Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

Dnia 13.05.2006 o 20:27, cinus` napisał:

pod tym adresem http://rpgvault.ign.com/articles/705/705884p1.html jest całkiem spory wywiad
(narazie po angielsku) z Kaiem Rosenkranzem(...)


Hehe, zastanawiałem się czy nie dać linka do niego tutaj, parę nowych szczegółów zdradza tam Kai Rosenkranz
- np. że nie będzie żadnego ładowania się mapy podczas podróżowania, nawet jeśli będziemy przemierzali mapę z jednego końca do drugiego:

"To cut a long story short, Genome* offers all of the fancy features players expect nowadays from a state of the art title. It creates a lifelike world with high-resolution textures, normal maps, pixel shaders, shimmering water, dynamic lighting and shadows, and big-time visual effects - all without any loading zones. You can literally walk from the snowy mountains in the north to the vast desert in the south without any noticeable transition."

Co do wielkości Piranha Bytes, to już kiedyś o tym pisałem tutaj - jest to grupa etuzjastów, znajomych ze studiów, którzy kiedyś wpadli na pomysł, że fajnie byłoby zrobić gierkę... (trzon tej ekipy to 4-5 ludzi, potem liczba zwiększyła się do 19 osób). Teraz wejdźcie sobie na strony Betshedy i pórównajcie ile tam osób pracuje...:)

Acha nie przejmujcie się, że postać się przesunęła, czy Orkowie lub kowal nie zareagowali - to NIE JEST grywalna wersja beta, to wyrwana lokacja, także wiele rzeczy się jeszcze zmieni.

* genome - czyli zmodyfikowany przez PB silnik Gamebryo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2006 o 20:27, cinus` napisał:

> Bardzo dobrym pomysłem jest teraz dowolne ustawienie kamery( na najnowszym filmiku pokazywano
możliwość
> przybliżenia i oddalenia kamery)

nie pamiętam jak w jedynce, ale w gothicu II też można było sobie kamerę ooddalać i przysuwać,
więc ten pomysł raczej nowy nie jest.

No ale tutaj wyglada na to że możliwości kierowania kamerą są dużo wieksze:)
Niepodoba mi się jeszcze tryb rozmowy.We wszystkich częściach automatycznie kamera było ustawiana na rozmowcow.Tutaj yego nie ma,trzeba będzie najwidoczniej samemu tak ustawiać.A nie podoba mi się dlatego bo to kolejne uproszczenie ze strony tworcow.Jeszcze więcej takich uproszczeń a wyjdzie nam gra cholernie podobna do Diablo 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2006 o 21:51, lis899 napisał:

Nie wiecie, czy nie ma żadnych nowych filmów, opróćz tych, które pokazywały deszcz ognia??


Oprócz tego nowego to żadnych nie ma.
Ale ten nowy pokazywał nie tylko deszcz ognia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszku ten Gothic przypomina mi Wiedźmina :) Ale tylko troszku :D Oglądając ten trailer pierwsze skojarzenie to właśnie było z Wiedźminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że i na to, i na to . Będą i jednoręczne i dwuręczne topory, miecze, będą łuki kusze.... takie rozwiązanie było by najlepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 10:05, Tar The Dark napisał:

> http://gameexe.pl/Gothic-III-scr10.html nowe screeney
Kurcze coraz bardziej mi ten Gothic się podoba :)
A czy bronie będą podzielone na jednoręczne, dwuręczne, łuki i kusze jak wcześniej czy na miecze,
topory itp ?

Napewno będa miecze jedno i dwu ręczne i topory również będą jedno lub dwu ręczne, kusze i łuki będa napewno bo co to za Gothic by był gdyby nie było broni strzeleckiej. Gothic 3 będzie odlotowy juz nie moge się doczekać:) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 10:27, wdowiakm napisał:

> > http://gameexe.pl/Gothic-III-scr10.html nowe screeney
> Kurcze coraz bardziej mi ten Gothic się podoba :)
> A czy bronie będą podzielone na jednoręczne, dwuręczne, łuki i kusze jak wcześniej czy
na miecze,
> topory itp ?
Napewno będa miecze jedno i dwu ręczne i topory również będą jedno lub dwu ręczne, kusze i
łuki będa napewno bo co to za Gothic by był gdyby nie było broni strzeleckiej. Gothic 3 będzie
odlotowy juz nie moge się doczekać:) Pozdrawiam!!!


Jak w II były to w III też muszą być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W CDA było napisane, że na więcej broni trzeba będzie się uczyć, np. jedno i dwu-ręczne;strzelincze:
a)topory,
b)miecze,
c)katany (to te miecze samurajskie, bo w końcu są tam Namadzi),
d)piki,
e)kusze,
f)łuki,
g)może będzie broń palna (?)
h)shurikeny (to te gwiazdki samurajskie)
i)munchako (nie wiem, jak to się pisze,ale to te dwa kije połączone łańcuchem),
j)sztylety.
Nie wiem czy to wszystko będzie, ale mi sie tak wydaje, bo w końcu co typ broni samurajskich, to nie typ tych pozostałych.A przyznam broni powinno być dość sporo.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 10:41, Priam napisał:

Jak w II były to w III też muszą być!

W to nie watpie ale chciałbym by było tych broni owiele wiecej niz w dwójce. Poza tym to mogliby zrobić ze kazda bron mozna ulepszyc lub dodać właściwości magiczne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 10:48, wdowiakm napisał:

Poza tym to mogliby
zrobić ze kazda bron mozna ulepszyc lub dodać właściwości magiczne. Pozdrawiam

Każdej raczej nie będzie można(bo i w realnym świecie nie ma czegoś takiego jak ulepszenie broni białej) ale niektore bedą jak najbardziej do ulepszenia, tak jak miecz z magicznej rudy w GothicII. Bedzie tego co prawda mało i trzeba bedzie poszukać specjalnych pierdoł( tak jak łzy innosa,smocza krew) aby stworzyć naprawdę dobą broń.Ale żeby każdą ulepszać? Nie... to nie żadne Diablo czy Sacred. Mi bardzo odpowiada że można było w dwojce ulepszyć bardzo ograniczoną ilość broni, i mam nadzieję że w GothicIII będzie tak samo.Po za tym znacznie większe emocje towarzyszą nam kiedy nagle usłyszymy że można jakiś miecz ulepszyć.Dlaczego? Właśnie dlatego że to rzadkość, i wymaga troche więcej niż kupienie broni.Szukanie składnikow,informacji o ulepszeniu danej broni po prostu robi grę znacznie ciekawszą.Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 10:57, Darkstar181 napisał:

Każdej raczej nie będzie można(bo i w realnym świecie nie ma czegoś takiego jak ulepszenie
broni białej) ale niektore bedą jak najbardziej do ulepszenia, tak jak miecz z magicznej rudy
w GothicII. Bedzie tego co prawda mało i trzeba bedzie poszukać specjalnych pierdoł( tak jak
łzy innosa,smocza krew) aby stworzyć naprawdę dobą broń.Ale żeby każdą ulepszać? Nie... to
nie żadne Diablo czy Sacred. Mi bardzo odpowiada że można było w dwojce ulepszyć bardzo ograniczoną
ilość broni, i mam nadzieję że w GothicIII będzie tak samo.Po za tym znacznie większe emocje
towarzyszą nam kiedy nagle usłyszymy że można jakiś miecz ulepszyć.Dlaczego? Właśnie dlatego
że to rzadkość, i wymaga troche więcej niż kupienie broni.Szukanie składnikow,informacji o
ulepszeniu danej broni po prostu robi grę znacznie ciekawszą.Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Moze źle ująłem, zgadzam się żeby nie każda bron sie dała ulepszyc ale żeby były takie bronie wkońcu by się szukało i jakby się znalazło to by człowiek byłby z siebie dumny. Mam nadzieje, że Gothic 3 będzie nie za łatwa i nie za trudna bo Gothic 2 była bardzo łatwa ale i tak sie w nia grało bardzo dobrze i co jakis czas powtarzam. Gothica 3 tez będe grał bardzo często. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 09:29, lis899 napisał:


No, robią wrażenie. Widać że i walka będzie efektowniejsza.
Porównajcie screeny z dołu strony z tymi nowymi. Jest spora różnica nie?
Ciekawe co to za czarna zbroja, niezła. Raczej nie jest to jedna z pierwszych jakie można mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna ze zbroi na tych screenach jest zbroją paladyna - widać ten charakterystyczny znak z przodu...mam nadzieję, że to nie będzie najlepsza zbroja dla paladynów, bo szczerze mówiąc średnio mi się podoba (choc może to wina screena i w grze będzie wyglądać lepiej). W ogóle, jeśli chodzi o zbroje, to chyba za bardzo poszli w kierunku Gothic 1, gdy zbroje w Gothic 2 miały zdecydowanie lepszy wygląd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na te screeny utwierdzam sie w przekonaniu, ze to jednak nie jest bezimienny. I dobrze za mało podobny.
I brak tej chatakterystycznej twarzy :D
---
verbum
Chyba nie powiesz, ze zbroja Paladyn jest lepsza od zbroi Cienie, szczególnie chodzi mi o spodnie w kratke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo ucieszyła wiadomość, że będzie można zostać gladiatorem. W pierwszym gothicu można było odbyć
dwie czy trzy walki na arenie (w starymobozie) ale teraz bedzie taka klasa! Już wyobrażam sobie walki z najlepszymi wojownikami na kontynęcie! To dopiero będzie coś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2006 o 12:37, Pawlo1301 napisał:

Mnie bardzo ucieszyła wiadomość, że będzie można zostać gladiatorem. W pierwszym gothicu można
było odbyć
dwie czy trzy walki na arenie (w starymobozie) ale teraz bedzie taka klasa! Już wyobrażam sobie
walki z najlepszymi wojownikami na kontynęcie! To dopiero będzie coś!

Ja tam wolę klasę paladyna nie wiem dlaczego moze G2 mnie do niego przekonał, ale zagram każdą możliwa drogą, którą przygotuja twórcy. Ale gladiatorem zagram w drugiej kolejności, gdyż pierwsza kolejnośc to paladyn:)) napewno stocze kilka pojedynkow na arenie o ile to będzie mozliwe a chciałbym żeby było:)) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo Paladyn to wzór do naśladowanie jest.Świetlista zbroja i długi miecz to jego znaki rozpoznawcze.A Gladiator to jakiś bezmózgi osiłek.Paladyn Rulez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować