Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Ozy - wydłużone wały(ciągi pagórków, wzgórz) ciągnące się na przestrzeni nawet kilkudziesięciu kilometrów. Mają kręty przebieg, zbudowane są z piasków i żwirów rzeczno-lodowcowych dobrze obtoczonych i osadzonych w szczelinach, tunelach lodowych
Kemy - garby, pagórki o wysokości od kilku do kilkunastu metrów. Zbudowane z piasków, żwirów mułków, przeważnie poziomych warstw. Powstałe one w wyniku akumulacji materiału przez wody lodowcowe w obrębie otwartych szczelin martwego lodu.
Druliny - pagórki o owalnym poziomym zarysie, zaokrąglone. wytworzone z materiału morenowego(żwiru, piasku pokrytego gliną). Formowały się grupowo pod naciskiem przesuwającego się lądolodu.
Sandry - rozlegle płaskie stożki napływowe zbudowane z piasków i żwirów osadzonych przez rzeki wypływające z lodowca i przecinające morenę czołową(połączenie kilku - równina sandrowa)
Gołoborza - zwietrzelina składająca sięz dużych ostrokrawędzistych głazów, powstałą w wyniku wietrzenia mechanicznego na przedpolu lądolodu

...wiesz wszystko jest w np. w Wikipedii. To co dałem wyżej mam jeszcze z gim:P ...i jeszcze trochę mam.

Pomoże ktoś:)?

1.Trzeba obliczyć ile energii straci ciało jeżeli spadnie z pewnej wysokości, odbije sie i wzniesie na inną (mniejsza wysokość) Dane było: wysokość 1 i 2, przyspieszanie ziemskie i masa
Właśnie. Czy w tym zadanie wystarczy obliczyć Energię potencjalną na 1 wysokości i 2 wysokości, a potem je odjąć?

3.Trzeba obliczyć sprawność urządzenia, które pracuje z pewna mocą w jakimś czasie jeżeli pewna ilość litrów wody wtłaczana się na ileś metrów. Dane było: wysokość, moc, czas, ilość litrów wody i wielkość zbiornika do którego wtłaczana jest woda
Kolejne zadanko:P Co to jest ta sprawność? I jak należy to obliczyć? Chyba trzeba skorzystać z
Ep = Wpompy * Sprawność
Sprawność = Ep/W
Pomoże ktoś? Naprawdę pilne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.04.2008 o 19:04, Forgotten napisał:

1.Trzeba obliczyć ile energii straci ciało jeżeli spadnie z pewnej wysokości, odbije
sie i wzniesie na inną (mniejsza wysokość) Dane było: wysokość 1 i 2, przyspieszanie
ziemskie i masa
Właśnie. Czy w tym zadanie wystarczy obliczyć Energię potencjalną na 1 wysokości i 2
wysokości, a potem je odjąć?

tak

Dnia 02.04.2008 o 19:04, Forgotten napisał:

3.Trzeba obliczyć sprawność urządzenia, które pracuje z pewna mocą w jakimś czasie jeżeli
(...)

jestem na lekach = przymulony... nie pomogę ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2008 o 13:39, lukasz11111 napisał:

Było minęło. Mam następne zadanie z fizyki.Od czego zależy wartość siły elektrodynamicznej?


Nie mam zielonego pojęcia, w tej chwili długo myślałbym nad wykonaniem nawet takiego hiper-trudnego mnożenia, jak 2x2. ;-) Ale spróbuj na Wikipedii, może coś z tego wyniesiesz. ;-)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Si%C5%82a_elektrodynamiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zad. Oblicz siły nacisku belki na punkty podparcia, jeżeli masa belki m=100kg, a jej długość l=3m, a belkę podparto tak, jak pokazuje rysunek.

Rysunku rzecz jasna Wam nie pokażę, jednak nie jest on skomplikowany...

Belka leży poziomo i jest podparta w 1/3l (czyli w odległości 1m) i l (czyli na samym końcu).

Nie było mnie ostatnio na fizyce, a niestety mamy takiego gościa, że co lekcję wymaga by każdy pracę domową umiał wytłumaczyć, a ja najpierw sam bym chciał wiedzieć jak to zadanie rozwiązać. Kombinowałem coś z ciężarem i środkiem masy, jednak nic konkretnego mi nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim.Mam parę zadań z geografii,których nie jestem pewien lub nie mam zrobionych jeszcze :).
1)W jaki sposób na klimat wybrzeży wpływają opływające je prądy morski ciepłe a jak zimne prądy?
2)Wpisz do tabeli cechy klimaty morskiego i kontynentalnego:
duże roczne amplitudy temperatury, mała wilgotność powietrza, przewaga opadów w lecie, mroźne i suche zimy, duże zachmurzenie, małe zachmurzenie, chłodne i wilgotne lata, małe roczne amplitudy temperatury, ciepłe i wilgotne zimy, gorące i wilgotne lata
Uwaga!
Nie wszystkie cechy pasują do tabeli

3)Wyjaśnij, dlaczego w Japonii znajdują się czynne wulkany
4)Uzupełnij tabelę, wpisując przyczynę lub skutek zjawiska związanego z ruchem wody morskiej
Przyczyna: Skutek
Pasaty i wiatry zachodnie .........
wiatr .........
...... Tsunami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę napisać ciekawą autocharakterystykę, może być zmyślona, nie muszę pisać o sobie (ale mi autoch. xD), mógłby mi ktoś z tym pomóc? Będę wdzięczny, mam czas jakby co do 9:30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.) Prądy morskie ciepłe sprawiają, że na danym terenie wystepuje ocieplenie się klimatu, a co za tym idzie zwiększone parowanie wód i obfitsze deszcze.
Prądy morskie zimne. Oziębiają klimat danego obszaru. Przyczyniają się do tworzenia pustyń:
Atakama - Prąd zimny Peruwiański (okolice peru )
Namib - Prąd zimny Benguelski ( Zachodnie wybrzeże afryki )
Gibsona - Zimny prąd zachodnio australijski ( australia )

2.) Umiarkowany - Morski
- mała wilgotność powietrza, przewaga opadów w lecie, małe zachmurzenie, małe roczne amplitudy temperatury, ciepłe i wilgotne zimy, gorące i wilgotne lata

Kontynentalny
duże roczne amplitudy temperatury, przewaga opadów w lecie, mroźne i suche zimy, chłodne i wilgotne lata,

3.) Tu nie mogę ci pomóc!

4.)
Pasaty i wiatry zachodnie - Powietrze nad obszarami silniej nagrzewanymi zwiększa swoją temperaturę, a co za tym idzie – objętość, wypychając nadległe warstwy do góry.

wiatr - Np. Wiatry gorące sprzyjają tworzeniu pstyń. Nadmorskie wywołują falowanie wody.

Wybuchy podwodnych wulkanów, ruchy płyt tektonicznych ( strefy ryftowe ) - Tsunami


Pisane zgodnie z moim zeszytem od geografii. Ale jak wiesz każdy nauczyciel uczy czego innego, i czego innego wymaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 14:05, lukasz11111 napisał:

1.) Prądy morskie ciepłe sprawiają, że na danym terenie wystepuje ocieplenie się klimatu,
a co za tym idzie zwiększone parowanie wód i obfitsze deszcze.
Prądy morskie zimne. Oziębiają klimat danego obszaru. Przyczyniają się do tworzenia pustyń:
Atakama - Prąd zimny Peruwiański (okolice peru )
Namib - Prąd zimny Benguelski ( Zachodnie wybrzeże afryki )
Gibsona - Zimny prąd zachodnio australijski ( australia )

2.) Umiarkowany - Morski
- mała wilgotność powietrza, przewaga opadów w lecie, małe zachmurzenie, małe roczne
amplitudy temperatury, ciepłe i wilgotne zimy, gorące i wilgotne lata

Kontynentalny
duże roczne amplitudy temperatury, przewaga opadów w lecie, mroźne i suche zimy, chłodne
i wilgotne lata,

3.) Tu nie mogę ci pomóc!

4.)
Pasaty i wiatry zachodnie - Powietrze nad obszarami silniej nagrzewanymi zwiększa swoją
temperaturę, a co za tym idzie – objętość, wypychając nadległe warstwy do góry.

wiatr - Np. Wiatry gorące sprzyjają tworzeniu pstyń. Nadmorskie wywołują falowanie wody.

Wybuchy podwodnych wulkanów, ruchy płyt tektonicznych ( strefy ryftowe ) - Tsunami


Pisane zgodnie z moim zeszytem od geografii. Ale jak wiesz każdy nauczyciel uczy czego
innego, i czego innego wymaga.

Dzięki za informacje.Jak ktoś zna odpowiedz na te pytanie to niech napisze.Jest mi bardzo potrzebne .
3)Wyjaśnij, dlaczego w Japonii znajdują się czynne wulkany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 17:22, Sebaal napisał:

> 1.) Prądy morskie ciepłe sprawiają, że na danym terenie wystepuje ocieplenie się
klimatu,
> a co za tym idzie zwiększone parowanie wód i obfitsze deszcze.
> Prądy morskie zimne. Oziębiają klimat danego obszaru. Przyczyniają się do tworzenia
pustyń:
> Atakama - Prąd zimny Peruwiański (okolice peru )
> Namib - Prąd zimny Benguelski ( Zachodnie wybrzeże afryki )
> Gibsona - Zimny prąd zachodnio australijski ( australia )
>
> 2.) Umiarkowany - Morski
> - mała wilgotność powietrza, przewaga opadów w lecie, małe zachmurzenie, małe roczne

> amplitudy temperatury, ciepłe i wilgotne zimy, gorące i wilgotne lata
>
> Kontynentalny
> duże roczne amplitudy temperatury, przewaga opadów w lecie, mroźne i suche zimy,
chłodne
> i wilgotne lata,
>
> 3.) Tu nie mogę ci pomóc!
>
> 4.)
> Pasaty i wiatry zachodnie - Powietrze nad obszarami silniej nagrzewanymi zwiększa
swoją
> temperaturę, a co za tym idzie – objętość, wypychając nadległe warstwy do
góry.
>
> wiatr - Np. Wiatry gorące sprzyjają tworzeniu pstyń. Nadmorskie wywołują falowanie
wody.
>
> Wybuchy podwodnych wulkanów, ruchy płyt tektonicznych ( strefy ryftowe ) - Tsunami

>
>
> Pisane zgodnie z moim zeszytem od geografii. Ale jak wiesz każdy nauczyciel uczy
czego
> innego, i czego innego wymaga.
Dzięki za informacje.Jak ktoś zna odpowiedz na te pytanie to niech napisze.Jest mi bardzo
potrzebne .
3)Wyjaśnij, dlaczego w Japonii znajdują się czynne wulkany

Japonia jest krajem wyspiarskim .Na wyspach znajduje się ok160 wulkanów w tym 40 czynnych.Jest to jedno z najdalej wysuniętych pańśtw Azji,który m aduże problemy z nieprzychylnym człowiekowi środowiskiem przyrodniczym.my coś tak się uczyliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 17:22, Sebaal napisał:

3)Wyjaśnij, dlaczego w Japonii znajdują się czynne wulkany


Bo Japonia znajduje się nad granicą płyty oceanicznej i kontynentalnej. Jak wiadomo jest to nieciągłość skorupy ziemskiej i przez nią wydobywa się na powierzchnię lawa z płaszcza ziemi. To tak pokrótce jak chcesz dokładniej to poszukaj już we własnym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 20:45, 143872 napisał:

Jak powiedzieć po angielsku: "Ten obraz rzuca się w oczy ponieważ jest bardzo kolorowy"
?

This image (offense) darts to eyes as it is very color

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Heh :

1. To dart to znaczy rzucać, ale w sensie lotek.
2. Jeżeli już to "... as it is very colorful"

To zdanie powinno wyglądać tak :

This picture draws attention because of its colouring.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.04.2008 o 21:28, LuQeMaStEr napisał:

This picture draws attention because of its colouring.


a nie powinno być przypadkiem colourful ... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Colorful to jest przymiotnik, i w tym kontekście, na polski, to by wyglądało tak - " Ten obraz przyciąga uwagę, za względu na swój kolorowy." Mogłem tu też w zasadzie użyć po prostu colour, ale colouring brzmi jakoś lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh ... Każdy mówi co innego, napisałem tak: it''s not difficult to see that the picture is very colorful. Sądzę że jest lepiej :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2008 o 21:35, 143872 napisał:

Ehh ... Każdy mówi co innego, napisałem tak: it''s not difficult to see that the picture
is very colorful. Sądzę że jest lepiej :]

ja mam taki słownik wpisujesz zdani epo polsku i ci wyskakuje po angielsku zawsze tak odrabiam angola i jest dobrze:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować