Zaloguj się, aby obserwować  
kootpl

GOTHIC III ( jaki będzie?)

18075 postów w tym temacie

Dnia 11.09.2006 o 23:57, cinus` napisał:



Tak, to jest nowy filmik, można by go nazwać "Gothic 3 z blondyną" - a dlaczego to sami się przekonacie...;))

Na filmiku pokazano jak zwykle Bakaresh, Nordmar i trochę tych zielonych terenów Myrtany, jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia, a momentami jest wręcz fatalnie, jedyną nową rzeczą jest jaką można zobaczyć na tym filmiku jest animacja spania bohatera, ale pokazana dość szybko więc...jakby tego było mało - filmi trwa 9min. 36 sek. ale obraz i dźwięk kończy się na 8min. 36 sek., dalej jest dokładnie minuta czarnego tła...O_o

Ach, bym zapomniał, w tle filmiku widać jak ludzie częstują się strawą na targach GC - np. nalewają sobie łychą zupkę - całkiem przyjemne tło, nieprawdaż..? :o)
Nie polecam tego filmiku waży aż 72.5MB a nie pokazuje prawie nic nowego...- no chyba, że ktoś chce zobaczyć blondynę...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 00:43, verbum napisał:

Ale z Was herbatniki - północ i już palulu...;)


ehh... całe wakacje byłem na nogach gdzieś do drugiej, trzeciej w nocy i teraz jak ostatnio musiałem często wstawać o szóstej, to organizm zaczął się buntować i domagał się snu coraz wcześniej, dodatkowo egzaminy poprawkowe mam na głowie które też wyczerpują człowieka ;) ostatnio to chodzę jak zombie...

Dnia 12.09.2006 o 00:43, verbum napisał:

Co do tych kobitek, a raczej ich braku we wszystkich materiałach, to coś zaczyna mi świtać...


w tym filmie masz akcent kobiecy choć chyba nie taki jaki oczekiwałeś... był to pokaz w którym to kobieta grała w Gothica 3 i o nim opowiadała ;)

a teraz już filmik obejrzałem i moge o nim coś więcej opowiedzieć :) ogólnie jest trochę słabej jakości, ale myślę, że nikt tu nie będzie na jakość narzekał ;) wpierw pokazana jest znana nam wioska na pustyni, nie wiem czy dobrze mi się wydawało, ale było przez moment widać niedużą burzę piaskową, bo tak jakby na pewną odległość niewiele było widać tylko żółty piasek, pokazane też zostało tu po raz pierwszy spanie, póżniej bezimienny zostaje przeniesiony do Nordmaru i tam lata z wycięgniętym mieczem na co niektóre NPCe odpowiednio reagują także wyciągając broń, bezimienny stłukł tam też paru NPCów i wydaje mi się jakby walka była troche szybsza od tego co wcześniej widziałem, ale możliwe, że to tylko mi się wydaje... nastęnie bezimienny zastaje przeniesiony do wioski zajętej przez orków, ale tam nie było pokazane nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2006 o 23:57, cinus` napisał:


Tak, to jest nowy filmik - można by go nazwać "Gothic 3 z blondyną" (kto ściągnie ten się dowie dlaczego ;)))

Na filmiku widzimy znowu Bakaresh, Nordmar i zielone tereny Myrtany, jakość filmu niestety pozostawia wiele do życzenia, a niekiedy jest wręcz fatalna...Jedyną nowość jaką na nim możemy zobaczyć, to (w ułamku sekundy), animację jak bohater kładzie się do łóżka...Poza tym cały film trwa 9min. 36sek. a widoczny obraz i dźwięk kończy się na 8min. 36sek. - dalej jest przez bitą minutę czarne tło...O_o
Moim zdaniem nie warto go ściągać - plik jest duży waży 72.5MB a oglądać nie ma co - no chyba, że ktoś chce zobaczyć blondynę...:o)
Ach, bym zapomniał - w tle filmiku widzimy jak goście GC częstują się zupką - całkiem przyjemne tło nieprawdaż...? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 10:32, cinus` napisał:

ehh... całe wakacje byłem na nogach gdzieś do drugiej, trzeciej w nocy i teraz jak ostatnio
musiałem często wstawać o szóstej, to organizm zaczął się buntować i domagał się snu coraz
wcześniej, dodatkowo egzaminy poprawkowe mam na głowie które też wyczerpują człowieka ;) ostatnio
to chodzę jak zombie...


Skąd ja to znam... - hehe stare dzieje, faaajnie się studiowało...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 13:32, wdowiakm napisał:

> to chyba nowy filmik :D
> http://www.gameware.at/images/news/Gameware_Gothic_3.avi

A mi się nie chce ten filmik ściągnąc wyswietla mi się komunikat "nie mozna wyświetlic strony" ;(


próbuj do skutku, mi też łatwo się go nie ściągało, ale jakoś poszło, jakby dalej nie dało się ściągnąć to sobie ściągnij kolejny filmik:
http://www.strategyinformer.com/pc/movies/gothic3/movie.html#id9085
zajmuje on 86MB trwa prawie 6 minut, jest w bardzo dobrej jakości i z komentarzem po angielsku! jest to flimik prosto z gry a nie z kamery i już na początku widać zmiany w inetrfejsie mianowicie wszystkie trzy paski życia, many wytrzymalosci zostały zgrupowane w prawym dolnym rogu ekranu, pasek ekwipunku przez to jest trochę niżej, tak samo jak kompas, dzięki czemu wszystko to mniej przeszkadza :), numerki na psaku ekwipunku też już zostały oprawione, każde okienk w tym pasku ma swój numerak od 1 do 10 co jest zapewne przyporzadkowane odpowiednim klawiszom na klawiaturze, podejrzewam, że jest to gameplay z jakiejś nowszej i bardziej dopracowanej wersji Gothica 3 :D
*****możliwy SPOILER*****
według Micheala Pecka (którego głos słychać na tym filmiku) sposobów na rozwiązanie głownego wątku są trzy: mozesz przyłącżyć się do rebelii i walczyć przeciwko orkom, przyłączyć się do orków, a także przyłączyć się do zabójców na pustyni.
Historiia opowiedziana w Gothicu 3 nie jet typową opowieścią fantasy, nacisk jest tu położny na rózne konspiracje, intrygi, coś jakby połączenie ksiązek Dana Browna O_o i opowieści fantasy. co różnych gildii padło tu stwierdzenie, że tak właściwie nie ma tu gildii która była by całkowicie zła lub dobra, każda gildia ma swje cele i różne sposoby ich osiągnięcia. orkowie nie sa tu tak złymi postaciami jak w weilu innych grach fantasy, są inteligentne i zorganizowane, coś jak Klingoni ze Star Treka. na przyłączenie się do tych najwiekszych gildii te mniejsze mogą różnie zareagować.
to było takie krótkie tłumaczenie tego filmiku część faktów pewnie już była znana, ale i trochę nowych rzeczy też było :)

Verbum
taki opis wystarczy? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeszcze bym dodał do tego filmiku to, że nie zauwazyłem aby się ścinał, chodził dosyć płynnie, więc wniosek tak, że Gothic 3 jest już coraz lepiej dopracowany :D
i szczerze polecam ściągnięcie tego filmiku, najlepszy jaki wyszedł od czasu Games Convention ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze na razie na wszystkich filmikach, jakie widzialem, widac "dorysowywanie" sie modeli oraz trawy, tylko na szczescie w wiekszej odleglosci od postaci, niz defaultowo w Oblivionie. Ciekawe. W G2 nie przeszkadzalo mi, ze nawet przy ustawieniu modeli na 300% nie wszystko, o ile pamietam, bylo widac, a tu jakos od razu "wpadlo mi to w oko". Ech, rozpiescil sie czlowiek. W grze na pewno nie bedzie mi to przeszkadzac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 14:00, cinus` napisał:

Verbum
taki opis wystarczy? ;)


Poprzednio chodziło mi tylko o to, czy ten filmik do którego linka podałeś na pewno jest nowy...a teraz to nie potrzebuję opisów, bo akurat te filmiki są na http://www.gothic.phx.pl/ dobrze opisane więc wiem, że nowe...:)
Tyle, że nie chce mi się już tego ściągać - dość mam tych spoilerów, no ale ciekawi mnie jak przemodelowali interfejs :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 15:53, verbum napisał:

Ktoś ściągał to "ingame video" 90 megowe z krajobrazami? Warto to ściągać?

Warto, chociażby ponieważ to jeden z nielicznych filmików ingame... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 15:53, verbum napisał:

Ktoś ściągał to "ingame video" 90 megowe z krajobrazami? Warto to ściągać?


ten ingame video to chyba jest dokładnie ten sam filmik do którego linka już podawałem, bo nazwa pliku jest dokładnie taka sama ''gothic3_general_0004.wmv'' jak i jego wielkość, dokładnie 86,3 MB, więc odejrzewam, że są to te same filmiki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 16:04, cinus` napisał:

ten ingame video to chyba jest dokładnie ten sam filmik do którego linka już podawałem, bo
nazwa pliku jest dokładnie taka sama ''gothic3_general_0004.wmv'' jak i jego wielkość, dokładnie
86,3 MB, więc odejrzewam, że są to te same filmiki ;)


- można go podejrzeć, tak, to chyba jest ten sam filmik co "gothic_3_countdown_trailer_", prawdopodobnie ma trochę lepszą jakość dźwięku dlatego więcej waży...(nie rozumiem dlaczego na gothic.phx.pl podali, że to trochę inny filmik z krajobrazami)

Dnia 12.09.2006 o 16:04, cinus` napisał:

(...) jeszcze bym dodał do tego filmiku to, że nie zauwazyłem aby się ścinał, chodził dosyć płynnie, więc wniosek tak, że Gothic 3 jest już coraz lepiej dopracowany :D (...)


No moim zdaniem to jeszcze do płynności trochę brakuje, choć widać wyraźną poprawę. Heh...trochę głupio słuchać jak się M. Paeck męczy czytając z kartki po angielsku...O_o
Trochę też dziwi mnie dlaczego już zdecydowali się na odliczanie, przecież jeszcze tyle dni do premiery jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 16:20, verbum napisał:

- można go podejrzeć, tak, to chyba jest ten sam filmik co "gothic_3_countdown_trailer_",


zaraz, zaraz jaki "gothic_3_countdown_trailer_" ? nic o takim nie wiem...

Dnia 12.09.2006 o 16:20, verbum napisał:

prawdopodobnie ma trochę lepszą jakość dźwięku dlatego więcej waży...(nie rozumiem dlaczego na gothic.phx.pl
podali, że to trochę inny filmik z krajobrazami)


ja tu mowiłem o filmie ingame który był podany w newsie na http://www.gothic.phx.pl/ niby pisało tam, że am on 90 MB, ale w rzeczywistości miał 86,3 MB więc ważył dokładnie tyle samo co ten o którym wcześniej pisałem... więc nie wiem gdzie tu różnice, w dźwięku tez nic różniącego się nie zauważyłem...

Dnia 12.09.2006 o 16:20, verbum napisał:

Trochę też dziwi mnie dlaczego już zdecydowali się na odliczanie, przecież jeszcze tyle dni do premiery jest...


jakie odliczanie? O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie klimatyczny jest Nordmar nocą w końcówce tego trailera - w momencie gdy bohater biegnie z pochodnią po jednym z jego miast. Magiczny golem strażniczy (bo tak się nazywa) oraz prawdopodobnie psy strażnicze (bo przecież nie wilki chyba? - nie mogłem rozczytać napisu nad nimi) świadczą o tym, że mieszkańcy Nordmaru obawiają się w każdej chwili najazdu orków... :o)

Miło też słyszeć z ust Paeca zapewnienia, że Gothic 3 skupia się bardziej na historii i solidnym gameplay niż na eksploracji świata (w odniesieniu do Obliviona)...tym bardziej miło to słyszeć gdy zaraz potem się słyszymy, że świat gry jest od 4-5 razy większy od Gothic 1,2 - co oznacza, że "obłożenie" terenu zadaniami będzie ogromne więc i eksploracji nie zabraknie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 16:34, cinus` napisał:

zaraz, zaraz jaki "gothic_3_countdown_trailer_" ? nic o takim nie wiem...


- przecież jest na gothic.phx.pl ten filmik...i odliczanie jest również, przecież tak nazywa się ten filmik 86, 3MB - countdown=odliczanie, zresztą jest o tym na tej stronce:
"Michael Peack rozpoczął odliczanie serią filmów, którego pierwszą oznaką jest dzisiejszy plik ważący ponad 86 MB."

A pomysł odliczania wzięli od Betshedy - tam przecież było odliczanie filmami (codziennie nowy) do dnia premiery gry, z tym że przy Oblivionie było to jakieś 8 dni, a nie 37...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować