Zaloguj się, aby obserwować  
Icestalker

Kącik Pracy Domowej [M]

10604 postów w tym temacie

Została mi tylko do obliczenia ta sprawność silnika. Nie wiem jak to "ugryźć". Nie potrzebuję konkretnych obliczeń: wystarczy mi jak ktoś pokaże które wzory powinienem zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2011 o 18:15, PJ_MW napisał:

Ach, szkoda słów...


Szkoda słów na lenistwo niektórych osób piszących w tym wątku. Gdyby chciało Ci się przeczytać ze zrozumieniem dokładnie trzy pierwsze wyniki do których linka podałem wyżej to bez problemu sam potrafiłbyś zdefiniować "zagrożenie radiacyjne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy odbywały się przedstawienia (1), widzowie przychodzili do teatru(2) i śledzili losy bohatera(3), doświadczając duchowego oczyszczenia zwanego katharsis(4), które uwalniało ich od negatywnych emocji(5).

Chodzi o to, że mam zrobić analizę tego zdania (zdanie główne, wykres, rodzaje zdań) i nie wiem czy dobrze kombinuję

2-zdanie główne
1-2- podrz. ok. czasu
2-3- współrz. łączne
4-3- im.równoważnik zdania
5-4- podrz. przyd.

To dobrze jest? Mam nadzieję, że skróty są zrozumiałe. Proszę mi napisać, czy dobrze to zrobiłem, a jak nie to co jest źle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 13:50, Piterixos napisał:

Gdy odbywały się przedstawienia (1), widzowie przychodzili do teatru(2) i śledzili losy
bohatera(3), doświadczając duchowego oczyszczenia zwanego katharsis(4), które uwalniało
ich od negatywnych emocji(5).

Chodzi o to, że mam zrobić analizę tego zdania (zdanie główne, wykres, rodzaje zdań)
i nie wiem czy dobrze kombinuję

2-zdanie główne
1-2- podrz. ok. czasu
2-3- współrz. łączne
4-3- im.równoważnik zdania
5-4- podrz. przyd.

To dobrze jest? Mam nadzieję, że skróty są zrozumiałe. Proszę mi napisać, czy dobrze
to zrobiłem, a jak nie to co jest źle:)


Dzięki ziomuś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 18:17, Piterixos napisał:

> /ciach/

Facepalm. Pewnie jutro niezły podjar będziesz mieć w szkole...


Niby dlaczego? Miałem co do 2 zdań wątpliwości, teraz wszystko się układa w logiczną całość milordzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 18:21, Demoxix napisał:

> > /ciach/
>
> Facepalm. Pewnie jutro niezły podjar będziesz mieć w szkole...
>

Niby dlaczego? Miałem co do 2 zdań wątpliwości, teraz wszystko się układa w logiczną
całość milordzie..


No nie wiem czy zauważyłeś, ale ja tu napisałem własnie dlatego, ze też mam wątpliwości o.O Więc chyba raczej nie możesz spać spokojnie (no chyba, że chcesz żeby cała klasa miała ten przykład źle zrobiony co jest prawdopodobne).

btw. jak to możliwe, że po takiej przerwie tu wbiłeś o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj moja matematyczka powiedziała, że

0,(9) = 1

Że niby co? O_o

To jest prawda? Jak niby coś niedopełnione może być całe? xD Np 99,(9) to też 100?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 20:58, JackXPPL napisał:

Dzisiaj moja matematyczka powiedziała, że
0,(9) = 1
Że niby co? O_o

http://pl.wikipedia.org/wiki/0,%289%29

Dnia 21.09.2011 o 20:58, JackXPPL napisał:

To jest prawda? Jak niby coś niedopełnione może być całe? xD Np 99,(9) to też 100?

Chyba tak, ale po co w to wnikać - rób tak jak ja, idź przez życie z zasadą "matematykę trzeba umieć, a nie rozumieć" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 21:10, Traitor napisał:

> Dzisiaj moja matematyczka powiedziała, że
> 0,(9) = 1
> Że niby co? O_o
http://pl.wikipedia.org/wiki/0,%289%29

> To jest prawda? Jak niby coś niedopełnione może być całe? xD Np 99,(9) to też 100?

Chyba tak, ale po co w to wnikać - rób tak jak ja, idź przez życie z zasadą "matematykę
trzeba umieć, a nie rozumieć" :)


Ciekawe:) Szczerze mówiąc, nigdy bym nie powiedział, ze te liczby są równe, no ale ten rachunek algebraiczny mnie przekonał. Taka fajna ciekawostka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 21:16, Piterixos napisał:

Ciekawe:) Szczerze mówiąc, nigdy bym nie powiedział, ze te liczby są równe, no ale ten rachunek algebraiczny mnie przekonał. Taka fajna ciekawostka

Ja się tym "jarałem" przez jakąś godzinę w gimnazjum, później wpadło do głowy coś nowego i musiałem usunąć z pamięci szufladę ze starymi wiadomościami coby mieć miejsce na nowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2011 o 20:58, JackXPPL napisał:


To jest prawda? Jak niby coś niedopełnione może być całe? xD Np 99,(9) to też 100?

99,(9)= 99 + 0,(9)
100 = 99 + 1
99 + 0,(9) = 99 +1 /- 99
0,(9)=1 => 100 = 99,(9)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego równania 0.9(9)=1 to mi się wydaje, że to jest taka sprawa, że niby da się to wytłumaczyć ogólnie przyjętymi zasadami matematyki, ale ogólnie nie jest to stwierdzenie logiczne. Czyli, ktoś może przekonywać tymi wzorami, że to rzeczywiście jest prawda i pod tym względem ma racje, ale myśląc logicznie, nie ograniczając się do wzorów wychodzi na to, że jest to fałsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Dla mnie jako humanisty jest to idiotyczne. :P Na logikę... 0.(9) oznacza, że jednak czegoś brakuje. Nie wiem, mogą sobie być te wzory, ale dla mnie to nie trafia. Ja muszę coś rozumieć, samo obliczenie według jakiś niezrozumiałych wzorów można o kant dupy potłuc. :D I dlaczego 0,(9) daje 1 a patrząc analogicznie 0,(3) nie daje 0,4? Nie ma mowy, nie zrozumiem tego. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.09.2011 o 22:34, JackXPPL napisał:

No właśnie. Dla mnie jako humanisty jest to idiotyczne. :P Na logikę... 0.(9) oznacza,
że jednak czegoś brakuje. Nie wiem, mogą sobie być te wzory, ale dla mnie to nie
trafia. Ja muszę coś rozumieć, samo obliczenie według jakiś niezrozumiałych wzorów można
o kant dupy potłuc.

No to na logikę, jakie to co coś czego brakuje ma znaczenie ? Jest tak małe, że praktycznie równe 0. Jeżeli weźmiesz najmniejsza znaną człowiekowi liczbę, to i tak to będzie nieskończenie razy od niej mniejsze.
:D I dlaczego 0,(9) daje 1 a patrząc analogicznie 0,(3) nie daje

Dnia 21.09.2011 o 22:34, JackXPPL napisał:

0,4? Nie ma mowy, nie zrozumiem tego. :P

No to pytanie jest już całkiem proste.
0,(3) = 0,3333333....
0,4 = 0,400000000....
Nie widać różnicy ?
0,400000.... - 0,3333333... = 0,0(7)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 14:42, dzej_bi napisał:

No to pytanie jest już całkiem proste.
0,(3) = 0,3333333....
0,4 = 0,400000000....
Nie widać różnicy ?
0,400000.... - 0,3333333... = 0,0(7)


Hm... A jak weźmiemy 1,0000... - 0,(9) to wynik będzie aby na pewno 0? Sory, że tak drążę ten temat, ale czuję się tak jakby ktoś chciał mi wmówić na polskim, że imiona piszemy z małych liter. :) To burzy mój światopogląd.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.09.2011 o 15:44, JackXPPL napisał:

Hm... A jak weźmiemy 1,0000... - 0,(9) to wynik będzie aby na pewno 0?

Tak, chyba że masz jakiś inny sposób na zapisanie go ? 0,(0)1 ?xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.09.2011 o 16:59, Lfdracon napisał:

Może humanista też zrozumie.

Nie chcę się czepiać, ale ktoś wpadł na podanie tego nieco wcześniej i już po podaniu obliczenia z tego "wzoru" Jack napisał: "Ja muszę coś rozumieć, samo obliczenie według jakiś niezrozumiałych wzorów można o kant dupy potłuc" tak, że wiesz... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować