Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 14.08.2007 o 10:04, Budo napisał:

No widzisz, nie miałem pojęcia o tym poście- teraz coś wiemy. A na przyszłość to wiesz, wystarczył
formularz :P

Nie wysyłałem formularzu, bo myślałem, że wiecie o tej wypowiedzi Mario CDP, ale wiesz, zawsze do usług. :)

greg_f
Patrz wyżej. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Petycje są po prostu strasznie kaczi :-)
Naymar chciał się wykazać po prostu, ale mu nie wyszło, bo pomysły na petycje to on po prostu straszne miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2007 o 23:37, GanD napisał:

Gdy ktoś zaczyna traktować regulamin zwykłego forum internetowego niczym kodeks karny
to niezawodny znak, że pora już wziąć kilka głębokich oddechów i wrócić do rzeczywistości.
Jakie to szczęście, że moderatorzy nie myślą w ten sposób.

Hmm... cóż jak byś raczył zauwazyć, często przewinienia forumowe porównuje się do tych ''''życiowych'''' . A Twoim zdaniem jak ktoś poda taki przykład to już żyje w innym wymiarze? Bardzo ciekawa teza... Szczęście? Możesz rozwinąć tę myśl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ta funkcja, nie te metody, nie to znaczenie norm. Równanie regulaminu do kk jest tak nie trafione, że nawet śmieszne. A co do szczęścia. Gdyby Moderatorzy rzeczywiście stosowali Regulamin jak kodeks karny, to mało kto by jeszcze na tym forum siedział. A użytkownika bez choć jednego degrada to byś pewnie ze świecą szukał. Prawda, że lubimy wszystkie przypadki "szyfladkować", ale trochę umiaru by się przydało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 11:23, Dux napisał:

Nie ta funkcja, nie te metody, nie to znaczenie norm. Równanie regulaminu do kk jest tak nie
trafione, że nawet śmieszne. A co do szczęścia. Gdyby Moderatorzy rzeczywiście stosowali Regulamin
jak kodeks karny, to mało kto by jeszcze na tym forum siedział. A użytkownika bez choć jednego
degrada to byś pewnie ze świecą szukał. Prawda, że lubimy wszystkie przypadki "szyfladkować",
ale trochę umiaru by się przydało;)

No napewno ;]
Ja jeszcze żadnego degrada nie dostałem i mam nadzieje, że nie dostane.
Staram się zachowywać "na poziomie" i nie zakładać spamerskich tematów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 11:23, Dux napisał:

Nie ta funkcja, nie te metody, nie to znaczenie norm. Równanie regulaminu do kk jest tak nie
trafione, że nawet śmieszne. A co do szczęścia. Gdyby Moderatorzy rzeczywiście stosowali Regulamin
jak kodeks karny, to mało kto by jeszcze na tym forum siedział. A użytkownika bez choć jednego
degrada to byś pewnie ze świecą szukał. Prawda, że lubimy wszystkie przypadki "szyfladkować",
ale trochę umiaru by się przydało;)

Ale nie jest to tylko mój przykład. Ja nie mówię, że napewno tak było by lepiej, bo sam będąc ''''nowym'''' nawet bym o tym pewnie nie pomyślał. Ale z biegiem czasu, nie karanie kogoś bo jest tutaj od niedawna jest trochę niesprawiedliwe. Nie jest to możliwe, gdyż na forum nikogo np nie zabijesz, można kraść (piracąc) ale ja tutaj nie mówie o takich rygorach choć to zbyt duże słowo jak w prawdziwym życiu, ale o równym traktowaniu userów. Sam przyznaj ,że zdarzają się ''''wypadki'''' gdy jedna osoba została ukarana łagodniej od innej za to samo. Ale czy gdybanie nad pewnymi przypadkami jest przesadą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy za "to samo". Może bardziej za "podobne". Czepiam się wiem;) Chodzi mi o to, że taki moderator spędzając całe godziny na szukaniu haków na użytkowników (:DDD) ma najczęściej znacznie większą wiedzę na temat danego delikwenta, niż my pozostali. Wzgląd na dotychczasowe dokonania forumowe może mieć (i często powinien) wpływ na późniejszą decyzję o ukaraniu. Generalnie sprawa jest śliska i o pomyłkę (przegięcie) nietrudno. Ale lepszego środka nie widzę. Poza tym jeśli nie dochodzi do jaskrawych przypadków różnicowania użytkowników (ja takiego czegoś nie zauważyłem) to nie ma się co nad Modkami pastwić. Zazdrość (bo mi dał degrada, a temu nie) nie służy dobrze aurtopromocji:)
<tylko nie myśl, że Cię o tą zazdrość posądzam, bo...;))>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie czepiasz się ale... są wyjątki ;] Np. można napisać coś w miłej formie pseudomoderatorki i często nic za to nie ma, tak samo jest z poszczególnymi punktami regulaminu. Czasami za coś za co dostaliśmy degrada u jednego modka u innego nie było by nawet ostrzeżenia. Jak może mieć większą wiedzę? Oprócz tego ,że modkowie ''''widzą'''' IP każdego z nas chyba nie mają specialnego wglądu w nasze wnętrze. Zresztą na forum widać czasami ''''niesprawiedliwe rządy''''. Ja się nie pastwię, ja szanuje ich decyzje itd. ale czasami mam prawo mieć inne zdanie, nie musze go wygłaszać ale mogę je mieć. Bo...? Dokończ zdanie ;] Swoją drogą, wiem, że mój degrad był zasłużony, nie wiedziałem co prawda wtedy o tym czym to grozi, bo byłem od niedawna na forum ale stało się i koniec. Nie mam zamiaru popełnić tego samego lub innego błędu, jak będzie to pokarze czas. Narazie wszystko idzie zgodnie z planem ;) I tak na marginesie, zazdrość a niesprawiedliwość (co prawda czasami) to dwa zupełnie inne pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum decyzji jedynie słusznych nie ma. To że masz swoje zdanie, a nie powtarzasz bez zastanowienia czyiś teorii bądź stanowiska w jakiejś kwestii to plus dla Ciebie. Podobnie jest z Moderatorami. Mają pewną swobodę w podejmowaniu decyzji (i dobrze, że mają), to i różnice zdań w interpretacji pewnych przypadków się znajdą. Faktem jest, że powinno sie dążyć do jak największego ujednolicenia w sosowaniu regulaminu, ale ideał nie zostanie osiągnięty nigdy. Pisząc o większych możliwościach Moderatorów w ocenie użytkowników forum miałem na myśli raz to, że Moderatorzy przeglądając sporą ilość wątków i wypowiedzi mają (przynajmniej w teorii) większy przegląd "dokonań" użytkownika niż zwykły forumowicz, który "koresponduje" z takim tylko w interesujących go wątkach (nie jest w końcu tak, że każdy ma te same zainteresowania, a co za tym idzie zazwyczaj każdy ma inną "paletę" najchętniej odwiedzanych wątków), a dwa to, że ów tajemny kajecik z wpisami degradów i ostrzeżeń jest kolejną istotną pomocą w podejmowaniu decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 12:47, boduczek napisał:

I tak na marginesie, zazdrość a
niesprawiedliwość (co prawda czasami) to dwa zupełnie inne pojęcia.


Tak na marginesie: równość a sprawiedliwość to dwa zupełnie inne pojęcia. A jak już wchodzić w szczegóły: w życiu nie ma czegoś takiego jak "sprawiedliwość", są tylko mniej lub bardziej pokojowe metody załatwiania sporów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Otóż mylisz się :) Słuszny jest np awans usera po długich miesiącach aktywnego pisania. Ale to inna bajka... Wracając do tematu. Masz rację, każdy ma prawo do własnego zdania, ale chyba po to powstał owy temat by porozmawiać na temat moderatorów ich pracy tutaj. Nikt tutaj nie robi nic nie zgodnego z regulaminem więc wymienić swoje poglądy możemy. Tak mają swobode tak jak wszyscy ale czasami decyduje loteria kto pierwszy, bo jeden Modek może tylko zamknąć temat a inny przy okazji dopisze pare ostrzeżeń. Zgadza się, ale ja nie mówię o takich przypadkach kiedy to nie widziałem danej sytacji, ale pare razy widziałem jak w wątku w którym pisałem zdarzyła się taki przypadek. Oczywiście nie mam na myśli ,że Moderatorzy robią większość rzeczy byle jak czy coś. Wręcz przeciwnie, są bardzo dobrzy w swoim fachu, mnie tylko nurtuje pytanie ''''dlaczego?'''' Za wyrkoczenie X zazwyczaj jest degrad/ostrzeżenie a są przypadki ,że nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 13:22, boduczek napisał:

mnie tylko nurtuje pytanie > ''''dlaczego?''''

Pierwsza mowa Szatana
do rodu ludzkiego
zaczęła się najskromniej,
od słowa dlaczego?
Dedykuję Ci ten wierszyk Mickiewicza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 13:22, boduczek napisał:

Otóż mylisz się :) Słuszny jest np awans usera po długich miesiącach aktywnego pisania. Ale
to inna bajka...


Awans użytkownika nie jest decyzją człowieka, tylko spełnieniem warunków wedle których system przyznaje wyższą rangę - algorytm to nie decyzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2007 o 13:13, GanD napisał:

Tak na marginesie: równość a sprawiedliwość to dwa zupełnie inne pojęcia. A jak już wchodzić
w szczegóły: w życiu nie ma czegoś takiego jak "sprawiedliwość", są tylko mniej lub bardziej
pokojowe metody załatwiania sporów.

Masz racje. Ale będąc osobą sprawiedliwą staramy się traktować tak samo (w tym przypadku mówie o modkach) userów popełniających dane wykroczenie. Może nie są to dwa bardzo pokrewne wyrazy, ale mają w sobie cząstke którą można właśnie tak zrozumieć. Nie ma sparwiedliwości? Jak wyjaśnisz pojawienie się owego wyrazu w słowniku etc? Nie wiem dlaczego tak uważasz, chociaż faktycznie po ciągłych problemach naszego narodu można czasami zwątpić w sprawiedliwość w tym kraju, ale nie zmienia to faktu ,że takie pojęcie istnieje i narazie nie zanosi się na to by było inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 13:03, Dux napisał:

Na forum decyzji jedynie słusznych nie ma.

Przyklad. Osobnik ''xx'' pyta sie o cracka/linka do gry ''zzz''. Czy moze byc inna decyzja od banana-z-rana? Nie moze. Ergo: to JEST jedynie sluszna decyzja ;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.08.2007 o 13:26, KrzysztofMarek napisał:

Pierwsza mowa Szatana
do rodu ludzkiego
zaczęła się najskromniej,
od słowa dlaczego?
Dedykuję Ci ten wierszyk Mickiewicza...

Hmm... prawda stała się rzeczywistością... Cóż dziękuje za dedykacje ale chyba człowiek ma prawo do pytań? ''''Kto pyta nie błądzi'''' ot cytat dla Ciebie :) Teraz patrząc na ten wierszyk i analizując jego wersy;
Nie jestem Szatanem , mówie do narodu ludzkiego ,tutaj się zgodzę. Pytanie jest jedno i na tym poprzestanę, nie mam zamiaru doszukiwać się prawdy itd. Zresztą na to pytanie powinno istnieć jakieś racjonalne wytłumaczenie.
GanD
To ja zapytam inaczej. Czy według Ciebie ''''na forum decyzji słusznych nie ma'''' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 13:27, boduczek napisał:

Jak wyjaśnisz pojawienie się owego wyrazu w słowniku etc?


W słowniku znajdziesz wiele ciekawych wyrazów np. wolność. Spotkałeś kiedyś człowieka naprawdę wolnego? (nie musisz odpowiadać na to pytanie;) Niestety duża grupa to pojęcia zupełnie abstrakcyjne, a "sprawiedliwość" jest właśnie jednym z nich.

Dnia 14.08.2007 o 13:27, boduczek napisał:

Nie wiem dlaczego tak uważasz...


Nie trzeba zagłębiać się w historię naszego narodu (ani żadnego innego aspirującego do miana "wybrany"), by tak uważać. Wystarczy patrzeć na życie trzeźwym okiem. To na ogół przychodzi z wiekiem. Natomiast jeśli Ci bardzo zależy, to polecam studia nad doktrynami politycznymi i prawnymi, czyli historię ludzkiego... szaleństwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2007 o 13:33, boduczek napisał:

GanD
To ja zapytam inaczej. Czy według Ciebie ''''na forum decyzji słusznych nie ma'''' ?


Są decyzje słuszne. Nie ma decyzji jedynie słusznych, a o takich pisał Dux. Dlaczego takich nie ma? Bo to nie jest forum partii politycznej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się