Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Chyba nawet jednego posta w tym dziale nie napisałem :D Dla mine to trochę taka osobna część forum, podobnie jak konsulat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 22:27, rob006 napisał:

Bo temat był mało popularny, "offtop"
ciągnęli prawie wszyscy jego bywalcy i jak w końcu w temacie pojawia się jakaś ciekawa
dyskusja to komuś to zaczyna przeszkadzać?


Czy to, że temat jest mało popularny, upoważnia jego stałych bywalców do długiej rozmowy kompletnie nie na temat? Dyskusję możecie bez problemu kontynuować w bardziej odpowiednim do tego temacie, podrzuciłem Wam zresztą jeden link.

Dnia 06.05.2015 o 22:27, rob006 napisał:

Teraz znowu zamrze i będzie się pojawiało 5 postów na miesiąc, tak więc dobra robota :D


Chodź, porozmawiamy sobie o Gothiku w temacie o programowaniu, coby wątek nam nie zamarł. Chcesz sztucznie podtrzymywać wszystkie interesujące Cię tematy?

Dnia 06.05.2015 o 22:27, rob006 napisał:

Ale mnie właśnie interesuje to czy ktoś się skarżył.


Offtopic przeszkadzał co najmniej jednej osobie, która ma przypięty temat o programowaniu i lubi go przeglądać. Konkretnie mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 23:40, Gumisiek2 napisał:

Czy to, że temat jest mało popularny, upoważnia jego stałych bywalców do długiej rozmowy
kompletnie nie na temat?

Może zapomniałeś, ale głównym celem forum jest dyskusja. Jeśli do tematu zagląda 10 osób i lekki offtop interesuje większość z nich, to co jest w tym wypadku ważniejsze - dobro tych osób czy regulaminowość, która zabije dyskusję?

Dnia 06.05.2015 o 23:40, Gumisiek2 napisał:

Chodź, porozmawiamy sobie o Gothiku w temacie o programowaniu, coby wątek nam nie zamarł.
Chcesz sztucznie podtrzymywać wszystkie interesujące Cię tematy?

Po pierwsze, to nie jest sztuczne podtrzymywanie, bo dyskusja wywiązała się bezpośrednio z tematu wątku i wcale daleko od niego nie odbiegała. Po drugie, daruj sobie takie porównanie, bo sam dobrze wiesz jak bezsensowne i nietrafione jest w tym wypadku. Popularność platformy mobilnej oraz postępowanie głównych dostawców softu i platform programistycznych to jednak dość znaczący temat z punktu widzenia programisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2015 o 23:40, Gumisiek2 napisał:

Chodź, porozmawiamy sobie o Gothiku w temacie o programowaniu, coby wątek nam nie zamarł.
Chcesz sztucznie podtrzymywać wszystkie interesujące Cię tematy?

Jeżeli rozmowa byłaby na temat wyższości C++ nad Javą w przypadku programowania takich gier jak Gothic czy na temat bibliotek użytych w Gothicu, to rozmowa o tej grze w temacie o programowaniu byłaby jak najbardziej na temat.
To samo rozmowa nt. popularności platform mobilnych, które było nie było - wymuszają pisanie w odpowiednim języku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 15:17, maniekk napisał:

A nie można było po prostu wejść do tematu i napomnieć delikatnie dyskutantów? :)

Można było. Tym bardziej, że słowo "spam" w Regulaminie nie pada ani razu. O istnieniu takowego można jedynie domniemywać - oczywiście nie kierując się wiedzą potoczna, a jedynie regulaminem, do którego to interpretacji uprawnieni są, jakżeby inaczej, moderatorzy.
Ja nie chciałbym mieszać się w dyskusję na ten temat, bowiem znowu mogę się dowiedzieć, że jestem prowokatorem, ze rżnę głupa i tak dalej. Mam zresztą niejasne przeczucie, że z pierwszego miejsca "do odstrzału" ( nie licząc Henrara, oczywiście) spadłem na drugie, za rob006, chyba, ze ten właśnie post spowodował, ze znowu wyszedłem na pierwsze.
A tak na marginesie - to faktycznie, warny zarezerwowałbym do cięższych nieco przewinień, w wielu przypadkach wystarczyłoby zwrócenie uwagi - tak jak napisałeś "napomnieć delikatnie dyskutantów". To by było coś takiego jak w życiu: "ustna nagana bez wpisywania do akt".


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 17:17, KrzysztofMarek napisał:

Mam zresztą niejasne przeczucie, że z pierwszego miejsca "do odstrzału" ( nie licząc Henrara, oczywiście)
spadłem na drugie, za rob006, chyba, ze ten właśnie post spowodował, ze znowu wyszedłem na pierwsze.

Whoa, to ja byłem na jakiejś liście do odstrzału? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 18:31, Henrar napisał:

> /.../
Whoa, to ja byłem na jakiejś liście do odstrzału? :O

>
To jest tylko i wyłącznie moja imaginacja, jako prowokatora i kogoś, kto rżnie głupa.
A Ciebie, oczywiście, zdegradowano jak najbardziej słusznie, przecież moderator ma zawsze rację. I nie pisz do mnie, bo z każdą odpowiedzią pogrążam się bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 18:31, Henrar napisał:

Whoa, to ja byłem na jakiejś liście do odstrzału? :O


Ba, to nie wiedziałeś? W tajnej siedzibie moderatorów jest ściana, a na niej 10 most wanted ;) A tak poważnie, to Krzysztofowi chyba coś się przewidziało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaburzenia z gatunku "spisek, wszędzie spisek".

Btw pytałeś czy nie można było zwyczajnie upomnieć osób w tym temacie - powiem tak, owszem, można było. ale Gumisiek zdecydował, że trzeba sprawę załatwić bardziej stanowczo. Jego wybór był słuszny, tak samo jak słuszny był by zapewne wybór upomnienia bez konsekwencji. Obie opcje były dostępne, była tylko kwestia decyzji którą zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 19:18, Zekzt napisał:

Btw pytałeś czy nie można było zwyczajnie upomnieć osób w tym temacie - powiem tak, owszem,
można było. ale Gumisiek zdecydował, że trzeba sprawę załatwić bardziej stanowczo.
Jego wybór był słuszny, tak samo jak słuszny był by zapewne wybór upomnienia bez konsekwencji.
Obie opcje były dostępne, była tylko kwestia decyzji którą zastosować.


Zastanawiam się tylko, czy ta decyzja była słuszna. Czy kara była adekwatna do przewinienia innymi słowy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kara była generalnie rzecz biorąc "podręcznikowa". Tj po zerknięciu w kartotekę danego usera wyszło kto co dostanie ^^
Czy natomiast wybór "drogi działania" był słuszny - jak pisałem wyżej, obie opcje były zasadne, nawet sami offtopujący przyznali, że narobili bałaganu "a moderacja śpi", moderacja się obudziła i mamy mały flame. Generalnie jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli skrucha była ;) Chyba, że zrobimy jak Mordimer Mordammer. Pozwolimy grzesznikom wyznać swoje forumowe grzechy w ogniu naszej moderacji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj dzieci, dzieci;D

GDYBY istniała by jakakolwiek lista "do odstrzału", to gwarantuję Wam, że kto inny zająłby na niej pierwsze miejsce^^ A jeżeli ktoś jest na tej liście to ten *ekhm* *ekhm* bot, który w irytujący sposób utrudnia wszystkim życie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy to skrucha była ? Raczej takie pisanie na pokaz "no to żeśmy nawywijali, ale i tak nikt nie przyszedł", a jak ktoś przyszedł to odkręcamy kota ogonem raz ! =)
Grzeszników natomiast najlepiej od razu prewencyjnie spalić na stosie, zatem trzeba by dobyć świętego banhammera i wymierzyć nim cios straszliwy!

20150507202226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z tym banowaniem, bo nikt już na tym forum nie zostanie :D I tak jest już słabo z frekwencją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, żes dowcipu "nie poniał" :)
Większość z nas robi sobie tu jaja, bo jak się czyta o jakiś spiskach czy listach, to ciężko powagę zachować.

20150507220749

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2015 o 22:08, Zekzt napisał:

Widzę, żes dowcipu "nie poniał" :)
Większość z nas robi sobie tu jaja, bo jak się czyta o jakiś spiskach czy listach, to
ciężko powagę zachować.


To tak samo jak Ty mojego :D Aczkolwiek z frekwencją na forum rzeczywiście jest dośc słabo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się