro W1 tłumaczy widzowi, kim jest wiedźmin i co go łączy z Temerią, Wyzimą i Foltestem,
a w W2 opowiada, jak zabójcy rozpoczęli swoje dzieło. No ale musiałbyś najpierw skończyć
grę, żeby to w pełni zrozumieć (choć pewnie i tak byś tego publicznie nie przyznał).


Zacznijmy od tego, że w większości mojego posta (prócz ostatniego akapitu) odnosiłem się do walorów artystycznych filmiku, a nie klimatu. O tym mowa jest właśnie w ostatnim akapicie. Intro jedynki podobało mi się bardziej, gdyż było dużo mniej sterylne, bardziej "brudne", i po prostu lepiej wykonane technicznie (imo).

Dnia 26.01.2012 o 23:19, Vojtas napisał:

Haha, napisz jeszcze że było robione pod Amerykanów (hamburgerów). Twoje antyamerykańskie
(czy też antyzachodnie) uprzedzenia wychodzą pełną gębą. To samo tyczy się tych, którzy
w W2 nie widzą żadnych elementów słowiańskich.


Napisałem jedynie, że klimatem ma się nijak do Sapkowskiego, a przypomina bardziej mainstreamowe heroic fantasy. I nie piszę tego jako jakiś antyfan tego gatunku - sam się sporo zaczytywałem knigami choćby z Forgotten Realms czy Dragonlance. Nie widzę nic złego w HF - tyle tylko, że proza Sapka to jednak zdecydowanie inne klimaty, inne podejście do tematu. Stąd nie napisałem, że klimat intra był zły - po prostu nijak się miał do klimatu Wiedźmina.

Dnia 26.01.2012 o 23:19, Vojtas napisał:

Gdy chce się psa uderzyć, to kij zawsze się znajdzie. Twoje uprzedzenie do gier CDPR
jest powszechnie znane i ten post doskonale się wpisuje w tę postawę.


Bzdura. Pierwszą część Wiedźmina bardzo sobie cenię, właśnie ze względu na jej mocno słowiański klimat, cięższą atmosferę etc. Wiedźmin 2 zbliżył się klimatem do zachodnich produkcji, co moim zdaniem jest in minus.

Natomiast filmik, w którym wybuchają "granaty mrozowe" (nazwij jak chcesz), zamrażając statek, na którym mag z feerią efektów świetlnych rzuca tarczę, statek idzie powoli na dno w okruchach skrzącego się w słońcu lodu, a łucznik w bullet-time strzela, gdy jego przeciwnik powoli podchodzi, uchylając sięniczym Neo z Matrixa - to zdecydowanie hollywoodzkie podejście do sprawy, bardzo odmienne od tego, co zaproponował czytelnikom Sapek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować