Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 08.03.2009 o 16:29, Vel Grozny napisał:

> Mam takie zadanie, że mam obliczyć wysokość stożka, znając jedynie jego objętość
i promień
> podstawy. Zna ktoś wzór, tworzącej stożka nie znam, ale próbowałem obliczyć, do
tego
> też proszę o wzór.
V = 1/3*pi*r^2*H (1/3 pola podstawy * wysokość)
H = 3V/(pi*r^2)

jak Ci potem dalej tworząca potrzebna, to z tw. Pitagorasa
H^2+r^2=l^2

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć koledzy,
mam takie zadanie na religię: "rozwiń myśl Jerzego Lieberta "Uczyniwszy na wieki wybór, w każdej chwili wybierać muszę". Podaj przykłady z literatury lub z życia."
Ma ktoś może jakiś pomysł? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej co uważacie o tej pracy, jej temat to analiza i interpretacja wiersza Herberta "u szczytu schodów"

W wierszu Zbigniewa Herberta pt. „Ze szczytu schodów” poruszany jest problem władzy totalitarnej i podległemu jej społeczeństwa.
Utwór składa się z dziesięciu strof o nieregularnej liczbie wersów i sylab, pozbawiony jest rymów i interpunkcji, jest biały i wolny. Autor napisał go w 1956, jednak w druku pojawił się dopiero w 1983r. Powodem tego była cenzura władz komunistycznych.
Herbert w swoim wierszu ukazuje trzy typy ludzi. Pierwsi to „Sprzątacze placów”, czyli klasa robotnicza, wyzyskiwani przez rząd, nie mający żadnych nadziei na lepsze jutro ludzie. Ich życie upływa na pracy, rozmowach i piciu alkoholu. Uważają siebie za „zakładników lepszej przyszłości”, gdyż to oni, czy tego chcą, czy nie, muszą ją budować, mimo że w nią nie wierzą. Warto dodać, że autor utożsamia się z tą grupą, więc mamy tu do czynienia z podmiotem zbiorowym. Drugą grupą są ci, „co zaciskają pięści potrząsają łańcuchami”, czyli rewolucjoniści. W przeciwieństwie do robotników, wierzą oni, że można coś zmienić i mają jakiś cel w życiu. Ostatnią grupą są „ci ze szczytu schodów”. Jest to oczywiście klasa rządząca. Rządzący nie mówią prawdy, posługują się propagandą. Robotnicy marzą, by ludzie ze szczytu schodów zeszli do nich, porozmawiali jak równy z równym i przekonali, że poświęcają się dla ich dobra.
Przesłanie utworu jest pesymistyczne. Podmiot przekonuje, że nie ma żadnej nadziei na lepszą przyszłość, wszelki opór nie ma sensu i jedyne co pozostaje to podporządkowanie się.


Ponadto powtarzam:
Witam, mam takie zadanie, by napisać parabolę polityczną. Pomysł jako taki mam, ale nie mam pojęcia jak zacząć tekst proszę o jakiś przykład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 16:37, Zabuza95 napisał:

Edit: A jak się objętość oblicza?


o_O

Objętość sześcianu = a^3
Objętość graniastosłupa = Pp * H
Objętość ostrosłupa = 1/3 PP * H

To chyba będzie na tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z tego co wiem, to on nie potrzebował wzorów na objętości figur geometrycznych.
Chodziło mu o ogólny wzór na objętość - zapewne na fizykę lub chemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 22:12, krl.krl napisał:

Nie związane z pracą domową ale do tematu chyba pasuje.
Wie ktoś co znaczy "doktrynalnie"?

a jakiś kontekst? doktryna to pewien ogół zasad, kanon, charakterystyczny dla czegoś (np. partii politycznej). Jest ona umiejscowiona w czasie i wywodzi się z ideologii. Jest to raczej wosowskie podejście do tego słowa, ale na tym się raczej znam ;P więc doktrynalnie może się odnosić do głównej myśli czy ideologi czegoś ;)

@Jaki Ganh1
z chemii to nie jestem siebie pewny do końca, ale:

1) dwuatomowa cząsteczka azotu łączy się z dwuatomową cząsteczką tlenu. W wyniku reakcji powstają dwa atomy tlenku azotu (??? nie mam pojęcia czy dobrze)
2)Dwa atomy dwutlenku siarki łączą się z dwuatomową cząsteczką tlenu dając dwa atomy tlenku siarki (VI)

jak mówię, nie jestem pewny mojej chemii :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 22:46, krl.krl napisał:

"koniec doktrynalnie pojmowanego liberalizmu"
Dzięki za zainteresowanie

no to b. prosta sprawa ;) liberalizm zamknięty jest w pewnej doktrynie politycznej: wolny rynek, państwo jako stróż itd... koniec doktrynalnie pojmowanego liberalizmu to jest według mnie koniec liberalizmu takiego klasycznego. Może to być liberalizm połączony z socjalizmem, konserwatyzmem czy inne mieszanki ;) tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2009 o 20:37, Jaki Ganh1 napisał:

Mam opisać słownie takie reakcje chemiczne, pomoże ktoś?:

N^2 (ta mała dwójka) + O^2 -----> 2NO

2SO^2 + O^2 ---------> 2SO^3


1 cząsteczka azotu reguje z jedną cząsteczką telenu w wyniku czego powstaje jedna cząsteczka tlenku azotu (II)

2 cząsteczki tlenku siarki (IV) regują z 1 cząsteczką tlenu powstają 2 cząsteczki tlenku siarki (VI)

Jeśli jesteś już na etapie moli, to oczywiście nie 1 cząsteczka tylko 1 mol cząsteczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania z WOS''u.
1. Czy III RP gwarantuje obywatelom prawo do pracy?
2. Jakie państwa łamią prawa człowieka wobec których współcześnie stosuje się sankcje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 18:29, KamcioBoy napisał:

Mam dwa pytania z WOS''u.
1. Czy III RP gwarantuje obywatelom prawo do pracy?
2. Jakie państwa łamią prawa człowieka wobec których współcześnie stosuje się sankcje?


1) Tak, punkt 1 Art. 65 rozdziału II konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej jasno określa, że każdemu zapewnia się wolność wybory i wykonywania zawodu oraz wyboru miejsca pracy

2) nie wiem...

@krl.krl
nie wiem co masz na myśli mówiąc myśl przewodnia. "koniec doktrynalnie pojmowanego liberalizmu" to raczej koniec liberalizmu w sensie stricte tradycyjnym. Koniec jego głównych założeń... nie wiem jak mam Ci to wytłumaczyć. Liberalizm zakłada pewne rzeczy - to jest jego doktryna. Jeżeli koniec doktrynalnie pojmowanego liberalizmu, to znaczy, że ta doktryna się zmieniła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie z chemi..
Może mi ktoś podać rodzaje promieniotworczości?

I geografii..
Czym róźni się rolnictwo ekologiczne od rolnictwa przemysłowego?


Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podać pare obrazków związanych ze zjawiskiem promieniotwórczości?

PS: Jeśli masz pisac żebym szukał w google to nie pisz... Bo nie wiem nawet co ma być na tych obrazkach, a w google piszą byle co pod obrazkami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować