Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Mam powtórkę z gimnazjum i dlai mi kartke z róznymi pytaniami, dobra nie będe owiłał w bawełne.
Dane są zbiory A=(1,2,3,4) B=(1,3,4,5) C=(2,4,5).
Wyznacz zbiory
a) A suma B suma C
b)A iloczyn B iloczyn C
c)(A suma B) róznica C
d) A róznica (B suma C)
Nie pamiętam po prostu jak się to robiło na trzech zbiorach, najlepiej narysujcie mi to w Paincie...proszę :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 11:05, owczar4 napisał:

a) A suma B suma C


Są to wszystkie zbiory w całości czyli (1,2,3,4,5)

Dnia 03.12.2007 o 11:05, owczar4 napisał:

b)A iloczyn B iloczyn C


Iloczyn zbiorów to inaczej ich część wspólna (w tym wypadku część wspólna wszystkich trzech) czyli (4)

Dnia 03.12.2007 o 11:05, owczar4 napisał:

c)(A suma B) róznica C


Wszystkie elementy należące do zbiorów A,B ale nie należące do zbioru C (1,3)

Dnia 03.12.2007 o 11:05, owczar4 napisał:

d) A róznica (B suma C)


Wszystkie elementy które są tylko w zbiorze A w tym wypadku to będzie zbiór pusty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no to już ostatnie dwa zadanka.
1.Rozwiąż równanie lx+3l + l3-xl =6
2Rozwiąż nierównośc.
lx-1l + lx+2l>(bądź równe) 7

Byłbym wdzięczny za dokładne rozpisanie po kolei tych równań, z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ogromny problem i proszę o pomoc!!
Musze napisać referat z Fizyki na temat "Urządzenia Mechaniczne ciał stałych", i nie mogę nic na ten temat znaleść. Byłbym niezmiernie wdzięczny za podanie linku lub czegoś innego, ten referat jest moim być albo nie być z Fizyki. Więc jest to o tyle ważn:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie przez tydzień w szkole. Może mi ktoś wytłumaczyć jak zrobić takie zadanie: "Znajdź równania okręgów o środku S, stycznych do podanego okręgu. S=(-1,3), (x-2)^2+(y-2)^2=49"? Chodzi mi o to, jak się do tego zabrać. Nie potrzebuję gotowego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka, potrzebuję na jutro te zadania, a nie pamiętam wszystkich jak się robiło.Proszę o pomoc.
zad1 Oblicz wysokość Słońca podczas górowania w Krakowie ( 50N, 20E) w dniu przesilenia letniego i zimowego
zad2Oblicz wysokość Słońca nad horyzontem w południe 21marca na: równiku, Zwrotniku Raka
i na kole podbiegunowym północnym.
zad3Na południe od pewnego równoleżnika Słońce codziennie wschodzi i zachodzi, zaś na
północ od tego równoleżnika występuje zjawisko dni i nocy polarnych. Powyższy opis
dotyczy równoleżnika

A.66º33''N
B. 66º33''S
C.23º27''N
D. 23º27''S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów oglądał film "Folwark Zwierzęcy"?? Jak tak to co o nim myślicie bo chciałbym znać zdania innych ludzi na jego temat bo musze napisać sprawozdanie z tego filmu na jutro na polski. Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 15:53, Sebaal napisał:

Siemka, potrzebuję na jutro te zadania, a nie pamiętam wszystkich jak się robiło.Proszę o pomoc.
zad1 Oblicz wysokość Słońca podczas górowania w Krakowie ( 50N, 20E) w dniu przesilenia
letniego i zimowego
zad2Oblicz wysokość Słońca nad horyzontem w południe 21marca na: równiku, Zwrotniku
Raka
i na kole podbiegunowym północnym.
zad3Na południe od pewnego równoleżnika Słońce codziennie wschodzi i zachodzi, zaś na
północ od tego równoleżnika występuje zjawisko dni i nocy polarnych. Powyższy opis
dotyczy równoleżnika

A.66º33''N
B. 66º33''S
C.23º27''N
D. 23º27''S


Proste zaraz zrobię. Tylko daj mi chwilę czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro w szkole mamy robić jakeś tam doświadczenie. Mamy ponoć jakoś za pomocą sznurka i czegoś chyba jeszcze zrobić tak, aby zrzucone jajko się nie potłukło. Robił ktoś z was takie coś?? Jak to wykonać??

PS Szczegółow dobrze nie znam, ale mam nadzieję, że ktoś z was będzie wiedział o co chodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 17:58, piero92 napisał:

Jutro w szkole mamy robić jakeś tam doświadczenie. Mamy ponoć jakoś za pomocą sznurka i czegoś
chyba jeszcze zrobić tak, aby zrzucone jajko się nie potłukło. Robił ktoś z was takie coś??
Jak to wykonać??

PS Szczegółow dobrze nie znam, ale mam nadzieję, że ktoś z was będzie wiedział o co chodzi
:)


Nigdy o tym nie słyszałem, może trzeba owinąć jajko sznurkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytania:

Uzasadnić jednym zdaniem:
Dlaczego Górny Egipt, to Górny?
i Dlaczego Dolny Egipt to Dolny??

i ich stolice

z góry dzięki :)

PS. Na Wikipedia przeszukana... :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 18:43, tuna napisał:

Ja mam takie pytania:

Uzasadnić jednym zdaniem:
Dlaczego Górny Egipt, to Górny?
i Dlaczego Dolny Egipt to Dolny??

i ich stolice

z góry dzięki :)

PS. Na Wikipedia przeszukana... :|


Nazywają się tak od biegu Nilu: Górnego i Dolnego. Stolice: Egipt Górny - Teby, a Egipt Dolny - Memfis.

Wystarczyło wpisac w Googlach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomoże mi ktoś mam na jutro napisać felieton mam do wybrania trzy tematy:
Ach ten internet
Lektury gimnazjalistów
Seriale nasza miłość
Wie ktoś może gdzie mogę to znależć???????proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 i ostatni temat Ci odradzam, bo się przepracujesz myśląc co by tu napisać.
na 2 temat możesz napisać wiele. w necie znajdziesz spisy lektur z krótkimi opisami, na podstawie których możesz powiedzieć, czy Ci się podobają, czy mają sens, czy z chęcią przeczytasz itp. proste chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 20:17, pizmak666 napisał:

1 i ostatni temat Ci odradzam, bo się przepracujesz myśląc co by tu napisać.
na 2 temat możesz napisać wiele. w necie znajdziesz spisy lektur z krótkimi opisami, na podstawie
których możesz powiedzieć, czy Ci się podobają, czy mają sens, czy z chęcią przeczytasz itp.
proste chyba

Mógłbyś podać linka proszę??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Zadania polegały na tym, aby obliczyc wysokośc słońca, czyli od 90 stopni odjąc szerokośc geograficzną.
Jeśli chcesz mogę Ci dokładniej wytłumaczyc.

Zad 1.
Podczas przesilenia letniego (22 czerwiec):

90-50+23,5=63,5 (+23,5 ponieważ wtedy słońce bardziej oświetla półkulę północną, nauczyciel raczej nie będzie się czepiac do 23 1/2 choc może też występowac 23 1/3 - ale to nie ma znaczenia).

Podczas przesilenia zimowego:

90-50-23,5=16,5 ( zasady identyczne tylko odejmujemy 23,5, dlatego że półkula połnocna jest słabiej oświetlona)

Zad 2.

Równik: 90-0=90

Zwrotnik Raka: 90-23,5=66,5

Koło podbiegunowe północne 90-66,5=23,5

(23 marzec to równonoc wiosenna)

Zad 3.

A. Ponieważ musi byc to równoleżnik na północnej półkuli i nie wschodzi nad nim słońce.

Jak potrzebujesz wyjaśnień, albo czegoś w tej sprawie to pisz na forum i na GG: 2770364 (jestem niewidoczny).

Pamiętaj, żeby np. jak jest 23,5 to pisac ułamki zwykłe nie dziesiętne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zależy do której klasy. czy nie potrafisz wpisać w googlu ''lektury gimnazjum klasa'' i wcisnąć przycisk szukaj?
co byś się nie zmęczył za nadto: http://student.wszia.edu.pl/~s902036/klasy_I-III_gimnazjum.html
lektury do gimnazjum, 1 wynik w googlu...
teraz poszukaj o nich info i opisz.

btw. jak tak patrze na ten wątek, to niektóre młodsze pokolenia mają coraz mniejszą inwencję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2007 o 20:26, pizmak666 napisał:

zależy do której klasy. czy nie potrafisz wpisać w googlu ''lektury gimnazjum klasa'' i wcisnąć
przycisk szukaj?
co byś się nie zmęczył za nadto: http://student.wszia.edu.pl/~s902036/klasy_I-III_gimnazjum.html
lektury do gimnazjum, 1 wynik w googlu...
teraz poszukaj o nich info i opisz.

btw. jak tak patrze na ten wątek, to niektóre młodsze pokolenia mają coraz mniejszą inwencję...


Dobrze, że powiedziałeś niektóre, bo ja mimo, że mam 14 lat to jeszcze mam inwencję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować