Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

"Na wybranym przez siebie przykłądzie(film, literatura) wyjaśnij, na czym polega istota paraboli."
Za bezbłędne objaśnienie na przykładzie:
*przypowieści biblijnych - db
*"Dżumy" Camusa - bdb
*innego utworu - cel
Co, oprócz przypowieści biblijnych i "Dżumy" Camusa jest przykładem paraboli literackiej? Chciałbym zrobić to zadanie nieco ambitniej, ale nie mam pojęcia, co może być tą parabolą... znacie jakieś tytuły, które mogłem już czytać? (1 LO)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.03.2009 o 14:55, Lfdracon napisał:

Co, oprócz przypowieści biblijnych i "Dżumy" Camusa jest przykładem paraboli literackiej?
Chciałbym zrobić to zadanie nieco ambitniej, ale nie mam pojęcia, co może być tą parabolą...
znacie jakieś tytuły, które mogłem już czytać? (1 LO)


do głowy przychodzi mi tylko "Proces" Kafki, bardzo ciekawa do interpretacji książka.
http://www.filo.pl/sciaga/read.php?ID_ART=450
http://www.sciaga.pl/tekst/23487-24-proces_franza_kafki_jako_powiesc_parabola
http://www.bryk.pl/teksty/liceum/j%C4%99zyk_polski/xx_lecie/5645-powie%C5%9B%C4%87_franza_kafki_proces_jako_przyk%C5%82ad_utworu_paraboli.html

pobieżnie przeglądnąłem co tam napisali, powinno Ci się przydać. jak będziesz miał jakieś pytania to wal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Kontynuacja etosu rycerskiego w literaturze współczesnej. Omów temat odwołując się do wybranych tekstów literackich."
Zbyt oczytany nie jestem, i mam problem z doborem przykładów do pracy pisemnej. Jakieś sugestie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , na środę muszę zrobić prezentację na WOK na temat Symbolizm w Sztuce . Może cie zapodać jakieś ciekawe linki ? Bardzo proszę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, mam spory problem przy dwóch zadaniach z chemii:

1. W tlenie spalono 6 g węgla i otrzymano 22 g tlenku węgla (IV). Oblicz, ile gramów tlenu wzięło udział w tej reakcji. Jaki jest stosunek masy węgla do masy tlenu w tlenku węgla (IV)?

2. Podaj liczbę i rodzaj atomów, z których zbudowane są następujące czynniki związków chemicznych:

2 Cu2O
3 Al2S3

Prosiłbym o pomoc w tych zadaniach, ponieważ są dosyć ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 21:08, Jaki Ganh1 napisał:

Ech, mam spory problem przy dwóch zadaniach z chemii:

1. W tlenie spalono 6 g węgla i otrzymano 22 g tlenku węgla (IV). Oblicz, ile gramów
tlenu wzięło udział w tej reakcji. Jaki jest stosunek masy węgla do masy tlenu w tlenku
węgla (IV)?


C+O2=CO2

masa C = 6g
masa CO2 = 22g

msa cząst. CO2= 2*16g+12g=44g
masa cząst. O2= 2*16g = 32g

44g - 32g
22g - x
x= (32g*22g)/44g=16g
Wynik = 16gramów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest stosunek masy węgla do masy tlenu w tlenku

Dnia 15.03.2009 o 21:08, Jaki Ganh1 napisał:

węgla (IV)?


Nie jestem pewien, ale chyba 3:8 ale nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 21:08, Jaki Ganh1 napisał:

2. Podaj liczbę i rodzaj atomów, z których zbudowane są następujące czynniki związków
chemicznych:

2 Cu2O
3 Al2S3


Chyba chodzi ci o to:

4 atomy Cu - metal
2 atomy O - niemetal
łącznie 6 atomów

6 atomów Al - metal
9 atomów S - niemetal
łącznie 15 atomów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosiłbym o pomoc w następującym zadaniu. Mam dokończyć zdania dotyczące obrazu Picassa "Guernica"
Wojna ukazana jest jako............ .
Jest to przedstawienie niereczywiste, umowne, odwołujące się do................................................. .
Obraz sprawia wrażenie prawie płaskiego dzięki........................................... .
Rozchodzące się światło trzymanej w ręku lampy obejmuje....................................................... .
Po lewej stronie widać..................................., po prawej stronie przedstawiono.................. .
twarze ludzkie nie są zindywidualizowane i wyrażają........................................
No to by było na tyle z resztą sobie jakoś poradziłem. Prosiłbym o pomoc w tym byłbym ogromnie wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to odpowiedni wątek, ale potrzebuję do prezentacji kilka zdjęć Tsunami w jak najwyższej rozdzielczości. Chodzi mi tutaj głównie o samą falę, ale ucieszy mnie także obraz zniszczeń (z lądu - zdjęcia satelitarne już posiadam). Kilka ujęć już znalazłem, ale niestety to troszkę za mało. Liczę na Waszą pomoc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam z biologii uzupełnić zeszyt ćwiczeń i z jednym za dankiem mam problem (ogólnie z biologii nie jestem za dobry)

Jak wiesz, środek owadobójczy DDT, stosowany po drugiej wojnie światowej do ochrony roślin, kumulował się w ciałach organizmów, które stanowią kolejne ogniwa łańcuchów pokarmowych. Ułóż łańcuchy pokarmowe z wymienionych na str 23 organizmów roślinnych i zwierzęcych. W każdym podkreśl ten organizm, w którym kumuluje się największa ilość DDT. Wyjaśnij jednym zdaniem dlaczego tak się dzieje.

Te owady i zwierzęta ze str 23 to:

lis, plankton roślinny, biedronka, mysz, ziemniak,kryl, mszyce, wąż, myszołów, zboże, stonka, brzoza, foka, bażant, łosoś, sikora, jastrząb,orka.

I poniżej jest jeszcze miejsce na wyjaśnienie
Wyjaśnienie:____________________________________-

:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z zadaniem z matmy. Otóż:
Za wejście na basen dla 9 osób zapłacono mniej niż 200zł, a za wejście 10 osób zapłacono więcej niż 215zł. Ile zł. kosztuje wejście dla jednej osoby jeżeli ta kwota to liczba całkowita?

Z góry dziękuję. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 12:46, polskavaenk napisał:

Mam problem z zadaniem z matmy. Otóż:
Za wejście na basen dla 9 osób zapłacono mniej niż 200zł, a za wejście 10 osób zapłacono
więcej niż 215zł. Ile zł. kosztuje wejście dla jednej osoby jeżeli ta kwota to liczba
całkowita?

Z góry dziękuję. ;p


22zł w 5 sekund policzyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2009 o 20:09, Dark ziom napisał:

Witam. Jak jest po niemiecku okno balkonowe? Z góry dzięki :)


die Bildfenster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować