Vilmar

MODERATORZY: jacy są naprawdę?

28026 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2013 o 17:12, rob006 napisał:

Dużą/wielką literą, jeśli już. Jak już robisz za grammar nazi, to nie
przyczepiaj sobie wielkiej tarczy strzelniczej na plecy.

Ok, masz rację powinno być "dużą/wielką literą." Jednak mi nie chodziło tylko o gramatykę, a przede wszystkim o szacunek dla adwersarza. :)

@Shelazar
Również zauważylem padek średniej wieku na forum, a także brak wielu starych wyjadaczy. Mam nadzieję, że to tylko przejściowa sytuacja. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 17:56, Janek_Izdebski napisał:

Jednak mi nie chodziło tylko o gramatykę,
a przede wszystkim o szacunek dla adwersarza. :)


Może Tyler dał ci subtelnie do zrozumienia, że cię nie szanuje? :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 16:10, Janek_Izdebski napisał:

Może to ze względu na długi weekend. Pewnie modkowie też odpoczywają. :D Mimo wszystko,
ktoś jednak powinien pełnić dyżur nawet podczas Świąt. :)


Każdy z modów ma swoje prywatne życie nie wymagaj od nas byśmy siedzieli 24h przed kompem :P
Tak swoją drogą użytkownik o którym mowa nie będzie już was niepokoił ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 18:14, rob006 napisał:

Może Tyler dał ci subtelnie do zrozumienia, że cię nie szanuje? :]

Może mnie nie lubić. To Jego prawo. Jednak odpowiedni szacunek należy się każdemu członkowi tego forum.

Rozumiem, że Ty również mnie nie szanujesz, drogi rob006??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 18:16, Isildur napisał:

Tak swoją drogą użytkownik o którym mowa nie będzie już was niepokoił ;P


No nie wiem. Istnieje coś takiego, jak reinkarnacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 18:18, Zajanski napisał:

No nie wiem. Istnieje coś takiego, jak reinkarnacja.


Spokojnie wychwycimy go ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 18:16, Isildur napisał:

Każdy z modów ma swoje prywatne życie nie wymagaj od nas byśmy siedzieli 24h
przed kompem :P

Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Liczyłem jednak, że wcześniej został ustalony dla wszystkich moderatorów jakiś harmonogram dyżurów w długi weekend. :)

Dnia 03.05.2013 o 18:16, Isildur napisał:

Tak swoją drogą użytkownik o którym mowa nie będzie już was niepokoił ;P

Pewnie większość się ucieszy z tego powodu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 18:17, Janek_Izdebski napisał:

Jednak odpowiedni szacunek należy się każdemu członkowi tego forum.

Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Chyba że w definicji "odpowiedni szacunek" mieści się też brak szacunku. :)

Dnia 03.05.2013 o 18:17, Janek_Izdebski napisał:

Rozumiem, że Ty również mnie nie szanujesz, drogi roob006??

Zwrotów grzecznościowych i innych formalizmów używam tylko w mailach - na forum każdy jest równy i to słowa powinny pokazywać szacunek, a nie sposób ich napisania.
Szacunku do ciebie mam niewiele, a czepianie się zaimków i innych pierdół oraz twoja roszczeniowa postawa sprawia, że mam go jeszcze mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 18:32, rob006 napisał:

Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Chyba że w definicji "odpowiedni szacunek"
mieści się też brak szacunku. :)

Mylisz szacunek z uznaniem. Każdemu należy się szacunek, niezależnie kim dana osoba jest. Wynika to z przyrodzonej i niezbywalnej godności ludzkiej. W tym miejscu odsyłam do Konstytucji RP (Rozdział II).

To na uznanie człowiek pracuje swoją pracą i postępowaniem wobec innych. Dlatego powszechnie obdarzamy uznaniem Małysza, Lewandowskiego czy Kicińskiego a pogardzamy np. Gomułką czy Bierutem.

Dnia 03.05.2013 o 18:32, rob006 napisał:

Zwrotów grzecznościowych i innych formalizmów używam tylko w mailach - na forum każdy
jest równy i to słowa powinny pokazywać szacunek, a nie sposób ich napisania.
Szacunku do ciebie mam niewiele, a czepianie się zaimków i innych pierdół oraz twoja
roszczeniowa postawa sprawia, że mam go jeszcze mniej.

Tak?? A czymże sobie zasłużyłem na ten brak szacunku Z Twojej strony? Obraziłem Ciebie osobiście kiedykolwiek na tym forum?? Czy obrażam wszystkich wszędzie i gdzie popadnie na Gram.pl? Czy uzywam słownictwa powszechnie uznanego za obraźliwe? nigdy nie kpiłem i nie kpię sobie z innych użytkowników na forum, jedynie pozwalam sobie na ironiczne skomentowanie niektórych ich wypowiedzi, do czego mam prawo. Ty również masz do tego prawo. :) Ale jeśli konstruktywna krytyka, rzeczowa argumentacja (nawet w przypadku postawienia kontrowersyjnej tezy) i udział w w wielu dyskusjach na tym forum, to powód do pogardzania kimś na forum, to gratuluję logiki.

Już Ci tłumaczyłem wiele razy (widać cały czas nie możesz tego przyjąć do wiadomości), że to iż bezpośrednio nie braliśmy udziału w jakiejś zażartej dyskusji, nie oznacza, że w takich właśnie polemikach nie brałem w ogóle udziału. aope, Bambusek, Harrolfo, lordpilot, kerkas, Tenebrael, Vojtas czy inni mogą Ci potwierdzić, że wielokrotnie uczestniczyłem w takich interesujących polemikach. :)

Dyskusja z innymi forumowiczami oraz z moderatorami, konstruktywna krytyka, argumentowanie swoich racji, to nie jest "postawa roszczeniowa." Wyjaśnij mi, gdzie Ty ją u mnie widzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który z moderatorów stoi za odbanowaniem [?] Janka [ ale się domyślam ... ] ale jak widać ktoś uznał, że forum prezentuje za niski poziom pod względem śmieszności. Któryś z modków miał baaardzo dobry dzień, nie ma co. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 18:52, Janek_Izdebski napisał:

To na uznanie człowiek pracuje swoją pracą i postępowaniem wobec innych.


To weź się w końcu za robotę, a nie całe dnie na forum siedzisz i pouczasz innych konstytucją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 19:45, sirufok napisał:

To weź się w końcu za robotę, a nie całe dnie na forum siedzisz i pouczasz
innych konstytucją.

A skąd wiesz, że nie pracuję? Rentgen w oczach, czy co? A jednak prawda w oczy kole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kim Ty jesteś, nędzny robaku, by nakazywać bliźnim Swoim pracę?

Na mocy trzynastej poprawki do Konstytucji Amerykańskiej niewolnictwo zostało oficjalne zniesione, proszę, ażebyś Ty właśnie nie powracał do "brunatnych dziejów" historii świata.

Że niby nie jesteśmy w "USA"? Nędzne szczegóły!

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 19:36, Tyler_D napisał:

Nie wiem który z moderatorów stoi za odbanowaniem [?] Janka [ ale się domyślam ... ]

To któryś się w końcu odważył go zbanować (nawet tymczasowo)? Jakoś musiało mi to umknąć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 18:32, rob006 napisał:

Zwrotów grzecznościowych i innych formalizmów używam tylko w mailach - na forum każdy
jest równy i to słowa powinny pokazywać szacunek, a nie sposób ich napisania.
Szacunku do ciebie mam niewiele, a czepianie się zaimków i innych pierdół oraz twoja
roszczeniowa postawa sprawia, że mam go jeszcze mniej.

Netykieta obowiązuje także na forach i obejmuje ona także zwroty grzecznościowe - raczej uproszczone do wyróżnienia z dużej litery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 20:25, hans_olo napisał:

Netykieta


Kto ją ustanawia i na jakiej mocy obowiązuje? Zgodzę się, że jakaś przyzwoitość obowiązuje wszędzie, ale ona z całą pewnością nie obejmuje pisania zaimków wielką literą. Czy ktoś naprawdę kiedyś poczuł się urazony tym, że rozmówca napisał "ciebie" zamiast "Ciebie"?
Różni ludzie różnie pojmują wyrażanie szacunku, ja na przykład podobnie jak rob006 wolę, żeby szacunek był wyrażany treścią, a nie zaimkami pisanymi wielką litera, na które nawet nie zwracam uwagi (i szczerze - dziwię się, że inni to czynią).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 20:32, Zajanski napisał:

> Netykieta

Kto ją ustanawia i na jakiej mocy obowiązuje? Zgodzę się, że jakaś przyzwoitość obowiązuje
wszędzie, ale ona z całą pewnością nie obejmuje pisania zaimków wielką literą. Czy ktoś
naprawdę kiedyś poczuł się urazony tym, że rozmówca napisał "ciebie" zamiast "Ciebie"?

Nawet nie chodzi o to, żeby się obrażać. Jest różnica znaczeniowa między "Ciebie" a "ciebie". Podobnie jak między "Bóg" a "bóg", tylko mniejszego kalibru.
A sama netykieta została spisana lata temu przez społeczność IRC.
No i na koniec. Nie ma usprawiedliwienia dla zawieszania dobrych manier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 20:36, hans_olo napisał:

Jest różnica znaczeniowa między "Ciebie" a "ciebie".
Podobnie jak między "Bóg", a "bóg", tylko mniejszego kalibru.


Nie mogę się z tym zgodzić - Bóg (chrześcijański, muzułmański, żydowski...) to nazwa własna i dlatego piszemy wielką literą - bo wymaga tego język. Co innego bóg Zeus czy bóg Światowid, który nie nosi nazwy "Bóg" - jego określając jako boga nie należy pisać wielką literą i nie ma to żadnego związku z szacunkiem czy jego brakiem.
Natomiast zaimki pisane wielką literą to kwestia (dyskusyjnej) grzeczności. Jeżeli niektórym wydaje się, że napisanie "cię", "ty", "ciebie" oznacza brak grzeczności, to ich prawo - ale to jeszcze nie oznacza, że to błąd.
Swoją drogą - niezły offtopic wychodzi... ale dość ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 20:25, hans_olo napisał:

Netykieta obowiązuje także na forach i obejmuje ona także zwroty grzecznościowe - raczej
uproszczone do wyróżnienia z dużej litery.

Która netykieta? Bo wersji jest sporo, ale wszystkie mają jeden wspólny element: "traktuj innych tak, jak chcesz aby inni traktowali ciebie". I tej zasady nieodłącznie się trzymam.
Wymaganie zaimków pisanych wielką literą w sytuacji, gdy spora cześć userów ma nicki pisane małą literą, to jakieś kuriozum.

Dnia 03.05.2013 o 20:25, hans_olo napisał:

A sama netykieta została spisana lata temu przez społeczność IRC.

Mówisz o tej samej, która odradzała używanie polskich znaków diakrytycznych? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2013 o 20:41, Zajanski napisał:

Natomiast zaimki pisane wielką literą to kwestia (dyskusyjnej) grzeczności. Jeżeli niektórym
wydaje się, że napisanie "cię", "ty", "ciebie" oznacza brak grzeczności, to ich prawo
- ale to jeszcze nie oznacza, że to błąd.

Ależ w pewnych sytuacjach jest to błąd. Gdy kierujesz wypowiedź do konkretnej osoby w zasadzie użycie małej litery jest błędem. Dlaczego? Ponieważ małej litery używa się w sytuacjach, gdy zaimka używamy pośrednio do zobrazowania czegoś, np:
Spadek temperatury nie wpłynąłby tak mocno na ciebie, gdyby nie był taki duży.
Z resztą tutaj nie ma o czym dyskutować.
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=10681
Jak widać, to nie jest kwestia, co kto uważa, jest to reguła językowa.

Dnia 03.05.2013 o 20:41, Zajanski napisał:

Swoją drogą - niezły offtopic wychodzi... ale dość ciekawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się