Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 16.05.2014 o 17:28, Kadaj napisał:

Rozleniwili się przez te opcje zgłaszania postów, sami już nie przeglądają forum. : >

Gram się sypie i jest to pewne. Zadałem kilka pytań w dziale IT i wciąż nie dostaję odpowiedzi. Nie to co 4 lata temu, gdy wszystkie funkcje gramowe (IRC, Grasz, itd.) działały, a odpowiedź otrzymywało się praktycznie od razu tuż po zapytaniu... Swoją drogą w ogóle nie potrzebnie zmieniali interfejs sklepu, bo wcześniej było wszystko jasno i przejrzyście, a teraz jakoś nie mogę przywyknąć do tego wyglądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież już odpowiadałem na pytanie jak wygląda sprawa z niektórymi rzeczami na gramie takimi jak IRC... no ale tak, gram się sypie. Idę po benzynę... -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, że formularz kontaktu z modkami czasem nie działa... no i czasem wpisy się zżerają na GSach, to co jeszcze tak tragicznie i niemożebnie nie działa? Gdzie się gram sypie? Pomijając oczywiście przestarzałe funkcje, które zostały usunięte właśnie ze względu na to, że były przestarzałe i zbyt mało osób z nich korzystało.

Nie rzucaj nam tutaj wizji końca świata, bo panikujesz po prostu, nie wiedząc praktycznie nic konkretnego.
Z gramem jest taki problem, że część jest nowa, lub odnawiana [wspomniany przez Ciebie sklep, który niedawno ujednolicono pod względem layoutu ze stroną główną], a część jest przestarzała. I to się ze sobą gryzie, nie tylko dlatego, że coś jest priorytetem, a coś nie. Poza tym, nie jest to już gram CeDePowy i to też ma wpływ na te wszystkie zmiany. Ale zmiany są cały czas nie tylko w planach. Zmiany dzieją się tam za kulisami. Tak, nareszcie. I tym razem w to trzeba uwierzyć, bo nie są to tylko szumne zapowiedzi. Gram będzie się odbudowywał nie tylko pod postacią strony głównej i sklepu, ale też i części społecznościowej.

Więc jest to najmniej odpowiedni moment, by mówić, że gram się sypie. ;]

A tak w ogóle, to od takich spraw jest inny wątek, więc sorry za offtop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2014 o 17:55, theZoSo napisał:

Poza tym, że formularz kontaktu z modkami czasem nie działa... no i czasem wpisy się
zżerają na GSach, to co jeszcze tak tragicznie i niemożebnie nie działa?


Sklep? Już pomijając to, że jest to ergonomiczna porażka, to co jakiś czas zgłaszają się osoby, które w sklepie nie mogą zrealizować zamówienia z powodu błędów.

Ja w każdym razie liczę, że forum nie będą ruszać - nie wiem czy będę miał czas i motywację, żeby dostosowywać Gramstaty do nowej wersji. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2014 o 18:10, rob006 napisał:

Sklep?

Aj, dobra. Ale przynajmniej nie jest związany ze sprawami społecznościowymi. :>

Dnia 16.05.2014 o 18:10, rob006 napisał:

Gramstaty?

Wątpię, by w ogóle ktokolwiek chciał nowego forum bez statów. Wątpię, by w ogóle nowe forum mogło bez statów powstać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2014 o 18:14, theZoSo napisał:

Wątpię, by w ogóle ktokolwiek chciał nowego forum bez statów. Wątpię, by w ogóle nowe
forum mogło bez statów powstać.


Żebyś się nie zdziwił :D. Mi w każdym razie wbudowane w forum staty są bardzo na rękę - brak oczekiwań, względem mojej osoby. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie zdziwię. To zbyt podstawowa funkcjonalność, by ktokolwiek z ekipy zaplanował nowe forum bez niej. Inna sprawa, to czy informatykom się będzie chciało. :P
A oczekiwania zawsze mogą się pojawić, nawet z gramowej "góry". Różnie bywa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie to nawet nie myślę o forum z prostego powodu - chciałbym, aby pojawiły się nowe gramsajty. Tak jak rozmawialiśmy jakiś czas temu z "górą" temat forum poruszany na poważnie będzie wtedy, kiedy pojawią się GSy i sklep będzie doprowadzony do porządku. To, że są błędy zdarza się zawsze. Inna kwestia to rozwiązywanie problemów, ale w tym przypadku to chyba po prostu nie wiem... może po prostu będę od siebie wysyłał informacje na ich temat.

Ale Panowie - jeśli chcemy o tym gadać to zapraszam do Forum 2.6 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2014 o 18:21, theZoSo napisał:

Raczej się nie zdziwię. To zbyt podstawowa funkcjonalność, by ktokolwiek z ekipy zaplanował
nowe forum bez niej.


Szczególnie, że aktualne forum, podobnie jak jego poprzednik (przynajmniej z tego co mi wiadomo), wbudowanych statów nie miało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2014 o 17:00, Isildur napisał:

Kurde ostatnie zgłoszenie jakie widnieje mamy z 4 maja ;/
Dobra zgłoszę problem techniczny ze skrzynką ;/


Nie chcę dolewać oliwy do ognia, ale nie zdziwiło żadnego moderatora to, że ostatnie zgłoszenie jest z 4 maja? Nie wiem jak dokładnie wygląda sprawa zgłoszeń, ale nie wierzę, że średnio nie macie chociaż kilku w przeciągu tygodnia. Więc to dla mnie trochę dziwne, że nikt się nie zorientował, że coś tu nie gra. Takie niedopatrzenie odbija się również na użytkownikach. Także zniechęca to ludzi do zgłaszania czegokolwiek, a to z pewnością nie ułatwia choć trochę Wam pracy. Im więcej użytkowników będzie zgłaszać naruszenia regulaminu, tym lepiej dla Was, tym lepiej dla całego forum. Dlatego moderatorom powinno zależeć, żeby wszystko idealnie działało w tym zakresie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mnie ostatnio praktycznie nie było więc nie miałem jak zaglądać na skrzynkę niestety (Problemy rodzinne). Dzisiaj rano zaglądałem i szczerze mówiąc byłem zdziwiony, że od 4 maja nie było żadnych zgłoszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2014 o 18:10, rob006 napisał:

Ja w każdym razie liczę, że forum nie będą ruszać - nie wiem czy będę miał czas i motywację,
żeby dostosowywać Gramstaty do nowej wersji. :P

Może się w końcu zmobilizują i przywrócą/naprawią/zrobią od nowa oficjalne statystyki........w co ja wierzę... :P.
Albo zrobią jakąś ściepę i zaproponują Ci zrobienie nowych oficjalnych statów za szmal :D.. of kors w co ja wierzę.

Co do wcześniej wspomnianej archeologii. Ostatnio [całkiem niedawno] news sprzed bodaj 7 grubych lat [albo nawet i więcej] pojawił się na pierwszej stronie w tematach. Oczywiście komentarz pochodził że tak się wyrażę jakiegoś "Nołnejma" Obywatel bez awataru <-- świeżak ? nieważne. Ja się pytam. Jakim cudem on trafił na ten news bo jeśli ze strony głównej a podejrzewam, że tak było.... To nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować ekipie odpowiedzialnej za takie kwiatki. Bo to już nie pierwszy taki "mlecz" gdzie stare nieaktualne newsy o których już nikt nie pamięta pojawiają się na głównej obok tych aktualnych. Gdzie ten profesjonalizm jaki kiedyś gram miało ?. Został w innych spodniach ?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2014 o 02:33, Braveheart napisał:

Co do wcześniej wspomnianej archeologii. Ostatnio [całkiem niedawno] news sprzed bodaj
7 grubych lat [albo nawet i więcej] pojawił się na pierwszej stronie w tematach. Oczywiście
komentarz pochodził że tak się wyrażę jakiegoś "Nołnejma" Obywatel bez awataru <--
świeżak ? nieważne. Ja się pytam. Jakim cudem on trafił na ten news bo jeśli ze strony
głównej a podejrzewam, że tak było.... To nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować
ekipie odpowiedzialnej za takie kwiatki. Bo to już nie pierwszy taki "mlecz" gdzie stare
nieaktualne newsy o których już nikt nie pamięta pojawiają się na głównej obok tych aktualnych.
Gdzie ten profesjonalizm jaki kiedyś gram miało ?. Został w innych spodniach ?

"Podejrzewasz", że tak było (gdzie przez "tak" rozumiemy pojawienie się starych newsów na głównej), a później gratulujesz nam tego, jakby sprawa rzeczywiście była pewna.

Tego typu newsy najłatwiej znaleźć przez tagi w Google, a także przez szukajkę na forum - i to najprawdopodobniej przez któryś z tych kanałów archeologia idzie do przodu. Patrząc na to, co dzieje się u nas w panelu raczej ciężko o takie kwiatki, o których wspominasz, ale jeśli jakimś cudem rzeczywiście się zdarzają, to rób screenshoty i ślij do nas. W najgorszym wypadku podziękujemy i odeślemy z moim autografem, więc nie jest źle.

Obecnie, w ograniczeniu do mojej wiedzy, mogę zapewnić, że takie rzeczy jak stare newsy na głównej stronie po prostu się nie zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ok... tylko ostatnio jeden z użytkowników chcąc skomentować nowe głosowanie na wpis tygodnia (czy miesiąca... nie pamiętam) dał komentarz do tekstu, który pojawił się równo kilka lat temu. A chciał skomentować newsa, w którym akurat był. Tak go przekierowało. Wiem, dziwne ale prawdziwe... najwidoczniej jakiś system musi nawalać, bo archeologia archeologią - zdarza się tak jak mówisz poprzez wyszukiwarkę, ale tutaj to już system lekko nawalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2014 o 11:37, Dared00 napisał:

Z ciekawości - formularz zgłoszeniowy już naprawiony?


Z tego co widzę, to niestety nadal nie działa, wczoraj otrzymałem potwierdzenie swojego zgłoszenia na ten temat.

EDIT:

Nie działa, sprawdziłem wysyłając zgłoszenie na swój post i nie dotarło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2014 o 11:58, SiDi napisał:

Czyli nick@moderator.gram.pl może służyć jako backup formularza zgłoszeniowego, prawda?


Teoretycznie, teraz sprawdziłem wysyłanie maili bez pomocy formularza również nie działa, w dodatku na nasze skrzynki nick@moderator.gram.pl również nie dochodzą wiadomości.


EDIT:

Na nasze prywatne dochodzą z opóźnieniem, więc proszę wysyłajcie zgłoszenia nam na nasze prywatne skrzynki czyli nick@moderator.gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się