Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Nie prowadzę żadnego forum i nie bawię się w żadne "co by było, gdyby". Jakby to było coś poważnego, to by pojawiły się zmiany w regulaminie i jakaś oficjalna informacja, a nie dopisek do posta gdzieś na boku.

I powtórzę raz jeszcze - jakby był taki zapisek w regulaminie, to bym nie protestował, bo na to przystałem. Ale nie chcę być karany za to, że nie dostosowałem się do jakiejś waszej decyzji gdzieś na boku i straciliście cierpliwość po tysięcznym razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2014 o 15:44, Isildur napisał:

Pewnie, znalazłoby się i więcej zapisów, ale nie mam czasu ich szukać.



Stary - daj spokój.
Prawo nie działa od A do Z tak jak byś chciał, jest jeszcze pole na parodie, kabaret, szyderę i ironię.
Swoją drogą chętnie bym poszedł do sadu z Cenegą gdyby mnie pozwała za przekręcanie nazwy firmy, w każdej chwili i o każdej porze.

Bodajże to owa Cenega pomachała na gramie paluszkiem a redakcja grzecznie i bez pytania jak usłużny lokaj ugięła kark i się zastosowała do "groźby" wielkiej wszechmocnej Cenegi.
Jesteście jedynym portalem z tak - wybacz - idiotycznym cenzurowaniem wypowiedzi użytkowników.

I o ile [jak sam dobrze wiesz] zawsze mi ten zakaz zwisał bo żeby zjechać z góry na dół jakiś partaczy nie muszę do tego używać formy "Cenędza" czy "Bli$$, M$" itp itd, to zawsze uważałem to, za poszerzanie sztucznej krytyki na zasadzie brak argumentów = argument siły.

Swoją drogą sama Cenega jak była dla mnie firmą godną pożałowania tak w momencie tego bólu dupska o przekręcanie ich nazwy stała się taka po trzykroć. dobry content broni się sam a ich nie broni się od lat wcale [poza nielicznym przebłyskami w zalewie szamba], widać trzaskanie w krzyżu z bezsilności sprawiło, ze o nazwę się przynajmniej pokłócą - bo nic więcej z siły argumentów im nie zostało.

Generalnie z mojej strony to tyle w tym temacie, pisaliśmy już o tym kiedyś, nie ma sensu rozgrzebywać tamtej długiej dyskusji i robić masła maślanego od nowa.

P.S.
Chciał bym tez poprosić o bany, degrady i osty dla tych co przekręcają mój nick, tez jestem osoba prawną :)
Każdy kij ma dwa końce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem konsula by się wypowiedział na ten temat.

Bo wy chyba nie rozumiecie co znaczy krytyka jeśli krytyką nazywacie przekręcanie nazwy firmom na obraźliwe to ja nie mam więcej pytań. Te ustalenie było już dawno teraz nagle zaczęło wam przeszkadzać...

Tyle w temacie i czekam na wypowiedź osoby z ekipy gram.pl

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 16:03, Revanchist napisał:

I czy napisanie czegoś typu "X to nędzna firma" przejdzie?


Jeśli podasz argumenty dlaczego tak uważasz to owszem bo to już będzie krytyka. A krytyki nie zabraniamy.

Ps. Tutaj o tym pisane było: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=23338

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 16:01, Isildur napisał:

Poprosiłem konsula by się wypowiedział na ten temat.


Jeden członek redakcji już się swoją droga wypowiedział.

Dnia 26.04.2014 o 16:01, Isildur napisał:

Bo wy chyba nie rozumiecie co znaczy krytyka jeśli krytyką nazywacie przekręcanie nazwy
firmom na obraźliwe to ja nie mam więcej pytań. Te ustalenie było już dawno teraz nagle
zaczęło wam przeszkadzać...


Coś chyba cię pamięć zawodzi - bo dla mnie ten zakaz zawsze był i pozostanie idiotyczny [zwłaszcza, ze u waszej ujmijmy to "konkurencji" nie ma takich zasad]
Zapytam jeszcze - jak Cenega zabroni na GSach użytkowników pisać źle o firmie to rozumiem tez grzecznie cała redakcja padnie na kolana bez zdania sprzeciwu ?
Jak to świadczy o zdolnościach pracowników Cenegi do polemiki z krytyką to już chyba wyjaśniać nie trzeba.

Bezmyślna cenzura zawsze była zła.

Co innego napisać np "kutafile z Cenegi" - gdzie to ewidentna zniewaga/obelga, a co innego robić szyderę pisząc o nich "Cenędza" - co swoją droga dosyć trafnie opisuje jednym słowem poziom jakości jaki od kilku lat prezentują.

No i upraszam się jednak o czytanie całych wypowiedzi - bo napisałem wyraźnie, że mi ten zakaz nie przeszkadza stricte technicznie [bo i praktycznie wcale nie korzystałem z takich prześmiewczych zwrotów], nie mniej zabieram zdanie dla zasady - przeciw bezmyślnej cenzurze [lata wstecz jak zasady się zmieniały i dziś - niezmiennie z tą samą opinią]

Z mojej strony w sumie tez EOT - również poczekam co konsul ma do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś poda argumenty czemu Cen**za albo Micro*oft? A może ktoś chce krytykować bez argumentacji? Czemu mu zabraniacie? Najwyżej nikt się z nim nie zgodzi. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2014 o 16:10, Pietro87 napisał:

Jeden członek redakcji już się swoją droga wypowiedział.


Ja poprosiłem osobę odpowiedzialną za naszą działalność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mój komentarz wywołał sporą falę, także pozwólcie, że dalej się w tej sprawie wypowiem, bo nabrało to zupełnie inny obrót od tego, który w ogóle mogłem sobie wyobrazić.

W kwestii ''dziwności'' samego paragrafu, dziwiły mnie bardziej kary za dwuliterowe skróty z dolarem od Microsoftu (za które i mnie się oberwało, choć nie wiem, czy robiłem już wtedy za konsula, czy jeszcze za szarego usera) równie ostre jak te przyznawane z okazji potencjalnych ataków na Cenegę. Niby używałem ich odruchowo i bez jakiegokolwiek podtekstu na tle chciwości firmy, choć z drugiej strony właśnie taka aura wytworzyła się (przynajmniej wtedy) wokół samego skrótu.
Jestem w stanie zrozumieć, że zakaz jest wystarczająco ogólny i szeroki, by nikt nie musiał czuć się pokrzywdzony, czy bezpośrednio urażony - a szerokości tutaj nie brakuje, bo podobnie jak przy niemal wszystkich punktach w regulaminie, spraw i tekstów "stojących na krawędzi" jest naprawdę, ale to naprawdę sporo. To tyle, jeśli chodzi o moje osobiste podejście do paragrafu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2014 o 13:35, Dared00 napisał:

Trochę z innej beczki - macie jakieś plany dotyczące astroturferów w wątkach dotyczących
gier od City?

Tak się patrzę na niektóre posty, że aż zrobiłem skan w historii ich postów. W dodatku, co zabawniejsze, czasami odpowiadają na swoje posty na zasadzie "Masz rację", "Zgadzam się z tobą". I są tylko w tematach o grach CI games.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znowu kolejne zgłoszenia na ludzi przekręcających nazwy skończyły się zwykłym poprawieniem i bez kary. Może to znak, że też powinieneś sobie darować te degrady, Isildurze?

A żeby nie było, że tylko narzekam - ostatnio trafiam na same "cyferkowe" CAPTCHA. To wasza zasługa? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2014 o 13:39, Dared00 napisał:

I znowu kolejne zgłoszenia na ludzi przekręcających nazwy skończyły się zwykłym poprawieniem i bez kary. Może to znak, że też powinieneś sobie darować te degrady, Isildurze?

Moje decyzje to nie są żadne znaki (wszystko jedno drogowe czy nadprzyrodzone) ^^ Jak już kiedyś mówiłem ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=24239) w takich niejasnych sprawach ostateczna decyzja należy do moderatora do którego trafiło zgłoszenie. Ja mam swoje podejście a Isildur ma swoje, podejrzewam zresztą że gdybym interweniował tak często jak on to też w końcu straciłbym cierpliwość i zaczął walić co najmniej ostrzeżeniami choćby po to aby ludzie wreszcie zaczęli zwracać na to uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2014 o 13:39, Dared00 napisał:

I znowu kolejne zgłoszenia na ludzi przekręcających nazwy skończyły się zwykłym poprawieniem
i bez kary. Może to znak, że też powinieneś sobie darować te degrady, Isildurze?

To, że robi tak karharot czy inny moderator to nie znaczy, że wszyscy modzi tak będą robili, dla Twojej informacji prosiłem już bardzo dużo razy by czegoś takiego nie robić, powiedz mi ile razy prosić mam jeszcze skoro prośby nie skutkują?
Nie mam zamiaru powtarzać tego miliard razy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2014 o 17:17, Revanchist napisał:

Ustalcie sobie jeden system, a nie każdy robi co chce.


Nikt nie robi tego co chce, po prostu podchodzimy do sprawy indywidualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2014 o 14:20, Karharot napisał:

Ja mam
swoje podejście a Isildur ma swoje, podejrzewam zresztą że gdybym interweniował tak często
jak on to też w końcu straciłbym cierpliwość i zaczął walić co najmniej ostrzeżeniami
choćby po to aby ludzie wreszcie zaczęli zwracać na to uwagę.


Nie wspominając już o tym, że różne kryteria są brane pod uwagę. Komuś zdarzy się raz czy dwa przekręcić nazwę, a kartotekę ma czystą to trudno rzucić degradem, lepiej poprawić. A jak jest to hmm... stały klient to i też nagroda odpowiednia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2014 o 17:37, Revanchist napisał:

Czyli każdy robi co chce. :P

Dokładnie. Każdy robi, co chce. Tylko dlaczego potem dziwi się, jeśli spotka go zindywidualizowana nagroda? A to dlatego, ze każdy jest niepowtarzalnym indywiduum i jest nagradzany również przez niepowtarzalnego moderatora. Tak, jakby było trudno to pojąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się