Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2015 o 17:21, maniekk napisał:

Uszkodzona płyta? Poza tym ustawienia w samym emulatorze pozwalają na poprawienie jakości
chociażby obrazu.

I wierzysz w to, że większość użytkowników emulatorów używa ich całkowicie legalnie, tj. posiada legalną kopię gry, którą zripował na dysk i jednocześnie BIOS z własnej konsoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 17:39, Henrar napisał:

> Uszkodzona płyta? Poza tym ustawienia w samym emulatorze pozwalają na poprawienie
jakości
> chociażby obrazu.
I wierzysz w to, że większość użytkowników emulatorów używa ich całkowicie legalnie,
tj. posiada legalną kopię gry, którą zripował na dysk i jednocześnie BIOS z własnej konsoli?


Ale czy to powód żeby od razu zakładać ze każdy kto używa emulatorów piraci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 13:54, Henrar napisał:

Płytowe gry na PSXa nie są dostępne.


Skad wytrzasnales taka teorie? O_o Na Amazonie czy eBay''u nadal jest od groma gier (ORYGINALNYCH) na PSXa.

Dnia 09.09.2015 o 13:54, Henrar napisał:

I wierzysz w to, że większość użytkowników emulatorów używa ich całkowicie legalnie


I to ma niby byc argument? To ma rownie wiele sensu, jak banowanie ludzi za to, ze maja na kompie zainstalowany programik do "korzystania" z torrentow. Chyba powinienem w takim razie dostac bana, bo ja akurat mam. Kij z tym, ze uzywalem go do sciagania klienta Lord of the Rings Online (gry, w ktorej przez pare lat placilem abonament, zanim przeszla na F2P) i paru innych gier (rowniez legalnie). Nie zapomnijmy tez o zbanowaniu wszystkich uzytkownikow YouTube, bo tam za darmo mozna ogladac teledyski a nawet filmy.

To juz naprawde przestaje byc smieszne i przypomina "najlepsze" czasy rzadow Wojmana, gdy to "oskarzony" musial udowodnic, ze jest niewinny i wystarczylo jedynie przypuszczenie moda, by dostac bana. Tymczasem tam, gdzie naprawde mowa jest o piractwie (watek o przegladarkowym StarCrafcie), zainteresowania ze strony "wladz" nie ma. Ale to pewnie dlatego, ze nikt tego jeszcze nie zauwazyl... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Technicznie - każdy. Bo biosu ripować ci nie wolno, nawet z własnej konsoli.

Emulator psxa ma ten plus, że dobre custom shadery i rescale do hd zrobią ci z gry wizualnie remaster niczym na psp :-P
Fotki możesz zobaczyć w temacie o screenach, szukaj moich postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 18:57, Zekzt napisał:

Technicznie - każdy. Bo biosu ripować ci nie wolno, nawet z własnej konsoli.

Emulator psxa ma ten plus, że dobre custom shadery i rescale do hd zrobią ci z gry wizualnie
remaster niczym na psp :-P
Fotki możesz zobaczyć w temacie o screenach, szukaj moich postów.


Czekaj czekaj, to by wychodziłoi na to, że należy Ci się soczysty ban, tak samo jak matej47 za korzystanie z emulatora, a nie funkcja moderatora :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 20:08, Marcin08 napisał:

Czekaj czekaj, to by wychodziło na to, że należy Ci się soczysty ban, tak samo jak matej47
za korzystanie z emulatora, a nie funkcja moderatora :P

Co racja to racja. Tylko czy da radę zbanować sam siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi i tysiącom youtuberów nagrywających gameplaye z psxa i ps2. Ot daleko nie szukając NRGeek ;-)
Btw to już zapomniałeś, że panel admina nie pozwala na self-banana ? :-P

A tak poważnie - temat wracał jak kleiliśmy zmiany regulaminu, ale utkwił w martwym punkcie. Może warto do niego wrócić.


@edit

Tak btw to od korygowania ewentualnych błednych decyzji są seniorzy i smerf maruda :-P
Poczekajcie na nich przed ewentualną pełnoprawną gównoburzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 20:31, Zekzt napisał:

Btw to już zapomniałeś, że panel admina nie pozwala na self-banana ? :-P

O ile dobrze pamiętam to "za moich czasów" był przypadek zbanowania moda przez innego moda w ramach testu czy się da, więc uznałem że "samobana" też się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 18:56, Ring5 napisał:

Skad wytrzasnales taka teorie? O_o Na Amazonie czy eBay''u nadal jest od groma gier
(ORYGINALNYCH) na PSXa.

Miałem na myśli, legalnie dostępnych w dystrybucji sklepowej, nowych egzemplarzach a nie używkach czy nówkach trzymanych przez ludzi przez 15 lat. Oficjalnie gry płytowe na PSX nie są sprzedawane i nie znajdziesz ich na półkach sklepowych.

Dnia 09.09.2015 o 18:56, Ring5 napisał:

I to ma niby byc argument? To ma rownie wiele sensu, jak banowanie ludzi za to, ze maja
na kompie zainstalowany programik do "korzystania" z torrentow.

Używanie torrentów nie jest jeszcze nielegalne.

Dnia 09.09.2015 o 18:56, Ring5 napisał:

Chyba powinienem w takim
razie dostac bana, bo ja akurat mam. Kij z tym, ze uzywalem go do sciagania klienta Lord
of the Rings Online (gry, w ktorej przez pare lat placilem abonament, zanim przeszla
na F2P) i paru innych gier (rowniez legalnie).

Teoretycznie nielegalne, ale płaciłeś abonament, więc to nie jest to samo, co branie ripa BIOSu i gier prosto z torrentów.

Dnia 09.09.2015 o 18:56, Ring5 napisał:

Nie zapomnijmy tez o zbanowaniu wszystkich
uzytkownikow YouTube, bo tam za darmo mozna ogladac teledyski a nawet filmy.

To jest legalne w tym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2015 o 09:28, Henrar napisał:

Używanie torrentów nie jest jeszcze nielegalne.


W naszym kraju przy pobieraniu filmów/seriali/muzyki [zgodnie z kilkoma oddaleniami spraw i wyrokami uniewinniającymi + umorzeniami] wręcz przeciwnie.
Więc to "jeszcze" jest tu wręcz śmieszne, patrząc, że akurat ten aspekt sieci idzie powoli - ale jednak - w kompletnie innym kierunku =)

Dnia 10.09.2015 o 09:28, Henrar napisał:

Teoretycznie nielegalne, ale płaciłeś abonament, więc to nie jest to samo, co branie
ripa BIOSu i gier prosto z torrentów.


Ty tak na poważnie ? Nie wiesz, ze cała masa gier działa na sieci torrent LEGALNIE ?
Chociażby klient SWTOR pobierał dane poprzez sieć wymiany torrent, prawie co drugi klient gier mmo tak pobiera dane, bo to oszczędza twórcom serwery.
Kto jak kto, ale ty robiący z siebie kompletnego ignoranta ? Tego to się nie spodziewałem panie kolego ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2015 o 11:36, Zekzt napisał:

> Używanie torrentów nie jest jeszcze nielegalne.
W naszym kraju przy pobieraniu filmów/seriali/muzyki [zgodnie z kilkoma oddaleniami spraw
i wyrokami uniewinniającymi + umorzeniami] wręcz przeciwnie.


Czyli wg ciebie torrenty są nielegalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2015 o 11:36, Zekzt napisał:

W naszym kraju przy pobieraniu filmów/seriali/muzyki [zgodnie z kilkoma oddaleniami spraw
i wyrokami uniewinniającymi + umorzeniami] wręcz przeciwnie.
Więc to "jeszcze" jest tu wręcz śmieszne, patrząc, że akurat ten aspekt sieci idzie powoli
- ale jednak - w kompletnie innym kierunku =)

Patrząc na to, co robi UE z umowami pokroju TTIP, wcale nie idzie w dobrą stronę. Na razie jednak korzystanie z torrentów do pobierania jest legalne. Wszystko zależy od tego, co pobierasz i w jaki sposób (czyt. wysyłanie danych w ramach seedowania).

Dnia 10.09.2015 o 11:36, Zekzt napisał:

Ty tak na poważnie ? Nie wiesz, ze cała masa gier działa na sieci torrent LEGALNIE ?
Chociażby klient SWTOR pobierał dane poprzez sieć wymiany torrent, prawie co drugi klient
gier f2p tak pobiera dane, bo to oszczędza twórcom serwery.
Kto jak kto, ale ty robiący z siebie kompletnego ignoranta ? Tego to się nie spodziewałem
panie kolego ^^

Połączenia P2P =/= torrent. O ile wiem, to takie rzeczy jak pobieranie MMO przez klienta producenta leci na innym protokole.

Ring5 zrozumiałem tak, że ma jakiegoś klienta torrentów, pokroju BitTorrent czy Tixati i używał go do pobrania instalatora LOTRO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2015 o 11:48, rob006 napisał:

Czyli wg ciebie torrenty są nielegalne?


No chyba napisałem, że w przypadku treści objętych w naszym kraju prawem autorskim - WRĘCZ PRZECIWNIE.
Bo według Henrara - "jeszcze" nie są nielegalne, zakłada więc w domyśle, że niedługo być mogą.
Dla mnie trend idzie odwrotnie - biorąc pod uwagę to, że nawet sady uznają logikę ponad głupotę i przyznają rację pozwanym gdy ci tłumacza, ze nie mogli udostępnić filmu/muzyki/serialu skoro w świat wysłali z niego np tylko 3% danych.

Reasumując - nie, póki ktoś nie udostępni 100% materiału [z wykluczeniem gier i oprogramowania, bo to inne prawo, chyba, że gry udostępnia sam twórca - czyli tak jak robią to autorzy gier mmo] nie może być podciągany pod rozpowszechnianie treści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W całej masie klientów - mimo wszystko na najstabilniejszym i najpopularniejszym torrencie :)
Tak jak pisałem - SWTOR od Bioware po premierze tak dociągał dane, żeby ludziom się szybciej instalacja bazowa klienta zasysała, podejrzewam, ze mimo upływu lat i zmian formuły na f2p - dalej korzystają z torrenta.

Btw - poprawiłem literówkę, tam gdzie było f2p chodziło oczywiście o mmo, mea culpa.

Podejrzewam, ze eurokołchoz długo jeszcze nic nie ruszy w kwestii delegalizacji internetów =)
Mają tam większe problemy. O ile cały ten burdel sie nie rozleci przez najbliższe 5 lat [ale to nie temat na dyskusję o związku socjalistycznych żydowskich... tej zaraz, pardon unii euroPEJSkiej :)]

Dnia 10.09.2015 o 11:50, Henrar napisał:

Ring5 zrozumiałem tak, że ma jakiegoś klienta torrentów, pokroju BitTorrent czy Tixati
i używał go do pobrania instalatora LOTRO.


Wielu producentów oficjalnie udostępniało kiedyś poprzez sieć torrent swoje treści, min właśnie klienta gry, materiały promocyjne. Często miałeś kilka opcji do wyboru, tj pobranie bezpośrednie z serwera, pobranie przez torrent + często kilka innych sieci wymiany, pobranie premium z serwera płatnego itp itd.
Podejrzewam, ze LOTR tez był pewnie oficjalnie tak dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2015 o 11:53, Zekzt napisał:

No chyba napisałem, że w przypadku treści objętych w naszym kraju prawem autorskim -
WRĘCZ PRZECIWNIE.
Bo według Henrara - "jeszcze" nie są nielegalne, zakłada więc w domyśle, że niedługo
być mogą.


LOL. Człowiek pisze że torrenty nie są nielegalne (taki jest główny wydźwięk zdania), a ty na to że wręcz przeciwnie. :D Przeczytaj sobie jeszcze raz tę dyskusję, bo posądzasz ludzi o ignorancję, a tak naprawdę wszystko wynika z twoich dopowiedzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że mimo wszystko [skoro dalej ze sobą dyskutujemy, tu wyżej] Henrar nie potrzebuje "adwokata" [on zrozumiał mojego posta = ty jak widać niespecjalnie, ale hej "lol" - przeczytaj jeszcze raz ^^].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2015 o 12:16, Zekzt napisał:

Podejrzewam, że mimo wszystko [skoro dalej ze sobą dyskutujemy, tu wyżej] Henrar nie
potrzebuje "adwokata" [on zrozumiał mojego posta = ty jak widać nie specjalnie, ale hej
"lol" - przeczytaj jeszcze raz ^^].


Po pierwsze, jak chcesz żeby to była dyskusja tylko pomiędzy tobą i Henrarem, to przenieś ją na maila. Jeśli dyskutujesz na forum, to dobrze byłoby aby była ona jasna dla wszystkich innych, a zagrywki typu "zaneguję całe zdanie, które jest prawdziwe, bo mi się w nim jedno słówko nie spodobało" wcale tego nie ułatwia.
Po drugie, nie z przysłówkami piszemy łącznie (jak widzisz nie tylko ze mnie adwokat, ale i grammar nazi). :P

No ale hej, to ty tu jesteś modem, to ty tutaj decydujesz co i jak można pisać, włączenie ustalaniem zasad pisowni, tak więc już się nie wtrącam ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Struganie cudzego tłumacza w momencie gdy sam najbardziej zainteresowany nie potrzebuje takowych usług jest dla mnie najmniej - dziwne [ot nigdy nie pojmę instytucji "adwokata wszystkich ludzi"]. Pisać ci nikt nie broni, ot pewien poziom absurdu pewnie jak zawsze - zignoruje w którymś tam momencie =)

Forum ma magiczną funkcję - odpowiedź. Po to, żeby było widać kto komu odpisuje i żeby się nie nosić z każdą wymianą zdań właśnie na skrzynki prywatne, skoro już cię ową funkcją oświeciłem - korzystaj do woli, od teraz świadomie =)

P.S.
Błąd poprawiony.

P.S.2
Skoro funkcje moderatora na forum pojmujesz jako jakiegoś nadzorcę tego co, kiedy i jak można pisać na każdym kroku, to aż się boje jak ty reagujesz np na policjanta na ulicy, to dopiero musi być "show" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moją intencją nie było struganie cudzego tłumacza - forum jest publiczne, twoje posty także, pisz więc je tak aby były zrozumiałe dla wszystkich, bez względu na to czy komuś odpowiadasz, czy nie, i daruj sobie teksty typu "XYZ zrozumiał, więc o co ci chodzi". Dla mnie z waszej wymiany postów jasno wynikała niespójność, chciałem ją wyjaśnić, a to że od kiedy zostałeś modem wszędzie dopatrujesz się ataków i reagujesz na to jak zaszczuty pies, to naprawdę nie mój problem. Ale ogólnie dużo rzeczy byłoby prostszych, gdybyś ograniczył uszczypliwości i złośliwy ton, ktoś mógłby powiedzieć że takie zachowanie modowi nie przystoi. :D

Dnia 10.09.2015 o 12:47, Zekzt napisał:

Skoro funkcje moderatora na forum pojmujesz jako jakiegoś nadzorcę tego co, kiedy i jak można pisać na każdym kroku, to aż się boje jak ty reagujesz np na policjanta na ulicy, to dopiero musi być "show" :)

To był sarkazm, mistrzu. Jako mod możesz mnie co najwyżej zbanować (co jeszcze kilka lat temu by mnie ruszyło, teraz już nieszczególnie - już teraz niewiele się tu dzieje, za kilka lat będzie praktycznie martwe), to trochę za mało, żeby mi mówić co mogę pisać, a co nie. ;) A to forum widziało już takie wyskoki modów, że mnie już chyba nic nie zaskoczy, można by niezły film nakręcić. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się