Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 13.08.2007 o 12:39, walgierz napisał:

Że codziennością, to się nie zgodzę.

No może trochę przesadziłem, ale widywałem takie przypadki nie raz, ani dwa :P.

Dnia 13.08.2007 o 12:39, walgierz napisał:

Ale zdarzają się. Po prostu moderator, który zareagował
jako drugi, ustąpił pola szybszemu koledze. Ja nie widzę w tym nic dziwnego.

Wczuj się w rolę szarego obywatela, który narozrabiał i trafiając na jednego moderatora, dostaje -1, jednak, gdyby na tym samym miejscu był inny moderator dostałby zaledwie ostrzeżenie. Dla mnie jest to lekko dziwne. Jeżeli, każdy moderator, może wymierzać kary wedle własnego osądu, pomagając sobie regulaminem, to moim zdaniem, powinno się bardziej sprecyzować wspomniany regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 12:45, Piotrek K. napisał:

Mam zaczac wskazywac na wyjatki?... Jednak... z drugiej strony - oszczedze Wam tego. W zwiazku z tym mam pytanie: od ilu degradow zaczyna sie tzw. ''recydywa''?


Ja rozpatruję każdy przypadek indywidualnie. Ale jeśli ktoś już raz był karany za określone przewinienie, to zazwyczaj dostaje ode mnie karę z bonusem.

--> milten6

Dnia 13.08.2007 o 12:45, Piotrek K. napisał:

Jeżeli, każdy moderator, może wymierzać kary wedle własnego osądu, pomagając sobie regulaminem, to moim zdaniem, powinno się bardziej sprecyzować wspomniany regulamin.


W tej kwestii, to już nie do moderatorów, bo to nie my układaliśmy regulamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę wybuchła tutaj wielka dyskusja tak, więc nie pozostaje mi nic innego jak wtrącić tutaj swoje cztery litery. (tudzież: trzy grosze)

Pierwsza sprawa to sprawa aktywności moderatorów. Jak wspomniał walgierz aktywność nie powinna być główną cechą braną pod uwagę podczas wyboru moderatora- zgadzam się z tym, jednak moim zdaniem aktywność powinna być brana pod uwagę jako jedna z tych cech pobocznych. ;) Moderator powinien być aktywny, sprawiedliwy, surowy, (w pewnych sytuacjach) miły (chamski moderator odrzuca) oraz chętny do pracy. Z obecnego grona "moderatorów" moderatorów mamy niewiele i nawet jeśli Ci "moderatorzy" byliby sprawiedliwi, surowi, mili itd. to i tak jeśli nie będą aktywni to nie będą dobrymi moderatorami tak, więc moim zdaniem będą pomyłką na stanowisku moderatora.

Druga sprawa to kwestia równych kar dla wszystkich. Walgierz wspomniał już wcześniej, (ale się dziś na Niego powołuje :P) że moderatorzy są niezależni i to oni decydują o karze i przytoczył nawet odpowiedni fragment regulaminu, jednak również nie mogę tutaj do końca zgodzić się z jego zdaniem. Gdyby w przytoczonym fragmencie regulaminu była mowa o tym, że moderator może przymknąć oko na całą sytuację to wówczas regulamin mógłby odzwierciedlić sytuację panującą na forum, jednak obecnie często mamy tak, że jak rozwinie sie niepotrzebna dyskusja (np. w jakimś zdublowanym temacie lub też wczoraj w Kwasach) to moderator jedynie troszkę postraszy lub też po prostu zamknie temat i ta odnośnik do właściwego tematu. Jeśli w jakimś zdublowanym temacie rozwinie się niepotrzebna dyskusja to przynajmniej słowne upomnienia (żeby już tymi ostrzeżeniami nie rzucać) by się przydało. Faktycznie nie jest w porządku to, że raz ktoś z całej sytuacji wyjdzie nawet bez upomnienia, (nawet recydywiści mają takie szczęście) a kto inny zostanie zdegradowany.

Trzecia sprawa to kwestia dziwnych postów Budo w tym temacie... Po prostu robi to co mu najlepiej wychodzi i bynajmniej nie mam tu na myśli moderowania. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2007 o 12:52, Kukowsky napisał:

Druga sprawa to kwestia równych kar dla wszystkich. Walgierz wspomniał już wcześniej, (ale
się dziś na Niego powołuje :P) że moderatorzy są niezależni i to oni decydują o karze i przytoczył
nawet odpowiedni fragment regulaminu, jednak również nie mogę tutaj do końca zgodzić się z
jego zdaniem.

To jest właśnie powodem niepotrzebnego spamu na forum. Gdyby moderatorzy karali degradem wszystkich użytkowników bez wyjątku, którzy wpisali się do bezsensownego tematu czy też dubla, userzy po pewnym czasie nawet by do tych tematów nie zaglądali, bo by wiedzieli, że bezwarunkowo dostaną degrada. A teraz? Jeden dostanie, drugi nie, trzeci pomyśli, że skoro drugi nie dostał też się dopisze i tak się dyskusja [spamerska] toczy...

Dnia 13.08.2007 o 12:52, Kukowsky napisał:

(np. w jakimś zdublowanym temacie lub też wczoraj w Kwasach)

W tym temacie co chwile ląduje link do jakiejś "genialnej" wypowiedzi, więc to nie powinno nikogo dziwić. Zresztą to najodpowiedniejszy temat na forum, że skomentować zaistniałą (i przy okazji śmieszną) sytuację na forum.

Dnia 13.08.2007 o 12:52, Kukowsky napisał:

Trzecia sprawa to kwestia dziwnych postów Budo w tym temacie... Po prostu robi to co mu najlepiej
wychodzi i bynajmniej nie mam tu na myśli moderowania. :P

Udziela porad? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 14:32, Luke Shadow napisał:

/.../ , bo by wiedzieli, że bezwarunkowo dostaną
degrada. A teraz? Jeden dostanie, drugi nie, trzeci pomyśli, /.../

Chyba jesteś nadmiernym optymistą. Z moich obserwacji forum wynika, że zawsze znajdą się tacy, którzy nie pomyślą. A "bezwarunkowe" degrady też nie są dobre. Przynajmniej moim zdaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 14:32, Luke Shadow napisał:

To jest właśnie powodem niepotrzebnego spamu na forum. Gdyby moderatorzy karali degradem wszystkich
użytkowników bez wyjątku, którzy wpisali się do bezsensownego tematu czy też dubla, userzy
po pewnym czasie nawet by do tych tematów nie zaglądali, bo by wiedzieli, że bezwarunkowo dostaną
degrada. A teraz? Jeden dostanie, drugi nie, trzeci pomyśli, że skoro drugi nie dostał też
się dopisze i tak się dyskusja [spamerska] toczy...

Niby tak, jednak zgadzam się z walgierzem, że jakąś niezależność moderator musi mieć. Moim zdaniem wystarczyłoby żeby nie miały miejsc sytuacje w których to na całą sytuację jest przymykane oko.

Dnia 13.08.2007 o 14:32, Luke Shadow napisał:

W tym temacie co chwile ląduje link do jakiejś "genialnej" wypowiedzi, więc to nie powinno
nikogo dziwić. Zresztą to najodpowiedniejszy temat na forum, że skomentować zaistniałą (i przy
okazji śmieszną) sytuację na forum.

Owszem, jednak czytanie trzech stron tematu (po 40 postów) w których to wszyscy komentują zachowanie nieobecnego Kocyka Elmo jest zdecydowaną przesadą. To co wczoraj tam zobaczyłem było wielkim karmieniem trolla i mimo, że Kocyka Elmo już z nami nie ma to przynajmniej odszedł syty...

Dnia 13.08.2007 o 14:32, Luke Shadow napisał:

Udziela porad? :D

Zła odpowiedź. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2007 o 14:39, KrzysztofMarek napisał:

Chyba jesteś nadmiernym optymistą. Z moich obserwacji forum wynika, że zawsze znajdą
się tacy, którzy nie pomyślą.

No niech będzie. Inni skojarzą (ew. dojdą do wniosku). :P

Dnia 13.08.2007 o 14:39, KrzysztofMarek napisał:

A "bezwarunkowe" degrady też nie są dobre. Przynajmniej moim zdaniem...

Ale być może ograniczyłyby powstawanie głupich tematów i dopisywanie się do takowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>i mimo, że Kocyka Elmo już z nami nie ma to przynajmniej odszedł syty...
Chyba nie jesteś do końca w temacie , jest z nami jest . Tylko że pod nowym tytułem , zresztą jakże oryginalnym ;)

Dnia 13.08.2007 o 14:40, Kukowsky napisał:

Zła odpowiedź. :P

Udziela ostrzeżeń ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 14:42, Luke Shadow napisał:

/.../ > Ale być może ograniczyłyby powstawanie głupich tematów i dopisywanie się do takowych.

Być może. Ale, czy warta skórka wyprawki? Łatwo można zniechęcić użytkowników, zwłaszcza młodych, więc degrady winny być rozdawane rozważnie. I najczęściej tak właśnie jest. Pewnie, możesz zawsze powołać się na kilka, czy kilkanaście przykładów, kiedy było inaczej. Ale moderator, to też człowiek i użytkownik forum. Może mieć inne zdanie niż my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2007 o 14:40, Kukowsky napisał:

Niby tak, jednak zgadzam się z walgierzem, że jakąś niezależność moderator musi mieć. Moim
zdaniem wystarczyłoby żeby nie miały miejsc sytuacje w których to na całą sytuację jest przymykane
oko.

Z reguły moderator przymyka oko na obywateli i robotników, bo są na forum nowi także to też wiele by nie zmieniło.

Dnia 13.08.2007 o 14:40, Kukowsky napisał:

> Udziela porad? :D
Zła odpowiedź. :P

To nie mam pojęcia. :(
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 14:53, spider88 napisał:

Moderator nigdy nie spamuje !!!

Od każdej reguły są wyjątki. ;) Chyba Ty nie jesteś do końca w temacie, bo kocyk w wersji z paradoksalnym nickiem już stąd wyleciał, jednak nie widzę sensu ciągnięcia dalej tej dyskusji, bo to nie temat... KOCYK ELMO: Jaki jest naprawdę? :P

Dnia 13.08.2007 o 14:53, spider88 napisał:

Luke Shadow
Z reguły moderator przymyka oko na obywateli i robotników, bo są na forum nowi także to też wiele by nie zmieniło.


Nie mówię tu o nowych, gdyż oni faktycznie powinni być traktowani z lekką taryfą ulgową, jednak często widzę, że w zamkniętym temacie w którym pojawiła się cała masa niepotrzebnych postów moderator po prostu zamyka temat dając odnośnik do odpowiedniego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2007 o 14:59, Kukowsky napisał:

bo to nie temat... KOCYK ELMO: Jaki jest naprawdę? :P

Pewnie, że nie! To jest temat na tego typu dywagacje: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26574&u=2
Niestety zamknięty... I cóż teraz począć? :P

Dnia 13.08.2007 o 14:59, Kukowsky napisał:

Nie mówię tu o nowych, gdyż oni faktycznie powinni być traktowani z lekką taryfą ulgową, jednak
często widzę, że w zamkniętym temacie w którym pojawiła się cała masa niepotrzebnych postów
moderator po prostu zamyka temat dając odnośnik do odpowiedniego tematu.

Rzeczywiście, wczoraj tak się stało, gdy cinus` zamykał tematy Kocyka, ale to raczej rzadkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tu czegos nie rozumiem. Jeszcze nie tak dawno temu bylem krytykowany za to, ze na forum bylem dosc surowy. Kilka postow wczesniej ktos wspominal o tym, ze kary powinny byc bezwzgledne. Powiem z doswiadczenia, ze zbyt surowe karanie jak sie okazuje wcale nie jest tak skuteczne jak by sie wydawalo. Pod wplywem krytyki zmienilem swoja polityke na duzo lagodniejsza. I musze przyznac, ze jednak jak sie kilka razy ostrzeze jakiegos uzytkownika ew. da sie jednego czy dwa degrady zaczyna on rozumiec co jest nie tak. Przy okazji pozdrawiam wszystkich, ktorzy twierdza, ze krytyka moderatorow nic nie daje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 17:38, Wojman napisał:

Ja tu czegos nie rozumiem. Jeszcze nie tak dawno temu bylem krytykowany za to, ze na forum
bylem dosc surowy. Kilka postow wczesniej ktos wspominal o tym, ze kary powinny byc bezwzgledne.
Powiem z doswiadczenia, ze zbyt surowe karanie jak sie okazuje wcale nie jest tak skuteczne
jak by sie wydawalo. Pod wplywem krytyki zmienilem swoja polityke na duzo lagodniejsza. I musze
przyznac, ze jednak jak sie kilka razy ostrzeze jakiegos uzytkownika ew. da sie jednego czy
dwa degrady zaczyna on rozumiec co jest nie tak.

Chyba coś tu jest nie tak jeżeli użytkownik musi dostać kilka ostrzeżeń, degradów zanim zrozumie... z tego co widziałam moderatorzy dla "dopisywaczy" (w śmieciowych tematach) są pobłażliwi bardzo rzadko zdarza sie by ktoś taki dostał degrada, najcześciej same ostrzeżenia. Rozumiem, ze nowym użtkownikom trzeba to wytłumaczyć/dać ostrzeżenie by zostawili takie tematy,ale najcześciej "dopisywacze" to wciąż te same osoby... i wciąż dostają ostrzeżenia za to samo ;/ Nie będę nawet wspominać o użytkownikach których zdegradowano i zbanowano za próbę obrony jednocześnie zostawiając 2 osobę bez choćby degrada... Moderatorzy powinni być bezstronni i traktować wszystkich równo ;/ czego niestety czasem nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 17:38, Wojman napisał:

Ja tu czegos nie rozumiem. Jeszcze nie tak dawno temu bylem krytykowany za to, ze na forum
bylem dosc surowy. Kilka postow wczesniej ktos wspominal o tym, ze kary powinny byc bezwzgledne.

Jeśli chodzi o dopisywanie się do dubli i bezsensownych tematów powinny takie być. :)

Dnia 13.08.2007 o 17:38, Wojman napisał:

Powiem z doswiadczenia, ze zbyt surowe karanie jak sie okazuje wcale nie jest tak skuteczne
jak by sie wydawalo.

A to dziwne. W USA po wprowadzeniu kary śmierci przestępczość gwałtownie zmalała. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2007 o 14:32, Luke Shadow napisał:

To jest właśnie powodem niepotrzebnego spamu na forum. Gdyby moderatorzy karali degradem wszystkich
użytkowników bez wyjątku, którzy wpisali się do bezsensownego tematu czy też dubla, userzy
po pewnym czasie nawet by do tych tematów nie zaglądali, bo by wiedzieli, że bezwarunkowo dostaną
degrada. A teraz? Jeden dostanie, drugi nie, trzeci pomyśli, że skoro drugi nie dostał też
się dopisze i tak się dyskusja [spamerska] toczy...

Tutaj musze Ci przyznać rację. Ale takie gdybanie do niczego nie doprowadzi. Gdyby każdy dostawał degrada za wpis do bezsensownego tematu to zaraz ''''Modki by były złe i okrutne'''' .Tu już ,że tak powiem decyduje loteria i sposób danej wypowiedzi, jeśli ktoś kulturalnie napisze ''''Jest już taki temat, prosze tutaj masz link do niego'''' to raczej nic się mu nie stanie, natomiast gdy ktoś odpowiada głupotą na głupote zaczyna się bezsensowna rozmowa kończąca się degradem lub banem. Swoją drogą tak samo śmieszne wydaje mi się pisanie ''''Nie dostałeś degrada bo jesteś na forum od nie dawna'''' pytam się co z tego? Czy złodzieje się nie wsadzi do więzienia bo kradnie od niedawna!? Tak samo zna prawo panujące w naszym kraju, tak samo powinno być na forum, taka osobą również zaakceptowała regulamin a co za tym idzie przeczytała ga tak więc tutaj na miejscu Moderatorów coś bym zmienił.

Dnia 13.08.2007 o 14:32, Luke Shadow napisał:

W tym temacie co chwile ląduje link do jakiejś "genialnej" wypowiedzi, więc to nie powinno
nikogo dziwić. Zresztą to najodpowiedniejszy temat na forum, że skomentować zaistniałą (i przy
okazji śmieszną) sytuację na forum.

Masz rację, ale czasami coś smiesznego dla nas może być niemiłe dla innych. Nie mówię, że tak jest zawsze ale były takie przypadki.

Dnia 13.08.2007 o 14:32, Luke Shadow napisał:

Udziela porad? :D

Nie, po ideea tych porad opiera się na zasadzie ''''Spam is power'''' ,ale wiesz, żeby to zostało między nami :P
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2007 o 18:30, Luke Shadow napisał:

> /.../ W USA po wprowadzeniu kary śmierci przestępczość gwałtownie zmalała. :P

A gdzież tam! co najwyżej o 30% i to tylko tych najcięższych... pewnie to zasługa nowych programów resocjalizacyjnych, hihihi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się