Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Świat:
- 5 czerwca - Ogłoszenie Planu Marshalla.
- 26 września - John Fitzgerald Kennedy i Richard Nixon wzięli udział w pierwszej telewizyjnej debacie prezydenckiej w USA.
- 5 lipiec 1996 - urodziła się owca Dolly - pierwszy sklonowany ssak
- Czerwone Brygady porywają i mordują Aldo Moro - 1978
- Doktor Martin Luther King, Jr. (ur. 15 stycznia 1929, zm. 4 kwietnia 1968) – pastor baptystyczny, działacz na rzecz równouprawnienia, zniesienia dyskryminacji rasowej, laureat pokojowej Nagrody Nobla, Człowiek Roku 1963 według magazynu Time. Z powodu swojej działalności zamordowany 4 kwietnia 1968 r. w Memphis.
Polska:
- Jerzy Alfons Popiełuszko (ur. 14 września 1947 w Okopach koło Suchowoli, zm. 19 października 1984[1] ) – polski ksiądz, związany z Solidarnością, zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa (SB), Sługa Boży Kościoła katolickiego.
- Stan wojenny został wprowadzony 13 grudnia 1981 r. na terenie całej Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej na mocy uchwały Rady Państwa z dnia 12 grudnia 1981 r.[1], podjętej niejednogłośnie[2] na polecenie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (pozakonstytucyjnego tymczasowego organu władzy, faktycznie nadrzędnego wobec konstytucyjnych władz państwowych[3]), poparty przez Sejm uchwałą z dnia 25 stycznia 1982 r.[4]. Został zawieszony 31 grudnia 1982 r.[5], a zniesiono go 22 lipca 1983 r.[6]

Oto kolejna paka. :). Tyle wystarczy czy chcesz więcej ? Jak tak to o czym ?
PS. Większość info z Wiki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 17:13, KŁEJK napisał:

Świat:
- 5 czerwca - Ogłoszenie Planu Marshalla.
- 26 września - John Fitzgerald Kennedy i Richard Nixon wzięli udział w pierwszej telewizyjnej
debacie prezydenckiej w USA.

A to w jakim roku?

Dnia 29.03.2008 o 17:13, KŁEJK napisał:

Oto kolejna paka. :). Tyle wystarczy czy chcesz więcej ? Jak tak to o czym ?
PS. Większość info z Wiki ;)

Teraz to mi brakuje troche z Europy, jakbyś mógł jeszcze znaleść z Europy to byłoby wszystko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś zna francuski ? :)

Musze przetłumaczyć takie zdania, może ktoś pomoże :)
1. W razie czego weź parasol
2. Lepiej tego nie dotykaj
3. Gdybyś był szybszy, wygrałbyś te zawody
4. Miałam Ci dać to wcześniej ale zapominałam
5. Mógłbyś kupić marchew ?

Będę niezmiernie wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 17:23, 143872 napisał:

A to w jakim roku?

1960 ;), musiało gdzieś wciąć po drodze ;P

Dnia 29.03.2008 o 17:23, 143872 napisał:

> PS. Większość info z Wiki ;)
Teraz to mi brakuje troche z Europy, jakbyś mógł jeszcze znaleść z Europy to byłoby wszystko
;)

Europa:
- 1949 - powołano do życia NATO
- 1990 - ma miejsce zjednoczenie Niemiec
- 1991 - Michaił Gorbaczow podaje się do dymisji, ZSRR przestaje istnieć
- konflikt bałkański:
W 1998 zarzewiem kolejnego konfliktu stało się Kosowo, autonomiczna część Nowej Jugosławii. Stanowiący większość mieszkańców Albańczycy domagali się niepodległości, co wobec ograniczania autonomii prowincji doprowadziło do wojny partyzanckiej. Konflikt udało się zażegnać w 1999 r., kiedy to Kosowo otrzymało status międzynarodowego protektoratu (będąc jednak formalnie częścią Serbii).

-17 lutego 2008r. Zgromadzenie Narodowe w Prisztinie proklamowało niepodległość Kosowa wbrew władzom Serbii.
- Powstanie AI: Amnesty International powstała jednocześnie we Francji i Wielkiej Brytanii w 1961 roku po apelu Petera Benensona w sprawie wysyłania listów do rządu Portugalii z prośbą o udzielenie amnestii tamtejszym więźniom sumienia, opublikowanym w Observerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 17:40, 143872 napisał:

Wielkie dzięki, o to mi chodziło :)


Proszę bardzo. Resztę doczytaj na Wiki / w książkach itp. W każdym razie najgorsze to chyba nie jest ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2008 o 18:38, edeń napisał:

Mam do Was wielką prośbę, potrzebuję na za chwilę jak jest po francusku: Jak Tobie
minęła podróż?
Będę dozgonnie wdzięczny.

Chyba raczej : Comment a passé le voyage ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś pomóc z zadaniem z matematyki ? Nie mam pojęcia jak je zrobić ponieważ w tym tygodniu nie byłem w szkole.
Zadanie:
Cięciwa AB ma taką samą długość jak promień okręgu.Przez punkty A i B poprowadzono styczne do okręgu, przecinające się w punkcie C.Oblicz miary kątów trójkąta ABC.
Prosiłbym też o proste wyjaśnienie. Dzięki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 18:51, razormw napisał:

Mógłby mi ktoś pomóc z zadaniem z matematyki ? Nie mam pojęcia jak je zrobić ponieważ
w tym tygodniu nie byłem w szkole.
Zadanie:
Cięciwa AB ma taką samą długość jak promień okręgu.Przez punkty A i B poprowadzono styczne
do okręgu, przecinające się w punkcie C.Oblicz miary kątów trójkąta ABC.
Prosiłbym też o proste wyjaśnienie. Dzięki ;]


To tak: Jeśli poprowadzisz promienie ze środka do punktów A i B to otrzymasz trójkąt równoboczny ABO gdzie O to środek okręgu. Teraz styczne są prostopadłe do promieni i przetną się w punkcie C który będzie leżał po przeciwnej stronie cięciwy AB niż środek O. Ponieważ trójkąt ABO jest równoboczny to wszystkie jego kąty są po 60st. Teraz kąt między styczną a cięciwą wynosi 90-60=30st. Wiadomo, że oba kąty między cięciwą a styczną są równe. Więc miara ostatniego kąta wynosi 180-2*30=120st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś mi pomóc z tym zadaniem, nie potrafie go zrobić:
W szklance mającej kształt walca o promieniu podstawy 4 cm znajduje się woda do picia. Do szklanki wrzucono sześcienną kostkę lodu o krawędzi 3 cm. W wodzie jest zanurzone 8/9 objętości kostki. O ile centymetrów podniósł się poziom wody w szklance? Przyjmij "Pi" = 3. Prosiłbym o pomoc w tym zadaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś rozwiązać równania :
a) ( jeden i dwie trzecie ) + y = 2 ( trzy czwarte ) [ nie znam innego sposobu na zapis ułamków to będę tak pisał ]
b) 3x = 2x + ( jedna siódma )
c) 5y = 13
d) -7b = ( siedem ósmych )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2008 o 20:57, RRohen napisał:

a) ( jeden i dwie trzecie ) + y = 2 ( trzy czwarte )


5/3 + y = 2 + 3/4
y = 11/4 - 5/3
y = 33/12 - 15/12
y = 18/12
y = 1 i 1/2

Dnia 30.03.2008 o 20:57, RRohen napisał:

b) 3x = 2x + ( jedna siódma )


3x = 2x + 1/7
3x - 2x = 1/7
x = 1/7

Dnia 30.03.2008 o 20:57, RRohen napisał:

c) 5y = 13


y = 13/5
y = 2 i 3/5 ew y = 2,6

Dnia 30.03.2008 o 20:57, RRohen napisał:

d) -7b = ( siedem ósmych )


-7b = 7/8
b = 7/8 * (-1/7)
b = -1/8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2008 o 21:25, The Assassin napisał:

> ja wam tu mogę pomóc w pracach domowych z polskiego:))

a przyjmujesz zlecenia na wypracowania ?

a potrzebujesz???i na jaki temat???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować