Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 05.05.2008 o 08:28, Forgotten napisał:

Mógłby mi ktoś pomóc z esejem na Polski? Nie wiem od czego zacząć, jaki temat poruszyć...
daje temat


eseje są fajne, można pisać o czym się chce i w praktycznie dowolny sposób. zwróć uwagę na słówko ''swobodne'' w definicji eseju ;]
a temat? proszę bardzo, tak na szybko. spotkanie z człowiekiem z innego kraju, o innej narodowości czy nawet innym kolorze skóry. rozważania na temat tego, jak odbiera naszą kulturę i zwyczaje (ale, na Bogów, nie opisuj, że na przykład smakuje mu polski bigos xD). postaw się w jego sytuacji, rozważ, jak może wyglądać jego codzienne życie, co sam byś zrobił, gdybyś trafił do innego kraju. zastanów się nad jego problemami na obczyźnie.
wiem, bardzo to trywialne, ale można popuścić wodze fantazji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie szybkie zadanie. Otóż musze wypisać przynajmniej 3 metody otrzymywania soli: Azotan III Amonu, wzór sumaryczny i zastosowanie podanej soli? Mógłby ktoś pomóc..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 19:20, blue flower napisał:

Mam takie szybkie zadanie. Otóż musze wypisać przynajmniej 3 metody otrzymywania soli:
Azotan III Amonu, wzór sumaryczny i zastosowanie podanej soli? Mógłby ktoś pomóc..?

Wzór NH4NO2. W laboratorium jest wykorzystywany do otrzymywania wysokiej czystości azotu, poprzez jego termiczny rozkład NH4NO2 → 2H2O + N2↑. Substancja barwy białej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.05.2008 o 20:07, tomek-bob napisał:

Wzór NH4NO2. W laboratorium jest wykorzystywany do otrzymywania wysokiej czystości azotu,
poprzez jego termiczny rozkład NH4NO2 → 2H2O + N2↑. Substancja barwy białej


Znalazłam dosłownie to samo, ale niestety mnie chodzi o dokładne zastosowanie i optzymywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2008 o 20:32, blue flower napisał:


> Wzór NH4NO2. W laboratorium jest wykorzystywany do otrzymywania wysokiej czystości
azotu,
> poprzez jego termiczny rozkład NH4NO2 → 2H2O + N2↑. Substancja barwy
białej

Znalazłam dosłownie to samo, ale niestety mnie chodzi o dokładne zastosowanie i optzymywanie.

Azotan III sodu (NaNO2) - azotyn sodu. Biała lub żółtawa substancja stała. Temperatura topnienia 271 st. W temperaturze 320 st. zaczyna się rozkładać. Bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie, jego wodne roztwory mają odczyn lekko alkaliczny (pH=9). Kwasy rozkładają go z wydzielaniem tlenków azotu.
Otrzymywany jest na dwa sposoby:
- Działanie tlenkiem azotu II zmieszanym z tlenem na wodny roztwór węglanu wapnia:
Na2CO3 + 2NO + 1/2O2 ==> 2NaNO2 + CO2
- Utlenianie ołowiu azotanem V sodu:
NaNO3 + Pb ==> NaNO2 + PbO
Ma zastosowanie w produkcji barwników i organicznych pochodnych azotowych.

Nic więcej nie znalazłem ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Napisz opowiadanie na konkurs ogłoszony przez anglojęzyczne czasopismo młodzieżowe. Opowiadanie powinno zacząć się od słów: When the classroom door opened, everybody went silent.
Wypowiedź winna spełniać wszystkie wymogi charakterystyczne dla formy określonej w poleceniu i jej długość powinna wynosić 200-250 słów."

Oczywiście nie oczekuję, że komuś będzie się chciało pisać za mnie opowiadanie, chociaż jakby komuś się chciało ;) Ale potrzebuje kilku wskazówek, pomysłów. Jakie czasy powinienem zastosować? Czy w takim opowiadaniu piszemy tylko w czasach przeszłych: past simple, past continuous, past perfect i past perfect continuous, czy może stosuje się jakieś inne czasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinienes napisac o tym że do klasy przyszedl nowy nauczyciel na zastepstwo... Uczniowie siedzą cicho ale okazuje sie ze tym nauczycielem jest panie Belatrix ktora okazuje sie bardzo mila. Zastosuj czasy przezle bedzei najlepiej. Napisz o tym ze uczniowie zartowali ale jednoczescnie sie uczyli. Jak napsizesz to daj tu to ci poprawie i doradze. Pisz odrazu w wordzie
P.S. Sorki za wiele błędów ale śpieszy mi się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś mógł pomóc, to byłbym bardzo wdzięczny. Nie mam dzisiaj czasu na lekcje, więc Wasza pomoc jest wręcz niezbędna;) Zadanie z geografii.

1. Porównaj klimat, roślinność i gleby półwyspu Skandynawskiego i półwyspu Apenińskiego. Wyjaśnij przyczyny istniejących różnic.

2. Wyjaśnij jakie czynniki geograficzne wpłynęły na kształtowanie się klimatu i roślinności Europy.

Wystarczy jedno z tych zadań, ale jak ktoś umie zrobić dwa, to będę dłużnikiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten temat się całkiem nadaje do złożenia jednej małej prośby.
Dysponuje ktoś jakąś mapką niziny wielkopolskiej? Lub też kawałkiem mapy Polski z rzutem na tę nizinę? Potrzebne mi to niezmiernie, z góry dziękuję ;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodziło, wielkie dzięki. Akurat napisałeś o dobrej porze bo weszłam na forum w nadzei, ze jednak coś jest i .. udało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He reached /attained the top in age of 64.

lub,

He reached / attained the top when he was 64.

PS : Nie jestem pewien co do II formy czasownika "attain", ale chyba jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 22:51, LuQeMaStEr napisał:

He reached /attained the top in age of 64.

lub,

He reached / attained the top when he was 64.

PS : Nie jestem pewien co do II formy czasownika "attain", ale chyba jest w porządku.


''Attained'' (dobra forma) raczej w tym zdaniu nie pasuje, lepsze ''reached''.

PS: 'in the age of (...)' :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

No to tyle dobrze, że nie popełniłem błędu przy "attained". A co do tego " in the age of" - wiedziałem, że czegoś mi brakuje w tym zdaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc
mam teraz problem z zadaniami z matmy, niebyło mnie na lekcji, nie bardzo wiem jak zrobić:
Znajomość pierwiastków x1,x2 funkcji kwadratowej pozwala wyznaczyć oś symetrii paraboli i współrzędną x wierzchołka, gdyż xw=x1+x2 przez 2. Znajdź współrzędne wierzchołka oraz równanie osi symetrii paraboli:
a)y=x(x-6)
c)y=(2x+1)(2x-3)

znajdź punkty przecięcia paraboli z osiami układu współrzędnych oraz jej wierzchołek
a)y= -x(x+6) c) y=-0,5(x+3)(x-1)

trójmian kwadratowy przedstaw w postaci kanonicznej:
a) y=(x-3)(x-1) c) y= -2(x-3)(x+5)

proszę o pomoc ponownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na polski zrobić prezentacje o wybranym zawodzie . Wybralem zawód profesora . Mogłby mi ktos podac jaka jest historia tego zawodu ? Od kiedy używany jest ten tytuł itp ?

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 20:11, Ryan Kam napisał:

Mam na polski zrobić prezentacje o wybranym zawodzie . Wybralem zawód profesora . Mogłby
mi ktos podac jaka jest historia tego zawodu ? Od kiedy używany jest ten tytuł itp ?


Dzięki


Mam nadzieję że tu coś znajdziesz: http://pl.wikipedia.org/wiki/Profesor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować