Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Hehe, też wpadłem na to że w szkolę wydrukuję, ale myślę że za darmo. Znam i bibliotekarkę (biblioteka = drukarka ^^) i informatyczkę (informatyczna = drukarka ^^) więc zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie, jutro takie zadanie będę miał na klasówce, a nie potrafię go zrobić.

Każdej liczbie całkowitej mniejszej od 4 i większej od -5 jest przyporządkowana połowa tej liczby. Przedstaw to przyporządkowanie w tabeli.

I jest tabela:
Liczba Całkowita -
----------------------
Połowa liczby
całkowitej

Tego nie potrafię. Bo skoro liczby nie mogą być równe, tylko mniejsze/większe od 4 i od -5, a zero chyba nie ma połowy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomoż emi ktoś z zadaniami ?
zad.1/Oblicz jaką długość ma promień okręgu wpisanego w trójkąt prostokątny o bokach długości
a)3,4,5
b)5,12,13
zad.2/ okrąg o promieniu 2cm wpisany jest w trójkąt prostokątny .Punkt styczności dzieli przeciwprostokątną na odcinki 4cm i 6cm.Oblicz obwód tego trójkąta
Prosze pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tego absolutnie pewien? Też mi się tak z kumplem wydawało, i mieliśmy zamiar tak napisać, ale niecodziennie widzi się jakie są zadania na klasówce ;-), tym bardziej z matematyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2008 o 14:46, Jaki Ganh1 napisał:

Jesteś tego absolutnie pewien? Też mi się tak z kumplem wydawało, i mieliśmy zamiar tak
napisać, ale niecodziennie widzi się jakie są zadania na klasówce ;-), tym bardziej z
matematyki.


jestem pewien. wiekszy problem bylby gdybys musial przedstawic liczby naturalne od zera do np 10. zero moze albo nie moze byc liczba naturalna, slyszalem od nauczycieli obie wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zadanie domowe ale można to tak ująć więc tutaj napisałem. Szukam jakiejś skali decybeli. Muszę wiedzieć co i ile wydaje decybeli. Pomoże ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobić prace z kossu : ,, Zalety i wady wprowadzenia w Polsce Euro " Czy mogłby mi ktos podac jakies fajne strony opisujące tą pracę ? Nie chce linkow do wikipedi . Na jkich stronach interntowycm można by tego szukac informacji o tym ? ( NBP , juz patrzyłem )

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, ze pomoze:

Skala hałasu:
10 dB – szelest liścia.
10-20 dB – oddech człowieka, szelest kartek, odgłosy spokojnego ogrodu.
20 dB – tykanie zegarka, szept.
40 dB – ulica bez samochodów.
30-55 dB – praca lodówki, suszarki, szum komputera, głos telewizora zza ściany.
60 dB – normalna rozmowa.
55-70 dB – praca miksera, odkurzacza, koszenie trawy, ruch uliczny, głośna rozmowa.
80 dB – głośna muzyka.
90 dB – tramwaj.
95 dB – walkman.
100 dB – piła łańcuchowa, wiertarka, lotnisko, młot pneumatyczny (z daleka),dyskoteka
110 dB – sygnał karetki, dyskoteka.
120 dB – startujący samolot, młot pneumatyczny (z bliska).
140 dB – syrena alarmowa - próg bólu
160 dB – wybuch petardy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy w zadaniu z fizy. Może mi ktoś opisać słownie ruch spadochroniarzu po wyskoku. Chodzi o opór ośrodka i takie tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 17:47, Ecko09 napisał:

> Nie znacie może stronki z mapą dużą i dokładną mapą fizyczną polski? Bo na jutro
z Gegry
> trzeba sie pouczyć, gdzie co jest (rzeki, góry i takie tam), a w domu nie mam, więc
pozostaje
> mi coś w necie znaleźć.

Jasna cholera, tak teraz patrze i coś mi tu nie gra, chodziło mi o mape świata...omg.


Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc...dostałem dwóje z tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować