Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 24.04.2009 o 09:17, kotolew napisał:

> /.../ > No i czy ja mówię, że chcę być moderatorem i chcę mieć własne forum? To, że nie chcę
być moderatorem i nie chce własnego forum, nie oznacza, że nie mogę mieć krytycznego
stosunku do wyczynów Wojmana. /.../

Jeśli uważasz za swój obowiązek ciągłe pisanie na ten temat i nie chcesz zademonstrować, jak to należy robić na własnym forum, gdzie miałbyś pełną swobodę, no to cóż?
Sztautynger kiedyś napisał fraszkę:
"Kibic i eunuch z jednej są parafii.
Obaj wiedzą, jak trzeba.
Żaden nie potrafi".
Nawet nie wiem, bo nie uważam za swój obowiązek śledzić tego, co robią moderatorzy, o co Ci poszło z Wojmanem. Ale czytajac twoje późniejsze posty, widzę, ze sumiennie pracujesz na wywołanie mojej niechęci. Pewnie możesz napiasać o mnie to samo, ale wzorem księcia Radziwiłła proszę: przestań przynudzać.
Dla mnie temat zamkniety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 11:35, KrzysztofMarek napisał:

Sztautynger kiedyś napisał fraszkę


Sztaudynger?

I sprawa jest postawiona w idiotyczny sposób, bo skoro nie kradnę, to znaczy, że nie mogę krytykować kradzieży. Tak, rzeczywiście nie potrafię kraść. Trochę za bardzo naciągasz, a diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 12:26, kotolew napisał:

I sprawa jest postawiona w idiotyczny sposób, bo skoro nie kradnę, to znaczy, że nie mogę krytykować kradzieży.


Możesz, możesz, ale robisz z tego prywatną krucjatę o pietruszkę. Rozumiem cel, ale jak widzisz Twoja gorliwa krytyka dociera jak grochem o ścianę. Wciąż wierzysz w to, że Ci się uda? : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 12:38, Merovingian napisał:

Możesz, możesz, ale robisz z tego prywatną krucjatę o pietruszkę. Rozumiem cel, ale jak
widzisz Twoja gorliwa krytyka dociera jak grochem o ścianę. Wciąż wierzysz w to, że Ci
się uda? : )


Oczywiście, że tak. Już wcześniej mówiłem, że Wojman już nie mówi, choć dalej nie wiem, co myśli, że sierp i młot to logo. Druga rzecz, nie wierzę, że na przykład przy promocji "Martians vs. Stalin" (dla tych co nie potrafią czytać: przeciwko tej grze też nic nie mam), będzie taki hajp jak w wypadku RA3 i słynnych czapek. I najważniejsze dam sobie głowę uciąć, że Wojman uważniej będzie czytał (już czyta?) wypowiedzi użytkowników i na tyle na ile potrafi rozsądniej się zachowuje. W jaki sposób to wpłynie na poprawę kontaktu z użytkownikami przez @, czy gg - tego nie wiem, ale jak Wojman będzie się odnosić w jakikolwiek sposób do rzeczywistości, to wystarczy. I cały czas zostaje kwestia regulaminu, który daje Wojmanowi pozycję, której po prostu nadużywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

Możemy więc mówić o spotkaniu.

Jeśli chcesz to mów. Wg mnie spotkanie to jest takie coś, gdzie dwie osoby się widzą i wtedy ze sobą rozmawiają. To jest spotkanie. Dajmy na to... przyjeżdża do mnie kolega z innego miasta. Nazywam to spotkaniem. Ale jak rozmawiam z nim na gg to po prostu nazywam to rozmową. Kontaktem. Ale nie spotkaniem. Ot, takie moje zdanie.

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

No proszę... ;/

Wiesz... jesteś przeciw Quizom, ale nie każdy jest głupi. W niektórych trzeba się wysilić, poszperać w necie. A jak ktoś się np. interesuje historią i bierze udział w quizie z tej dziedziny to tak szperając może dowiedzieć się sporo fajnych i ciekawych dla niego rzeczy.

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

Nie zawsze i nie wszędzie. Zdziwiłoby Cię, gdybyś się dowiedziała ile tych śmieci musieli
odfiltrowywać.

Chodzi mi o taką sytuację - było więcej modków, tematy typu: "Masz czy nie masz" istniały. Więc to, że teraz też będą istnieć nie jest większą różnicą, nie?

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

Ach, żeby nie było niedomówień- nie chodzi mi o takiego, który dzwoni łańcuchami i robi
,,buu".

No przecież wiem :)

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

A mi raczej chodzi o niewyjaśnione ( w sumie) wywalenia ( Patrz- Budo)

No to pisz tak. A nie, że piszesz o odchodzeniu Modków w stylu epopei narodowej, jakby to była nie wiadomo jaka tragedia. Dlaczego Budo już nie jest Modkiem? Nie wiem, też mi sprawa niezbyt ładnie pachnie. Ale "zwykłe" odejścia (czy np. przejścia do konsuli) zostawmy w spokoju, ok? To jest tak jak masz pracę. Mogą Cię wywalić, a możesz sam zrezygnować bo Cię wkurza/jest mało płatna/masz za daleko/chcesz wolne.

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

A stąd, że umiem myśleć i wyciągać wnioski. Bo skoro byłem na dziesięciu, czy tam piętnastu
i tylko tutaj sie spotkałem z czymś lepszym, to...

Wiesz przyznałabym Ci rację, gdybyś był na 1000 ;)

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

To tak, jakbyś się czepiała że skąd można wiedzieć, że na świecie żyje 6, czy ok 7 miliardów
ludzi. Bo przecież nie chodzili i nie spisywali każdego.

A spis powszechny? Naprawdę myślisz, że w sprawie liczby ludności sobie statystycy gdybają? Nie. Właśnie od tego jest statystyk - prowadzi profesjonalne statystyki.

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

A ja cię poproszę o nie insynuowanie mi egoizmu i skrajnej wyniosłości, dobra?

Ale to jest zupełnie normalne i nic nie insynuuje. Ty jesteś na tym forum i wydaje Ci się ekstra. Ktoś jest na forum za przeproszeniem o bananach czy śledziach i jemu też się tam wydaje ekstra... gdzie tu egoizm? Jestem za Wisłą, która wydaje mi się ekstra. Jestem egoistką?

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

Dla przykładu ( bo widać tylko tak mogę z Tobą rozmawiać) - Pomyśl, co by było, gdyby
nagle wszyscy policjanci i wojsko przestało istnieć.

Ech... zupełnie nie wiesz o co mi chodzi. To jest forum. A kraj to kraj. To zupełnie dwie różne kwestie.

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

Ale jak nie będzie miał od kogo oberwać to nie oberwie, prawda?

Cóż... ja tam na trolli nie zwracam uwagi. Nawet jakby ktoś założył temat: "stanął mi!!!". Czasami nawet pośmiać się można.

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

I nie rozmawiam.
Przy okazji- dziękuję, że uważasz mnie za takiego wysokiego intelektualnie ;]

No właśnie. A jak chcesz opinii np. o grze to rozmawiasz z tymi, którzy w nią grali i potrafią napisać sensownego posta nt. danej gry. A nie musisz odnosić się do opinii typu: "gra jest gópia!!!"

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

Podstawy ekonomii się kłaniają. A kolega z koszulką Wiedźmina to jakiś guru jest, czy

Nie. Podaję go za przykład, że niekoniecznie trzeba być na forum, żeby kupować. Wielu jest takich, którzy nie mają kompletnie styczności z forum i im atmosfera tutejsza humorów nie psuje.

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

,,liczniki" zwykłe. Ilości userów. Strony z mniejszą ilością odwiedzin sprzedają miejsce
na reklamy taniej, a te z wysokimi statystykami - drożej. Logika...

Dobra, logika. Przyjmuję. Ale idąc dalej tym tropem... trolle też odwiedzin nabijają :D No co, strony z większą liczbą odwiedzin... sam dokończ. Głodnemu chleb na myśli? Hmm?

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

Oprócz tego, że skoro jest forumowiczem i chce kupić grę ( i oczywiście o niej usłyszeć
jakieś fakty)

Cóż... jeśli chce faktów to tak jak pisałam wyżej. Pyta osób, które w grę grały. A te informacje można przecież znaleźć np. na gsach, wielu userów pisze własne spostrzeżenia nt. gry.

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

to by ci nic nie przeszkadzało, prawda?

Ech Ced Ced... a co ma sam proces zakupu gry do forum? Przecież gry przez forum nie kupisz, tylko przez sklep. Owszem, tu można o grach pogadać, ale nie możesz jej fizycznie zamówić. Jakoś nie widziałam żadnego potwora na stronie sklepu, który by mnie odstraszył. Co najwyżej cena.

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

Powiedział to pisarz. Dosyć dobry. Myślę, że zasługuje na szacunek.

Nie muszę przejmować punktu widzenia Twoich idoli. Ani Ty moich.

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

Nie sadziłem, że będziesz tym hasłem akurat ciągle szpanować.

Nie szpanuję. Mam prawo ujmować swoje myśli w takie zdania w jakie chcę, póki robię to kulturalnie. A robię. Może cynicznie, ale kulturalnie. Nie mówię, że jesteś kretynem bo nie myślisz jak ja. Po prostu robisz za dużo szumu wokół prostego wydarzenia jakim jest odchodzenie Modków. Ja rozumiem - wzburzenie nt. odejścia Buda, bo było to kontrowersyjne. Ale to, że ktoś chce się np. zająć życiem prywatnym? Nie ma czasu/ochoty? Co w tym dziwnego?

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

Szkoda, że nie pojęłaś metafory.

Ty też nie pojąłeś pojęcia "jak zeszłoroczny śnieg", więc jest 1-1 ;]

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

I znowu jakieś pokrętnie błędne wnioski. Mi nie chodzi o przechwałki ( bo i nie ma się
czym chwalić) ale o to, że w pewnym sensie mam większe doświadczenie tutaj.

Ale cóż z tego? Nie sądzę by był to fakt konieczny do odnotowywania w każdym poście.

Dnia 23.04.2009 o 20:35, cedricek napisał:

Moja opinia jest w pełni subiektywna. Tak jak i Twoja.

No racja.

Proponuję zakończyć dyskusję. Ani Ty mnie nie przekonasz ani ja Ciebie. Konkludując nie czepiam się, że przeszkadza Ci atmosfera. Po prostu niezbyt mi się widzi takie przeżywanie tego. Mordki przychodzą, Mordki odchodzą.

@@@Budo
Możliwe, że masz rację. Teraz lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 18:21, Latimeria napisał:

Konkludując nie
czepiam się, że przeszkadza Ci atmosfera. Po prostu niezbyt mi się widzi takie przeżywanie
tego. Mordki przychodzą, Mordki odchodzą.


Tylko man, Wojman jest wieczny. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 14:48, kotolew napisał:

choć dalej nie wiem, co myśli, że sierp i młot to logo.


No bo tak jest. Sierp i młot (w odpowiednim ułożeniu na czerwonym tle) jest logiem komunistycznym.

Dnia 24.04.2009 o 14:48, kotolew napisał:

Druga rzecz, nie wierzę, że na przykład przy promocji "Martians vs. Stalin" będzie taki hajp jak w wypadku
RA3 i słynnych czapek.


Nie będzie ''hype'', bo to biedna gierka przy RA3.
I co ty masz do tych czapeczek? Ktoś cie zmusił do chodzenia w takiej? Podoba się to ja nosisz, nie podoba się to nie. Prosta sprawa. A co ma Wojman do tych czapek to już zupełnie nie wiem :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 19:31, Xantus napisał:

A co ma Wojman do tych czapek to już
zupełnie nie wiem :|


Ktos mi zarzucil, ze kazalem komus w takiej czapece paradowac. A jak poprosilem o dowody to dziwne, ale ich do tej pory nie otrzymalem. Ani nawet zwyklego "przepraszam" nie uslyszalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 19:31, Xantus napisał:

No bo tak jest. Sierp i młot (w odpowiednim ułożeniu na czerwonym tle) jest logiem komunistycznym.


Logo to jest znak handlowy. Ponieważ EA zaczęło stosować sierp i młot jako znak handlowy, a braki edukacyjne robią swoje, to dla niektórych sierp i młot jest logiem. Co nie znaczy, że to się toleruje. Wylewa się w takich sytuacjach kubeł zimnej wody na łeb delikwenta, a jak za mało, to wylewa się go jeszcze raz. A ponieważ delikwent ma wyższe uprawnienia od wylewającego te wiadra wody to jest ciekawie.

Dnia 24.04.2009 o 19:31, Xantus napisał:

> A co ma Wojman do tych czapek to już
> zupełnie nie wiem :|

Ktos mi zarzucil, ze kazalem komus w takiej czapece paradowac. A jak poprosilem o dowody
to dziwne, ale ich do tej pory nie otrzymalem. Ani nawet zwyklego "przepraszam" nie uslyszalem.


To prawda. W podobnym okresie ktoś mi kazał skręcić jedną czapkę (aluminiową dla odmiany), nieudolny Wojman nie zwrócił użytkownikowi uwagi (pytanie: czy pozwolił mu na to?), że powinien się powstrzymać (karmienie trola, co najmniej, jeśli nie obrażanie użytkownika nawet jeśli to trol), a sam kazał mi kupić grę z RA3, w którym była właśnie dodawana czapka, o której Wojman doskonale wie, jak na mnie działa, gdyż jest na niej coś, co ja określam słowami Wojmana zresztą, jako "logo Wojmana" - bo dla niego to jest logo (do dziś nie odszczekał tego), czyli sierp i młot. A ponieważ, wcześniej Wojman dał mi po łapach za to, że mu zwróciłem uwagę, że jego stosunek do faktów jest skandaliczny i być może powinien się doedukować lub przynajmniej nie eksponować swoich niedostatków... to tak się ciągnie. I ciągnąć się będzie póki Wojamn nie zrozumie traumy wszystkich ofiar, które zginęły w imię sierpa, i młota, i Józefa Stalina, amen.

Niemniej, Wojman, znów Twoją odpowiedzą (w sumie adresowaną do mnie) pokazałeś swoją nieudolność - trola się nie karmi. A już ktoś był gotów powiedzieć, że tak dobrze Ci szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 21:39, Wojman napisał:

Ani nawet zwyklego "przepraszam" nie uslyszalem.


Akurat to jest kit. Przepraszam tam było. Owszem razem z całym opisem sytuacji, by ktoś mógł dostrzec całusieńki cynizm w Twoim wykonaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 22:21, kotolew napisał:

Logo to jest znak handlowy. Ponieważ EA zaczęło stosować sierp i młot jako znak handlowy,

Logo to znak graficzny, który może symbolizować markę, ideę, państwo itd

Dnia 24.04.2009 o 22:21, kotolew napisał:

a braki edukacyjne robią swoje, to dla niektórych sierp i młot jest logiem. Co nie znaczy,

Braki edukacyjne z jakiego zakresu wiedzy?

Dnia 24.04.2009 o 22:21, kotolew napisał:

że to się toleruje. Wylewa się w takich sytuacjach kubeł zimnej wody na łeb delikwenta,
a jak za mało, to wylewa się go jeszcze raz. A ponieważ delikwent ma wyższe uprawnienia
od wylewającego te wiadra wody to jest ciekawie.

Wiesz, gram od czasu do czasu w Operation: Flashpoint i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że symbol przedstwaiający odpowiednio skrzyżowane sierp i młot jest logiem tej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 22:35, zadymek napisał:

> Logo to jest znak handlowy. Ponieważ EA zaczęło stosować sierp i młot jako znak
handlowy,
Logo to znak graficzny, który może symbolizować markę, ideę, państwo itd
> a braki edukacyjne robią swoje, to dla niektórych sierp i młot jest logiem. Co nie
znaczy,

Co za czasy, co za obyczaje... w każdym razie raz Wojman obsmaorowuje WIkipedię a innym razem powołuje się na nią, ale powołam się:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Logo

Dnia 24.04.2009 o 22:35, zadymek napisał:

Braki edukacyjne z jakiego zakresu wiedzy?
> że to się toleruje. Wylewa się w takich sytuacjach kubeł zimnej wody na łeb delikwenta,

Z biologii. Głównie z biologii. Człowiek, który nie może jeść zdycha. W potworny sposób. Jak jest zamknięty wraz z innymi głodzonymi, to bardzo łatwo by stracił swoje człowieczeństwo do ostatniej jego cząsteczki.

Dnia 24.04.2009 o 22:35, zadymek napisał:

> a jak za mało, to wylewa się go jeszcze raz. A ponieważ delikwent ma wyższe uprawnienia
> od wylewającego te wiadra wody to jest ciekawie.
Wiesz, gram od czasu do czasu w Operation: Flashpoint i nie mogę oprzeć się wrażeniu,
że symbol przedstwaiający odpowiednio skrzyżowane sierp i młot jest logiem tej gry...


A czy Ty musisz się na to zgadzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 22:43, kotolew napisał:

Co za czasy, co za obyczaje... w każdym razie raz Wojman obsmaorowuje WIkipedię a innym
razem powołuje się na nią, ale powołam się:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Logo

To właśnie ta definicja wspomina o państwach, organizacjach etc

Dnia 24.04.2009 o 22:43, kotolew napisał:

> Braki edukacyjne z jakiego zakresu wiedzy?
Z biologii. Głównie z biologii. Człowiek, który nie może jeść zdycha. W potworny sposób.
Jak jest zamknięty wraz z innymi głodzonymi, to bardzo łatwo by stracił swoje człowieczeństwo
do ostatniej jego cząsteczki.

No i? Z powodu zbrodni ludobójstwa mam zaprzeczać definicji loga?

Dnia 24.04.2009 o 22:43, kotolew napisał:

A czy Ty musisz się na to zgadzać?

Zgadzać? Gra o ruskich(min ich zbrodniach), logo w oczywisty sposób kojarzy się z treścią gry, czemu mam się z nim nie zgadzać, skoro pasuje jak ulał?
To tak jak z pentagramami, swastykami...okienkiem Microsoftu:) etc. Bo komuś się kojarzy z czymś złym, to już nie może się kojarzć z niczm innym? Skażone są czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 22:21, kotolew napisał:

Logo to jest znak handlowy. Ponieważ EA zaczęło stosować sierp i młot jako znak handlowy,
a braki edukacyjne robią swoje, to dla niektórych sierp i młot jest logiem. Co nie znaczy,
że to się toleruje. Wylewa się w takich sytuacjach kubeł zimnej wody na łeb delikwenta,
a jak za mało, to wylewa się go jeszcze raz.


Radzę to wylewanie wody zacząć od siebie. Może ochłoniesz trochę i przeczytasz co napisano na linkowanej przez ciebie wikipedii?
"[...]przedstawienie symbolu firmy, instytucji, organizacji, lub też (np. flaga europejska) jakiejś idei [...]". Logo to po prostu znak graficzny.
Dodam jeszcze definicje z angielskiej wikipedii dla pewnosci:
"Logo is a graphical element (ideogram, symbol, emblem, icon, sign)[...]", "Logos are also used to identify organizations and other non-commercial entities."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Przeczytaj wpis z wikipedii, do ktorego link sam podales. :)
2. Ciesze sie, ze sam zauwazyles, ze trollujesz na tym forum. Jesli nadal bedziesz to robil to sie pozegnamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 23:27, Wojman napisał:

1. Przeczytaj wpis z wikipedii, do ktorego link sam podales. :)
2. Ciesze sie, ze sam zauwazyles, ze trollujesz na tym forum. Jesli nadal bedziesz to
robil to sie pozegnamy.

Przyznaj, że wiele jest trolli na tym forum, ale tylko jeden taki kotolew. Będzie nam go zwyczajnie brakować:(
BTW To kto właściwie (o ile w ogóle) kazał mu nosić tą słynną "czapkę"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 22:53, zadymek napisał:

> Co za czasy, co za obyczaje... w każdym razie raz Wojman obsmaorowuje WIkipedię
a innym
> razem powołuje się na nią, ale powołam się:
> http://pl.wikipedia.org/wiki/Logo
To właśnie ta definicja wspomina o państwach, organizacjach etc


O państwach? Ja chyba jestem ślepy. Chodzi Ci o ten wtręt o fladze UE - UE jest państwem? W każdym razie, cały tekst o "logo" jest napisany z perspektywy relacji handlowych dlatego, że w tej części działalności człowieka się "logo" pojawia. To dlatego brakuje tych państwowych i organizacyjnych przykładów (mimo, że kontekst jest podany możliwie najszerzej). Porównaj ten tekst:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sierp_i_m%C5%82ot

I zobacz, w którym momencie pojawiło się słowo "logo". Chociaż, kto wie, być może ZSRS, to po prostu "Aerofłot", a mi coś umknęło.

Dnia 24.04.2009 o 22:53, zadymek napisał:

> > Braki edukacyjne z jakiego zakresu wiedzy?
> Z biologii. Głównie z biologii. Człowiek, który nie może jeść zdycha. W potworny
sposób.
> Jak jest zamknięty wraz z innymi głodzonymi, to bardzo łatwo by stracił swoje człowieczeństwo
> do ostatniej jego cząsteczki.
No i? Z powodu zbrodni ludobójstwa mam zaprzeczać definicji loga?

Słuchaj, możesz mówić, że "facet, który kopie rowy", to "operator koparki ekologicznej", "sprzątaczka" to "menadżer powierzchni płaskich", "złodziej" to "kleptoman, wymagający intensywnej terapii zajęciowej", a "bandzior", to "niezresocjalizowany obywatel, któremu rodzice nie okazali zrozumienia i akceptacji", a "symbol totalitarny" może być "znakiem handlowym" bandyckiej firmy jaką był Aerofłot. Tylko za każdym razem posługując się daną terminologią określasz swoją przynależność do danej grupy społecznej. Jak widzisz prezydenta mówisz "sprynkaj dziadu", czy "dzień dobry"?

Dla mnie Wojman mówiąc o sierpie i młocie "logo" komunikuje , do której grupy społecznej należy i w sumie to nie jest problem - widać lubi samoloty Aerofłotu. Problem w tym, że to mu się rzuca na czynności moderatorskie.

Dnia 24.04.2009 o 22:53, zadymek napisał:

> A czy Ty musisz się na to zgadzać?
Zgadzać? Gra o ruskich(min ich zbrodniach), logo w oczywisty sposób kojarzy się z treścią
gry, czemu mam się z nim nie zgadzać, skoro pasuje jak ulał?
To tak jak z pentagramami, swastykami...okienkiem Microsoftu:) etc. Bo komuś się kojarzy
z czymś złym, to już nie może się kojarzć z niczm innym? Skażone są czy coś?


Wróć. Chodzi o te symbole na gadżetach promocyjnych, nie w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci, Wojman, że nagle dostrzegłeś we mnie partnera do rozmowy.

Korzystając z okazji, czy regulamin forum pozwala użytkownikom dostrzegać troli pośród moderatorów? W jaki sposób użytkownicy powinni postępować w takich sytuacjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 23:34, kotolew napisał:

O państwach? Ja chyba jestem ślepy. Chodzi Ci o ten wtręt o fladze UE - UE jest państwem?


Mieli wymienić KAŻDY przykład loga? To tylko krótki przykład żeby zobrazować czym jest logo. Znak UE nie jest znakiem towarowym, wiec jak widać, nie tylko znaki towarowe są logami.

Dnia 24.04.2009 o 23:34, kotolew napisał:


I znów wychodzi, że nawet nie czytasz tego co linkujesz:
"Sierp i młot - symbol komunistyczny[...]" - Czyli nie ZSRR, ale komunistów. Związek radziecki tylko zaadoptował tylko ten znak do swojej flag,i jako państwo (w założeniu) komunistyczne.

Dnia 24.04.2009 o 23:34, kotolew napisał:

bandyckiej firmy jaką był Aerofłot.


To już nawet przedsiębiorstwo transportowe oskarżasz o ludobójstwo?! No na pewno parę osób zginęło w wypadkach lotniczych, ale stanowczo się zapędzasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2009 o 23:34, kotolew napisał:

O państwach? Ja chyba jestem ślepy. Chodzi Ci o ten wtręt o fladze UE - UE jest państwem?

Nie, nie jesteś, w oczywisty sposób widać, że brakuje słowa przed "(np. flaga europejska)". A zresztą koalicja państw, firma, państwo czy organizacja to praktycznie to samo- czyli zbiorowość.

Dnia 24.04.2009 o 23:34, kotolew napisał:

W każdym razie, cały tekst o "logo" jest napisany z perspektywy relacji handlowych dlatego,

Idea to towar...Ale nie, wiem o co kaman, Chodzi o to,ze Definicja zaczyna się od "graficzny znak towarowy" i uważasz, że wstęp rzutuje na wydźwięk całej definicji, tak?

Dnia 24.04.2009 o 23:34, kotolew napisał:

że w tej części działalności człowieka się "logo" pojawia. To dlatego brakuje tych państwowych
i organizacyjnych przykładów (mimo, że kontekst jest podany możliwie najszerzej). Porównaj
ten tekst:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sierp_i_m%C5%82ot

Może dlatego, że częściej spotykany jest jego synonim- "symbol"

Dnia 24.04.2009 o 23:34, kotolew napisał:

I zobacz, w którym momencie pojawiło się słowo "logo". Chociaż, kto wie, być może ZSRS,

A nie ZSSR?

Dnia 24.04.2009 o 23:34, kotolew napisał:

Dla mnie Wojman mówiąc o sierpie i młocie "logo" komunikuje , do której grupy społecznej
należy i w sumie to nie jest problem - widać lubi samoloty Aerofłotu. Problem w tym,
że to mu się rzuca na czynności moderatorskie.

A do której grupy społecznej należy? Miłośników Red Alert? Bo przecież nie ZSSR, którego już nie ma.

Dnia 24.04.2009 o 23:34, kotolew napisał:

Wróć. Chodzi o te symbole na gadżetach promocyjnych, nie w grach.

A co to za różnica? Gadżet promocyjny ma związek z grą, którą "promuje". Czy mam rozumieć, że razi cię symbol "skrzyżowany sierp i młot", ale tylko na gadżetach? I tylko wtedy nie powinien się nazywać logiem?
Generalnie wypada podsumować, że czepiasz się nieistotnych szczegółów...to takie urocze:)

BTW Sądzac po tym ile masz do powiedzenia na ten temat: może powinieneś założyć osobny temat? Bo tutaj pisze się o sprawach związanych z Moderatorami (na to mi ten temat wygląda), a Logo nijak się ma do sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się