Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

A, to sorry, nie widziałem. Ale jeśli to według niego jest niezrozumiały wzór do potłuczenia o kant dupy, to mamy chyba przypadek beznadziejny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 17:32, deif33 napisał:

Ma ktoś pomysł na takie coś:
Co wpłynęło na sposób myślenia Polaków? Podaj po jednym przykładzie z historii i sztuki

Może to Ci wystarczy jako jeden przykład (a jak za słabo wiadomo o co chodzi, to już niestety musisz poszukać sam, bo ja nie mam pojęcia)
Najwybitniejszym pisarzem historycznym był niewątpliwie Lelewel, który pozostawił po sobie bardzo bogatą spuściznę. Badał on historię Polski w jej całości i stworzył koncepcję historii Polski. Wysunął tezę, iż pierwotnym ustrojem państwa polskiego było gminowładztwo; w katastrofie Rzeczypospolitej widział winę jezuitów i magnaterii. Dzieło Lelewela i jego wizja dziejów Polski ukształtowała wiedzę o historii Polski i wpłynęła na sposób myślenia Polaków o własnym państwie. Odwoływały się do niej kolejne pokolenia Polaków.
Żródło: http://www.bryk.pl/teksty/liceum/historia/xix_wiek/24310-wielka_emigracja_i_jej_znaczenie.html

@Lfdracon
Jak wiadomo są rożni ludzie, nie mnie ich oceniać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 18:10, deif33 napisał:

Tu raczej chodzi o jakiś prosty przykład, który wpłynął na naszą mentalność.

Katastrofa Smoleńska - na pewno wpłynęła na sposób myślenia niektórych Polaków, chociażby o tym kogo powinno się chować na Wawelu - przed wypadkiem nikt nawet by nie pomyślał, że obecny (wtedy) prezydent ma jakiekolwiek szanse na taki pochówek, a tu proszę... Kto wie kto będzie następny, Zdzichu spod budki z piwem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 17:50, Lfdracon napisał:

A, to sorry, nie widziałem. Ale jeśli to według niego jest niezrozumiały wzór do potłuczenia
o kant dupy, to mamy chyba przypadek beznadziejny.


Tu nie chodzi o to, że wzór jest niezrozumiały-_-

Z jednej strony można powiedzieć, że te liczby są równe właśnie dlatego, że różnica między nimi jest nieskończenie mała (no i można uznać, że jest to dość praktyczne myślenie), ale z drugiej strony to właśnie można by rzec, że różnica co prawda jest nieskończenie mała, ale jednak jest więc te liczby nie są równe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 18:18, deif33 napisał:

Ok, a coś z tej sztuki? Filmy też mogą być.

Ja bym dał na przykład fragment z "Pianisty" gdzie Niemiec przynosi jedzenie, swoją marynarkę od munduru (było strasznie zimno) dla tytułowego bohatera - pokazuje do doskonale jak zmienił się sposób postrzegania niektórych rzeczy przez Polaków, wcześniej byłoby nie do pomyślenia, żeby pokazać w filmie dobrego Niemca czy złego Polaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadanie 1.

Jeśli wczorajsze pojutrze ma być środą, to jakim dniem tygodnia będzie jutrzejsze wczoraj?


poniedziałek

wtorek

środa

czwartek



Zadanie 2.

Ile wynosi suma wszystkich naturalnych liczb dwucyfrowych?


4095

3568

2696

3745



Zadanie 3.

Która z liczb jest największa?


1010

230

333

2222


Zadanie 4.

Piętnastu chłopców dostało łącznie sto znaczków. Czy chłopcy mogą rozdzielić te znaczki między siebie tak, aby żadnych dwóch chłopców nie dostało tyle samo znaczków?


TAK

NIE


Zadanie 5.

Wśród 30 uczniów klasy 12 umie grać w szachy, 18 potrafi pływać, a 5 posiada obie te umiejętności. Ilu uczniów w klasie nie umie grać w szachy ani nie potrafi pływać?


3

4

5

6


Zadanie 6.

Jacek waży półtora razy więcej niż Wacek, który waży dwa razy więcej niż Placek. Wszyscy troje ważą razem 60 kg. Ile waży Placek?


5 kg

12 kg

8 kg

10 kg


Zadanie 7.

Ile razy 5% z liczby 5 jest mniejsze niż 50% z liczby 50?


2500

250

100

50


Zadanie 8.

Ile sekund ma tydzień?


302400

100800

604800

504200


Zadanie 9.

W trójkącie miara jednego kąta stanowi 13 miary drugiego kąta, miara trzeciego jest dwa razy większa od sumy miar kątów pozostałych. Ile stopni ma kąt rozwarty?


96

100

120

140




Zadanie 10.

Kiedy Wacek miał tyle lat, ile teraz ma Jacek, wtedy Placek miał tyle lat, ile mają teraz razem Wacek i Jacek. Ile razy Placek jest starszy niż Wacek?


1,5

2

2,5

3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pomoże mi ktoś z tym zadaniem?
Wahadło w miejscowości A wykonuje NA=500 wahnięć, zaś w miejscowości B w tym samym czasie wykonuje NB=499 wahnięć. Przyspieszenie ziemskie w miejscowości B gb=9,78 m/s2. Oblicz przyspieszenie ziemskie w miejscowości B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem pierwsze trzy pytania i ręce mi opadły. Jeśli nie umiesz tego zrobić sam to nie powinieneś być w tej klasie, w której obecnie jesteś (chyba, że jest to II podstawówki to zwracam honor). A 3 to już tak trudne, że głowa mała... matko. Pomógłbym, ale widzę, że nawet nie przeczytałeś pytań, bezmyślnie przepisałeś i liczysz, że ktoś zrobi pracę domową za Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 19:23, Czempion9 napisał:

Witam.Pomoże mi ktoś z tym zadaniem?

Z fizyki jestem kompletnym zerem (na maturze podstawowej miałem 12% - niewiarygodne, a jednak :)), ale znalazłem to: http://zadane.pl/zadanie/2239269 . Zrób analogicznie i będzie dobrze :)

@up Ta... III... szczegół, że gimnazjum, nie pomagam leniom. Może ktoś inny się nad Tobą zlituje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FIZYKA - Pomocy!

Akumulator samochodowy został naładowany z prądem o natężeniu 4,5 A [A-Amper]. A w czasie 15h zakładając,że sprawność wynosi 80% oblicz w Amperogodzinach [Ah] jaką wielkość fizyczną ma. Określ poj. akumulatora o natężeniu 6 A.

No niby tak:
J1- 4,5 A
t-czas-15h- 54000 sec. [ 15x3600s]
J2- 6A

Znam takie wzory:
U=W/q [U-napięcie, W-praca i q- ładunek]
J=q/t [J- natężenie, q -ładunek t-czas]

No tak,ale nie słyszałem o takim czymś jak amperogodziny i podwójne natężenie. No i ta sprawność. Proszę o pomoc! Nie miałem jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!
Zapisz w najprostszej postaci:
a)pierwiastek z 5 podzielic przez 2 + 2 pierwiastki z 5 podzielic przez 3
b)3pierwiastki z 6 +pierwiastek z 6 poodzielic przez 4
c) nawias 3pierwiastki z 5 podzielic przez 2 zamknac nawias do potgegi 2
d) nawias -jedna drugapierwiastka z 3 zamknac nawias do potegi 2
e) nawias pierwiastek z 2 podzielic przez 3 zamknac nawias do potegi 3

Wszystkie podzielic to np. 1
-
2 czyli ulamek zwykły za pomoc dziękuje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 19:23, Czempion9 napisał:

Witam.Pomoże mi ktoś z tym zadaniem?
Wahadło w miejscowości A wykonuje NA=500 wahnięć, zaś w miejscowości B w tym samym czasie
wykonuje NB=499 wahnięć. Przyspieszenie ziemskie w miejscowości B gb=9,78 m/s2. Oblicz
przyspieszenie ziemskie w miejscowości B.

Jaki wzór z karty wzorów mówi o czasie jednego wahnięcia wahadła? Z treści zadania wiesz, że czas potrzebny na 499 wahnięć wynosi t przy przyśpieszeniu ziemskim równym a1. Dla 500 wahnięć jest to czas równy t przy przyśpieszeniu ziemskim równym a2. Jeżeli czegoś nie rozumiesz, daj znać.

Jakby co, odpowiedź to

Spoiler

9,81

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 19:48, BartexooN napisał:

FIZYKA - Pomocy!

Akumulator samochodowy został naładowany z prądem o natężeniu 4,5 A [A-Amper]. A w czasie
15h zakładając,że sprawność wynosi 80% oblicz w Amperogodzinach [Ah] jaką wielkość fizyczną
ma. Określ poj. akumulatora o natężeniu 6 A.

No niby tak:
J1- 4,5 A
t-czas-15h- 54000 sec. [ 15x3600s]
J2- 6A

Znam takie wzory:
U=W/q [U-napięcie, W-praca i q- ładunek]
J=q/t [J- natężenie, q -ładunek t-czas]

No tak,ale nie słyszałem o takim czymś jak amperogodziny i podwójne natężenie. No i ta
sprawność. Proszę o pomoc! Nie miałem jeszcze...

Napisz te zadanie jeszcze raz, tym razem z przecinkami, kropkami i dużymi literami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować