Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Przepraszam że mój post w zasadzie nikomu nie pomoże w odrobieniu pracy domowej, ale to co tutaj widzę, to już woła o pomstę do nieba.

Ja rozumiem, że nie każdy jest zdolnym matematykiem( i nie każdy nim musi być) i zrobienie komuś zadania z wytłumaczeniem co i jak jeszcze zrozumiem.
Ale jak widzę gdy ludzie proszę o podanie linku ze streszczeniem lektury, bądź do jakiegoś wypracowania, to się nóż w kieszeni otwiera... Chryste, niektórym to się d**y nawet nie chce ruszyć i wpisać paru słów w googlach, bo się biedaczki przemęczą, nie mówiąc już o tym, że zajęłoby im to mniej czasu,niż napisania posta na forum z prośbą o pomoc(tzn. o podanie linku) Żal mi was.

P.S A jak trzeba ściągnąć nowy film, czy grę, to małe cwaniaki pewnie mogą cały dzień przesiedzieć, by znaleźć tego upragnionego torrenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 20:26, pizmak666 napisał:

zależy do której klasy. czy nie potrafisz wpisać w googlu ''lektury gimnazjum klasa'' i wcisnąć
przycisk szukaj?
co byś się nie zmęczył za nadto: http://student.wszia.edu.pl/~s902036/klasy_I-III_gimnazjum.html
lektury do gimnazjum, 1 wynik w googlu...
teraz poszukaj o nich info i opisz.

btw. jak tak patrze na ten wątek, to niektóre młodsze pokolenia mają coraz mniejszą inwencję...

Dzięki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hah! i to właśnie piszę do przemasa czy jak mu tam. bo on w każdym temacie co ktoś w nim piszę daje takie posty. i tu też któryś raz z kolei się pyta, o tak banalne rzeczy, że nawet google zna odpowiedź!
for all
ludzie, bez przesady, jeżeli czegoś w guglu nie ma, dopiero piszcie, proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o pomoc, ponieważ nie jestem dziś w stanie na głębsze myślenie:
Trzy lata temu Krzysiek był dwa razy starszy od Bartka. Teraz mają razem 30 lat. Ile lat ma każdy z nich?

Boki dwóch kwadratów różnią się o 3 cm, a ich pola o 57 cm kw. Oblicz obwody obu kwadratów (tu proszę tylko o długości boków)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 19:56, Earthshaker napisał:

Proszę Was o pomoc, ponieważ nie jestem dziś w stanie na głębsze myślenie:
Trzy lata temu Krzysiek był dwa razy starszy od Bartka. Teraz mają razem 30 lat. Ile lat ma
każdy z nich?

x- wiek Krzyśka, y- wiek bartka
x+y=30
x-3= 2(y-3)

x+y=30 /*2
x-2y=-3

2x+2y=60
x-2y=-3
3x=57
x=19
y=30-19=11

Dnia 04.12.2007 o 19:56, Earthshaker napisał:

Boki dwóch kwadratów różnią się o 3 cm, a ich pola o 57 cm kw. Oblicz obwody obu kwadratów
(tu proszę tylko o długości boków)

Nie za bardzo rozumiem Twą prośbę szczerze mówiąc :)
x- bok jednego kwadratu
y- bok drugiego kwadratu
x-y=3
x^2- y^2 = 57

x=3+y

(3+y)^2 - y^2 = 57
9 + 6y + y^2 - y^2 = 57
6y= 48
y = 8
x = y +3 = 11
Obwód pierwszego kwadratu: 4*11 = 44 cm^2
Obwód drugiego kwadratu: 4*8= 32 cm ^2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrób sobie tabelkę. tak że na górze masz trzy lata temu i obok teraz. pod 3 lata temu oznaczasz Bartka jako x-3 a krzysia jako y-3 tam gdzie masz teraz x i y. więc (y-3)*2=x-3 i x+y=30 i układ równań. powinno wyjść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 18:51, SSebaSS napisał:

POLSKI

W lekturze "Latarnik" Skawiński stracił prace po jakim czasie ??


Dzięki z góry.

Bodajże po paru tygodniach (chodzi o pracę w latarni?). Ale mogę się mylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was zna utwór, z muzyki klasycznej, inspirowany rewolucją francuską? Pytam bo szukanie idzie mi mozolnie, a jeśli ktoś wie, to oszczędziłby mi wiele zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 20:46, Adidas66 napisał:

Czy ktoś z Was zna utwór, z muzyki klasycznej, inspirowany rewolucją francuską? Pytam bo szukanie
idzie mi mozolnie, a jeśli ktoś wie, to oszczędziłby mi wiele zachodu.


Jest na wiki :P La Carmagnole (Karmaniola), Ah! Ça Ira!, La Marseillaise (Marsylianka), Le Chant du Départ (Pieśń Wymarszu) i Mort de Louis Capet.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ah%21_%C3%A7a_ira
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisze mi ktoś pare zdań z niemieckiego ? Muszę opisać swoją szkołę m.in. jakich ucz się tam przedmiotów, do której są lekcje, jak wygląda, ilu jes uczniów. itp. Można zmyślać alby było napisane i poprawnie gramatycznie. Jestem w 3 klasie gim a korzystamy z książek do 1 bo taki mamy poziom :/. Nikt nic nie umie :D Proszę o pomoc, mam czasu do jutra do 9:30 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2007 o 23:18, 143872 napisał:

Napisze mi ktoś pare zdań z niemieckiego ? Muszę opisać swoją szkołę m.in. jakich ucz się tam
przedmiotów, do której są lekcje, jak wygląda, ilu jes uczniów. itp. Można zmyślać alby było
napisane i poprawnie gramatycznie. Jestem w 3 klasie gim a korzystamy z książek do 1 bo taki
mamy poziom :/. Nikt nic nie umie :D Proszę o pomoc, mam czasu do jutra do 9:30 :P

Ich besuche das Gymnasium. Ich gehe in die dritte Klasse. Meine Lieblingsfächer sind Deutsch, Mathe und Informatik. Ich lerne in der Schule noch Englisch, Polnisch, Chemie, Physik, Sport, Geographie, Geschichte und Religion. In meiner Klasse gibt es 27 Schüler. Jeden Tag habe ich bis 15.30 Unterrichte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Policzy mi ktoś zadanie z procentami??? Jeśli ktoś umie to niech to zrobi.
Pan Jan Kowalski i Arkadiusz Nowak postanowili ulokować swoje oszczędności w dwóch różnych bankach. Pan Kowalski złożył kapitał w banku A, w którym oprocentowanie roczne wynosi 16%, a odsetki kapitalizowane są co kwartał. Pan Nowak ulokował swój kapitał w banku B, w którym oprocentowanie roczne wynosi 18%, a odsetki są kapitalizowane rocznie. Który z panów dokonał lepszego wyboru (obaj wpłacili tę samą kwotę). Jaka jest różnica w wysokości odsetek przy wpłaconej kwocie 100 000 zł. po roku oszczędzania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką prośbę muszę zrobić kilka zadań z matematyki...heh
Była bym wdzięczna za jakąkolwiek pomoc:)

Zad. Udowodnij, że:

1- sin(do kwadratu)x= 1-tg(do kwadratu)x / 1+ tg (do kwadratu) x

Nie wiedziałam jak inaczej mogę to zapisać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2007 o 12:08, judyta88 napisał:

Była bym wdzięczna za jakąkolwiek pomoc:)

Skoro jakakolwiek wystarczy...Zresztą powinnaś wpaść na rozwiązanie, wiedząc że:
1=sin^2 x+cos^2 x
tg^2 x=sin^2 x/cos^2 x
Te "^2" to właśnie "do kwadratu".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować