Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

napisz przemowienie w imieniu ktula dariusza 1 ktory wzywa on w nim swoich poddnaych do walki z grekami podkresl wilekosc grecji uzasadnij przyczyny ataku na grecje .
Błagam, muszę to zrobić na jutro może ktoś mi podać wzór, materiały lub co kolwiek na tą pracę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2007 o 19:14, fifomaniak napisał:

Co po angielsku bedzie znaczyc wyrazenie "couldn''t help feeling"?

"Lila was gorgeous, but I couldn''t help feeling, in spite of all that, that it is simply a glorified Egyptian melodrama, with a better soundtrack."
Wg. mnie to znaczy "nie móc oprzeć się wrażeniu"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2007 o 21:17, choper napisał:

napisz przemowienie w imieniu ktula dariusza 1 ktory wzywa on w nim swoich poddnaych do walki
z grekami podkresl wilekosc grecji uzasadnij przyczyny ataku na grecje .
Błagam, muszę to zrobić na jutro może ktoś mi podać wzór, materiały lub co kolwiek na tą pracę?

no więc ktul Dariusz nie pisał przemówienia w takim stylu jaki znamy my. (to tak btw) Ale podania dzisiejsze pisze się następująco : TEKST+ZWROTY DO SŁUCHACZY+ PYTANIA RETORYCZNE. NP.
Ja ktul Dariusz , władca Persji powiadam wam rodacy dłuzej tak być nie może.
Jakże to tak iż grecy panoszą się niczym władcy tego świata
A czy to nie my persowie , nimi jestesmy?
I masa innych narcystycznych , tandetnych haseł do ludu. Staraj się nie używać specialnie wyspecializowanych specialnych słów , by brzmiało to choć troche jak z 4w p.n.e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2007 o 19:34, Solstheim napisał:

> napisz przemowienie w imieniu ktula dariusza 1 ktory wzywa on w nim swoich poddnaych
do walki
> z grekami podkresl wilekosc grecji uzasadnij przyczyny ataku na grecje .
> Błagam, muszę to zrobić na jutro może ktoś mi podać wzór, materiały lub co kolwiek na
tą pracę?
no więc ktul Dariusz nie pisał przemówienia w takim stylu jaki znamy my. (to tak btw) Ale podania
dzisiejsze pisze się następująco : TEKST+ZWROTY DO SŁUCHACZY+ PYTANIA RETORYCZNE. NP.
Ja ktul Dariusz , władca Persji powiadam wam rodacy dłuzej tak być nie może.
Jakże to tak iż grecy panoszą się niczym władcy tego świata
A czy to nie my persowie , nimi jestesmy?
I masa innych narcystycznych , tandetnych haseł do ludu. Staraj się nie używać specialnie wyspecializowanych
specialnych słów , by brzmiało to choć troche jak z 4w p.n.e

Już troszkę za późno, ale i tak dzięki za chęci :) Napisałem podobnie jak ty mówisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oto zadanie na ocenę celującą z geografii. Potrzebuję bardzo dobrych stopni bo obecnie nie jest najlepiej :P

Mieszkaniec L.A. ( Los Angeles ) postanowił odwiedzić swojego kolegę w Petersburgu. Wsiadł do samolotu o godz. 16:00 dnia 27. 04. Samolot leciał w kierunku zachodnim nad oceanem spokojnym. Lot trwał 15 h. O której godzinie i jakiego dnia wyląduje on w Petersburgu? Pomoże ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2007 o 21:43, pizmak666 napisał:

tak, ja pomogę. tylko wezmę atlas i zaraz Ci to zrobię ; )

Będę bardzo wdzięczny :) Bo z geografii jestem zagrożony bo mam tylko 1 z kartkówki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no więc jeśli leci z LA do St. Petersburga i wylatuje o 16, to lecąc na zachód "zyska" czas. a więc od 16 odejmujemy (15h -13h) i wychodzi nam że wyląduje tam o godzinie 14 tego samego dnia.
ale uważaj, mogłem coś totalnie schrzanić. uczyłem się tego w gimnazjum, a to było dawooooo temu.
jak coś to łap mapę świata w .pdf ze strefami czasowymi : http://www.geografia.com.pl/tablice/time.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2007 o 21:56, pizmak666 napisał:

no więc jeśli leci z LA do St. Petersburga i wylatuje o 16, to lecąc na zachód "zyska" czas.
a więc od 16 odejmujemy (15h -13h) i wychodzi nam że wyląduje tam o godzinie 14 tego samego
dnia.
ale uważaj, mogłem coś totalnie schrzanić. uczyłem się tego w gimnazjum, a to było dawooooo
temu.
jak coś to łap mapę świata w .pdf ze strefami czasowymi : http://www.geografia.com.pl/tablice/time.pdf

Dzięki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2007 o 21:57, choper napisał:

Dzięki wielkie :)


no spoko. tylko to na prawdę może być skopane... jak możesz, to zapytaj kogoś o większych kompetencjach czy to jest dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2007 o 21:59, pizmak666 napisał:

> Dzięki wielkie :)

no spoko. tylko to na prawdę może być skopane... jak możesz, to zapytaj kogoś o większych kompetencjach
czy to jest dobrze...

OK tak więc jest ktoś kto jest peny poprawności tego zadania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie zadanie z Fizyki może ktoś bedzie wiedział.

Jaką droge przebędzie ciało w ruchu jednostajnie przyśpieszonym (uzasadnij, oblicz) w trzeciej i czwartej sekundzie, jeżeli w ciągu pierwszej sekundy przebyło 2 metry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dla was zadanie. Muszę na biologię napisać wypracowanie na temat: "Dlaczego liście zmieniają barwę jesienią?". Potrzebuję jakiś materiałów na ten temat. Pomóżcie proszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować