Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Potrzebuje pomocy :P Mam takie zadanie:
Jaka jest odleglosc horyzontalna dolowaia i gorowania Slonca w dniach 21 grudnia, 22 marca i 21 czerwca w Narwiku, Gdansku, Chartumie i Pretorii?
Gorowanie obliczyc wiem jak ale nie mam pojecia jak policzyc dolowanie. Ktos wie jak to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kluczowa była podana przez Ciebie definicja Farada w odniesieniu do elektrolizy. Mam jeszcze jedno pytanie: jak policzyć objętość wydzielonego tlenu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mój net muli się z gracją modemowego łącza, proszę was o pomoc - podeślijcie jakieś przydatne linki do info, które mogłoby się przydać w tworzeniu prezentacji na temat kart graficznych. Z góry dziękuję za każdą pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o dokończenie zdań. Jakieś w miarę proste zwroty i słownictwo.
-Von einem wahren Freund/ einer wahren Freundin erwarte ich, dass er/ sie...
-Mein Freund/ Meine Freundin sollte...
-Ich kann...
-Er/Sie ist für den anderen da, wenn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedząc, że f. popytu na masło dana jest wzorem Ppms(Cms, Cmr, D) = -2Cms + 0.2Cmr + 0.25D zaś D=100zł, Cms=2zł, Cmr=1zł. Oblicz elastyczność mieszaną i dochodową popytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 21:36, Achilleus napisał:

Do 200 ml 10% roztworu NaOH dodano 100 ml wody. Oblicz stężenie procentowe roztworu.

6,67 %

Sposób 1 - normalny:
W 200 ml masz 10% czystego roztworu, czyli 20 ml czystego.
Doleszasz wody. Masz 300 ml całości, a ilość czystego NaOH się nie zmienia: 20 ml.
20 ml dla 300 ml to 20 / 300 czyli 2 / 30 czyli 6.67%

Sposób 2 - na pałę:
200 ml daje 10%, 300 ml daje X
300 / 200 to 3 / 2, odwracasz i masz 2 / 3
2 / 3 * 10% daje 6.67 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle też mi wyszło, ale gdy zacząłem obliczać masę roztworu = dV (przyjmując wartość 2,13 g/ml jako gęstość NaOH), masę substancji, masę wody; a następnie obliczając stężenie otrzymałem wynik 8,09%.
Gdzie tutaj jest mój błąd w rozumowaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2011 o 22:08, Achilleus napisał:

Gdzie tutaj jest mój błąd w rozumowaniu?

Pojęcia nie mam. Ja traktowałem NaOH tak samo, jakby to była woda z cukrem :p Może to jakieś chemiczne cuda? Zawsze byłem cienki z chemii, a że parę lat już jej nie miałem, to jeszcze gorzej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ogólnie obliczanie stopnia utlenienia pierw. umiem ale mam pare [przykładów których nie rozumiem

Pb(NO3)2
Hg(NO3)2
Zn(NO3)2

Oczywiście 2 i 3 są małe. Wiem, ze tlen ma -II ale co z tym Pb,Hg,Zn i z N ? jak je obliczyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 15:51, Darnok_Rukia napisał:

Może ktoś wymienić współczesne zagrożenia dla kultury ?


Hmmm...fanki Zmierzchu? ;)
A już bardziej poważnie:
- globalizacja
- konflikty zbrojne (dobrym przykładem jest to co zostało z Warszawy po 1939...)
- malejące zainteresowanie obiektami kultury typu muzea, teatry, opery itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Banalne pytanie, znam odpowiedź, ale nie wiem jak to zapisać, skąd co się wzięło. Pomożecie?

Ania sprzedała bilet na koncert w internecie za 75 złotych. Obliczyła, że zyskała 25% pierwotnej ceny. Ile zapłaciła za bilet gdy go kupiła?

W głowie łatwo obliczyć, że pierwotny koszt biletu to 60 zł. Sprzedała go z 25% zyskiem czyli za 75 zł. Ale jak to rozpisać? Wiadomo, że za samą odpowiedź nie dostanę kompletu punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że to będzie tak (matmę na poziomie LO miałam dawno, sory :P): 100% to cena pierwotna biletu. Z danych wynika, że Ania zyskała 25%, czyli sprzedała bilet za "125% normy" (:D). Układasz proporcję. 125 % to 75 zl a 100% to szukany x. Z wyliczenia proporcji faktycznie wychodzi, że pierwotna cena biletu wynosiła 60zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam. Nawet nie pytajcie skąd mam to żałosne pytanie... :) Od lat tego nie robiłem i już zapomniałem jak to zrobić na papierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 21:35, Hartus napisał:

Banalne pytanie, znam odpowiedź, ale nie wiem jak to zapisać, skąd co się wzięło. Pomożecie?

Ania sprzedała bilet na koncert w internecie za 75 złotych. Obliczyła, że zyskała 25%
pierwotnej ceny. Ile zapłaciła za bilet gdy go kupiła?

W głowie łatwo obliczyć, że pierwotny koszt biletu to 60 zł. Sprzedała go z 25% zyskiem
czyli za 75 zł. Ale jak to rozpisać? Wiadomo, że za samą odpowiedź nie dostanę kompletu
punktów.


Nie wiem czy te pytanie jest źle zapisane, ale ja przynajmniej, wnioskuje z tego zapisu, że skoro Ania zyskała 25% pierwotnej ceny, to właśnie te 75zł jest 25 procentami. Ja bym to obliczył tak:

75zł - 25%
x - 100%

Wychodzi z tego 300zł. Bo w końcu przeważnie rzeczy sprzedaje się po niższej cenie niż jest tego pierwotna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2011 o 22:00, Orion napisał:

Wychodzi z tego 300zł. Bo w końcu przeważnie rzeczy sprzedaje się po niższej cenie niż
jest tego pierwotna cena.

Interpretować można na różne sposoby. Jak dla mnie "zysk" kojarzy się ze sprzedażą czegoś drożej niż pierwotna cena. Poza tym mogła być "konikiem" :P Może gdyby było "odzyskała" to wtedy bym zinterpretowała to tak jak Ty. Fakt faktem, że zadanie nie jest w 100% precyzyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam zadane po angielsku, jak chcecie to zapodam oryginał. Chciałem to na polski jakoś sensownie przetłumaczyć.

Sobia sold a concert ticket on the internet for £75. She calculated that she had made 25% profit on the original cost. How much did she pay for the ticket when she bought it?

Teraz możecie interpretować do woli. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować