Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Dnia 22.09.2011 o 19:50, PJ_MW napisał:

Nie odzywam się do ciebie.

To straszne. Mnie np. by bardzo bolało, gdyby nie odzywał się do mnie ktoś, kto nie potrafi określić, która z podanych liczb naturalnych jest największa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W które jesteś klasie? Pomijając te pierwiastki, które nie mają żadnego znaczenia, to zwykłe wykonywanie działań na ułamkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 21:04, Jave napisał:

W które jesteś klasie? Pomijając te pierwiastki, które nie mają żadnego znaczenia, to
zwykłe wykonywanie działań na ułamkach.

3 gim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to raz dwa rozwiązujesz te przykłady (są naprawdę łatwe, daj trochę od siebie), a ja Ci je sprawdzę, jeżeli wrzucisz na forum wyniki o jakiejś rozsądnej godzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 21:11, Jave napisał:

No to raz dwa rozwiązujesz te przykłady (są naprawdę łatwe, daj trochę od siebie), a
ja Ci je sprawdzę, jeżeli wrzucisz na forum wyniki o jakiejś rozsądnej godzinie.

no proszę pomożesz mi? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Tak.
Akumulator samochodowy został naładowany prądem o natęzeniu 4,5 A w czasie 15h. Zakładając,że sprawność akumulatora wynosi 80%. Oblicz w amperogodzinach [Ah]. Jaką wielkość fizyczną określ poj. akumulatora o natężeniu 6A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 21:17, BartexooN napisał:

/.../
Tak.
Akumulator samochodowy został naładowany prądem o natęzeniu 4,5 A w czasie 15h. Zakładając,że
sprawność akumulatora wynosi 80%. Oblicz w amperogodzinach [Ah]. Jaką wielkość fizyczną
określ poj. akumulatora o natężeniu 6A.

... co oblicz w amperogodzinach? Ładunek na akumulatorze?

Facet, czy Tobie się przypadkiem jakieś dwa różne zadania nie posklejały?

Zapoznaj się z definicją amperogodziny i sprawności. To drugie oznacza, że po naładowaniu akumulatora będzie on w stanie oddać 80% zgromadzonej w nim energii, bo 20% to rozmaite straty (ciepło itp.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ, ależ, to nie forum fizyczne/chemiczne, żeby ludzie oczekiwali czegokolwiek, co nie jest gotową odpowiedzią.

O której mogą zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 21:17, BartexooN napisał:

Akumulator samochodowy został naładowany prądem o natęzeniu 4,5 A w czasie 15h. Zakładając,że
sprawność akumulatora wynosi 80%. Oblicz w amperogodzinach [Ah]. Jaką wielkość fizyczną
określ poj. akumulatora o natężeniu 6A.


Dwa razy napisałeś "treść" zadania i dwa razy nie ma ona najmniejszego sensu? Co trzeba policzyć? I co jest dane?


@Jave -> przeczytałem kilka ostatnich stron i poziom pytań mnie powala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomorze ktoś
1. Suma kwadratów trzech kolejnych liczb nieparzystych wynosi 515. Jakie to liczby ?
2. Dany jest trójkąt równoboczny o boku 5cm. O ile cm należy wydłużyć boki trójkąta, aby jego pole zwiększyło się co najwyżej o 6pierwiastków z 3cm kwadratowych ?
3. Suma cyfr liczby dwucyfrowej wynosi 15. Różnica kwadratu tej liczby i kwadratu liczby powstałej z niej po przestawieniu cyfr jest równa 1485. Co to za liczba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2011 o 20:27, Amaros napisał:

Pomorze ktoś

Niestety, ja z Mazowsza, Warszawa pozdrawia mniejsze miasta :)

Dnia 23.09.2011 o 20:27, Amaros napisał:

1. Suma kwadratów trzech kolejnych liczb nieparzystych wynosi 515. Jakie to liczby ?

Oznaczasz jako x najmniejszą z tych liczb (albo największą, jak tam chcesz), wtedy te liczby to x, x+2, x+4. Czyli suma ich kwadratów:
x + (x+2)^2 + (x+4)^2 = x^2 + x^2 + 4x + 4 + x^2 + 8x +16= 3x^2 + 12x + 20 = 515, czyli
3x + 12x - 495 = 0
I nak**wiasz deltę. No i mniemam że jedno rozwiązanie wyjdzie ujemne, więc je olewasz a to drugie będzie rozwiązaniem

Dnia 23.09.2011 o 20:27, Amaros napisał:

2. Dany jest trójkąt równoboczny o boku 5cm. O ile cm należy wydłużyć boki trójkąta,
aby jego pole zwiększyło się co najwyżej o 6pierwiastków z 3cm kwadratowych ?

Pole tego "pierwszego" trójkąta jest równe 25/4 * sqrt(3), czyli może się zwiększyć co najwyżej do 49/4 sqrt(3) cm ^2. Czyli, oznaczając przez x to "wydłużenie" dostajemy ((5+x)^2)/4 * sqrt(3) = 49/4 sqrt(3). Skracamy sqrt(3)/4 i zostaje nam:
(5+x)^2 = 49. Czyli 5+x = 7, czyli x = 2.

Dnia 23.09.2011 o 20:27, Amaros napisał:

3. Suma cyfr liczby dwucyfrowej wynosi 15. Różnica kwadratu tej liczby i kwadratu liczby
powstałej z niej po przestawieniu cyfr jest równa 1485. Co to za liczba ?

Jako x, cyfrę dziesiątek, jako y cyfrę jedności. I mamy układ równań:
x+y=15
(10x + y)^2 - (10y + x) ^2 = 1485. Z pierwszego równania wyznaczamy powiedzmy y= 15 - x i wstawiamy do równania 2, potęgujemy, mieszamy, przenosimy a potem znów nak**wiamy deltę. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2011 o 20:41, Erton napisał:

I nak**wiasz deltę. No i mniemam że jedno rozwiązanie wyjdzie ujemne, więc je olewasz
a to drugie będzie rozwiązaniem

Co to za logika? Ujemne, to je wywalić? Jeżeli wyjdzie takie i nie kłóci się z założeniem zadania, jak najbardziej należy je przyjąć.

Btw rozwiązywanie zadań domowych nie przynosi dla nikogo korzyści, więc po co podajesz gotowce? On ma coś z tego wyciągnąć czy odwalić i mieć wolny wieczór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 15:15, Bithda napisał:

Co to Mkwadrat we wzorze na skalę polową? Męcze sie z tym godzinami


Metr kwadratowy, a co by innego? To jest skala polowa, a więc jednostki powinny wyznaczać pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 15:21, Piotrbov napisał:

Metr kwadratowy, a co by innego? To jest skala polowa, a więc jednostki powinny wyznaczać pole.

Faktycznie, chyba masz rację :)

20110925152857

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 15:29, Traitor napisał:

Faktycznie, chyba masz rację :)


Jednak nie do końca, poszukałem i znalazłem. Te M^2 w tym wzorze to jest powierzchnia danego obszaru na mapie.
D^2 to skala mapy, a d^2 to skala mianowana do kwadratu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie związane z hydrostatyką, a konkretniej - siłą wyporu. Czy prawdą jest (a propos np. pęcherzyku metanu zanurzonego na jakiejś głębokości i unoszącego się na powierzchnię), że ile razy zmniejsza się ciśnienie, tyle razy zwiększa się objętość? Spotkałem się z tą zależnością gdzieś w internecie, ale nie wiem czy jest prawdziwa. Z góry dziękuję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2011 o 18:40, Kardithron napisał:

Mam pytanie związane z hydrostatyką, a konkretniej - siłą wyporu. Czy prawdą jest (a
propos np. pęcherzyku metanu zanurzonego na jakiejś głębokości i unoszącego się na powierzchnię),
że ile razy zmniejsza się ciśnienie, tyle razy zwiększa się objętość? Spotkałem się z
tą zależnością gdzieś w internecie, ale nie wiem czy jest prawdziwa. Z góry dziękuję.
;)

Dajmy na to, pęcherzyk wynurza się z wody. Im mniej wody będzie go ściskało, czyt. im bliżej powierzchni będzie się znajdował, tym naturalnie zwiększy swą objętość. Mówi o tym równanie: pv/T = nR, gdzie p - ciśnienie, v - objętość, T - temp. w Kelwinach, n - liczba moli gazu, a R to stała gazowa, będąca różnicą ciepła molowego przy stałym ciśnieniu i ciepła molowego przy stałej objętości. Ponieważ zakładamy stan idealny, tj. gaz nie rozpuszcza się w cieczy w czasie wynurzania, prawą stronę równania przyjmujemy za wartość stałą, czyli pv/T = const. Ponieważ temperatura również nie ulega zmianie, obustronnie przemnażamy przez T i również otrzymujemy stałą wartość prawej strony, czyli pv = const. Co za tym idzie, im mniejsze ciśnienie, tym większa musi być objętość. Jest to przemiana izotermiczna.

btw nie chodzi tu o siłę wyporu, to termodynamika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować