Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 20.05.2014 o 12:01, Isildur napisał:

Teoretycznie, teraz sprawdziłem wysyłanie maili bez pomocy formularza również nie działa,
w dodatku na nasze skrzynki nick@moderator.gram.pl również nie dochodzą wiadomości.

Czyli odcięli Was!
Nie chcę nikogo straszyć, ale pamiętam, że w grudniu 1981r też rozpocząto od odcięcia łączności ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 09:48, Dared00 napisał:

Jakiś reflink albo coś? Z tego co pamiętam, to ankiety do prac dyplomowych zawsze się
ostawały ;)

I see what you did there ;P
Naturalnie wygląda to jak uderzenie naszego forumowego niebieskiego walecznego bojownika światła i uczciwości w swojej niekończącej się krucjacie przeciwko piractwu, korsarstwu, grabieży i całemu złu.

A tak bardziej ogólnie i w nawiązaniu, to nie wiem, co to za komunistyczna polityka nie podpisywania się moderatora pod edycją. Niewidzialna anonimowa ręka systemu zamyka człowiekowi usta, który chciał dobrze i być może robił coś z sensem, a już na pewno nie zrobił nic złego.
Aż dziwne, że wysłannik systemu nie edytował tytułu tematu i nie wymazał całej treści posta. Gdybym ja był takim wysłannikiem, na pewno tak bym zrobił, żeby uniknąć właśnie takich niewygodnych pytań ;P

A jeżeli naprawdę to była podpucha i system zadziałał słusznie, to wtedy przepraszam i super, ale można było zostawić notkę w edycji albo napisać pod spodem o co chodziło i dopiero założyć kłódkę. Serio, to jest chyba jedyne forum jakie widziałem, na którym moderatorzy zmieniają treść anonimowo i bez podania powodu (nie liczę tego spamera co wrzuca link do tego pirackiego forum, bo tu już wszyscy wiedzą o co chodzi). Okej, być może wielki system nie musi się tłumaczyć szarakom, ale to po prostu byłoby w porządku. Szczególnie że kiedyś modzi pod edycjami się podpisywali, nawet bojownik światła i uczciwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 11:00, Siriondel napisał:

A jeżeli naprawdę to była podpucha i system zadziałał słusznie, to wtedy przepraszam
i super, ale można było zostawić notkę w edycji albo napisać pod spodem o co chodziło
i dopiero założyć kłódkę.

Kiedyś to tu była norma, anonimowej moderacji takiej jak dzisiaj praktycznie nie było, a przynajmniej nie pamiętam takich przypadków. Co najwyżej natrętnych spamerów,trollów wracających na nowych kontach mimo ciągłych banów zdarzało się po cichu banować, bo szkoda było klawiatury strzępić...

Dnia 23.05.2014 o 11:00, Siriondel napisał:

Serio, to jest chyba jedyne forum jakie widziałem, na którym
moderatorzy zmieniają treść anonimowo i bez podania powodu

Bo na większości for kasują wszystko tak, że szary użytkownik nawet nie zauważy, że coś się działo :P A przynajmniej na tych których bywałem, co mi się nie podobało, bo człowiek jest ciekaw co się działo i dlaczego. Zawsze byłem zwolennikiem otwartego podawania powodów interwencji moderatorów, nie tylko dlatego, że to zaspokajało zwykłą ludzką ciekawość, ale też dlatego, że takie postępowanie może być nauczką dla innych użytkowników (zwłaszcza nowych) czego nie wolno na forum robić. Lepiej się chyba uczyć na błędach innych niż na swoich, można uniknąć nieprzyjemności oraz teoretycznie mniej może być roboty dla modków.
Obecna tendencja w anonimowej moderacji też mi się nie podoba. Teraz to nieraz modkom nawet się nie chce postów w zamykanych tematach pisać, choć to jeszcze można przeboleć w oczywistych przypadkach. Kiedyś to jakiś post zawsze musiał być, choćby z samym słowem "Zamykam".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to forum gdzie jest bardzo ciężko podyskutować o piractwie, to raz. Dwa - bojownik światła i uczciwości pokazał, że można ewaporować posty zupełnie, że po nich ślad nie zostaje, tak samo z komentarzami na gramsajcie.

Też uważam, że decyzje powinny być wyjaśniane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 11:00, Siriondel napisał:

Niewidzialna anonimowa ręka systemu zamyka człowiekowi
usta, który chciał dobrze i być może robił coś z sensem, a już na pewno nie zrobił nic
złego.

Przecież to jakiś randomowy user, który założył konto na forum, tylko po to aby przyspamować je ankietą potrzebną do odwalenia jakiejś bezsensownej pracy dyplomowej. Nie róbcie z niego jakiegoś bogu ducha winnego męczennika, bo pewnie nawet nie zajrzał tu ponownie i nie wie że zamknęli mu temat i wycięli link. Ja bym takich całkiem świeżych "ankieterów" traktował na równi z każdym innym spamerami polecającymi stronę XYZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 12:30, rob006 napisał:

Przecież to jakiś randomowy user, który założył konto na forum, tylko po to aby przyspamować
je ankietą potrzebną do odwalenia jakiejś bezsensownej pracy dyplomowej.


Czemu bezsensownej? I skąd taka osoba ma brać dane do pracy, jeśli nie z forum poświęconego grom? Do tej pory ankiety w większości przypadków nikomu nie przeszkadzały, a teraz nagle spam? Niby czemu? Tylko nie odpowiadaj, proszę "bo tak". Podaj jakieś sensowne argumenty za tym, że tego typu ankieta to spam. Dla mnie akurat to spam nie jest. Wprost przeciwnie, cieszy mnie, że środowisko akademickie traktuje tę dziedzinę na tyle poważnie, by akceptować prace dotyczące gier i zagadnień związanych z rozrywką elektroniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 15:32, Ring5 napisał:

Czemu bezsensownej?

Czytałeś kiedyś jakąkolwiek pracę dyplomową bazującą na tego typu ankietach? Ja też nie. Bo widziałem jak je się robi. To nie jest poważna praca naukowa, to jest pewnie licencjat, który trzeba odbębnić bo tak. I później taka praca ląduje w archiwum razem z innymi pracami, które w najlepszym razie zostają przerobione na makulaturę.

Dnia 23.05.2014 o 15:32, Ring5 napisał:

I skąd taka osoba ma brać dane do pracy, jeśli nie z forum poświęconego grom?

Czemu osoba nie mając nic wspólnego z grami bierze się za pracę na ich temat? Serio, zrozumiałbym, gdyby taki temat założył ktoś, kto ma chociaż kilka postów na forum, ale to jest standardowy przypadek, gdy osoba z kosmosu zaczyna spamować różne forma poświęcone grom z prośbą o wypełnienie ankiety: https://www.google.pl/#filter=0&q=%22Chcia%C5%82bym+zaprosi%C4%87+u%C5%BCytkownik%C3%B3w+tego+wspania%C5%82ego+forum+do+wype%C5%82nienia+%22
Gdyby ktoś serio interesował się tą tematyką, nie musiałby specjalnie zakładać kont, żeby napisać ogłoszenie z prośbą o wypełnienie ankiety - on już by te konta miał. A jeśli ich nie ma, to raczej marnie wygląda jego zainteresowanie tematyką, co jeszcze marniej wróży wartości merytorycznej jego pracy.

Dnia 23.05.2014 o 15:32, Ring5 napisał:

Do tej pory ankiety w większości przypadków nikomu nie przeszkadzały, a teraz nagle
spam? Niby czemu? Tylko nie odpowiadaj, proszę "bo tak".

Bo są bezużyteczne, to typowa prywata gdzie ktoś liczy, że inni poświęcą czas, aby on mógł odbębnić swoje zadanie, z którego nie ma żadnego realnego pożytku. Nie zostawiają żadnej wartości na forum, praktycznie nigdy taka osoba nie dzieli się wynikami takiej ankiety/pracy, bo i zwykle nie ma czym.
I mi ankiety od dawna przeszkadzały, szczególnie od anonimowych ludków z jednym (i z reguły ostatnim) postem na koncie.

Dnia 23.05.2014 o 15:32, Ring5 napisał:

Podaj jakieś sensowne argumenty za tym, że tego typu ankieta to spam.

Spamem są niechciane wiadomości - wystarczy że nie chcę takich wiadomości, to już czyni je dla mnie spamem. C.k.d. ;]
Zresztą ja tu nie chcę wszczynać żadnej krucjaty, ja listę niepodpiętych wątków przeglądam na tyle rzadko, że to nie ma dla mnie jakiegoś większego znaczenia. Ale ludzie, zastanówcie się co piszecie. Jakieś teksty o niewidzialnej ręce uciszające niewinnych ludzi? Przecież to anonimowy człowiek, który wybrał to forum z wyników google (najwyraźniej nawet nie w pierwszej kolejności), żeby coś załatwić - pozwólmy mu się samemu bronić, bez wszczynania kolejnych forumowych wojenek w imię kogoś, kogo to pewnie wcale nie obchodzi.

Dnia 23.05.2014 o 15:32, Ring5 napisał:

Dla mnie akurat to spam nie jest. Wprost przeciwnie,
cieszy mnie, że środowisko akademickie traktuje tę dziedzinę na tyle poważnie, by akceptować
prace dotyczące gier i zagadnień związanych z rozrywką elektroniczną.

Ty serio z tym środowiskiem akademickim? Przecież to jakiś studenciak, który wybrał sobie temat, "który fajnie brzmi" i teraz powtarza schemat: osoba, która nie wie co robi, bada dane statystyczne, które nie mają żadnej wartości statystycznej, na temat, o którym ta osoba nie ma zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 16:22, rob006 napisał:

Czytałeś kiedyś jakąkolwiek pracę dyplomową bazującą na tego typu ankietach? Ja też
nie.


Czemu zakładasz, że nie? O_o Owszem, czytałem. I pamiętam, jak gostek opowiadał, jakie miał problemy ze zdobyciem materiału, właśnie dlatego, że wiele osób traktowało jego prośby jak spam.

Dnia 23.05.2014 o 16:22, rob006 napisał:

Czemu osoba nie mając nic wspólnego z grami bierze się za pracę na ich temat?


"Czemu osoba nie mająca nic wspólnego z gram.pl bierze się za prace na ich temat?" - poprawiłem trochę Twój post.

Fakt, że ktoś nie ma tu konta jeszcze nie znaczy, że nie ma nic wspólnego z grami. Serio, ten portal naprawdę nie jest pępkiem świata, nie jest nawet największym forum o grach w Polsce. A fakt, że ktoś tu trafił, oznacza jednak, że poświęcił choć trochę czasu na przeszukanie polskiego netu w poszukiwaniu for.

Dnia 23.05.2014 o 16:22, rob006 napisał:

Gdyby ktoś serio interesował się tą tematyką, nie musiałby specjalnie zakładać kont,
żeby napisać ogłoszenie z prośbą o wypełnienie ankiety - on już by te konta miał.


Odpowiem innym przykładem: interesuję się nożami. Lubię je kolekcjonować, amatorsko zajmuję się ich produkcją. Jak ognia unikam forum knives.pl, bo atmosfera, jaka tam panuje, jest po prostu toksyczna - to grupa wzajemnej adoracji, która gnoi każdego, kto ośmieli się powiedzieć coś niezgodnego z ich "standardami". Siedzę za to na kilku zagranicznych forach poświęconych tematyce, bo tam wygląda to znacznie lepiej - ludzie są życzliwsi, rozumieją, że każdy ma prawo do własnego zdania, nie pacyfikują innych tylko dlatego, że o coś zapytali. Idąc Twoim tokiem myślenia, skoro nie korzystam z knives.pl, to znaczy, że nie interesuję się tą tematyką...

Dnia 23.05.2014 o 16:22, rob006 napisał:

Bo są bezużyteczne, to typowa prywata gdzie ktoś liczy, że inni poświęcą czas, aby on
mógł odbębnić swoje zadanie, z którego nie ma żadnego realnego pożytku.


Nie wiem, jak Ci to powiedzieć, ale podejrzewam, że z 99% postów na tym forum nie ma żadnego realnego pożytku, a wątki takie, jak "w jakie gry zagrać" czy "szukam gry" to dokładnie taka sama prywata - ktoś musi się wysilić, żeby ktoś inny na tym skorzystał. Czy je także powinniśmy zamknąć? A może tylko ograniczyć ich dostępność dla rang od Brygadzisty w górę?

Dnia 23.05.2014 o 16:22, rob006 napisał:

I mi ankiety od dawna przeszkadzały, szczególnie od anonimowych ludków z jednym (i z
reguły ostatnim) postem na koncie.


Wiesz, że jest na to proste rozwiązanie? Nie bierz w nich udziału :) Mnie przeszkadzają wszystkie off-topowe wątki na tym forum, bo uważam, że jeśli ktoś sobie chce porozmawiać o polityce czy piłce nożnej, to może znaleźć odpowiednie forum. W związku z tym odhaczyłem po prostu "Na Każdy Temat" i dzięki temu mam spokój. Czego oczy nie widzą i tak dalej.

Dnia 23.05.2014 o 16:22, rob006 napisał:

Spamem są niechciane wiadomości - wystarczy że nie chcę takich wiadomości, to już czyni
je dla mnie spamem. C.k.d. ;]


Jak wyżej.

Dnia 23.05.2014 o 16:22, rob006 napisał:

Zresztą ja tu nie chcę wszczynać żadnej krucjaty, ja listę niepodpiętych wątków przeglądam
na tyle rzadko, że to nie ma dla mnie jakiegoś większego znaczenia.


Skoro na tyle rzadko, że nie ma to większego zdarzenia, czemu w takim razie tak bardzo Ci to przeszkadza? Na tyle, by bronić decyzji o wykasowaniu takiej ankiety?

Dnia 23.05.2014 o 16:22, rob006 napisał:

Jakieś teksty o niewidzialnej ręce uciszające niewinnych ludzi?


Dokładnie tak. Bo to nie jest pierwszy (i na pewno nie ostatni raz), kiedy okazuje się, że regulamin to jedno, a arbitralne decyzje niebieskich to drugie. Serio, prośba o pomoc w wypełnieniu ankiety to naprawdę nie jest to samo, co 1375 post "wejdź na nasze forum i zostań stealth-piratem".

Dnia 23.05.2014 o 16:22, rob006 napisał:

Przecież to anonimowy człowiek, który wybrał to forum z wyników google


No i? To, jak rozumiem, od razu go dyskwalifikuje?

Dnia 23.05.2014 o 16:22, rob006 napisał:

Ty serio z tym środowiskiem akademickim? Przecież to jakiś studenciak, który wybrał sobie
temat, "który fajnie brzmi" i teraz powtarza schemat: osoba, która nie wie co robi, bada
dane statystyczne, które nie mają żadnej wartości statystycznej, na temat, o którym ta
osoba nie ma zielonego pojęcia.


Rozumiem, że to jakiś Twój znajomy? Bo widzę, że posiadasz na jego temat ogromną wiedzę... ;) Tak, ja na serio z tym środowiskiem akademickim. I nie chodzi mi tu o gostka, który piszę pracę na dany temat, ale o to, że jest to temat akceptowany przez promotora, a zatem również przez uczelnię. Nie każdy temat i nie każda dziedzina mogą o sobie coś takiego powiedzieć. Niektóre wydziały/uczelnie uważają, że jeśli czegoś nie omawiano na zajęciach, to znaczy, że nie zasługuje to na uwagę, a co za tym idzie - nie może być obiektem badań. I akurat piszę tu z doświadczenia, bo musiałem się naprawdę mocno postarać, by zaakceptowano mój temat magisterki (uznano, że mgr powinna być pracą odtwórczą, a nie twórczą, tymczasem ja chciałem pisać o czymś, czego wcześniej za bardzo nie ruszano) a potem doktoratu. Właśnie z powodu, o którym wspomniałem wcześniej - bo władze uniwersytetu stwierdziły, że nie będzie sobie tu byle studencik wymyślał bzdur, skoro nikt o tym wcześniej nie napisał, to znaczy, że szkoda na to czasu.

I tak już na koniec: jeśli na tym forum jest miejsce na wątki typu "jaki to piosenkarz" czy "co mówią wasi rodzice, gdy kupujecie kolejną grę", to naprawdę myślę, że znalazłoby się i miejsce na ankiety. Kto chce - wypełni, kto nie chce - oleje. Wilk syty i owca cała. Szkody żadnej to nie przyniesie.

Myślę, że chyba zrobię tu EOT, bo robi się offtop. Każdy z nas ma w tym temacie swoje zdanie i raczej nie przekona drugiego. Ale może dobrze by było, by zieloni również zwrócili uwagę na to, że taki temat jest. W końcu można stworzyć osobny podpunkt regulaminu, dotyczący właśnie tego zagadnienia, wymagający, na przykład, by osoba pragnąca zamieścić tu ankietę, podawała (np. do wiadomości redakcji) nazwę uczelni, wydział oraz imię i nazwisko, oraz była zobowiązana do tego, by w pracy zamieścić odpowiednią adnotację na temat wykorzystania gramu do zbierania materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze, tylko dlaczego na inne ankiety było przyzwolenie a na tę nie? O to tu chodzi, nikt nie kreuje nowego męczennika, ale kwestia cenzury moderatorskiej w tym przypadku jest dość interesująca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 17:02, Ring5 napisał:

"Czemu osoba nie mająca nic wspólnego z gram.pl bierze się za prace na ich temat?"
- poprawiłem trochę Twój post.

Źle go poprawiłeś. Jeśli ktoś udziela się na innych forach, niech tam zada to pytanie - niech prosi o pomoc społeczność, której jest członkiem - tak jest prościej i wydajniej, nie powinien mieć problemu ze zbiorem odpowiedniej ilości danych, w końcu "swoi" pomagają chętniej. Problemy zaczynają się wtedy, gdy bierze się tematykę z kosmosu, bo wtedy nie ma żadnych "swoich".

Dnia 23.05.2014 o 17:02, Ring5 napisał:

Nie wiem, jak Ci to powiedzieć, ale podejrzewam, że z 99% postów na tym forum nie ma
żadnego realnego pożytku, a wątki takie, jak "w jakie gry zagrać" czy "szukam gry" to
dokładnie taka sama prywata - ktoś musi się wysilić, żeby ktoś inny na tym skorzystał.
Czy je także powinniśmy zamknąć? A może tylko ograniczyć ich dostępność dla rang od Brygadzisty
w górę?

Nie czytasz dokładnie tego co piszę. Jeśli ktoś pyta o coś na forum, a ktoś mu odpowiada, to jest to jakaś informacja, która forum pozostaje i może się przydać innym szukającym odpowiedzi na takie samo pytanie. Na tym polegają fora. W przypadku ankiety taka wiedza praktycznie nigdy nie wraca do członków forum.

Dnia 23.05.2014 o 17:02, Ring5 napisał:

Wiesz, że jest na to proste rozwiązanie? Nie bierz w nich udziału :)

Dzięki za genialną radę, ale stosuję ją już od dawna. ;] Ale ja ankiet nie mogę odfiltrować, bo mnie akurat kategoria "na każdy temat" interesuje.
A jeśli sam jesteś obrońcą takich ankiet, to czemu filtrujesz kategorię, w której potencjalnie mogą się znajdować?

Dnia 23.05.2014 o 17:02, Ring5 napisał:

Jak wyżej.

Maile z reklamami środków powiększających pewne części ciała też możesz ignorować, ale to nie zmienia faktu, że są dla ciebie spamem.

Dnia 23.05.2014 o 17:02, Ring5 napisał:

Skoro na tyle rzadko, że nie ma to większego zdarzenia, czemu w takim razie tak bardzo
Ci to przeszkadza? Na tyle, by bronić decyzji o wykasowaniu takiej ankiety?

Bo samą decyzję uważam za słuszną, niby czemu miałbym siedzieć cicho? Ty też się odezwałeś, choć z ankiet nic nie masz (prawda?) .

Dnia 23.05.2014 o 17:02, Ring5 napisał:

Dokładnie tak. Bo to nie jest pierwszy (i na pewno nie ostatni raz), kiedy okazuje się,
że regulamin to jedno, a arbitralne decyzje niebieskich to drugie. Serio, prośba o pomoc
w wypełnieniu ankiety to naprawdę nie jest to samo, co 1375 post "wejdź na nasze forum
i zostań stealth-piratem".

Ale dla mnie jest tym samym co "wejdźcie na moją nową stronę o wędkach rybackich, jest super, potrzebuję pomocy, żeby ją rozkręcić". Takie tematy jakoś wylatują bez przesadnych sprzeciwów.

Dnia 23.05.2014 o 17:02, Ring5 napisał:

No i? To, jak rozumiem, od razu go dyskwalifikuje?

Wychodzę z założenie, że uczucia trzeba odwzajemniać. Jeśli człowiek ma społeczność głęboko w poważaniu, to społeczność powinna mu się odpłacić tym samym. ;] A już na pewno nie powinna tworzyć wewnętrznych konfliktów z powodu takiej osoby.

Dnia 23.05.2014 o 17:02, Ring5 napisał:

Rozumiem, że to jakiś Twój znajomy? Bo widzę, że posiadasz na jego temat ogromną wiedzę... ;)

Powiedzmy, że znam ten typ. ;]

Dnia 23.05.2014 o 17:02, Ring5 napisał:

Tak, ja na serio z tym środowiskiem akademickim. I nie chodzi mi tu o gostka, który
piszę pracę na dany temat, ale o to, że jest to temat akceptowany przez promotora, a
zatem również przez uczelnię. Nie każdy temat i nie każda dziedzina mogą o sobie coś
takiego powiedzieć. Niektóre wydziały/uczelnie uważają, że jeśli czegoś nie omawiano
na zajęciach, to znaczy, że nie zasługuje to na uwagę, a co za tym idzie - nie może być
obiektem badań. I akurat piszę tu z doświadczenia, bo musiałem się naprawdę mocno postarać,
by zaakceptowano mój temat magisterki (uznano, że mgr powinna być pracą odtwórczą,
a nie twórczą, tymczasem ja chciałem pisać o czymś, czego wcześniej za bardzo nie ruszano)
a potem doktoratu. Właśnie z powodu, o którym wspomniałem wcześniej - bo władze uniwersytetu
stwierdziły, że nie będzie sobie tu byle studencik wymyślał bzdur, skoro nikt o tym wcześniej
nie napisał, to znaczy, że szkoda na to czasu.

Ja mam trochę inne doświadczenia w tej kwestii - promotor wrzuca na listę temat, który "wydaje się ciekawy". Wtedy do wspomnianego wcześniej schematu dochodzi jeszcze promotor sprawdzający pracę na temat, o którym nie ma zielonego pojęcia. Pół biedy jak o tej pracy wszyscy zapomną, gorzej jak ktoś ją zacznie cytować...

Dnia 23.05.2014 o 17:02, Ring5 napisał:

I tak już na koniec: jeśli na tym forum jest miejsce na wątki typu "jaki to piosenkarz"
czy "co mówią wasi rodzice, gdy kupujecie kolejną grę", to naprawdę myślę, że znalazłoby
się i miejsce na ankiety. Kto chce - wypełni, kto nie chce - oleje. Wilk syty i owca
cała. Szkody żadnej to nie przyniesie.

To niech trafiają tam, gdzie ich miejsce - do Quizów i zabaw ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 17:02, Ring5 napisał:

Myślę, że chyba zrobię tu EOT, bo robi się offtop. Każdy z nas ma w tym temacie swoje
zdanie i raczej nie przekona drugiego. Ale może dobrze by było, by zieloni również zwrócili
uwagę na to, że taki temat jest. W końcu można stworzyć osobny podpunkt regulaminu, dotyczący
właśnie tego zagadnienia, wymagający, na przykład, by osoba pragnąca zamieścić tu ankietę,
podawała (np. do wiadomości redakcji) nazwę uczelni, wydział oraz imię i nazwisko, oraz
była zobowiązana do tego, by w pracy zamieścić odpowiednią adnotację na temat wykorzystania
gramu do zbierania materiałów.


I to jest chyba dobry pomysł - pewne regulaminowe wymagania w stosunku do ankiet i ankieterów na forum. Ja osobiście bardzo chętnie bym komuś pomógł i wypełnił ankietę, bo rownież studiuję kierunek statystyczny i wiem, że zebranie odpowiednich danych do pracy nie jest takie łatwe, zwłaszcza jak nie ma ogólnodostepnych baz danych z danej dziedziny.
Moim skromnym zdaniem moderator nie powinien usuwać takiego tematu, nieważne czy założonego przez nowicjusza na forum, czy przez osobę już doświadczoną.

@rob006
Nie jest powiedziane, że każdy kto interesuje się grami musi mieć założone konta na wszystkich większych polskich portalach zajmujących się tym tematem. To absurd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 17:27, Demagol napisał:

Wszystko dobrze, tylko dlaczego na inne ankiety było przyzwolenie a na tę nie? O to tu
chodzi, nikt nie kreuje nowego męczennika, ale kwestia cenzury moderatorskiej w tym przypadku
jest dość interesująca.


Może to była kropla przelewająca czarę goryczy? Kiedyś było podobnie z tematami o innych stronach, też w pewnym momencie poleciały do kosza, bo zmieniła się polityka.
Zresztą ja tutaj nigdy nie widziałem konsekwencji w decyzjach moderatorów, więc mnie to ani nie dziwi, ani nie obchodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 17:29, pawbuk napisał:

@rob006
Nie jest powiedziane, że każdy kto interesuje się grami musi mieć założone konta na wszystkich
większych polskich portalach zajmujących się tym tematem. To absurd!


To mi znajdź forum o grach, gdzie gość ma konto starsze niż miesiąc i więcej niż 5 postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 17:34, rob006 napisał:

To mi znajdź forum o grach, gdzie gość ma konto starsze niż miesiąc i więcej niż 5 postów.

Co cię obchodzi gdzie ma konto.
Wiem, że masz rację, ale bez przesady. Będziesz googlował kogoś po to, żeby sobie poprawić opinię.
Tylko gimbusy się w to bawią w takie żałosne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 18:06, SurgeonOfDeath napisał:

Wiem, że masz rację, ale bez przesady. Będziesz googlował kogoś po to, żeby sobie poprawić
opinię.

Nie googluję kogoś, googluję spamerski post, tylko to aby upewnić się, że faktycznie jest spamerski. W ogóle nie rozumiem tego oburzenia, przychodzi koleś znikąd, przekleja oklepany tekst ogłoszenia, i sobie idzie na inne forum zrobić to samo (BTW: dokładnie tak samo działają boty spamerskie - to jakby ktoś jeszcze nie widział podobieństwa do spamu) - to wystarczyło, żeby sobie wyrobić tylu adwokatów, z argumentami typu "a może ma gdzieś inne konto, a może jego babcia ma wąsy"? :O Sympatia gramowiczów na pstrym koniu jeździ :D

Dnia 23.05.2014 o 18:06, SurgeonOfDeath napisał:

Tylko gimbusy się w to bawią w takie żałosne rzeczy.

Myślałem, że tylko gimbusy wyzywają od gimbusów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 18:15, rob006 napisał:

Nie googluję kogoś, googluję spamerski post, tylko to aby upewnić się, że faktycznie
jest spamerski. W ogóle nie rozumiem tego oburzenia, przychodzi koleś znikąd, przekleja
oklepany tekst ogłoszenia, i sobie idzie na inne forum zrobić to samo (BTW: dokładnie
tak samo działają boty spamerskie - to jakby ktoś jeszcze nie widział podobieństwa do
spamu) - to wystarczyło, żeby sobie wyrobić tylu adwokatów, z argumentami typu "a może
ma gdzieś inne konto, a może jego babcia ma wąsy"? :O Sympatia gramowiczów na pstrym
koniu jeździ :D

Jesteś moderatom? Nie. To co cię on obchodzi możesz go sobie zaraportować i moderatorzy powinni, to sprawdzić sami. No najwyżej, że chcesz ich zastąpić.
Z doświadczenia wiem, że część ludzi jak nie potrafi sobie poradzić, to piszę na kilku forach. W przypadku Ankiety, to tym bardziej im do większej ilości osób dotrze tym lepiej.

Mnie, to tam mało obchodzi. To jest sprawa moderatora, a ty robisz niepotrzebną aferę. Zostań moderatorem na gram.pl albo wróć do swojego forum i sobie baw się z spamerami jak ci się nudzi.

Dnia 23.05.2014 o 18:15, rob006 napisał:


> Tylko gimbusy się w to bawią w takie żałosne rzeczy.
Myślałem, że tylko gimbusy wyzywają od gimbusów :D

Możliwe, że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2014 o 18:44, SurgeonOfDeath napisał:

Mnie, to tam mało obchodzi. To jest sprawa moderatora, a ty robisz niepotrzebną aferę.

Ty tak serio? Jeśli tak, to doczytaj sobie dokładnie od początku o co chodzi, bo chyba nie wyłapałeś kontekstu. Któryś z moderatorów podjął już decyzję, ja tylko napisałem, że się z nią zgadzam. Faktycznie, straszny ze mnie aferzysta, w końcu nic ta nie rozjusza ludzi, jak wybicie się przed szereg i zgodzenie się z modem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się w takim razie skąd brać dane do tych ankiet? Pamiętam, chociażby to, że do mnie na siłownię wpadali studenci AWF i zostawiali ankiety, bo dlaczego nie? Przecież właściciel mógł powiedzieć: nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się