Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Ja to nawet nie wiem dokładnie o co w tamtej akcji chodziło, bo mało, ze ominęła mnie jako moda to jako usera też. Po wyborze nowych moderatorów graliśmy bodajże początki kolejnego sezonu w Diablo z ekipą i na forum wpadałem sporadycznie.

Rozumiem, ze za piramidki poleciały jakieś degrady tak ?

Obecnie - ja np upominam ludzi za brak cięcia cytatów, ale ostrzeżenie oficjalne leci dopiero jak ktoś mimo prośby o dbanie o wygląd posta wali takich "bohomazów" dalej kilka z rzędu [chyba się tylko jeden taki trafił co go trzeba było ostrzeżeniem ogarnąć].
Często tez sam kasuje piramidki z cudzych postów nawet bez upominania personalnie tylko potem ogólnie rzucając "Prosimy - tnijcie cytaty". Forum stoi na takim a nie innym silniku i do nowej wersji nic tu się niestety nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2015 o 16:19, Zekzt napisał:

Rozumiem, ze za piramidki poleciały jakieś degrady tak ?


Nie, żaden degrad za nie cięcie cytatów nie poleciał. Ja w prawdzie jednego dałem, ale to za niedostosowanie się do mojej decyzji, a nie bezpośrednio za obszerne cytowanie.

A chodziło o to, że cóż, byliśmy "trochę" nadgorliwi jeśli chodzi o cytowanie nie tylko piramidek, ale cytatów w ogóle. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2015 o 15:47, Rick napisał:

Mylisz się. Wszyscy jak żywo byliśmy przeciwnikami tworzenia piramidek i starsi moderatorzy
o dym doskonale wiedzieli. To, że dostaliśmy status nie zmieniło nagle naszego postrzegania.
A że w praniu okazało się, że to jednak nie jest takie dobre, jak wczesniej myśleliśmy
to już inna sprawa. :P


Trochę nadgorliwości w tym było jednak. Absolutnym szczytem tego było, jak jeden z userów z niską rangą odpisał Isildurowi, który stworzył długiego posta z cytatem i odpowiedzią: "tnij cytaty". Skończyło się to dla usera degradem, ale w tym konkretnie momencie był mistrzem ciętej riposty :D
Potem nastąpiła tendencja zniżkowa i powrót do normalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2015 o 16:53, maniekk napisał:

Trochę nadgorliwości w tym było jednak. Absolutnym szczytem tego było, jak jeden z userów
z niską rangą odpisał Isildurowi, który stworzył długiego posta z cytatem i odpowiedzią:
"tnij cytaty". Skończyło się to dla usera degradem, ale w tym konkretnie momencie był
mistrzem ciętej riposty :D


Nie degradem, tylko ostrzeżeniem. Mam nawet pamiątkowego screena z tamtego wydarzenia. :D

20150627193719

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2015 o 19:38, rob006 napisał:

Nie degradem, tylko ostrzeżeniem. Mam nawet pamiątkowego screena z tamtego wydarzenia.
:D


Oj, mogłem się pomylić :) sytuacja była wtedy napięta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się legalnie w domowym warsztacie pozyskać biosu do emulatora. Ot taka szara strefa. Bez legalizacji ze względów licencyjno-prawnych, które są totalnie zagmatwane. Inna bajka to pytanie co robić z grami. Sam mam bibliotekę ponad 50 tytułów z PSXa i sony mnie olewa. Co z tego, że mam szaraka a gier się już nie tłoczy od lat... Śliski temat. Kwestia zasadności bana - ja był bym stronniczy, więc umywam ręce i zostawiam do dyskusji reszcie ekipy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 10:55, Zekzt napisał:

Nie da się legalnie w domowym warsztacie pozyskać biosu do emulatora. Ot taka szara strefa.
Bez legalizacji ze względów licencyjno-prawnych, które są totalnie zagmatwane. Inna bajka
to pytanie co robić z grami. Sam mam bibliotekę ponad 50 tytułów z PSXa i sony mnie olewa.
Co z tego, że mam szaraka a gier się już nie tłoczy od lat... Śliski temat. Kwestia zasadności
bana - ja był bym stronniczy, więc umywam ręce i zostawiam do dyskusji reszcie ekipy.

Biorąc pod uwagę to co czytam w najnowszym CD-Action (bastionie antypiractwa)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 11:46, Zekzt napisał:

No niestety - nie każdy czyta CDA więc tu się nie odniosę (chyba, że mi streścisz co
tam w CDA nawypisywali)

W skrócie jest tam nic innego jak szczegółowy poradnik emulowania PSX''ów.
EDIT: znaczy na PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ? Czy 10 sztuk na krzyż :-P
Ja już raz kupiłem PSXa i PS2 i dodatkowo PS3 dla starych gier kupować nie zamierzam o_O


@Zadymek

W sumie to samo jest wszędzie w googlach =p
Same koncerny też jakiejś wojny z emulacją nie toczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 12:15, Zekzt napisał:

Wszystkie ? Czy 10 sztuk na krzyż :-P
Ja już raz kupiłem PSXa i PS2 i dodatkowo PS3 dla starych gier kupować nie zamierzam
o_O

Wszystkie, jest chyba jedna gra, która sprawia problemy - Final Fantasy VIII, ale wersja cyfrowa działa (gdzieś czytałem, że to przez to, jak są nagrane płyty). No i nie trzeba mieć kart pamięci z PS1, żeby zapisywać stan gry (tak jak na PS2 nie dało się na karcie od PS2 zapisać, tylko trzeba było mieć kartę z PS1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 10:55, Zekzt napisał:

Nie da się legalnie w domowym warsztacie pozyskać biosu do emulatora. Ot taka szara strefa.
Bez legalizacji ze względów licencyjno-prawnych, które są totalnie zagmatwane. Inna bajka
to pytanie co robić z grami. Sam mam bibliotekę ponad 50 tytułów z PSXa i sony mnie olewa.
Co z tego, że mam szaraka a gier się już nie tłoczy od lat... Śliski temat. Kwestia zasadności
bana - ja był bym stronniczy, więc umywam ręce i zostawiam do dyskusji reszcie ekipy.

No z ta "pełna legalnością" to mnie trochę poniosło, jest trochę dyskusyjne, nie mniej jednak wydaje mi się ze ten ban poszedł trochę na wyrost...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko zależy od dostępności danej platformy, jak zgodnego z nią sprzętu ani samych gier nie ma już w sprzedaży, to nikt nie traci a co za tym idzie można "przymknąć oko". Skoro jednak PS3 jest zgodna wstecznie, to całkiem zmienia obraz sytuacji, same gry też chyba ciągle dostępne (Wydaje mi się ze w "Auchanie" widziałem, ale mogę się mylić)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 13:19, S1G napisał:

Moim zdaniem wszystko zależy od dostępności danej platformy, jak zgodnego z nią sprzętu
ani samych gier nie ma już w sprzedaży, to nikt nie traci a co za tym idzie można "przymknąć
oko". Skoro jednak PS3 jest zgodna wstecznie, to całkiem zmienia obraz sytuacji, same
gry też chyba ciągle dostępne (Wydaje mi się ze w "Auchanie" widziałem, ale mogę się
mylić)

Płytowe gry na PSXa nie są dostępne. Cyfrowo dużo popularnych już tak. Gry na PS3 z kolei cały czas w sprzedaży są, PS3 (a to jest sprzęt kompatybilny wstecznie z PSX, każdy model) zresztą też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2015 o 12:42, Marcin08 napisał:

No z ta "pełna legalnością" to mnie trochę poniosło, jest trochę dyskusyjne, nie mniej
jednak wydaje mi się ze ten ban poszedł trochę na wyrost...


Aj, bo tutaj zaraz każdemu emulacja kojarzy się z piractwem. Lepiej od razu dać bana :) Dyskusja o programatorach w temacie o Nintendo, też miałaby krótki byt. Nie ma miejsca na domniemanie niewinności. Kto wie, może ów użytkownik ma konsolę i chciał pograć sobie w gry na PC?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2015 o 16:54, maniekk napisał:

Aj, bo tutaj zaraz każdemu emulacja kojarzy się z piractwem. Lepiej od razu dać bana
Nie ma miejsca na domniemanie niewinności.

Gdyby takowe wprowadzić modzi nie mogli by nikogo za nic ukarać.
>Kto wie, może ów użytkownik ma konsolę i chciał pograć sobie

Dnia 09.09.2015 o 16:54, maniekk napisał:

w gry na PC?

A po co miałby aż tak komplikować sobie życie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2015 o 17:11, S1G napisał:

> Aj, bo tutaj zaraz każdemu emulacja kojarzy się z piractwem. Lepiej od razu dać
bana
> Nie ma miejsca na domniemanie niewinności.

Dnia 09.09.2015 o 17:11, S1G napisał:

Gdyby takowe wprowadzić modzi nie mogli by nikogo za nic ukarać.


Przypominam, że byli tu tacy, co za samo słowo "ściągnąłem" zaliczali użytkownika do piratów i straszyli degradem. Nie bądźmy w gorącej wodzie kąpani.
Czy jak zapytam jak wygląda emulacja ios, bom ciekawy, to też będzie jako piractwo czy nie?

Dnia 09.09.2015 o 17:11, S1G napisał:

>Kto wie, może ów użytkownik ma konsolę i chciał pograć sobie
> w gry na PC?
A po co miałby aż tak komplikować sobie życie?


Uszkodzona płyta? Poza tym ustawienia w samym emulatorze pozwalają na poprawienie jakości chociażby obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się