Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 30.04.2014 o 17:35, Wojman napisał:

Nie wspominając już o tym, że różne kryteria są brane pod uwagę. Komuś zdarzy się raz
czy dwa przekręcić nazwę, a kartotekę ma czystą to trudno rzucić degradem, lepiej poprawić.

Pan, którego dzisiaj zgłaszałem, przekręcał nazwę co najmniej 10 razy w tym roku (tyle byłem w stanie znaleźć). Zero upomnień i kar, raz jego przekręcenie bez słowa poprawiono, raz w następnym poście pod przekręceniem wypowiadał się moderator i nie zareagował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat forumowej archeologii wraca niczym bumerang, dlatego zapraszam do dyskusji - jest czy nie jest to szkodliwe i dlaczego? Bo ja uważam, że narzekanie na to jest bez sensu. To żaden problem, żaden grzech i żadna strata dla forum, że ktoś wskrzesi jakiś stary wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 00:53, Demagol napisał:

Temat forumowej archeologii wraca niczym bumerang, dlatego zapraszam do dyskusji - jest
czy nie jest to szkodliwe i dlaczego? Bo ja uważam, że narzekanie na to jest bez sensu.
To żaden problem, żaden grzech i żadna strata dla forum, że ktoś wskrzesi jakiś stary
wątek.

Jeśli mówimy o zwyczajnych wątkach, to również uważam to za coś zwyczajnego. Co w tym dziwnego, że ktoś nagle ma coś do powiedzenia w jakiejś kwestii, nawet jeśli na forum nie była długo poruszana? Może ożywi rozmowę na dany temat, a jeśli nie, to temat w ciągu kilkunastu godzin zniknie z pierwszej strony. A co z sytuacją, gdy pojawi się nowy user i będzie chciał się o czymś wypowiedzieć w temacie, który jest martwy od dawna? Nie może przecież założyć nowego, bo będzie dubel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko wydaje mi się, że dyskusja na ten temat powinna toczyć się w temacie o Forum, a nie moderatorach... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tu jest o czym dyskutować w ogóle? Jeżeli ktoś chce się z sensem wypowiedzieć w starych wątkach, to niech się wypowiada. Jeżeli robi to ewidentnie dla jaj, czy dla spamu, to niech się nie dziwi, że moderator to tak, a nie inaczej odbierze. I tyle... nic odkrywczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 11:39, theZoSo napisał:

Czy tu jest o czym dyskutować w ogóle?


Warto by było przeczytać chociaż to, co się komentuje... ;)

Cała sprawa nie dotyczy samego wypowiadania się w starych wątkach, tylko tego, że osoba A wykopuje wątek (z przyczyn różnych), osoba B widzi "nowy" wątek, wchodzi, nie patrzy na daty i odpowiada komuś na post napisany X lat wcześniej. W związku z powyższym zaproponowano, by w przypadku archeologii pojawiało się ostrzeżenie "odpowiadasz na post sprzed X miesięcy!". I to właśnie tego dotyczy dyskusja, o której pisze Demagol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 11:55, Ring5 napisał:

Warto by było przeczytać chociaż to, co się komentuje... ;)

No, warto by było... polecam w każdym razie. ;]

Demagol wyraźnie zapytał:

Dnia 12.05.2014 o 11:55, Ring5 napisał:

jest czy nie jest to szkodliwe i dlaczego?


Ostatecznie sprowadza się to według mnie do tego samego. Sam fakt wypowiadania się na forum, czy to będzie odpowiedź na post/wątek sprzed stu, czy dwustu lat jest okej i nie ma się o co bulwersować, dopóki jest to wypowiedź z sensem, a nie, jak już napisałem, spam, czy cokolwiek innego "dziwnego". Tym drugim niech się zajmą modkowie [jak zwykle zresztą], a tego pierwszego nie ma co ścigać nawet, bo po co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2014 o 10:16, Demagol napisał:

Może i tak, ale czasami się zdarzało, że moderatorzy upominali za archeologię.


Są różne rodzaje rodzaje archeologii. Za jedne można oberwać a za inne nie, tutaj w dużej mierze wszystko zależy do zdrowego rozsądku.
Wskrzeszenie starego tematu w celu wznowienia normalnej dyskusji jest jak najbardziej w porządku. Bywało nieraz, że ktoś zakładał wątek na jakiś temat świadomie (czasem nawet założyciel takiego tematu pisał w pierwszym poście, że taki temat już jest, ale stary i nieaktywny to zrobi się teraz nowy) lub nieświadomie mimo tego, że wątek taki już był, moderator zwykle zamykał nowy wątek i odsyłał do starego nieaktywnego aby tam się wypowiadać.
Więcej jest chyba jednak przypadków niepotrzebnej archeologii, np.:
Ktoś kiedyś (załóżmy, że w 2006 roku) stworzył temat i zadał jakieś konkretne pytanie, uzyskał odpowiedź lub nie, temat pozostał otwarty. Nagle ktoś w 2010 roku odpowiada w tym temacie odnośnie problemu, który został już rozwiązany bądź się ewidentnie zdezaktualizował, to już jest przykład ewidentnej archeologii i powinno być to tępione i nagradzane. Choć to też nie zawsze jest takie oczywiste, bo co jeśli problem z takiego tematu nie jest rozwiązany, a odpowiedź archeologa jest sensowna? Nawet mimo tego, że temat założył jakiś obywatel który na forum przybył tylko po to aby zadać takie pytanie i prawdopodobnie od kilku lat go na forum już nie było?
Było też kilka przypadków archeologów-pseudomoderatorów odświeżających stary temat (który teoretycznie powinien być zamknięty, ale zniknął gdzieś w czeluściach forum zapomniany przez wszystkich) w stylu "A czemu ten temat nie jest zamknięty?" :D
Jednak mnie osobiście najbardziej wkurzają osoby upominające inne osoby, które sensownie wskrzeszają jakiś stary temat. Na innych forach często widuję takie przypadki, że ktoś się pyta po co ktoś wskrzesił temat, że niepotrzebnie i wkleja obrazek z "nagrodą" w postaci złotej łopaty za archeologię. Tacy idioci jakoś wyjątkowo działają mi na nerwy. Na gram.pl jednak chyba rzadko się zdarzają tacy delikwenci.

Mniej oczywistą sprawą jest też odświeżanie starych tematów będących jednocześnie komentarzami do starych, często już nieaktualnych newsów. Tutaj modki raczej nie reagują. Choć pamiętam dosyć unikalny przypadek gdy musiałem zareagować na seryjnego archeologa, który wkrótkim czasie z poziomu strony głównej zaczął seryjnie komentować stare newsy z 2005 roku, sporo z nich chyba było jeszcze z przed czasów oficjalnego startu gram.pl, bardziej chyba wrzucone dla testowania niż aby ktoś je miał czytać i komentować :) Ogólnie wtedy na stronie głównej forum był wysyp starych tematów/komentarzy i początkowo tylko poprosiłem o powstrzymanie się z komentowaniem starych nieaktualnych newsów. Inaczej zainterweniować nie bardzo było jak, bo regulamin teoretycznie tego nie zabraniał, ale trochę zamętu to wprowadzało, bo kilka osób brało je za aktualne newsy. W każdym bądź razie archeolog kompletnie zignorował moją prośbę i kontynuował dalej swoje dzieło, więc dalej reakcja już była, degrad, potem dalszy brak reakcji, więc poszedł ban. Później archeolog się kontaktował mailowo wyjaśniając sytuację - po prostu nie widział moich odpowiedzi i ostrzeżeń a i sam chyba nie zauważył, że newsy były tak stare i nie zdawał sobie sprawy z tego co robił ^^. Ogólnie skończyło się szybkim odbanowaniem i przywróceniem pierwotnego statusu i obietnicą, że taka sytuacja się nie powtórzy :)
Potem jeszcze z Soleilą dyskutowałem co można by zrobić aby uniknąć takich sytuacji w przyszłości, ale niczego nie wypracowaliśmy :P Podejrzewam, że nic się nie zmieniło pod tym względem do tej pory widząc jak moderatorzy nie chcieli zamykać tematów z newsami, które przydałoby się ewidentnie zamykać (np. newsy gdzie rozdawali klucze do bet jakichś gier).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2014 o 11:55, Ring5 napisał:

W związku z powyższym zaproponowano,
by w przypadku archeologii pojawiało się ostrzeżenie "odpowiadasz na post sprzed X miesięcy!".
I to właśnie tego dotyczy dyskusja, o której pisze Demagol.


Czyli to jest jeszcze bardziej jałowa dyskusja, bo dotyczy zmian w silniku forum - o takich zmianach dyskutuje się od jakich 5 lat i chyba żadna nie była wprowadzona. Spójrzmy realnie na temat - form od strony technologicznej stoi w miejscu i nic nie zapowiada zmian w tym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest w ogóle jakaś moderatorka jeszcze na tym forum?
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=93797&u=177 W temacie dwie strony prywatnej przepychanki pomiędzy dwoma użytkownikami zachowującymi się jak panienki. Mało tego, przepychanka wzięła się znikąd i jest zwykłą prywatą poniżej poziomu gimnazjum, nie dotyczącą nawet Watch_Dogs.
I co? Nic. Jak widać totalna samowolka na forum. Praca moderatora na gramie polega od teraz tylko na edycji postów z linkami do pirackich forów? No ludzie dobrzy, albo utrzymujcie porządek w całości, albo zostawcie to komuś, kto porządek utrzymywać będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na piractwo też już ostatnio nie reagowali - jak 2 dni temu zgłosiłem kolesia proszącego o pomoc ws. jego pirackiego NFSa, to nie dość że moderacja nie zareagowała, to jeszcze zostałem zbesztany przez samego pirata. Również na zgłaszane przekręcanie nazw firm nikt nie reaguje, chociaż podobno tak się usilnie starano z tym walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje zgłoszenie także wysłałem, bo uważam, że ta dyskusja za daleko się posunęła. Nie bronię tutaj żadnego z użytkowników, ale kurczę... to już powoli zaczyna się naprawdę ostro wymykać spod kontroli. Już odchodząc od tego, że jest ona nie na temat i wielu za takie wycieczki już dawno by dostała ostrzeżenia lub też degrady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2014 o 16:49, Dared00 napisał:

Na piractwo też już ostatnio nie reagowali - jak 2 dni temu zgłosiłem kolesia proszącego
o pomoc ws. jego pirackiego NFSa, to nie dość że moderacja nie zareagowała, to jeszcze
zostałem zbesztany przez samego pirata. Również na zgłaszane przekręcanie nazw firm nikt
nie reaguje, chociaż podobno tak się usilnie starano z tym walczyć.


Wysyłałeś zgłoszenie? Bo nic na skrzynkę nie doszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym tutaj ślepo stał po stronie modów ale te przypadki gdzie widzicie coś nieprawidłowego to zgłaszacie formularzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2014 o 16:53, Isildur napisał:

Wysyłałeś zgłoszenie? Bo nic na skrzynkę nie doszło...

Prawdopodobnie chodzi o to: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=93791&u=8
Ja na pewno zgłaszałem. Też nic nie doszło? Znowu problemy ze skrzynką? Z tym, że ja zgłaszałem "kolesia" który pomagał temu piratowi...no, ale temat ten sam ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2014 o 16:53, Isildur napisał:

Wysyłałeś zgłoszenie? Bo nic na skrzynkę nie doszło...

Tak, zgłaszałem, potwierdzenie mam z 14 maja, 9:49. Ogólnie od 14 maja słałem 5 zgłoszeń na różne posty. Może coś ze skrzynką macie nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2014 o 16:53, Isildur napisał:

Wysyłałeś zgłoszenie? Bo nic na skrzynkę nie doszło...

Dobre pytanie. Sam chciałbym to wiedzieć. Napisałem zgłoszenie, przepisałem kod z obrazka, kliknąłem "wyślij", po czym zostałem cofnięty do strony głównej forum. I tyle. Potwierdzenia nie dostałem. Także nie widziałem, czy to zgłoszenie poszło czy nie, ale skoro piszesz teraz że nie, to coś z systemem zgłaszania może być naprawdę nie do końca tak. Chyba że źle kod przepisałem (choć aż tak ślepy nie jestem) czy coś, ale wtedy chyba byłaby jakaś informacja o tym, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2014 o 16:57, Dared00 napisał:

> Wysyłałeś zgłoszenie? Bo nic na skrzynkę nie doszło...
Tak, zgłaszałem, potwierdzenie mam z 14 maja, 9:49. Ogólnie od 14 maja słałem 5 zgłoszeń
na różne posty. Może coś ze skrzynką macie nie tak?


Kurde ostatnie zgłoszenie jakie widnieje mamy z 4 maja ;/
Dobra zgłoszę problem techniczny ze skrzynką ;/

Problem ze skrzynką już zgłosiłem komu trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem i nie dochodzą nam wiadomości, zgłosiłem to ekipie by się tym zajęła.

Taka prośba jeśli zgłaszacie nam łamanie regulaminu to wysyłajcie mi te zgłoszenia na mój mail mailto:isildur@moderator.gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się