Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Serio zgłosili to inni użytkownicy? Jakoś mi się nie chce wierzyć. No i zostało to uznane przez Ciebie innych moderatorów jako "Spam", a w temacie o choćby GTA V takie posty były na porządku dziennym. Do tej pory pamiętam całe strony z postami typu "był już u was kurier?", "nie, ma być po 15", "u mnie nadal nic" i NIKT nie dostał żadnego ostrzeżenia za pisanie o kurierach i wysyłkach.

Głównie chodzi mi tutaj o zachowanie Isildura, który swoimi działaniami zaczyna przypominać Wojmana*. Bany za napisanie "skąd najlepiej pobrać [nazwa gry]", nawet jeśli ktoś miał na myśli oryginalną wersję cyfrową gry i nic nie wspominał o piractwie. Dawanie degradów za to, że ktoś nazwał Xboxa One "XBONE''m", a w kolejnym temacie zignorowanie typka, który nazwał PlayStation "SHITStation". A już wisienką na torcie są wyskoki w postaci dawania degradów za słowo "gówniany" i to nie odnoszące się do użytkownika, a w kolejnym temacie przemilczenie postów, gdzie nowy użytkownik z rangą robotnika nazywa drugiego idiotą. Nie będę donosił, który to dokładnie temat, ale najśmieszniejsze jest to, że miał chyba z 7 stron i żaden moderator na to nie zareagował. Forum gram pl czytam od 2006 roku i pamiętam, że kiedyś Isildur razem z Karharotem byli chyba najnormalniejszymi moderatorami na tym forum. Teraz czepia się o byle błahostkę i wymierza jakieś "kary" niewspółmierne do winy.

* No tak, słynny Wojman. Według mnie przyjęcie tego osobnika na moderatora było jednym wielkim nieporozumieniem. Pomijając setki banów i degradów w odwecie za to, że akurat miał zły humor i problemy w życiu prywatnym, to pamiętam znacznie ciekawsze akcje w jego wykonaniu. Przez parę ostatnich lat wielokrotnie można było zobaczyć tematy w stylu skarg na Wojmana z prośbą o ich rozpatrzenie przez kogoś innego. Z tego wynikało jasno, że kilkukrotnie zbanował użytkowników, wmawiając im, że są multikontami kogoś innego. Potem te osoby zakładały kolejne konto i pisały wytłumaczenia, że nigdy wcześniej nie rejestrowały się na tym forum i żeby ktoś inny - NIE Wojman - sprawdził IP z jakiego się logowały i wyjdzie na jaw, że Wojman daje bany za nic lub po prostu "bo mu się wydaje, że to czyjeś multikonto". Takie tematy były zawsze zamykane i kasowane przez Wojmana i to najczęściej z odpowiedzią typu "BAN.". Mało tego, chyba w 2 z 3 takich tematów użytkownicy pisali, że jakiekolwiek skargi kierowane do gram.pl są olewane, a inni moderatorzy odsyłają ich do Wojmana w celu zdjęcia bana (WTF? Osoba niesłusznie zbanowana jest odsyłana do osoby, która popełniła oszustwo w celu weryfikacji tego, czy zbanowany użytkownik mówi prawdę? Co za paranoja?).

I właściwie co się z nim stało? Odszedł sam czy gram.pl mu wreszcie podziękowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2015 o 09:59, SplitGrave napisał:

Głównie chodzi mi tutaj o zachowanie Isildura, który swoimi działaniami zaczyna przypominać
Wojmana*. Bany za napisanie "skąd najlepiej pobrać [nazwa gry]", nawet jeśli ktoś miał
na myśli oryginalną wersję cyfrową gry i nic nie wspominał o piractwie. Dawanie degradów
za to, że ktoś nazwał Xboxa One "XBONE''m", a w kolejnym temacie zignorowanie typka,
który nazwał PlayStation "SHITStation". A już wisienką na torcie są wyskoki w postaci
dawania degradów za słowo "gówniany" i to nie odnoszące się do użytkownika, a w kolejnym
temacie przemilczenie postów, gdzie nowy użytkownik z rangą robotnika nazywa drugiego
idiotą. Nie będę donosił, który to dokładnie temat, ale najśmieszniejsze jest to, że
miał chyba z 7 stron i żaden moderator na to nie zareagował. Forum gram pl czytam od
2006 roku i pamiętam, że kiedyś Isildur razem z Karharotem byli chyba najnormalniejszymi
moderatorami na tym forum. Teraz czepia się o byle błahostkę i wymierza jakieś "kary"
niewspółmierne do winy.


Że co proszę?
Proszę wskaż mi proszę miejsce gdzie dałem bana za błahostkę lub kogoś zdegradowałem za błahostkę.
Zarzucasz nam, ze nie reagujemy na wszystko, bo nie wszystko jest zgłaszane, a nikt z moderatorów nie przegląda tematów na siłę szukając postów, do których możemy się przyczepić. Wczorajsza sytuacja była po prośbie innego Moderatora by zaprzestać pisania o tym. Mamy prawo zwrócić uwagę na to by nie było offtopu, a to było zgłaszane przez innych, bo zamiast o grze to było pisane o kurierach itp.
Według Ciebie już nie mamy prawa zwracać użytkownikom uwagi?

Jestem normalny i nie karam za bzdury, ale chyba według Ciebie w ogóle nie powinienem wyciągać konsekwencji za łamanie zasad. W porządku możemy przestać to robić, ale potem nie płaczcie, że na forum jest syf a Moderatorzy nic nie robią. Bo w tej chwili Twoje czepianie się jest bezcelowe chyba, ze Twoim celem jest wywołanie kolejnej wojenki na forum, tylko pytanie brzmi w jakim celu...

I zarzucasz mi, ze wymierzam kary niewspółmierne do winy. Zauważ, ze reaguję sporadycznie, po śmierci mojej mamy, spędzam na forum dużo mniej czasu, więc moich interwencji jest dużo mniej. Poza tym czy kary są niewspółmierne do przewinienia pozostaw nam Moderatorom lub Ekipie bo tylko my mamy wzgląd na kartę użytkownika i widzimy czy był karany i za co.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wojman został usunięty przez ekipę gram.pl z tej funkcji. Co najmniej rok ostrej walki o to, a ponoć wystarczyło tylko zwrócić redakcji uwagę, lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2015 o 19:43, SplitGrave napisał:

Jak zobaczyłem dzisiejsze ostrzeżenia w temacie o Wiedźminie tylko dlatego, że ktoś zawiedziony
ŚMIAŁ wspomnieć, że jeszcze nie dostał swojej przesyłki, to normalnie... Nawet nie wiem
jak to skomentować... Dobrze, że degrady nie poleciały, albo jeszcze lepiej - BANY .
Przy premierze GTA V i nie tylko były dziesiątki takich postów i nikt się nie czepiał.
Nie wiem, czy takie działania pomagają forum, na którym aktywność użytkowników z miesiąca
na miesiąc spada.


Wiesz wystarczyło napisać oprócz kwestii z kurierem, parę słów od siebie odnośnie samej gry i nie byłoby problemu ;) Ja już zrozumiałem, że trzeba tu "kombinować", albo sprecyzuje to inaczej - działać w granicach regulaminu, jak na forach, gdzie moderatorzy prezentują podobne zasady jak tu. Kiedyś tak nie było, nie zastanawiałam się czy napiszę coś niezgodnego z regulaminem zanim coś napisałem, teraz niestety muszę, bo kto wie do czego się ktoś przyczepi. Zniechęca mnie to do udzielania się na forum, nikt nie lubi jak jest bezpodstawnie ograniczany. Forum jest dla ludzi, odnoszę wrażenie, że ważniejszy od forumowiczów jest dla niektórych regulamin, a ten ma służyć by gramowicze czuli się na forum komfortowo. Cóż, miałem podobne odczucie co do tej reakcji na posty z kurierem, jak widać nie jestem odosobniony.

Przejdę jednak do sedna sprawy, bo uważa, że oskarżenia SplitGrave tyczą się kogo innego:

@Isildur

Dnia 20.05.2015 o 19:43, SplitGrave napisał:

Wczorajsza sytuacja była po prośbie innego Moderatora by zaprzestać pisania o tym.

Ja do Ciebie Isildur za dużo pretensji nie mam, bo czasem jesteś między młotem, a kowadłem. Nie raz musiałeś przepraszać za wyczyny co niektórych moderatorów. Moim zdaniem powinieneś pomyśleć nad doborem/zmianą współpracowników, oczywiście nie wszystkich, sam chyba wiesz najlepiej na których gramowicze skarżą się najczęściej. Takie jest moje osobiste wrażenie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Były dwa posty z przypomnieniem, żeby się przenieść ze swoim płaczem i żalami do poczty do tematu o poczcie ?

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=71257&pid=2156
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=71257&pid=2258

Były. Co z nimi zrobili użytkownicy - to co zwykle, olali je, bo po co ułatwić wszystkim życie jak można dalej robić swoje i potem płakać na konsekwencje.

Btw co do tekstu "ktoś to zgłosił?" - tak ktoś to zgłosił, widać tym osobom przeszkadzało, że w temacie o W3 jest kilkanascie postów prawie pod rząd w stylu "buuu kuriera nie ma" [wcale się nie dziwię, zwłaszcza jak ktoś szukał w tamtym wątku pierwszych opinii o jakości figurki w EK czy informacji jak jest z kwestią uruchomienia tytułu, czy wszystko gra, czy jest jakiś poślizg jak z W2 itp]

W temacie o GTAV było to samo - wow, to czemu nikt tego nie zgłaszał ? Bo chyba nikt tu nie żyje w przeświadczeniu, że każdy z nas siedzi na forum 24/7 i tylko skanuje tematy jeden po drugim. Mnie np premiera GTAV interesowała tyle co zeszłoroczny śnieg, bo dawno ten tytuł ograłem na konsoli, a kursu jasnowidzenia niestety żaden z nas nie ma skończonego.

I tak całkiem pobocznie - uważam za szczyt głupoty narzekać na to, ze w jakimś temacie był syf i nie było reakcji jak jest się zbyt leniwym, żeby wcisnąć guzik zgłoś i się stoi biernie. Widziałeś syf jeden z drugim - to trzeba było dać znać a nie oczekiwać cudów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2015 o 13:20, Paoro napisał:

Wiesz wystarczyło napisać oprócz kwestii z kurierem, parę słów od siebie odnośnie samej
gry i nie byłoby problemu ;) Ja już zrozumiałem, że trzeba tu "kombinować", albo sprecyzuje
to inaczej - działać w granicach regulaminu, jak na forach, gdzie moderatorzy prezentują
podobne zasady jak tu. Kiedyś tak nie było, nie zastanawiałam się czy napiszę coś niezgodnego
z regulaminem zanim coś napisałem, teraz niestety muszę, bo kto wie do czego się ktoś
przyczepi. Zniechęca mnie to do udzielania się na forum, nikt nie lubi jak jest bezpodstawnie
ograniczany. Forum jest dla ludzi, odnoszę wrażenie, że ważniejszy od forumowiczów jest
dla niektórych regulamin, a ten ma służyć by gramowicze czuli się na forum komfortowo.
Cóż, miałem podobne odczucie co do tej reakcji na posty z kurierem, jak widać nie jestem
odosobniony.


Na tym forum zawsze tak było, szczególnie moderatorzy reagowali jak ktoś tylko napomknął coś o pirackich grach, od razu było to podpinane pod "propagowanie piractwa". Sam się kiedyś dziwiłem, że nie zdjęli mojego starego konta po tym jak dyskutowałem z Krzysztof Markiem w temacie o WoWie o prywatnych serwerach do tejże gry. Gwoli wyjaśnienia nowe konto zostało założone kiedyś tam nie dlatego, że w końcu "stare" za coś zostało zbanowane tylko były kiedyś wysyłane jakieś maile aktywacyjne (czy coś w tym stylu, stare dzieje) w celu weryfikacji kont pod względem aktywności. Ja niestety nie zdążyłem (za późno przeczytałem maila). Tyle wPLNów poszło w niebyt :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Gumisiek2
W kwestii "wulgaryzmów" w wątku "Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie" - mój mail znowu trafił do spamu, czy uznałeś za oczywiste, że twoja interpretacja jest ważniejsza niż definicje w sjp.pwn.pl albo na Wikisłowniku i nie kłopotałeś się odpowiadaniem? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2015 o 21:47, rob006 napisał:

@Gumisiek2
W kwestii "wulgaryzmów" w wątku "Dziewczyny czyli relacje damsko - męskie" - mój mail
znowu trafił do spamu,


Zrobiłem Gmailowi na złość i dodałem Cię do białej listy, znaj moje dobre serce :>

Dnia 22.06.2015 o 21:47, rob006 napisał:

czy uznałeś za oczywiste, że twoja interpretacja jest ważniejsza
niż definicje w sjp.pwn.pl albo na Wikisłowniku i nie kłopotałeś się odpowiadaniem? ;)


Przypominam, że mieliśmy weekend, a Moderatorzy pracują na zasadzie wolontariatu, nie mają więc obowiązku być do dyspozycji przez kilka godzin każdego dnia (a już na pewno nie w weekendy). W rzeczywistości i tak wpadamy na forum po kilka razy dziennie, niezależnie od dnia, ale niektórzy z nas (a przynajmniej ja :D) zostawiają sobie sprawy prywatne na dni robocze (chyba że weekend jest wyjątkowo spokojny).

Tak się złożyło, że miałem robotę na cały weekend, cały dzisiejszy dzień i prawdopodobnie pół następnego. Postaram się więc odpowiedzieć Ci jutrzejszym wieczorem.

Cierpliwość jest towarzyszką mądrości. - Paulo Co... Św. Augustyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2015 o 22:15, Gumisiek2 napisał:

Przypominam, że mieliśmy weekend


Wiem, dlatego nie pisałem wczoraj, tylko dzisiaj wieczorem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2015 o 22:24, rob006 napisał:

Wiem, dlatego nie pisałem wczoraj, tylko dzisiaj wieczorem :D

Odniosę się do sprawy słownictwa i nazewnictwa medycznego, którą rozpocząłeś w innym temacie - mnie dotyczy jako moderatora i lekarza. Gdzie spotkałeś się z praktyką stosowania takich określeń w praktyce medycznej - chodzi mi tu o użycie formalne w dokumentacji, rozmowie z pacjentem w warunkach normalnego społecznie kontaktu itd. JA bym za takie słownictwo użyte wobec pacjentów wyleciał z roboty.

Nie przeczę, że korzystamy z takich słów - ale są one w moim doświadczeniu zawsze przekleństwami i z taką intencją są wypowiadane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilkukrotnie użyte przez lekarza podczas USG. O położnych nie wspominam, bo mam wrażenie że takie słownictwo u nich to norma. W każdym razie jako osoba nie mająca za bardzo styczności z medycyną, a już na pewno nie z tą jej działką, nasłuchałem się takich "wulgaryzmów" całkiem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2015 o 12:54, rob006 napisał:

W każdym razie jako osoba nie mająca za bardzo styczności
z medycyną, a już na pewno nie z tą jej działką, nasłuchałem się takich "wulgaryzmów"
całkiem sporo.

No cóż, nie ręczę za dobre wychowanie kolegów. Jest to imho zachowanie niedopuszczalne i patologiczne. Nie wiem natomiast jak można na podstawie wykorzystywania przez jedną grupę zawodową takiego słowa uznać je za niewulgarne. Lub sądzić, że jest to nazewnictwo w jakikolwiek sposób techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 22:24, Graffis napisał:

No cóż, nie ręczę za dobre wychowanie kolegów. Jest to imho zachowanie niedopuszczalne
i patologiczne. Nie wiem natomiast jak można na podstawie wykorzystywania przez jedną
grupę zawodową takiego słowa uznać je za niewulgarne. Lub sądzić, że jest to nazewnictwo
w jakikolwiek sposób techniczne.


To że nie jest wulgarne uznałem na podstawie powszechnie dostępnych źródeł, które nie uznają tego słowa za wulgarne - to są fakty. To że jest to słownictwo techniczne nigdy nie twierdziłem, przykład z personelem medycznym to tylko ciekawostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2015 o 23:55, rob006 napisał:

To że nie jest wulgarne uznałem na podstawie powszechnie dostępnych źródeł, które nie
uznają tego słowa za wulgarne - to są fakty.

Fakty są takie, że nie potrafisz korzystać z narzędzi które tak chętnie cytujesz. Specjalnie dla ciebie sprawdziłem słownik PWN i ów wyraz jest uznany za wulgarny. Dlaczego? Ano dlatego, że zdrobnienia często łagodzą słowo od którego pochodzą. Często nie znaczy zawsze, nawet jeśli z automatu ocena ''wulgarny'' spada na ''pospolity''. Ocena ostateczna, czy zdrobnienie rzeczywiście czyni wyraz mniej wulgarnym należy w takiej sytuacji do nas jako moderatorów. I taką interpretację przyjęliśmy - słownictwo takie jest i będzie piętnowane z całą mocą.

A wygłupianie się z tekstami, że z formalnego punktu widzenia ''kotek'' to zupełnie co innego niż ''kot'' jest poniżej twojego poziomu. Dorzucanie do tego argumentów, że można to uznać za słownictwo akceptowalne, bo lekarze tak mówią niczym kowadło ciągnie cię w dół. Dodając wszystko do siebie uznaję, że po prostu z nudów chcesz być forumowym mąciwodą, któremu nie pomaga nawet kontakt indywidualny ze strony moderatora. A za prowokowanie awantur na forum, również z moderatorami są przewidziane sankcje, a zatem ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 00:45, Graffis napisał:

Fakty są takie, że nie potrafisz korzystać z narzędzi które tak chętnie cytujesz. Specjalnie
dla ciebie sprawdziłem słownik PWN i ów wyraz jest uznany za wulgarny.

Źródło poproszę. Gumisiek nie potrafił mi podać prostego linka w którym to słowo było jednoznacznie oznaczone jako wulgarne (choć ja podałem mu link do definicji właśnie ze słownika PWN, gdzie nie było tego oznaczenia), może ty poradzisz sobie z tym lepiej.

Dnia 25.06.2015 o 00:45, Graffis napisał:

A wygłupianie się z tekstami, że z formalnego punktu widzenia ''kotek'' to zupełnie co
innego niż ''kot'' jest poniżej twojego poziomu. Dorzucanie do tego argumentów, że można
to uznać za słownictwo akceptowalne, bo lekarze tak mówią niczym kowadło ciągnie cię
w dół. Dodając wszystko do siebie uznaję, że po prostu z nudów chcesz być forumowym mąciwodą,
któremu nie pomaga nawet kontakt indywidualny ze strony moderatora. A za prowokowanie
awantur na forum, również z moderatorami są przewidziane sankcje, a zatem ostrzeżenie.

Nigdy nie twierdziłem że to jest słownictwo akceptowalne i że ma być przez was akceptowane. Ale jest pewna różnica pomiędzy słowem powszechnie uznawanym za wulgarne, a słownictwem nieakceptowalnym przez moderatorów gram.pl, więc nazywajmy rzeczy po imieniu i nie podpierajmy się rzekomymi źródłami.
Reszty twoich nadinterpretacji nie będę komentował. Przypominam ci tylko że to właśnie ty pociągnąłeś ten temat w tym wątku, choć bez problemu mogłeś się ze mną skontaktować prywatnie. Zastanów się więc kto tu prowokuje awantury na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 01:04, rob006 napisał:

Źródło poproszę.

I sprawa ostatnia: kwalifikatory. Każdy słownik stosuje własny system kwalifikatorów; przy korzystaniu ze słownika należy się z nim zapoznać. Kwalifikator posp. zawiera negatywną ocenę stylistyczną wyrazu. Różnica w ocenie stylistycznej wyrazu podstawowego i wyrazu pochodnego (odczuwanego jako zdrobnienie) wynika stąd, że formanty, które są interpretowane jako deminutywne (hipokorystyczne), np. -ka, często łagodzą negatywną ekspresję wyrazu podstawowego.
Za Słownikiem języka Polskiego PWN.
A teraz idź zajmij się czymś sensownym - nie będę się wdawał z tobą w głupkowate dyskusje kto odezwał się tu w tej sprawie pierwszy ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=27791 vs. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=27794), tylko po to byś poczuł się doceniony. Będę za to sięgał po kolejne kary za zachowanie które uznam za prowokację - jesteś na dobrej drodze, by na siebie takie kary sprowadzić.
Kończysz sie napinać, albo ja się dla dobra forum napnę - piłeczka cały czas po twojej stronie.

Dla jasności nie oczekuję dyskusji: dostałeś informacje na maila jak wygląda moderatorski konsensus w tej sprawie i jest ona zamknięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 01:19, Graffis napisał:

> Źródło poproszę.
I sprawa ostatnia: kwalifikatory. Każdy słownik stosuje własny system kwalifikatorów;
przy korzystaniu ze słownika należy się z nim zapoznać. Kwalifikator posp. zawiera negatywną
ocenę stylistyczną wyrazu. Różnica w ocenie stylistycznej wyrazu podstawowego i wyrazu
pochodnego (odczuwanego jako zdrobnienie) wynika stąd, że formanty, które są interpretowane
jako deminutywne (hipokorystyczne), np. -ka, często łagodzą negatywną ekspresję wyrazu
podstawowego.

A co to oznacza? Że takiego "zdrobnionego wulgaryzmu" nie wypada używać w języku oficjalnym, czyli np w publikacjach - na tym polega słownictwo potoczne. Nie wiem gdzie ty tu widzisz jasne stwierdzenie co jest wulgaryzmem, a co nie.

Dnia 25.06.2015 o 01:19, Graffis napisał:

A teraz idź zajmij się czymś sensownym - nie będę się wdawał z tobą w głupkowate dyskusje
kto odezwał się tu w tej sprawie pierwszy ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=27791
vs. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=746&pid=27794), tylko po to byś poczuł się
doceniony.

Nie bądź śmieszny. Przypomniałem o sobie bo od 3 dni nie dostałem odpowiedzi, a już wcześniej były problemy z docieralnością maili, więc wolałem się upewnić czy mój mail znowu gdzieś nie przepadł. Reszta dyskusji była na mailu, jeśli chciałbyś ją kontynuować, wystarczyło zrobić to tym samym kanałem, a nie prowokować dyskusję na forum i później za nią sypać ostrzeżeniami...

Dnia 25.06.2015 o 01:19, Graffis napisał:

Będę za to sięgał po kolejne kary za zachowanie które uznam za prowokację
- jesteś na dobrej drodze, by na siebie takie kary sprowadzić.
Kończysz sie napinać, albo ja się dla dobra forum napnę - piłeczka cały czas po twojej
stronie.

Był już taki jeden mod z identycznym podejściem: nie dyskutuj albo posypią się kary. Jak widać forum też nie znosi próżni. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 01:04, rob006 napisał:

Źródło poproszę. Gumisiek nie potrafił mi podać prostego linka w którym to słowo było
jednoznacznie oznaczone jako wulgarne (choć ja podałem mu link do definicji właśnie ze
słownika PWN, gdzie nie było tego oznaczenia), może ty poradzisz sobie z tym lepiej.


Zacytowałem Ci za to akapit o kwalifikatorach wprost ze strony SJP, który jednoznacznie określa wulgarność omawianego wyrazu. Zaczynamy teraz maskaradę o tym, że AL_PB miał na myśli młodą kurę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 02:35, Gumisiek2 napisał:

Zaczynamy teraz maskaradę o tym, że AL_PB
miał na myśli młodą kurę?

To już będzie zoofilia. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się