Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

A ja mam problem. Musze zbudować coś co działa przy wykorzystaniu ciśnienia albo w wodzie albo w powietrzu a ja nie wiem jak. Ktoś ma jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z biologii, a dokładnie z genetyk, coś z dziedziczenia grup krwi i cech sprzężonych z płciąi. Mianowicie muszę rozwiązać "krzyżówkę". Zadanie brzmi następująco: Mężczyzna ma grupę krwi B, kobieta A, a dziecko 0, czy ten mężczyzna może być ojcem dziecka? Jaki genotyp mają rodzice? Jeśli mężczyzna ma AB, to mógłby być ojcem dziecka?

Proszę pomóżcie, bo niedługo sprawdzian mam ... a poza tym będzie sprawdzać zeszyty babka i nie umiem tylko tego rozwiązać ;/

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam. nasza kochana chemiczka rozpieściła nas zadaniem, którego nie potrafię rozwiązać - proszę o pomoc. mamy rozpisać reakcje, żeby z X powstało Y itp itd. chyba każdy miał coś takiego
1) propanol -> propanal -> kwas propionowy
2) butan-2-ol -> butanon
3) butan-1-ol -> butanal -> kwas masłowy
z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 14:59, Forgotten napisał:

Dość oryginalny problem:) Przydałaby się informacja na jaki to przedmiot i czy są jakieś
wytyczne odnośnie materiału i rozmiaru.


jest to projekt na fizykę na poziomie gimnazjum. Po prostu mam takie ''coś'' zbudować. Ma być to raczej prosta konstrukcja. materiał obojętny. Urządzenie nie musi być dokładne w pomiarze, tylko ma jako tako działać i wskazywać duże wahania ciścienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 15:41, pan buba napisał:

wskazywać duże wahania ciścienia

Urządzenie powiadasz... chyba zbyt "ambitnie" przedstawiasz tą pracę domową:) Nie sądzę aby nauczyciel wymagał od was cudów, szczególnie w gimnazjum.
Tak szczerzę to nie mam żadnego sensownego pomysłu, ale!

To coś czerwone przedstawia balonik, który wypuszczając powietrze po dużym ciśnieniem obraca taki mini wiatraczek(te niebieskie prostokąty) Trzeba tylko zbudować szkielet(to te czarne kreski[oczywiście to nie mają być kreski] - najłatwiej z twardego kartonu lub balsy) kupić balonik, zrobić wiatraczek, przymocować to wszystko i gotowe:D

Dnia 10.05.2008 o 15:41, pan buba napisał:

tylko ma jako tako działać i wskazywać duże wahania ciścienia

Skoro tylko tyle to powinno być ok xP

20080510162112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2008 o 16:38, Forgotten napisał:

> wskazywać duże wahania ciścienia
Urządzenie powiadasz... chyba zbyt "ambitnie" przedstawiasz tą pracę domową:) Nie sądzę
aby nauczyciel wymagał od was cudów, szczególnie w gimnazjum.
Tak szczerzę to nie mam żadnego sensownego pomysłu, ale!

To coś czerwone przedstawia balonik, który wypuszczając powietrze po dużym ciśnieniem
obraca taki mini wiatraczek(te niebieskie prostokąty) Trzeba tylko zbudować szkielet(to
te czarne kreski[oczywiście to nie mają być kreski] - najłatwiej z twardego kartonu lub
balsy) kupić balonik, zrobić wiatraczek, przymocować to wszystko i gotowe:D
> tylko ma jako tako działać i wskazywać duże wahania ciścienia
Skoro tylko tyle to powinno być ok xP


hm? wygląda sensownie, pokaze to nauczycielce i zobaczymy co powie. dzięki za poświęcenie mi czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z rozwiązaniem układu równań. Oto on:

6 - x = -2k - kx
6 - y = 5k - ky
8 - x = -k - kx
-2 - y = k - ky

Jak proponujecie go rozwiązać? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak na pierwszy rzut oka..
z pierwszego równania wyznacz x i podstaw do trzeciego.
z drugiego równania wyznacz y i podstaw do czwartego.
wydaje mi się, że może wyjść, acz mówię, to tylko na pierwszy rzut oka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sry bardzo za dwa posty pod sobą...

mógłby mi ktoś podrzucić interpretację i analizę VIII Trenu Jana Kochanowskiego? bądź jedną z tych rzeczy.
będę bardzo wdzięczny.
pzdr ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 11:26, wilkas napisał:

Mam pewien problem z rozwiązaniem układu równań. Oto on:

6 - x = -2k - kx
6 - y = 5k - ky
8 - x = -k - kx
-2 - y = k - ky

Jak proponujecie go rozwiązać? ;)


Przenieś wszystkie niewiadome z ich współczynnikami na jedną stronę i wszystkie wolne liczby na drugą stronę. I zrób macierz, nastepnie eliminacją Gaussa uprość macierz do macierzy diagonalnej.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Macierz

Of course to był żart;). Przypuszczam, że jeszcze tego nie mieliście tak więc musisz się męczyć standardową metodą. Ale jak już masz okazję to poczytaj o macierzach. Później takich równań się nawet inaczej niż metodą macierzową nie liczy.

Ps. Anyłej, nie popatrzyłem dobrze. To ''k'' to jest parametr? No cóż, więc tym bardziej macierz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taką nietypową sprawę chodzi mi o nową książkę do podstaw przedsiębiorczości z Nowej Ery. Chciałbym żeby ktoś napisał mi te podpunkty (tematy) z działu Podatki i ubezpieczenia. Ja mam starą książkę i nie wiem czy w niej jest to wszystko co w nowej, a mam sprawdzian więc chciałbym wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 14:32, zpawelz napisał:

Of course to był żart;). Przypuszczam, że jeszcze tego nie mieliście tak więc musisz
się męczyć standardową metodą. Ale jak już masz okazję to poczytaj o macierzach. Później
takich równań się nawet inaczej niż metodą macierzową nie liczy.


good joke ;d ale zaskoczę Cie mówiąc, że mieliśmy już co nieco o macierzach. Mimo posiadanej wiedzy na ten temat [niezbyt głębokiej :p] i tak nie potrafię tego rozklepać na cząsteczki. Jednak, po chwili namysłu, pomyślnie rozwiązałem wspomniany układ równań i szczerze powiedziawszy nie był on aż taki trudny na jaki wyglądał. Narobiłem jedynie zbędnego fermentu, bo w sumie to z takimi błachostkami nie przystoi mi zabierać czasu innym forumowiczom. Dziękuje z całego serca za poświęcony mi czas. ;)

Pozdrawiam.


pizmak666

Dzięki również za odp. na mojego posta. ;)

A oto i Twój VIII tren: http://kochanowski.klp.pl/a-7376.html

pzdr


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 16:15, wilkas napisał:

good joke ;d ale zaskoczę Cie mówiąc, że mieliśmy już co nieco o macierzach. Mimo posiadanej
wiedzy na ten temat [niezbyt głębokiej :p] i tak nie potrafię tego rozklepać na cząsteczki.
Jednak, po chwili namysłu, pomyślnie rozwiązałem wspomniany układ równań i szczerze powiedziawszy
nie był on aż taki trudny na jaki wyglądał. Narobiłem jedynie zbędnego fermentu, bo w
sumie to z takimi błachostkami nie przystoi mi zabierać czasu innym forumowiczom. Dziękuje
z całego serca za poświęcony mi czas. ;)


Z ciekawości, jaki wynik otrzymałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 19:04, wilkas napisał:

> Z ciekawości, jaki wynik otrzymałeś?

k = 2, x = -10, y = 4 ;)


Ano właśnie, ja też takie otrzymałem. Ale jak sprawdzałem to oczywiście źle sprawdziłem. Czyli jednak nie jestem takim znowu debilem...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2008 o 19:20, zpawelz napisał:

Ano właśnie, ja też takie otrzymałem. Ale jak sprawdzałem to oczywiście źle sprawdziłem.
Czyli jednak nie jestem takim znowu debilem...;)


Przynajmniej ja tak nie uważam.. heh ;d trzymaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować